توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480402
ردپای تروریست‌های داعشیِ تهران در فضای مجازی به کجا می‌رسد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
یکی از کلید واژه‌های اصلی در حمله امروز انغماسی‌ها در تهران، کانال تلگرامی «آبَن وُلُِآیة شُمآلُِ بَغدِآدِ» بود که اولین فیلم واقعی از داخل ساختمان اداری مجلس را منتشر کرد.
به گزارش خبرآنلاین، یکی از تروریست‌های آیفون (فایل اصلی آپلود شده از نوع mp4 بوده که می‌تواند ترجیحاً آیفون باشد) به‌دست (با سیم‌کارت احتمالاً ایرانی متصل به اینترنت) با ضبط عمودی ویدئو، ضمن مکالمه با هم‌قطار خود به دو زبان انگلیسی و عربی، آن را آپلود می‌کند.
(به دلیل ردیابی و مسدود سازی فعالیت داعش روی واتس‌اَپ، چند وقتی است تروریست‌ها روی تلگرام سوئیچ کرده‌اند.)

سؤال مهم این است که اگر این تروریست با سیم‌کارت ایرانی فیلم را آپلود کرده، قطعاً چند روزی در ایران بوده و حتی ممکن است در پوشش مراسم رحلت امام (ره) وارد کشور شده باشد، مگر اینکه با سیم‌کارت خارجی فایل را آپلود کرده باشند که بعید به نظر می‌رسد. (یکی از اشتباهات امنیتی حادثه امروز، عدم قطع و کور نکردن سیستم مخابراتی-اینترنتی گوشی تروریستها بود)

یکی از ولایت‌های خودخوانده داعش ولایت شمال بغداد است و تروریست ارسال‌کننده فایل، قطعاً با فردی در این منطقه لینک داشته است. ارتباط اینترنتی یکی از تروریست‌ها با عراق در اینجا ثابت می‌شود. بعداً نسبت به لهجه عربی تروریست‌ها در فیلم مذکور میان کارشناسان اختلاف افتاد اما نکته اصلی که از آن غافل شدند اینکه زبان‌اصلی تروریست‌ها انگلیسی بود که به‌صورت نی تیو/native و روان صحبت کرده اما عربی را به لهجه‌ای مانند لهجه شمال افریقا تکلم کرده‌اند. گفتنی است بسیاری از تروریست‌های داعشی، زاده اروپا بوده و نسل دوم و سوم مهاجران و پناهندگان محسوب شده و عربی زبان دومشان است.

اما تشکیلات مذکور با سایت خبری «اعماق» به آدرس buzzboom.be کاملاً در ارتباط بوده است که بلافاصله فیلم را روی سایت قرار داد.
انغماسی‌ها تروریست‌هایی هستند که ابتدا به عمق جبهه طرف مقابل خود نفوذ کرده و پس از شلیک آخرین گلوله، خود را منفجر می‌کنند. بنابراین تروریست‌ها به‌راحتی وارد ایران شده و دو هدف انفجار خود داخل ضریح حرم و ترور نمایندگان در صحن علنی را در دستور کار خود تعریف کرده‌اند که در هر دو عملیات با ناکامی مواجه شده و مردم را هدف کور خود قرار دادند.

اما در تاریخ 31 ماه می یعنی تنها 7 روز پیش، سایت بوزبوم در بلژیک رجیستر می‌شود و همان روز دی ان اس آن راه‌اندازی شده و برای امن کردن سرور، دیتا روی anirban.ns.cloudflare.com و pam.ns.cloudflare.com سِت می‌شود تا تحت حملات احتمالی DDOS قرار نگیرد و به‌نوعی رد پای خود را محو کند.(کلودفلر دو منظوره است و ممکن است آی پی و مشخصات بازدیدکننده را نیز ضبط کند)

تنها راه دسترسی به گرداننده سایت آدرس ایمیل buzzboom@tutanota.com است که روی سرور ایمیل امن سازی شده آلمانی توتانوتا به ثبت رسیده است. (سرور آلمانی می‌گوید ردیابی کاربران غیرممکن است و به همین خاطر گردانندگان سایت بوزبوم روی ان ایمیل ساخته‌اند و در اینجا آلمانی‌ها باید پاسخگو باشند)

حتی آدرس 2876 خیابان لامن در ویرجینیا نیز با نام «ماریون داج» می‌تواند جعلی باشد اما سؤال اساسی اینجاست که دولت آمریکا به‌عنوان مدعی، چگونه جلوی سایت داعشی بوزبوم را نگرفته است و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد؟ جز اینکه تحت مدیریت خودشان باشد!

انتشار ویدئوی مذکور بعداً توسط اسرائیلی‌ها و زودتر از سایر رسانه‌های معتبر، حکایت از یک عملیات پیچیده دارد که به‌زودی جزییات آن بیشتر روشن خواهد شد اما قطع و یقین آن‌ها نسل جدید عرب‌های اروپایی بودند که کاملا به فضای مجازی مسلط بوده و هم اینک تکیه اصلی داعش (شعبه غربی-عربستانی آن) روی چنین نیروهای کورمذهب است که مخدر اروپایی امریکایی مصرف کرده و خود را منفجر می‌کنند.
ردپای تروریست های داعشیِ تهران در فضای مجازی به کجا می رسد؟
ردپای تروریست های داعشیِ تهران در فضای مجازی به کجا می رسد؟
ردپای تروریست های داعشیِ تهران در فضای مجازی به کجا می رسد؟
 
کلمات کلیدی : حملات تروریستی تهران+تیراندازی در مجلس +تیراندازی در حرم امام خمینی+انفجار در حرم امام+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.