توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478414
روایت وزیر از شب های اورژانس بیمارستان ها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
وزیر بهداشت گفت: به رغم تغییراتی که در اورژانس بیمارستان ها داده شده است اما هنوز مشکلات و کمبودهایی دیده می شد.

به گزارش مهر، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در آیین پاسداشت مقام خیرین و نیکوکاران حوزه سلامت با بیان اینکه اقدامات خیرخواهانه، مهم ترین بخش کارنامه هر فرد نزد خداوند است، گفت: امیداست کارنامه یکساله همه ما در حوزه دستگیری از مستمندان و کمک به نیازمندان و هم نوعان مان کارنامه درخشانی باشد.

وی ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: حضور گسترده مردم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم انصافا بی نظیر بود و نشان داد که مردم نسبت به سرنوشت خود و اینده کشورشان حساس هستند. هاشمی، اعتماد مردم به دولت و نظام را بالاترین افتخار برای نظام دانست و گفت: حضور گسترده مردم در این انتخابات نشان داد که آنها به صندوق ها اعتماد کردند و باور کردند که رای و تصمیم شان موثر است.

وی افزود: آرزو می کنیم دولتمردان قدر شناس حضور گسترده مردم در انتخابات و اعتمادشان به نظام باشند. هاشمی با تاکید بر اینکه باید برخی از سیاستمداران دست از سیاسی بازی بردارند، افزود: باید همه در راستای رفع گرفتاری مردم قدم‌برداریم چرا که گرفتاری های مردم زیاد است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سیاستمداران گرفتار خود شده اند، تاکید کرد: باید مملکت و کشور را به دریچه ای از شکوفایی که لایق این فرهنگ، دین و شهدای مان است برسانیم. هاشمی افزود: امیدواریم در این ماه مبارک بتوانیم از این ‌حجاب خود ساخته که همه ما را کرفتار کرده است رها شویم.

وی گفت: در این ۳۸‌سال که از انقلاب اسلامی کذشت احساس می کنم می توانستیم خیلی بهتر و سریع تر در راستای بهتر شدن خدمات برای مردم پیش برویم.

هاشمی در ادامه ضمن اشاره به بازدید شبانه اخیر خود از اورژانس سه بیمارستان در تهران گفت: در کمتر از ۸ ساعت اورژانس بیمارستان‌مورد نظر ۶۸ بیمار بد حال را پذیرش کرده بود و به رغم تغییراتی که در اورژانس این بیمارستان داده شده بود اما هنوز مشکلات و کمبودهایی در آن دیده می شد و با وجودی که فضای بخش اورژانس بیمارستان ۴ برابر شده بود اما تخت خالی وجود نداشت و مردم منتظر تخت بودند و در این‌شرایط از ما نیز تشکر می کردند.

وی بر لزوم‌ حضور شبانه برخی از مسئولین نظام به بخش های مختلف بیمارستانی به‌ منظور مواجهه نزدیک با مشکلات مردم در حوزه سلامت‌ و گرفتاری های موجود تاکید کرد و افزود: امیدواریم دولت دوزادهم بویژه در مورد محرومین و مستضعفین با همت بیشتری فعالیت خود را شروع کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب پابرهنه ها بود، افزود: این انقلاب فقط جنبه سیاسی نداشته و جنبه رفاهی هم داشته و ما کشوری هستیم که با شعار نجات مستضعفین انقلاب کردیم، بنابراین انتظار داریم‌که مجلس و دولت، انقلابی فکر و عمل کنند.

هاشمی با بیان اینکه برکت از تصمیماتی که سیاسی باشد از بین می رود، گفت: امیدواریم خداوند به افرادی که مسئولیت سنگینی دارند کمک کند تا بتوانند خداپسندانه و الهی تصمیم گیری کنند و تصمیمات سیاسی نگیرند.

وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر این‌ که مردم ایران مستحق شرایط بهتری نسبت به زمان حال هستند، افزود: البته اقدامات بسیاری خوبی تا این لحظه صورت کرفته وخوشحالبم که در منطقه نسبت به همسایگان خود بهتر هستیم و شاید توقعمان بالا است که البته این توقع بالا موجب افزایش تلاش در فعالیتمان می شود.
 
کلمات کلیدی : اورژانس، بیمارستان ، قاضی زاده هاشمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.