نظر منتشر شده
۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297712
خودروسازان ملزم به تعویض خودروهای معیوب می‌شوند
بخش اقتصادی الف، 5 مهر 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶
با اجرایی شدن قانون جدید، خودروسازان و واردکنندگان خودرو ملزم به تعویض خودروهای معیوب تحویلی به مشتریان خواهند بود.

در مواردی خریداران خودروهای صفرکیلومتر داخلی و گاه خارجی هنگام تحویل گرفتن خودروی خود با نقص ظاهری یا فنی در خودرو مواجه می‌شوند. در این موارد معمولا شرکت عرضه‌کننده از تعویض خودروی معیوب خودداری کرده و تنها پس از شکایت خریدار ممکن است مبلغی به عنوان خسارت و جبران افت قیمت (ارزش) خودرو به خریدار پرداخت شود.

این موضوع در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته به‌گونه‌ای که تمام عرضه‌کنندگان خودرو ملزم به تعویض خودروی معیوب خواهند بود.

در ماده ۱۴ این قانون آمده است: «عرضه‌کننده خودرو موظف است در زمان تحویل، خودرو درخواستی مشتری را در حضور وی کنترل کرده و پس از حصول اطمینان از عدم وجود ایراد، خودرو را به مشتری تحویل دهد.»

در تبصره ۱ این ماده نیز آمده است: «در صورت وجود ایراد احتمالی در خودرو، عرضه‌کننده باید ایراد مربوطه را برطرف کند مشروط به آنکه رفع ایراد، موجب کاهش ارزش قیمتی خودرو نشود، در غیر این صورت عرضه‌کننده موظف است نسبت به تعویض خودرو و یا اخذ رضایت کتبی مشتری اقدام کند.»

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : خودروسازان+بازار خودرو
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۸:۴۷:۱۶
التماس نکن نمیخریم (3216054) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۹:۱۵
اصلا بفرمایین بخرین بابا خفه شدیم تو این شهر همه میخوان با ماشین شخصی تردد کنن، گجا؟ معلوم نیست بی هدف؛ میخواهین همه تهران بشه اتوبان و خیابون و روگذر و زیرگذر و ملت برن بیرون؟ شما هم تو شهر فقط دور بزنین؟
همینه که بشدت شدیم جهان سومی ، یکبارم گفتین سرانه مطالعه مون چقدر؟ اگاهی جقدر ؟ نمایتده ما در مجلس کی؟ حکمرانی چگونه باشه؟...... (3216306) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۸:۲۶
قیمت خودو باید بشود یک سوم قیمت فعلی
بالا و پایین بروید مردم پول ندارند پس این فیلم ها را بگذارید کنار (3216519) (alef-11)
 
