توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380106
تام ریج: ایران با لبخند به چهره احمقانه غرب توافق برجام را متوقف می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
در صورتی هم که رژیم ایران بخواهد به توافق هسته ای پایان دهد، باید گفت ایران قوی تر از گذشته شده است و در حالی به توافق هسته ای پایان می دهد که به چهره احمقانه غرب لبخند می زند.

به گزارش جام نیـوز، وب سایت آمریکایی مورنینگ کال (Mcall) در گزارش تحلیلی به قلم "تام ریج" اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا که وی سابقه فرمانداری ایالت پنسیلوانیا را نیز در کارنامه خود دارد، پرداخت و نوشت: هفته گذشته رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای از شکست خوردن آمریکا در امتیاز دادن در توافق برجام سخن به میان آورد و به نوعی از روند توافق هسته ای ایران و غرب انتقاد کرد.
تام ریج در این گزارش تحلیلی خود نوشت: «اکنون بعد از گذشت یکسال از توافق هسته ای، تنش ها حتی در کلمات هم، بین مقامات دو کشور افزایش یافته است و ایران مدعی است که آمریکا به وعده های خود عمل نکرده است. از طرفی گزارش های سازمان های اطلاعاتی حاکی از این است که ایران همچنان به دنبال پیشرفت در برنامه های هسته ای غیر قانونی خود می باشد. این در حالیست که بسیاری از تاسیسات هسته ای ایران بعد از انجام توافق همچنان در جای خود باقی هستند و بسیاری از آنها نیز فعال می باشند.»

تام ریج در ادامه افزود: «رابرت جوزف یکی از مسئولان هسته ای آمریکا نیز بر این باور است که توافق برجام تنها موجب توقف زمانی در برخی از سانتریفیوژ های ایران شده است، در حالیکه ایران هر زمان که بخواهد می تواند آنها را دوباره فعال سازد. در زمینه مانیتورینگ برنامه هسته ای ایران نیز اشکالات زیادی وجود دارد و ایران مناطقی دارد که می تواند به طور مخفیانه به فعالیت های هسته ای خود ادامه دهد. ایران برای بارها توانسته است از قوانین بین المللی در این زمینه فرار کند.»

وی در ادامه نوشت: «محدودیت های هسته ای را هم که کنار بگذاریم باید گفت ایران در سیاست خارجه خود تغییری ایجاد نکرده است. خطوط استراتژیکی ایران توسط رهبر عالی ایران ترسیم می شوند و حمایت های ایران از بشار اسد همچنان ادامه دارد و گزارش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد نیروهای سپاه ایران به راحتی مشغول فعالیت در سوریه هستند. اکنون وقت آن رسیده است که سیاستمداران غربی متوجه این امر بشوند که حکومت دینی ایران به طور ذاتی تغییر ناپذیر است و تاریخ نشان داده است که ایران از اهداف خود کوتاه نیامده است و اکنون نیز ایران همچنان تمامی برنامه های خود در منطقه و جهان را دنبال می کند.»

تام ریج در ادامه افزود: «طرفداران ساده لوح توافق هسته ای بر این باور بودند که توافق هسته ای موجب تغییر رفتار درونی ایران خواهد شد، اما باید گفت هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است. به طور کلی باید گفت، توافق هسته ای پیشرفتی نداشته است و تنها رهبران ایران از کاهش تحریم ها نفع برده اند. در صورتی هم که رژیم ایران بخواهد به توافق هسته ای پایان دهد، باید گفت ایران قوی تر از گذشته شده است و در حالی به توافق هسته ای پایان می دهد که به چهره احمقانه غرب لبخند می زند.»


این وب سایت در پایان افزود: باید تمام شعار ها جدی رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای را یک هشدار تلقی کرد و باید آنها را جدی گرفت. باید تمامی آمریکایی ها بدنبال تعیین رئیس جمهوری باشند که چارت جدیدی را در قبال ایران شکل دهد و سیاست های جدی را در قبال این رژیم بنیادگرایانه اتخاذ کند. باید ارزش های آمریکا به مردم ایران شناسانده شود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۹:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : برجام، تحریم، آمریکا، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.