توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430100
قرارگاه خاتم هم به آزادگان پیوست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
صبح امروز تفاهم‌نامه مطالعه 5 میدان نفتی و گازی با شرکت تنکو زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیا امضا شد.

به گزارش فارس شرکت ملی نفت ایران با امضای تفاهم‎نامه‎ای مطالعه میدان‎های آزادگان جنوبی، منصوری، آب‎تیمور و فرزاد A و B را به شرکت تنکو (زیر مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا) سپرد.

این تفاهم‎نامه همکاری صبح امروز میان غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و حسین شریف‎آبادی، رئیس هیئت مدیره شرکت تنکو و حسن درگاهی، مدیرعامل این شرکت شد.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی نفت ایران پیش از این نخستین موافقت‎نامه (HOA) همکاری را در قالب قراردادهای جدید نفتی با شرکت نفت و گاز پرشیا امضا کرده بود و امروز نیز نخستین تفاهم‎نامه (MOU) همکاری با شرکت‎های داخلی در مسیر اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی امضا شد.

به گزارش خبرنگار فارس چندی قبل فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اعلام کرده بود به زودی در خصوص میدان آزادگان جنوبی با شرکت ملی نفت ایران تفاهم نامه ای را امضا می کنیم.

تاکنون مطالعه بر روی این میدان به شرکت هایی از کشورهای انگلیس، ژاپن، فرانسه و چین سپرده شده است.

پیشتر علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده بود شرکت های ایرانی نمی توانند به طور مستقل در میدان آزادگان جنوبی ورود پیدا کنند و در صورت استقبال از توسعه میدان آزادگان جنوبی می توانند با یک شرکت خارجی جوینت شوند.

پیش از آن نیز شرکت پرشیا متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اعلام آمادگی برای توسعه میدان آزداگان جنوبی کرده بود که با مخالفت مسؤولان صنعت نفت مواجه شد.

این گزارش اضافه می کند همچنین از سوی یک شرکت نفتی هندی مذاکرات جدی برای توسعه میدان گازی فرزاد B که با کشور عربستان مشترک است در حال انجام است اما ظاهرا هنوز پیشنهاد مالی هندی ها برای توسعه این میدان گازی مورد موافقت قرار نگرفته است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۲:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۵:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۵ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۲:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : میدان نفتی +میدان گازی +شرکت تنکو + قرارگاه خاتم‌الانبیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.