المیرا
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۳:۱۴:۵۷
1-قیمت خودروها باید یکسوم بشود به همراه وارانتی چند ساله
2-واردات خودرو خارجی در هر نوع و مدل و حجمی آزاد بدون گمرکی شود
3-عوارض تردد سالیانه خودرو برای دارندگان آن چندین برابر گردد
تا این سه بند محقق نشود
خودرو
داخلی / خارجی
نمیخریم
نمیخرید
نمیخرند
این همه خبر خودرو منتشر نکنین
آن 3 بند را محقق کنین تا مردم خودرو بخرند
ما احتیاجی به خودروساز گرانفروش مغرور نداریم
آنها و فروشندگان خودرو به مردم محتاجند
اگر بلد هستند بروند خودروهایشان را در دیگر کشورها بفروشند
بلدند ؟ واقعا خریدار دارند ؟؟ (3216746) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۵۸:۰۰
چنان بخرین که خودروساز توش بمونه فقط کمی صبر!!!
زیادم دنبال وارنتی و گارانتی نیاشین فقط صبر کنین (3217062) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۳۱:۵۹
عزيزم چرا جوش آوردي؟! خوب ايشون هم كه گفته نمي خريم اونوقت شما مي گي چرا ماشين مي خرين و شهر شلوغ شده و سرانه مطالعه و نماينده كي و وووو؟! (3216596) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۳:۰۳:۰۷
باور کنین میخرن فقط کمی زمان میبره اونموقع ببینین این خودروسازان چه امپراطوری راه بندازن، برای همینه میگم کی نماینده استو کی مسئول؟ (3216706) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۹:۵۴
خوب عزیزم برگرد برو شهرتون (3216702) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۷:۵۷
اون خودروسازهای خارجی هستند خودروهای معیوب رو جمع می کنند و بابتش خسارت میدن و عذر خواهی میکنن خودروسازهای ما از این عرضه ها ندارن .... (3216332) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۳۳:۳۹
اگه این تیتر درست باشه همه خودروهای تولید داخل باید جمع اوری شوند (3216981) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۶:۵۴
سلام الف جان
من که پارسال تحویل تحویل گرفتم منت سرم گذاشتن خودرو خراب و تصلذفی بهم دادن چه کنم... (3216109) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۹:۱۸:۰۳
این که از کمپین نخریدن خودرو بیشتر به ضرر خودروساز هست! همه ماشیناشون رو باید عوض کنن!! اما بصورت جدی خیلی از عیب ها که در زمان تحویل به چشم نمیان! من و دوستام 4 تا 206 که از سال 90 تحویل گرفتیم با این مشکلات هنگام تحویل روبرو بوده که بعدش فهمیده شده و از هزینه شخصی درست شدن: 1. خراب بودن دستگیره صندوق عقب 2. خراب بودن تسمه هیدرولیک ماشین! فرمون هیدرولیک کار نمیکرد!3. خراب بودن پنل ضبط4. نداشتن بوستر ترمز!!!!!!5. خراب بودن چراغ راهنما و بیرون زدگی چراغ راهنمای بغل!6. سوخته بودن انواع چراغ!!7. بعد از 2 هفته ایربگ خود بخود باز شد و داشبور داغون شد :| 8. مشکل انتن رادیو
اینها عیب های مشهود بود و چیزهایی که از لحظه تحویل تو 4 سال پیش یادمه! مسلما 90 درصد عیب ها مثل کوه یخی پنهان هستن و جاهای دیگه خودشون رو نشون میدن. (3216111) (alef-11)
 
حاجی
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۹:۳۰:۱۸
یعنی تا حالا عوض نمیکردن؟؟؟؟؟!!!!!!!!! (3216144) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۶:۱۷
فایده نداره چون هم تعداد قطعاتی که باید عوض کنند در هر خودرو زیاده به دلیل اینکه اخیرا همش قطعات تقلبی استفاده می کنن و هم اینکه در حال حاضر اصلا قوانین خودشون رو هم رعایت نمیکنن چه برسه به قانون دیگران و ضمنا کیفیت کلا پایینه و قیمت هم بسیار بالا در عراق و کشورهای همسایه داره پراید رو 14 میلیون میفروشه خب این یعنی چی؟ یعنی قیمت این ماشین حتی 7 میلیون هم در نمیاد. (3216397) (alef-11)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۱:۵۸
با سلام،
اینکه نمایندگی موظف است خودرو را در حضور خریدار کنترل نماید ، هم اینک نیز تقریباً اتفاق می افتد ولی با توجه به اینکه اکثر خریداران متخصص نیستند و خیلی از عیوب در طول مدت کوتاهی مشخص می شوند نه در لحظه تحویل ( مثلا وجود تصادفی بودن و انجام عملیات صافکاری و رنگ قبل از تحویل به مشتری ، چگونه می توان این موضوع را اثبات نمود و یا معیوب بودن گیربکس و ....) پس این مصوبه نیاز به پختگی بیشتر دارد . (3216176) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۷:۵۵
بعضی از خودرو های وارداتی مناطق ازاد تجاری که سفارش امارات نباشد کشور سازنده گارانتی و تضمینی نمی پذیرد. زیرا تضمین را در کشور سفارش دهنده می پذیرد. این کلاهی بوده است که بعضی فروشندگان اماراتی بر سر خریداران ایرانی در مناطق ازاد تجاری گذاشته اند. (3216186) (alef-11)
 
