نظر منتشر شده
۶۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 343800
وزیر نفت خبر داد؛
احتمال افزایش قیمت سوخت
بخش اقتصادی الف، 21 فروردین 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۶
وزیر نفت با بیان این‌که تفاهم نامه ای برای رساندن تولید میدان گازی فرزاد "بی" به یک میلیارد فوت مکعب امضا شده است ، از احتمال افزایش قیمت سوخت در سال جاری خبر داد.

بیژن زنگنه در دیدار خود با همتای هندی اش در مورد سرمایه گذاری یک شرکت هندی برای توسعه میدان گازی فرزاد "بی" تصریح کرد: هند علاوه بر ادامه افزایش خرید نفت از ایران در سرمایه گذاری های بلندمدت و استراتژیک نیز با ایران همکاری خواهد کرد و یادداشت تفاهمی را در این زمینه امضا کرده ایم.

پیشتر نیز وزیرنفت با بیان این که در قالب امضای یک سند همکاری، مطالعه میدان گازی فرزاد بی به هند سپرده شد، گفته بود که شرکتهای هندی از نظر مالی مشکلی برای توسعه این میدان گازی ندارند.

بیژن زنگنه ظهرامروز (شنبه، ٢١ فروردین ماه) پس از امضای سند همکاری میان ایران و هند در جمع خبرنگاران درباره بخشی از این سند که درباره همکاری درباره توسعه میدان گازی فرزاد بی است، اظهار کرد: بر اساس این سند همکاری قرار شد مذاکره درباره میدان گازی فرزاد بی به صورت ترک تشریفات مناقصه با شرکتهای هندی ادامه یابد.

وی افزود: همچنین براساس این سند همکاری قرار شد دو طرف در یک زمانبندی مشخص، نتیجه مذاکره درباره فرزاد "بی" را نهایی کنند.

زنگنه درباره پرداخت بدهی نفتی هند به ایران هم با اشاره به سخنان وزیر نفت هند که تاکید داشت این پول مستحق ایران است و هند در نخستین فرصت آن را به ایران پرداخت خواهد کرد، تصریح کرد: با انجام هاهنگی بانکی این پول به ایران منتقل می شود.

وزیر نفت درباره این که آیا شرکتهای هندی توانایی توسعه میدان گازی فرزاد بی را دارند نیز اظهار کرد: از نظر مالی شرکتهای هندی مشکلی برای توسعه این میدان ندارند و از نظر تکنیکی هم باید مذاکرات انجام شود تا به نتیجه برسد.

مطالبات نفتی ایران از هند به یورو پرداخت می‌شود
زنگنه همچنین در حاشیه دیدار با همتای هندی خود در اتاق بازرگانی تهران گفت: مطالبات ایران از هند با توجه به برداشته شدن تحرم ها به یورو تبدیل می شود.

وی با اشاره به اینکه هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در زمینه پتروشیمی ابراز علاقمندی کرده‌اند افزود: ما نیز برای تامین خوراک این بخش در هند اعلام آمادگی کردیم و قیمت گاز نیز به طور بلندمدت با فرمول مشخص شده است. علاوه بر آن شرکت‌های هندی برای فعالیت در ساخت تجهیزات نیز ابراز علاقه کرده‌اند.

او درباره وصول مطالبات نفتی از هند تصریح کرد: وزیر نفت هند تاکید کرده است که به محض باز شدن کانال‌های بانکی مطالبات ایران پرداخته می‌شود. در حال حاضر یک کانال گشوده شده و دو کانال دیگر نیز به زودی باز می‌شود.

به گفته وی تا کنون ایران شش میلیارد دلار از هند مطالبه دارد که به صورت یورو پرداخت می‌شود و پرداخت‌های روپیه ای و یورویی با برداشته شدن تحریم‌ها کنسل است و مطالبات ایران نیز با یورو پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه درباره شرکت ایران در نشست دوهه که تا هفته آینده برگزار می‌شود گفت: هنوز تا این اجلاس زمان مانده است و باید ببینیم چه می‌شود.

وی هم‌چنین عنوان کرد: در مورد همکاری هندی ها در میدان فرزاد "بی" این همکاری باید به گونه ای باشد که رقابتی و با کیفیت باشد؛ یعنی بازگشت سرمایه تضمین شود و هندی‌ها بتوانند گاز تولیدی از این میدان را نیز خریداری کنند که در این زمینه مذاکره می‌کنیم. این در حالی است که وزیر گاز و نفت هند می‌گوید میدان فرزاد "بی" خارج از مناقصه به یک شرکت هندی داده می‌شود.

زنگنه هم‌چنین درباره انتشار این خبر که عربستان نفتکش هایی را که از ایران نفت می خرند تحریم می‌کند گفت: اصلا عربستان چه قدرتی دارد که این کار را انجام دهد؟

احتمال افزایش قیمت سوخت
وی در ادامه درباره احتمال افزایش قیمت سوخت در سال ۱۳۹۵ گفت: این افزایش قیمت در اثر کلاسه بندی های جایگاه ها اتفاق نمی افتد، با این حال افزایش قیمت امسال صورت می گیرد.

