توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506700
قول مهم روحانی به معلمان /انتقادات بسیار نرم‌تر شده است /فضای مجازی می‌تواند یک نعمت باشد اگر... /۴
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
حسن روحانی گفت:ما اگر بخواهیم پیشرفتی داشته باشیم مهمترین جایگاه آن آموزش و پرورش است و وظیفه سنگینی نسبت به آن داریم

به گزارش خبرآنلاین، رئیس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم در رابطه با فرهنگ اظهار داشت: اخلاق به عنوان هدف بلند اسلام اعلام شده است و مبانی اخلاق را تکمیل کرده است؛ اخلاق اساس است و اگر بخواهیم پیشرفت کنیم بدون توجه به ارزشهای اخلاقی و دینی نمی توانیم به این پیشرفت دست پیدا کنیم.

او با تاکید بر اینکه متولی اخلاق و فرهنگ خود مردم هستند گفت: اخلاق هرچند مشعل دارانی از جمله هنرمندان،علما و ... دارد تا راه را برای ما روشن کنند اما اخلاق و فرهنگ توسط خود مردم ساخته می شود.

روحانی افزود: ببنید وقتی اتفاقی در گوشه ای از کشور رخ می دهد مردم چگونه به آن واکنش نشان می دهند برای مثال ظلمی در نقطه ای از کشور نسبت به دختر بچه ای صورت گرفت ببینید مردم چگونه نسبت به آن واکنش نشان دادند و چگونه در فضای مجازی همدردی کردند یا در نقطه ای دیگر اسید پاشی اتفاق می افتد می بینیم که مردم چطور اعلام انزجار می کنند نسبت به این موضوع یا مثال های فراوان دیگری که وجود دارد همه اینها نهی از منکر است.

رئیس جمهور ادامه داد: آنچه مهم است آنکه علاوه بر منکر ما باید معروف را هم به درستی به مردم معرفی کنیم.ما درمورد امر به معروف و نهی از منکر طبقه خاصی نداریم بلکه همه مردم آمر به معروف و ناهی از منکر هستند.

وی خاطر نشان کرد: اخلاق به گروه و جناح خاصی اختصاص ندارد البته فرهیختگان ما وظیفه بیشتری دارند و دولت هم باید کمک کند و گاهی هم نهی از منکر بالاتر می رود و دستگاه خاصی باید ورود کند لذا فرهنگ و اخلاق در دست مردم است.

روحانی با بیان اینکه مردم در عرصه فرهنگ نسبت به کشورهای دیگر بسیار پیشرفته هستند البته مشکلاتی وجود دارد که باید کمک کنیم مرتفع شود گفت:من فضای یک ماهه اخیر را بیشتر می پسندم چراکه انتقادات بسیار نرم تر و بهتر بود و حتی در رای اعتماد فضای بهتری را دیدیم اینکه همه با هم باشیم و منصفانه نقد کنیم مسئله مهمی است.

رئیس دولت دوازدهم در رابطه با موضوع و اهمیت آموزش و پرورش گفت:من این نکته را چند بار در شواری عالی انقلاب فرهنگی مطرح کردم ما اگر بخواهیم پیشرفتی داشته باشیم مهمترین جایگاه آن آموزش و پرورش است و وظیفه سنگینی نسبت به آن داریم.

وی با بیان اینکه معلمان ما همه تلاش های بسیاری کردند اما با این حال ما نواقصی داریم گفت: من به وزیر گفتم چند چیز برایم مهم است اول آنکه دانش آموزی که از کلاس دوازهم خارج می شود چه حرفه ای بلد است؟ آیا همه چیز را باید از صفر شروع کند؟ دانش آموزان ما عمدتا آنچه یاد گرفته است همه حفظیات است که به زودی فراموش می شود در حالی که باید مهارت هایی را به آنها بیامویزیم مضاف بر آنکه باید مهارت زندگی را به آنها بیاموزیم و باید به آنها آموخت چگونه به اهداف برسند  نکته دوم خلاقیت است دانش اموز ما قابلیت های بیشتری دارند باید از او بخواهیم و خلاقیت باید بیشتر شود 

حسن روحانی به موضوع فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: امروز همه دانش آموزان ما یک موبایل دارند و اگر این فضای مجازی که می تواند نعمت باشد اگر آموزش داده نشود می شود نعمت.

وی در مورد معلمان نیز گفت: معلمان عزیز ما هم باید شیوه کار را تغییراتی بدهند و ما هم به آنها کمک می کنیم شاید نتوانستیم خیلی از خواسته های آنان را برآورده کنیم اما حقوق معلمان را به دو برابر افزایش دادیم همانطور که حقوق کارمندان را دوبرابر کردیم.

روحانی گفت: ما قول می دهیم حقوق کارمندان بیشتر از تورم باشد حقوق دوبرابر شده و گاهی بیش از دو برابر شده
و حقوق اقشار ضعیف بیش از سه برابر شده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۶:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۳:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۳:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۲:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۱:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۲:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی روحانی+روحانی+رئیس جمهور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.