قرتاسی
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۶:۳۷
با این کارها ما خریدار نمی شویم آقایون (3216227) (alef-11)
 
فرانک
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۷:۱۲
شما چقدر ساده اید شما گفتید خودروسازها هم تعویض کردند!!
همین العان تو روز روشن تمام قوانین و آئین نامه ها رو زیر پا می زارن هیچ کسی هم نمی تونه بهشون بگه بالا چشمت ابرو
نمونش، شاخ و شونه میکشن که ملت باید این خودرو ها رو بخرن ما هم گرون می کنیم کسی نیست جلوشون دربیاد به جز خود مردم (3216228) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۴:۰۵
الان که بعد از یک سال از خریدن یک رانا از ایران خودرو گذشته تمام درهاش به صدا افتاده چون پلاستیک خشک استفاده کردند. یعنی اعصاب آدم خورد میشه از این همه سر و صدا از درها، یک سال دیگه هم مثلا گارانتی داره، هیچ کاری نمی کنند و همش میگن طبیعیه (3216254) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۳۱:۱۷
لطفا جمع کنید بساط این جماعت رو (3216270) (alef-11)
 
کیارش
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۰:۴۰
این که وظیفه شونه، خیلی قبلتر باید این کار رو میکردن. منتها خیلی دیر شده دیگه... کیفیت و قیمت جهانی، خواسته هر ایرانی (3216291) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۹:۳۳
اگر این طور باشه که باید تمام خود رو ها را عوض کنند خود رو نو گرفتم گیربکس کلا مرخص است مراجعه کردم نمایندگی جواب سر بالا میده اخر مجبور شدم از جیب خود ان را تعمیر کنم.ایا در این خود روسازی ها ماشینی بدون نقص تولید میشه؟ (3216337) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۰:۲۳
گند و رسوایی خودرو معروف جهانی المانی فولکس واگن که با تقلب هفت سال سر خریداران جهانی کلاه می گذاشته و مچ تقلبش را امریکا کشف کرد.
اینهم از خودرو معروف جهانی المان. که خریداران ایرانی آرزوی انرا داشته اند. (3216379) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۱۲:۰۸
کشورهای پیشرفته خودرو ساز در تقلب هم پیشرفته هستند .
مثلا فولکس واگن نرم افزاری نصب کرده بود که اگر تشخیص میداد در حال تست است آنرا استاندارد نشان میداد
در غیر آن حال میرفت روی حالت تقلب که 40 برابر استاندارد ها الایندگی داشت. (3216541) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۵۵:۲۳
شما سند نشان بده الکی حمایت نکن
40 برابر بود که رییس جمهور استعفا میداد نه مثل خودروسازهای ما که میگن طبیعیه (3217239) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۸:۴۰
اونجا اگر کسی تقلب بکنه، هم خسارت ماشینها رو ازش میگیرن هم جریمه اش میکنن و هم اینکه باید فراخوان بزنه، ماشینهای معیوب رو جمعش کنه. نه مثل کشور ما که آشغال تحویل مردم میدن بعد اعتراض که میکنی اینقدر پررو تشریف دارن که میخوان چشم آدمو دربیارن (3216897) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۶:۴۷
ببینید تعمیم جزء به کل ندهید با یه خبر اینجوری یه خودروسازی رو نمیشه زیر سوال برد محصولات المانی واقعا حیرات انگیز هستند شما اگر میخواهید از محصولات داخلی حمایت کنید باید مستدل صحبت کنید و باید مقایسه کنید اگر میخواهید محصولات المان را زیر سوال ببرید باید نام کالا رو ذکر و عیبش رو بیان و مقایسه کنید
اگر دنبال تعریف از کالاهای امریکایی هستید هم باید مستدل صحبت بفرمایید الان موضع شما مشخص نیست ایا کل خودرو های جهان رو قبول ندارید؟ چه کشوری رو قبول دارید؟
