نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488413
شرط قطر برای قطع رابطه با ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۶
یک روزنامه قطری ادعا کرده است که این کشور شرطی را برای قطع رابطه با ایران برای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تعیین کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، روزنامه الشرق ادعا کرده است قطر حاضر است روابطش را با ایران قطع کند به شرط این که سایر کشورهای خلیج فارس از جمله امارات نیز روابط خود را با ایران قطع کنند. 

اشاره این روزنامه به روابط تجاری گسترده ایران و امارات متحده عربی بوده است.

این روزنامه با غیر منطقی دانستن مطالبات کشورهای محاصره کننده قطر به  200 میلیارد دلار سرمایه ایرانی ها در امارات متحده و حجم گسترده مبادلات تجاری این کشور با ایران که به حدود 17 میلیارد دلار در سال می رسد اشاره کرده و گفته است هرگاه امارات این روابط را قطع کرد ما هم روابطمان را با ایران قطع می کنیم. 

الشرق نوشته است چطور ده هزار شرکت ایرانی در امارات به ثبت رسیده است و 200 پرواز در هفته بین دو کشور انجام می شود اما از ما می خواهند که با ایران رابطه نداشته باشیم. 

  این روزنامه همچنین ادعا کرده است که نیم میلیون ایرانی در امارات اقامت دارند در حالی که از بیش از پنج سال پیش،قطر برای هیچ ایرانی، روادید قطر صادر نکرده است.
 
کلمات کلیدی : قطر+ایران+قطع روابط دیپلماتیک+امارات+اعراب+عربستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۷:۱۹
با سلام یکی از مهمترین کار های ما باید در جهت کاهش روابط تجاری یک طرفه با امارات باشد .چون امارات منابعی برای تولید ندارد و فقط واسطه گری و دلالی می کند .ما بایدشرکت هایی که در امارات دفتر دارند و تولیداتشان را با واسطه به ایران صادر میکنند دعوت کنیم مستقیما از دفتری که در ایران باز میکنند فعالیت نمایند (4455755) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۲:۰۱
4 سال پیش برای من صادر کرد و 500 دلار پول من رو هم مامور امنیتی فرودگاهشون ازم دزدید و چند روز هم پیگیری کردم فایده ای نداشت و گفتم که دوربین ها رو چک کنید ولی افاقه نکرد (حتما چک کرده بودند ولی به من چیزی ندادند) (4455899) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.