توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505008
شروط علی‎ عبدالله‎ صالح برای مذاکره با عربستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
رئیس جمهور سابق یمن با تأکید بر آمادگی بر مذاکره با عربستان برای توقف عملیات نظامی ائتلاف متجاوز علیه یمن شروطی را برای این مذاکرات وضع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، علی عبدالله‌ صالح، رئیس جمهور سابق یمن در نشست دفتر سیاسی حزب کنگره ملی عنوان داشت: ما آماده‌ایم تا با عربستان در چارچوبی که به نفع هر دو باشد مذاکره کنیم تا همان‌طور که در سال ۱۹۷۰ به تفاهم رسیدیم این بار نیز به تفاهم دست یابیم.

وی لغو قطعنامه ۲۲۱۶ و همچنین خارج کردن یمن از بند ۷ منشور سازمان ملل را شرط این مذاکرات دانسته و از سازمان ملل خواست تا یک تصمیم قاطع برای توقف جنگ علیه کشورش اتخاذ کند. عبدالله صالح تأکید کرد که یمن خطری برای همسایگانش و یا دیگر کشورها به شمار نمی‌آید و سازمان ملل باید کمیته‌ای را برای تحقیق در خصوص این ادعاها تشکیل دهد. وی هر گونه ارتباط میان یمن و ایران را رد کرد.

رئیس جمهور سابق یمن حملات ائتلاف متجاوز عربستان به دو شهر سنحان و ارحب که ۸۲ کشته و زخمی برجای گذاشت محکوم کرده و عنوان داشت این کشتارها به کارنامه جنایات جنگی ائتلاف اضافه می‌شود.

وی از گروه انصارالله یمن خواست تا به سمت آتش‌بس با پیروان خود حرکت کند.
 
کلمات کلیدی : یمن، مرگ، کودکان، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.