نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356806
پشت پرده ساخت تنباکوهای معطر قلیان فاش شد
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران پشت پرده نحوه ساخت تنباکوهای معطر قلیان را فاش کرد.

به گزارش فارس، محمد اسماعیل افشار افشار عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران امروز در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران پشت پرده ساخت تنباکوهای معطر قلیان را فاش کرد.

وی افزود: چند تاجر ایرانی و عرب با همکاری یک دیگر در تولید تنباکوهای معطر نقش ایفا می‌کنند.

این عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: این افراد پسمانده تنباکوهای سیگار را جمع کرده و به کشور لبنان می‌برند و سپس در آنجا در میان اسانس‌های معطر می‌خوابانند.

افشار گفت: پس از طی شدن یک پروسه زمانی مشخص این تنباکوها معطر شده و تحت عنوان تنباکوی معطر بسته بندی شده و به داخل کشور آورده می‌شود.
 
کلمات کلیدی : تنباکو+قلیان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۴۸:۰۶
خوب که چی ؟ حالا با این پشت پرده ما باید چکار کنیم؟ (3727121) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۸:۱۳:۳۲
پس مانده تنباکوی سیگار به چه درد قلیون میخوره؟!
یعنی این کارشناس نمیدونه (توتون) سیگار با تنباکوی قلیون فرق داره؟!!! (3727262) (alef-11)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۶:۳۲:۰۷
البته ایشان تاحدودی درست گفته اند چرا که به ادعای سایت ویکی:
تنباکوی میوه‌ای چند سالی است به دست اعراب تولید شده و با انواع اسانس و طعم‌های گونا گون در دسترس همگان است حتی در کشورهای دیگر. به گفته پزشکان این نوع تنباکو از بدترین نوع برگ توتون تهیه شده که در کارخانه‌ها معمولاً دور ریز تولیدات آنها است ولی به واسطه مواد شیمیایی معطر و بسته بندی‌های پر زرق و برق آنها را با نام تنباکوی میوه‌ای در ایران و نام عربی معسل در کشورهای عربی بفروش می‌رسانند. استعمال قلیان میوه‌ای در برخی شهرها و کشورهای اروپا هم شیوع پیدا کرده و خیلی از جوانان هم در اروپا قلیان میوه‌ای را به عنوان تفریح انتخاب کرده و ساعتی را در کافی شاپ برای سرو قلیان اختصاص می‌دهند. (3727800) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.