توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508717
سطح کیفیت خون ایران بیش از آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
میرزایی از 35 درصد صرفه‌جویی ارز کشور از ارسال پلاسمای که برای تولید فراوده های خونی خبر داد و عنوان کرد: سطح کیفیت خون کشور ما هم سطح اروپا است و از سطح آمریکا بیشتر می باشد.

به گزارش ایسنا، «روح‌الله میرزایی» عصر امروز چهاردهم شهریورماه در نشست مشترک پدافند سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان و سازمان انتقال خون استان کرمان گفت: تهیه خون به مقدار کافی از وظایف مهم سازمان انتقال خون است.

وی با بیان این مطلب که بانک اطلاعاتی کشور و دیتا بیس‌های کشور را در اختیار دارد، تصریح کرد: سازمان انتقال خون در امر نگهداری اطلاعات خون قدم های بسیار خوبی برداشته است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی انتقال خون استان کرمان توسط پلیس فتا تایید شده است، خاطرنشان کرد: در امر تولید فراورده‌های خونی در سال‌های اخیر خودکفا هستیم و اهدا خون در ایران صددرصد داوطلبانه می‌باشد.

وی از حذف خون جایگزینی 10از  سال قبل در ایران خبر داد و گفت: پوشش بیمه‌ای خون باعث افزایش کیفیت، مصرف بهینه خون را مدنظر دارد.

میرزایی از 35 درصد صرفه جویی ارز کشور از ارسال پلاسمای که برای تولید فراوده های خونی خبر داد و عنوان کرد:  سطح کیفیت خون کشور ما هم سطح اروپا است و از سطح آمریکا بیشتر می باشد.

وی 60 درصد اهدا کنندگان خون در استان کرمان را اهداکنندگان دایمی دانست و بیان کرد: یک هزار و 500 نفر بیمار تالاسمی و بیماری های خاص در استان کرمان وجود دارد.

مدیر کل انتقال خون استان کرمان سلول های بنیادی را یکی از تنها راهکار درمان برخی از بیماران دانست و اظهار کرد: احداث مراکز جامع در سازمان های انتقال خون که فراکسس سلول های بنیادی در آنها انجام می شود.

وی افزود: در فناوری اطلاعات تنها اشکال ما مشکل مخابراتی داشتیم و امیدواریم با همکاری مسئولین استانی این مشکل برطرف شود.
کلمات کلیدی : کیفیت خون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.