هموطنان عزیز یه مقدار درست استدلال کردن رو تمرین کنیم هم بد نیست. (3216917) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۸:۲۱
دوست عزیز، اگر طبق استانداردی که فولوکس واگن تعدادی از خودروهایش مورد و مشکل داشته و به قول شما گند زده ، کل خودروهای وطنی و چینی معاینه شوند ، مدیران مربوطه کم کم اگر اعدام نشن ، به حبس ابد و یا تردد مادام العمر با همان خودروهای ساخت خودشان محکوم میشوند!
ضمنا" همان فولوکس واگن که میگویید، مطمئنا" از نظر قیمت و کیفیت خیلی بالاتر و مطمئن تر از خودروهای وطنی ما میباشد.
به این فکر کردی که یک ال نود نیمه اتومات در ایران با نرخ ارز دولتی (که خودروسازان در اختیار دارن) 15 هزار و ششصد دلار فروخته میشود؟
آیا میدانید که با این مبلغ میتوان در کشورهای همسایه خودمان چه خودرویی و با چه استاندارد و امکاناتی خرید؟ (3216918) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۵۲:۴۸
ما حاضریم همون قولکس رو بخریم که فقط یکهزارم مثلا بیشنر آلودگی داره ولی سمند من چی که نوشته صدی 8 مصرف میکنه ولی بخدا بالای 15 لیتر مصرف میکنه بردم نمایندگی میگه مصرفش همینه میگم پس چرا نوشته صدی 8 میگه مینویسن دیگه یعنی بنزین در اصل 3 هزار تومن بخدا تعرفه رو بردارن ما هم فولکس با عیب اونا که صدی 4 مصرف داره ترجیح بدیم (3217233) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۹:۴۱
وای وای چه الزام آور!!! الف جان خوشگلم نکته ابنجاست که خودرو ساز داخلی اصلا عیب و ایراد تو ماشین نمی بینه که بخواد تعویض کنه! از نظر اوشون همه ی خودروها سالم هستن و تمام معایب جزو آپشن خوردروهای ملی محسوب می شوند. (3216406) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۷:۳۲
دقیقا ، ماشین من کلی سر و صدای غیر عادی و .... داره ، کلاچ و ترمز و پدال گاز و .... مشکل داره هر وقت بردم نمایندگی میگه عادیه! (3216894) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۴۴:۳۵
یا مردم دروغ می گویند یا چند مدیر خودروسازی با کارکنانش .........
((( شما با دست یکم روی بدنه خودرو داخلی فشار بده ، چرا می ره تو !!!!!!!)) (3216445) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۱:۵۸
ضمانت اجرایی اش چیه؟ تو چه مدت؟ اگه گفتند برید n ماه دیگه بیاید چی؟

مگه مسئولین ملزم به رعایت قانون نیستند؟ قانون شکنی نمیشه؟ اینها هم ملزم شدند. اگه اجرا نکردند چی میشه؟
بریم شکایت کنیم تا تو پیچ و خم دادگاه با این وکیل های خبره ای که خودرو سازان دارند آیا به نتیجه برسیم آیا نرسیم؟

ولمون کنید بابا. نمی خریم. (3216471) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۶:۵۱
مگه داریم مگه میشه مگه تولید کنندگان ما خودروی خراب تولید می کنند؟ بابا همشون آکبند جنساشون چینیه خیلی عالیه در سطح استاندارد آمریکاست بابا اسم روی تولید داخلی نذاریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا رو خوش نمیاد (3216485) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۹:۰۶
سمندای اف سون 94 خریدم هنگام گرم شدن ماشین روی نرمال می اید یکدفعه خودروخاموش میشود 3 دقیقه بعد مجددا روشن میشود هرجامیبرم دیاگ میزنند ومیگویند عیب ندارد بیرون نمایندگی مگن کامپیوترش چینی است و درست کنترل نمیکند ایا کارخانه کامپیوتر یاای سی یو اصلی المانی برایش میگذارند تا درست شود؟چکن____________م ؟؟//// (3216490) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۰:۳۸
آقای محترمی که در مورد گند زدن شرکت بزرگ فولکس حرف میزنی

