توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400202
هشدار آلمان نسبت به مواجهه آمریکا و روسیه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶
وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به تنش‌های روزافزون بین روسیه و آمریکا به ویژه بر سر مسئله سوریه درباره بازگشت به دوران رویارویی قدرت‌های بزرگ هشدار داد.

به گزارش تسنیم ، "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان با توجه به تنش های روزافزون بین روسیه و آمریکا درباره یک بازگشت به دوران رویارویی هشدار داده و گفت: تضادها و اختلافات بین روسیه و آمریکا افزایش می یابد. بقایای اعتماد به نظر می رسد در حال تمام شدن است. اگر وضعیت این گونه ادامه پیدا کند ما به دوران رویارویی بین دو قدرت بزرگ بر می گردیم.

وزیر امور خارجه آلمان در عین حال اینکه شرایط امروز را با دوران جنگ سرد برابر بدانیم و مقایسه کنیم را اشتباه دانسته و گفت: دوران جدید متفاوت و خطرناک تر است. سابق دنیا به دو بخش تقسیم شده بود اما مسکو و واشنگتن خطوط قرمز خود را می شناختند و به آن احترام می گذاشتند.

"وولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نیز درباره تشدید اوضاع در سوریه هشدار داده و تاکید کرد که خطر یک رویارویی نظامی قابل توجه است. این خطر در دهه های گذشته هرگز تا این حد بالا نبوده است. اعتماد بین غرب و شرق هرگز تا این اندازه مانند حالا پایین نبوده است.

در این میان "گرنوت ارلر"، هماهنگ کننده امور روسیه در دولت آلمان درباره تصویب تحریم های جدید علیه روسیه که برخی سیاستمداران اخیرا آن را درخواست کرده‌اند هشدار داده و خواستار تلاش های بیشتر برای گفتگو با روسیه شده و تنها این راهکار را برای تاثیر گذاری بر مسکو مناسب دانسته و گفت: این مهم است که واشنگتن هم به زودی دوباره گفتگوها با روسیه را آغاز کند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+آمریکا+روسیه+آلمان+جنگ جهانی سوم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.