نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 149211
واکنش هاشمی به انتقادها علیه وی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص حضور رئیس جمهور در جلسات مجمع و نحوه تعامل دولت و مجمع در دوره جدید گفت: در گفتگوهایی که میان ما و رئیس جمهور صورت گرفته ایشان قول همکاری های بیشتر را داده است بر این اساس امیدواریم امسال حضور دولت در مجمع تشخیص پررنگ تر از گذشته باشد.

به گزارش  مهر، محسن رضایی امروز شنبه درحاشیه اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ها و اولویت های مجمع تشخیص در سال ۹۱ اظهار داشت: دوره جدید مجمع با توجه به ۱۰ اولویتی که مقام معظم رهبری برای دوره جدید مجمع ترسیم فرمودن،آغاز به کار کرد.

رضایی مسئله خانواده، فناوری اطلاعات، نخبگان ، سلامت اقتصادی ، مقاومت ، جهاد اقتصادی، محیط زیست ، نظام قانونگذاری، انتخابات و مسئله جمعیت را مهمترین اولویت هایی برشمرد که از سوی مقام معظم رهبری برای دوره جدید مجمع تشخیص ابلاغ شده است.

وی افزود: در دوره جدید افرادی به مجمع تشخیص اضافه شده اند که در اداره کشور دارای تجارب خوبی هستند و حضور آنان موجب تقویت مجمع می شود.

رضایی معتقد است: با حضور اعضای جدید، نوعی جوان گرایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام شروع شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به مصوبات امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جلسه امروز سیاست های کلی اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این سیاست ها از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو ما در انتهای سال نیز چندین جلسه برگزار کردیم و در آن جلسات متولیان امور اجتماعی را دعوت کردیم تا آسیب های اجتماعی را توضیح دهند.

رضایی با بیان اینکه مجمع تشخیص امسال سال پرکاری را خواهد داشت، گفت: در جلسه امروز آقای هاشمی رفسنجانی اعلام کردند که باید سیاست های کلی تولید ملی را نیز تهیه کنیم بنابراین امیدواریم پس از بررسی سیاستهای کلی اجتماعی موضوع سیاست های تولید ملی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او پرسید آیا در دوره جدید مجمع تعامل وهمکاری دولت با مجمع بیشتر خواهد شد و آیا رئیس جمهور در جلسات مجمع شرکت خواهد کرد یا نه، افزود: در گفتگوهایی که میان ما و رئیس جمهور صورت گرفته ایشان قول همکاری های بیشتر را داده است بر این اساس امیدواریم امسال حضور دولت در مجمع تشخیص پررنگ تر از گذشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به اهمیت نامگذاری سال ۹۱ به نام "تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی"، گفت: تولید در ایران پرهزینه است. سود بانکی و هزینه های انرژی بالاست و اگر بخواهیم تولید در ایران را با تولید در کشورهای دیگر مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که تولید در ایران پرهزینه است. میزان سود در تولید بالاست.

رضایی گفت: همچنین باید محیط کسب و کار را که بر اساس بروکراسی اداری تعریف شده است اصلاح کنیم. این موارد فقط موجب کندی کار در تولید می شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه انتصاب مجدد آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: نظر رهبری همواره جذب حداکثری و استفاده از همه نخبگان در اداره کشور است و نمی توانم تفسیر خاصی برای حکم رهبر انقلاب ارائه دهم.

در ادامه این نشست خبری، خبرنگاری از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سئوال کرد که سیاست های کلی حمایت از تولید ملی چه زمانی در مجمع تشخیص مطرح می شود که وی در پاسخ گفت: امیدواریم به راهکارهای خوبی برای تولید ملی دست یابیم ان‌شاءالله تا پایان خردادماه سیاست های کلی حمایت از تولید ملی را خواهیم داشت.

رضایی همچنین خواستار تقویت وحدت ملی در جامعه و در بین فعالان سیاسی شد و گفت: امسال سال مهمی است و امیدواریم در سال جدید شاهد تقویت وحدت ملی باشیم. امسال با آرایش جدی دشمنان روبرو شده ایم و باید مجلس، دولت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و فعالان سیاسی وحدت را جدی بگیرند از این رو بنده به عنوان سربازی کوچک پیشنهاد می کنم که امسال وحدت را به طور کامل به نمایش بگذاریم و از مسائل فرعی خودداری کنیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اظهارات اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر اهمیت مذاکره ایران با آمریکا افزود: آیت الله هاشمی در جلسه امروز مجمع نیز به این موضوع اشاره کردند و گفتند که فقط خاطره ای را بیان کردند و انتظار نداشتند که چنین منازعاتی به وجود آید.

رضایی با بیان اینکه وحدت در عرصه بین المللی نیز تاثیر خود را نشان خواهد داد افزود: ما در آینده باید با گروه ۱+۵ مذاکره کنیم این مذاکرات نیاز به وحدت دارد ضمن آنکه معتقدیم آمریکا با ما مبارزه می کند و ما باید در این مبارزه از ارزش های خود دفاع کنیم تا بدین وسیله به دنیا نشان دهیم که متحد هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال این هستند تا نشان دهند که در ایران تفرقه وجود دارد افزود: آنها فقط به دنبال این هستند که با علامت های غلط تفرقه در ایران را نشان دهند این در حالی است که در اینجا تفرقه ای وجود ندارد به طوری که با اولین بمب در ایران تمام خیابان های اروپا پر از تظاهرات می شود.

وی در پایان این نشست خبری درباره اینکه آیا آقای هاشمی رفسنجانی در حال حاضر هیچ تمایلی برای مذاکره با آمریکا ندارد، گفت: فقط وی تصریح کرد که خاطره ای را بیان کرده ام.
 
م ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۹ ۱۴:۴۵:۱۷
آدم سیاستمدار اول فکر می کند بعد حرف می زند!!!! (729183) (moderator101)
 
mohamadreza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۹ ۲۰:۳۵:۵۴
هاشمی سیاست مدار داناییست (729637) (moderator18)
 
اهوازی
۱۳۹۱-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۸:۱۵
آقای هاشمی رفسنجانی یکی از بهترین سیاستمداران است و حتماً اول تمام جوانب امر را بررسی، و با .فکری هوشمندانه مطالب را فرمودند (729679) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.