بله واقعا گند زدن ٬ کاش میگفتی چه گندی زدن ٬ واقعیت اینه که این

شرکت گازهای خروجی مضر محیط زیست از اگزوز خودروهایش را

کمتر از حد واقعی نشان دادن ٬ بمعنای واقعی در آن بلاد یک کلاهبرداری

بزرگه ٬ چیزی که در اینجا اصلا به چشم نمیاد (3216494) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۰۸:۳۸
با این قانون هیچ کاری پیش نمیره:
1- کنترل حین تحویل توسط مشتری یعنی چی؟ از کجا ظرف مدت 5 دقیقه باید فهمید که خودرو ساله یا نه . برای تست رنگ باید هر نفر یک الکومتر با خودش بیاره. برای تست گیربکس و صفحه کلاج و مشکلات مکانیکی باید دستگاه دیاگ همراش باشه. و قس علهذا.
2- ایراد های ثانویه که باعث افت خودرو بشه رو کی باید تشخیص بده ؟ نمایندگی؟!!!! این که شد جوک سال.
3- اگر خودرو معیوب بود ضرر و زیان وقت و هزینه و انرژی و استهلاک سرمایه و اعصاب خوردی مردم رو کی میده ؟ خودرو ساز؟
میدونید چقدر باید تو این نمایندگی و اون شرکت بری و بیای آخرشم خسته بشی و بگی گور باباش مهرم حلال و جونم خلاص.
پدر جان خانه از پایبست ویران است. تا رانت و پشتیبانی دولتی ..درب به همین پاشنه میچرخه. والسلام (3216521) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۲۶:۲۷
برج 2 امسال يه خودرو پژو slx تحويل گرفتم که اگر اون موقع اين کمپين راه افتاده بود مطمئنن نميخردم . وحالا مشکلات .1. ريپ زدن خودرو به علت نقص کويل 2. مصرف بالاي 12 تا در صد کيلومتر که خودشون روش نوشتن صدي 7/8 دهم .3. ريزش روغن هيدروليک .4. سيستم ترمز افتضاح .5. تو رفتگي صندلي عقب بعد از دوبار استفاده به علت کيفيت پايين .6. کنده شدن زه پلاستيکي پايين شيشه هاي بغل 7. به صدا افتادن تسمه ماشين .8. خراب شدن چراغ داخل که با باز کردن درب سمت راننده روشن نميشه و ... تا حالا بالاي 5 الي 6 دفعه به نمايندگي مراجعه کردم اما هردفعه به بهانه هاي الکي سنگ قلاب شدم . خدايي اگه ميدونستم همچين گرفتاريي براي خودم پيش ميارم هيچ موقع همچين غلطي نميکردم .تو رو به خدا نخريد تا بمونه رو دستشون (3216582) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۴۲:۰۳
بشنو ولی باورنکن (3216636) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۵:۲۱
دیسک و صفحه معیوب را عوض نمکنند .آنوقت شما انتظار دارید باور کنیم که ماشین معیوب را عوض کنند. مردم گول این حرفا را نمیخورند. (3216688) (alef-11)
 
