توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425205
العبادی: بعد از شکست داعش بیش از هرچیز به وحدت و آشتی نیاز داریم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
نخست وزیر عراق تأکید کرد که این کشور در مرحله مابعد داعش به وحدت و آشتی ملی بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با سفرا و هیئت‌های دپلماتیک عراقی در سایر کشورها گفت: سیاست عراق درباره مداخله نکردن در امور داخلی دیگران و تقویت روابط با دیگر کشورها براساس احترام متقابل و حفظ حاکمیت خود است و همه این را می‌دانند.

او ادامه داد: سفارت‌های عراق در خارج به منزله خانه عراقی‌ها در این کشورها هستند و هیچ سفیر یا کارمندی حق ندارد در آنجا گرایش حزبی یا مذهبی یا سیاسی خود را انعکاس دهد چرا که نظر وی نماینده نظر حکومت عراق است.

العبادی گفت: ما باید از طریق یک زندگی فعال تصویر مثبتی از عراق در خارج نشان دهیم و ذهنیت بقیه مردم جهان درباره عراق و کشتار و انفجار را تغییر دهیم.

وی تأکید کرد: درگیری‌ها در نینوا همچنان ادامه دارد و جنگ به خوبی پیش می‌رود. تفاهم و توافق میان نیروهای ما در موصل بسیار بالاست و این جنگ جنگی شفاف است. من هیچ گونه شکایتی درباره اقدام غیر قانونی از سوی حشد الشعبی در جنگ موصل دریافت نکرده‌ام. نیروهای ما هم‌اکنون در تمامی شهرها مورد استقبال قرار می‌گیرند اما برخی هستند که برای خدشه‌دار کردن وجهه نیروهای عراقی تلاش می‌کنند. برقراری ثبات و بازگشت آوارگان مأموریت بزرگی است که نیروهای ما برای انجام آن تلاش می‌کنند.

العبادی در مراسم شصتمین سالروز تأسیس حزب الدعوه نیز گفت: عراق به وحدت بعد از پیروزی علیه داعش نیاز دارد. همکاری میان همگان چالش تروریسم را از بین خواهد برد. درگیری سیاسی امنیت کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد برای همین ما بار دیگر خواهان آشتی ملی هستیم.

وی گفت: نباید طایفه‌گرایی یا نژادگرایی را در روند سیاسی در پیش بگیریم چرا که یک مسئول ملزم به دفاع از تمامی شهروندان است نه فقط از مذهب و طایفه خود. پیروزی علیه داعش نزدیک است و نیروهای عراقی دستاوردهای بزرگی را در داخل موصل تحقق بخشیده‌اند.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل + عراق + العبادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.