نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505602
روحانی: قول داده‌ایم فقر مطلق ریشه‌کن شود/ حل مشکل بیکاری هدف اول دولت دوازدهم
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
ربیس‌جمهور، مهمترین معضل پیش روی دولت را مسئله بیکاری و مشکلات اقتصادی خواند و اظهارداشت: نظام بانکی، صندوق‌های بازنشستگی، نبود تعادل در بودجه، مسئله آب و مشکلات محیط زیست از دیگر مسائلی است که باید در چهار سال آینده حل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که صبح شنبه و همزمان با ایام هفته دولت،  در دیدار اعضای هیات دولت دوازدهم با رهبر معظم انقلاب اسلامی سخن می گفت، در گزارشی از اقدامات دولت یازدهم و برنامه‌ها و اهداف دولت دوازدهم، گفت:هدف اول دولت دوازدهم حل مشکل بیکاری است و تلاش می کنیم سالانه بیش از ۹۰۰ هزار شغل ایجاد شود.

رییس‌جمهور، «تحقق رشد ۸ درصدی، مبارزه با فقر و تحقق عدالت اجتماعی» را از دیگر اهداف دولت برشمرد و با بیان اینکه برای رسیدن به رشد ۸ درصدی نیازمند ۷۷۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در سال هستیم، افزود: برای رسیدن به این هدف، بودجه و امکانات دولت کافی نیست و باید بانک‌ها، بازار سرمایه، صندوق توسعه ملی و سرمایه بخش خصوصی به میدان بیاید و سرمایه خارجی نیز جذب شود.

روحانی، تورم سالانه را کمتر از ۸ درصد خواند و اظهارداشت: تلاش دولت دوازدهم این است که تورم را تک رقمی نگه دارد. سال گذشته سالی استثنایی برای اقتصاد کشور بود زیرا شاهد رشد اقتصادی دو رقمی بودیم و رشد اقتصادی ایران در جهان اول شد.
رییس جمهور با اشاره به لزوم مردمی کردن اقتصاد و اصلاح نظام بانکی گفت: اگر بخواهیم به این اهداف برسیم، باید سود بانکی کاهش یابد و وزارتخانه‌ها و بانک‌ها از بنگاه‌داری دست بردارند.

روحانی با بیان اینکه به مردم قول داده‌ایم فقر مطلق تا پایان دولت دوازدهم ریشه‌کن شود، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف باید با تحول مالیاتی، فاصله دو دهک بالا و پایین جامعه کم، و فقر مطلق ریشه‌کن شود.

رییس جمهور، «نوسازی و بازسازی صنایع»، «تحول در اقتصاد دانش‌بنیان» و «اتکاء به درآمدهای غیرنفتی» را از دیگر برنامه‌های دولت خواند و افزود: دولت دوازدهم بیش از گذشته با مشکلات آشناست و همه باید برای حل مشکلات کشور به دولت کمک کنند.

دکتر روحانی گفت: تلاش شد در انتخاب وزرا و معاونان رییس‌جمهور، افرادی کارآمد و شایسته بدون وابستگی جناحی و حزبی دعوت به کار شوند.

در پایان این دیدار، نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۰۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۵:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۱۱:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۱۴:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۲:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب +دیدار با رهبری + دیدار هیات دولت با رهبری
 
Saudi Arabia
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۷:۰۳:۵۸
فقر مطلق که احمدینژاد با دادن یارانه ریشه کن کرد.شما اگر مردی فقر را ریشه کن بکن. (4535026) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۲۲:۳۷:۴۲
اول مملکت را به فقر و بیکاری و عقب ماندگی کشاند انگاه به قول خودش یارانه جیبمون گذاشت (4535337) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۲:۲۰:۳۹
وقتی رفت تبقه متوسط هم فقیر شده بودند (4535915) (alef-3)
 
مطلع به امور جاریه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۷:۲۴:۲۱
قول مساعد میدم که تا 1400 ؛ 900 تا دونه هم شغل ایجاد نشه (4535046) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۹:۲۷:۱۷
از این قول ها زیاد شنیدیم اول عمل کن بعد افاضه فرمائید (4535173) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۹:۴۲:۴۳
در یک دولت با نظریات اقتصادی نئولیبرالی عمل کردن به ان سخت و شاید غیرممکن است
بسیاری از ما این مدعا را به خاطر خواهیم سپرد (4535187) (alef-3)
 
دکتر داروساز بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۲۲:۳۸:۵۱
آقای رئیس جمهور قانون محدودیت تعداد داروخانه هار را بردارید تا همه داروسازان براحتی صاحب داروخانه بشوند و به تبع آن چند نفر هم بعنوان نسخه پیچ شاغل بشوند اگر قوانین رانتی را حذف کنید جای امیدواری هست وگرنه در به همان پاشنه خواهد چرخید (4535339) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۴۰:۴۶
یکبار رفتم دندانپزشک خواست دندان کرم خورده را ترمیم کند زد شکست ،حالا بجای فقر با متورم شدن حساب بانکی متهمان ژن برتری و رانت خواران ،بقیه را فقیر و فقیر را ریشه کن نکنیم ... (4535792) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.