روزبه
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۲:۵۸:۳۹
حالا اگه حاضر به تعویض نشدن چی؟ اگه گفتن از نظر ما ایرادی نداره چه باید کرد؟ من ماشین 206 گرفتم هر 100 کیلومتر 15 تا 17 لیتر مصرف می کرد. قبل از 1000 کیلومتر بردم تعمیرگاه مرکزی شماره 5 جنب ایران خودرو گفتن باید 2000 کیلومتر حداقل کار کنه تا ابندی بشه بعد اگر مشکل حل نشد دوباره بیار. رفتیم 2000 تا شد مشکل حل نشد. دوباره بردیم باز گفتن ما ماشین رو چک کردیم ایرادی نداره. هرچقدر ما گفتیم بابا این غیر طبیعی می سوزه گفتن نه دستگاه های ما می گن طبیعی کار می کنه و هیچ وقت زیر بار نرفتن. (3216700) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۸:۵۲
کاملا درست میفرمایید
مهم احراست اجراست اجراست کمبود قانون نداریم نداریم نداریم
قوانین زیر هم وحود دارد ولی کو اجرا
1- طبق مصوبه شورای رقابت فروش کارت طلایی بهمراه خودرو احباری نیست ولی ایران خودرو گردن کلفتی میکند و حتی همین الان هم در فروش مهرماه با مراجعه به سایت فروش ایران خودرو مشاهده میفرمایید که با خودروهای دنا 13,700,000 ریال پول احباری ، پارس 10,400,000 ریال پول احباری رانا 9,400,000 ریال پول احباری سمند8,900,000 ریال پول احباری ،سورن،10,800,000 ریال پول احباری دریافت میشود نمایندگان محترم لازم نیست سر مردم را گرم کنند با نظارت اول این مصوبه را پیگیری کنند
2- بر اساس مصوبه شورای رقابت انتخاب شرکت بیمه کننده خودرو اختیاری است ولی حتی همین الان هم در فروش مهرماه با مراجعه به سایت فروش ایران خودرو مشاهده میفرمایید انتخابی برای بیمه وجود ندارذ
3- مردم شریف ایران به یاد دارند که مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمتها مشروط به افزایش کیقیت بود پس الان همین قیمتهایی که وجود دارد نیز غیر قانونی است چراکه افزایش کیفیتی وجود ندارد.
حساب کنید میلیاردها پولی که جلو چشم نمایندگان از خریداران اضافی گرفته شده راستی با وجود گارانتی پول زور بابت کارت طلایی چیست؟
و................ (3217196) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۳:۴۱:۲۷
يعني تاحالا اين كارها را انجام نمي دادند؟
متاسفم ......................... (3216842) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۲:۲۹
کمپین ادامه داره ، ما میگیم خودرو عهد باستان نمیخریم اونا میگن اگه ایراد داشت عوض میکنیم. (3216909) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۰:۴۹
میخری داداش این خط این نشون (3217071) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۰۹:۵۵
بخند ... خندوانه (3216922) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۱۰:۰۹
ببینید اگر این خودروها رو مفت هم دادن نمیگم نخرید روستاییان و کسانی که در خیابونهایی که سرعتش کمه زندگی میکنن در صورتی که اینا رو مفت دادن به نظر من بخرن ولی اگر جاده میخواهید ببرید یا شهر بزرگ هستید که بزرگراه هم داره اگر رایگان هم دادن نخرید باعث از دست رفتن جونتون میشه
به نظر من یه حسابی اعلام بشه مردم کمک کنن که اینا تعطیل بشه که این همه تلفات و خسارات ایجاد نکنه (3216923) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۶:۳۶
جبران خسارت مالی و جانی افرادی که در طی این سالها مال و جانشان را از دست داده اند چه می شود؟
ضرر فردی که نقص فنی خودرو باعث مرگش شده است چگونه جبران خواهد شد؟ با دادن یک خودرو جدید به بازماندگان؟؟ (3217093) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۷:۵۱
ما میگیم خودرهاتون گرون وبی کیفیته شما میگین معیوب هارو عوض میکنیم برو سر اصل مطلب یعنی میمت وکیفیت (3217097) (alef-11)
 
