توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413118
نشست اضطراری وزرای اتحادیه اروپا با موضوع ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸
«فدریکا موگرینی» از وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواست تا با حضور در نشستی اضطراری به بررسی مواضع «دونالد ترامپ» در قبال ایران و روسیه بپردازند.

به گزارش مهر، وال استریت ژورنال، وزیران خارجه اتحادیه اروپا یکشنبه شب برای بررسی مواضع دولت جدید آمریکا در قبال روسیه و نیز پرونده هسته‌ ای ایران تشکیل جلسه می‌دهند.

بر اساس اعلام این رسانه، نشست اضطراری روز یکشنبه (فردا) به منظور بحث و بررسی پیرامون توافقاتی است که در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور کنونی آمریکا منعقد شده است.

وال استریت ژورنال نوشت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا که با انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب آمریکا دچار نگرانی شده‌ اند، می خواهند درباره چگونگی مدیریت روابط با این کشور پیرامون مسائل کلیدی مانند روسیه و ایران در یک نشست اضطراری در روز یکشنبه شرکت کنند.

به گزارش این رسانه، «فدریکا موگرینی» مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا تنها ساعاتی پس از اعلام پیروزی ترامپ با دعوت از وزرای خارجه اتحادیه اروپا به ضیافت خصوصی شام، به آن ها اعلام کرد که لازم است درباره روابط اتحادیه اروپا و آمریکا در روز یکشنبه در بروکسل به بحث بپردازند.

لازم به ذکر است، این نشست ویژه یک روز زودتر از نشست از پیش تعیین شده وزرای خارجی اروپا (روز دوشنبه) برگزار خواهد شد و قرار است در آن پیرامون مواضع اتخاذی ترامپ در قبال توافق هسته ای ایران و نیز روابط اروپا و آمریکا با روسیه بحث و تبادل نظر گردد.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه اروپا+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.