رسول بخشنده
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۱۴:۳۹
مردم رو آسی کردین، این دون پاشیدن ها دیگه فایده نداره. (3217124) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۲۰:۴۶:۵۱
اسی؟!؟!؟!؟!؟
میشه در مورد این کلمه توضیح هم بدین؟؟؟؟ یعنی چی؟
نکنه منظور شما اسی پلنگه؟؟؟ (3217921) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۰ ۰۸:۵۶:۴۷
ما یک پراید دوگانه 132 گرفتیم از فرداش بازیهایش شروع شد و کارشناس نمایندگی یک میلیون تومن برآورد عیوب کرد اما نمایندگی با طفره رفتن با اعصاب ما بازی کرد. متاسفانه خودروی نو رو حتی روغن واسگازین هم نزده بودند. حالا بماند جعبه دنده اصلا خورد بود و حتی کیلومترسنج و... خراب بود. این خودرو برای ما به قیمت پژو405 آب خورد. (3253603) (alef-11)
 
ebadi z
۱۳۹۴-۰۷-۲۲ ۱۱:۰۵:۳۷
بامکروحیله فراوان وده هاترفند ازجمله وام بانکی وقسطی وتشویقی و....خودروهارابه مردم ازهمه جابی خبر(مثل بنده)غالب می کنندتاسودبیشتری ببرند
خودروهای مونتاژ(تولید)کارخانه های ایران ازجمله سایپا استانداردلازم را ندارندلطفا"توجه فرمائید:اینجانب اگرخودروی ایرانی آنهم ازطریق لیزینک رایان سایپا نمیخریدم به بی کیفیتی و.... آن پی نمی بردم این دومین خودروی تیبا هست که خریداردومین تیبا شرکت سایپامورخ93/7/7هستم بگذریم که خودروی قبلی هیچ وفانکردبعدازتحویل خودروی دوم به اینجانب ، متوجه شدم ترمزدستی کلا"خراب است که مورخ93/7/8درنمایندگی2سایپاپذیرش وکلا"قطعات ترمزدستی عوض نمودندونامه شکایت واعتراض ودرخواست تعویض خودروی به سایپایدک تحویل دادم ولی هیچ ترتیب اثری ندادندگفتندتولیدشان همین است و....بااین وضعیت این خودرو بی کیفیت ترین وناامن ترین وازنظرفنی بیشترین ایرادات رادارد وهیچ رضایتی ازآن ندارم وهمیشه درگیررفع ایرادات آن ومراجعه درهردفعه کمترازیک ماه به نمایندگی می باشم چون درطول یک سال ازتحویل خورو(93/7/7)بیش از18باربرای رفع ایرادات خودروبه نمایندگی ها مراجعه وهردفعه بیش از2روزخودرودرنمایندگی درتعمیرگاه مانده است بازهم هرروزبدترازروزقبل می باشد ودرهرمراجعه هزینه های زیادی رودستم می گذاردوروزبه روزبدترمی شودوایرادات جدیدی بوجودمی آیدازجمله نشانگرساعت یک خطش حذف شده وموکت کف خودروقلمبه شده ورنگ خودروکیفیت مناسب نداردوکنده می شودوترک ایجادنموده است لنت ها درعرض چندماه خراب شدندوباتقبل هزینه درست نمودندوصفحه کلاچ بزودی خراب شدوخرج دست ماگذاشت واکثرقطعات خودروگارانتی نداردوپولش راازمشتری می گیرندوسنسورترمزچرخهابااینکه گارانتی داشت به حساب مشتری محاسبه نمودندخودروبعدازمدتی جوش می آوردودرجه آمیربالامی رودودرجه گازخودروخودبخوددرموقعئ توقف بالامی رودوروی درجه 3و4حرکت می کندودهها مورددیگر که مجاال ذکرآنهانیست درمرحل نهائی خودروبدلیل ایرادات مذکوردرنمایندگی2سایپامیدان آذری مورخ20/7/94پذیرش نمودندایرادت قبلی رفع نشدکه هیچ، بدلیل عدم کارکردتعویض دنده هاگفتندصفحه گلاچ بایدتعویض شودآنهم به حساب مشتری که بیش از300هزارتومان خرج داردلازم به ذکراست درنوبت های گذشته نیزمبالغ زیادی پرداخت شده است درحالیکه خودروبیش از34هزارکیلومتر کارنکرده است علاوه براینها بدلیل عدم وجود فندک که خراب شده بودمراجعه ومیل تعادل چپ وراست چرخها جلودوماه قول تعویض داده اندبخاطرعدم وجودقطعه (بقول خودشان)ازانجام آن خودداری می نمایندوکاررانصفه انجام می دهندتازمان گارنتی خودروتمام شوداین است مسئولیت پذیری شرکت خودروسازی سایپاو....وبااین وضعیت فقطبانوبت اینترنتی پذیرش می کنندوهیچ ترتیب اثر به خودروهای گارانتی بااشکالات فنی زیادنمی دهندونوبت اینترنتی هم بعداز20تا30روزمی باشد ومسئولین هم پاسخگونیستندورفع مسئولیت می کنندوگرفتاری های دیگری برای خریداران بوجودمی آورندوکنترل حین تحویل توسط مشتری یعنی چی؟ از کجا طرف مدت 5 دقیقه باید فهمید که خودرو سالمه یا نه . برای تست رنگ باید هر نفر یک الکومتر با خودش بیاره. برای تست گیربکس و صفحه کلاج و مشکلات مکانیکی باید دستگاه دیاگ همراش باشه. وعلهذا.خودرو معیوب ، ضرر و زیان وصرف وقت و هزینه و انرژی و استهلاک سرمایه و اعصاب خوردی مردم رو کی جبران میکنه ؟ ؟
میدونید چقدر باید تو این نمایندگی و اون شرکت وادارات تابعه خودروسازان بری و بیای آخرشم خسته بشی ونفرین پشت سرشان نثارکنی وبعدازاتمام گارانتی خودروکه24ماه ویا40هزارکیلومترکارکردمی باشدخودروسازان نفس تازه می کشندولی خریداران را بیشتردرعذاب ورنجش فرومی برند وخودروهای بی کیفیت با مصرف سوخت بالای صدی ده - صدای زیاد موتور- کیفیت بسیارپایین تزینات داخلی ازجمله ضعف بلندگوها وصدای خرخرآنها ونیز دربهاي ماشين به خوبي بسته نميشه و....خودروبلااستفاده دست مردم می ماند ولاغیرو.... خدا يي اگه ميدونستم همچين گرفتاريي براي خودم پيش می آورم هيچ موقع خودروی ایرانی نمی خریدم .
به نظر من علت نخریدن خودرو بی کیفیتی قطعات خودرووعدم رعایت استاندادهای لازم درمونتاژ قطعات فنی خودرومی باشدکه هزینه زیادی بعدازخریدخودرودست مردم می گذاردو....نه نداشتن پول ،پس چراخودروی خارجی می خرندو (3260199) (alef-13)
 
سيده مريم شمس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۳:۴۹:۵۵
ماشين وارداتي در ضمن شركتي و با گارانتي ريو هاچبك شركت كيا شش ماه خريدم ماشينم يك دفعه از كار افتاده ميگن توربين گيريبكسش خراب شده كه اصلاً امكان نداره تو دوازده هزار تا اين اتفاق براي ماشيني بيفته حالا شركت سازنده ميگه بيست و پنج روز زمان ميبره تا قطعه ازخارج بياد و ماشين درست ميشه حالا خيلي زحمت ميگشن نهايتاً با يه عالمه شكايت و شكايت بازي بترنيم فقط خسارت مدت زمان نداشتن ماشين رو بگيريم و ماشينمون رو درست كنن كه حالا ديگه با وجود صد و ده ميليون كه دادم دل چركين هم هستم خوب حالا چكار كنم انقد از توليد كنندگان ايراني شكايت نكنيد (4534847) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.