زنگنه هم‌چنین درباره اشکالاتی که سازمان بازرسی به مدل قراردادهای نفتی وارد کرده است تصریح کرد: ما مذاکراتی با این سازمان ها داریم و یک سری اشکالات قابل رفع گفته اند که ما این نگرانی ها را درک می کنیم.

میدان گازی فرزاد "بی" در مجموعه‌ای مشهور به بلوک فارسی قرار دارد که حوزه‌ای سرشار از منابع گاز و میعانات گازی واقع شده در غرب میدان پارس شمالی و شمال غرب میدانهای ‌گلشن و فردوسی در آبهای خلیج فارس است.

امضای قرارداد اولیه اکتشاف و توسعه فرزاد "بی" با کنسرسیومی متشکل از سه شرکت دولتی هند به حدود سال ٢٠٠٠ میلادی بازمی‌گردد؛ اما این قرارداد تنها در بخش اکتشاف اجرایی شد و در بخش توسعه هیچ اقدامی برای برداشت منابع گازی این میدان صورت نگرفت.
 
کلمات کلیدی : قیمت سوخت+قیمت بنزین+بنزین+گازوئیل
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۰:۵۷:۱۶
.. در زمانیکه برخی‌ دوستان کارشناس و متخصص در ایران، همچنان به این خشند که نفت دنیا مثلأ چند ده سال دیگر تمام میشود، کشورهای غربی و در نتیجه دنیا در حال گذراندن یک انقلاب تدریجی‌ انرژی هستند که به یمن نفت گران در ۱۰ سال گذشته کلید خرده و نتیجه آن ، بی‌ اهمیت شدن نفت و گاز ، مانند ذخائر زغالسنگ جهان در زمان اهمیت یافتن نفت و گاز در اوائل قرن بیستم هست... حالا کشورهای اروپایی به سوی تامین نیمی از انرژی برق مصرفی خود با انرژی باد و خورشید هستند و برخی‌ مانند دانمارک‌ حتی به ۷۰ درصد رساندند... از آن‌طرف تکنولوژی ماشین برقی‌ چنان دارد اقتصادی میشود که مثلأ تسلا برقی‌ جدید، ناگهان قیمت آخرین مدل ماشین برقی‌ خود را به نصف کاهش داده و در دو روز ۳۰۰ هزار نفر بادادان ۱۰۰۰ دلار برای آن پیش ثبت نام کردند، و از همه مهمتر، تکنولوژی شیل نفتی‌ است که در واقع نفت بی‌ پایان را در اختیار آمریکا و غرب قرار داده و قیمت نفت هرگز نمیتواند از ۵۰ دلار دیگر بالاتر برود چون به محس اینکه قیمت نفت دوباره از ۵۰ دلار بگذارد، این شیل نفتی‌ مانند سیل وارد بازار میشود و دوباره قیمتها را به زیر ۴۰ دلار خواهد رسند...ولی‌ دولت اعتدال همانند همان دولت سازندگی، همه توفیق را در افزایش تولید نفت میداند و همان مدل اداره اقتصاد، یعنی فروش نفت و تامین مالی‌ بودجه را در پیش گرفته چون همه افراد اصلی‌ آن ، همان دولت سازندگی هستند، و در این مدت به جز ریاست و مدیریت، فرصت دیگری برای افزایش دانش خود در مورد تغییرات دنیا نداشته اند.... (3638010) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۰۰:۳۵
بنده مطمئن بودم دوستان بعد از انتخابات قیمتها را افزایش خواهند داد و همین کار را هم دارند می کنند اون هم با نفت 30 دلاری! وقتی نقت 30 دلاره چرا باید قیمت سوخت بالا برود؟ (3638014) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۲:۱۶
ای بابا پس شما میگفتید بعد از بر جام وضع مردم بهتر میشود.پس چه شد پسا بر جام? (3638161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۰:۴۱:۰۷
باید تعرفه و عوارض واردات خودرو را بردارید ، مردم مملکت مگر درآمدشان چند برابر کشورهای همسایه است که باید خودرو را چند برابر بخرند ؟
در کشور های همسایه و مناطق آزاد تجاری ایران ، آزرا گرجور 2014 و سوناتا 2015 و کیا ، با قیمتی بین 60 تا 70 میلیون بفروش می رسد .
به امید روزی که از تحریم خودی رها شویم و دوران پسا تحریمش را ببینیم . (3638746) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۷:۲۴
کرایه گرون شد
سوخت گرون شد
گوشت گرون شد
کرایه خانه گران شد
دیگه دارم به این نتیجه میرسم همه دولتها مثل هم هستند فقط روش فرق دارد.
خسته ایم خسته . میفهمید? (3638166) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۵:۳۳
اقای زنگنه بجای گرون کردن بنزین پرداخت و حقوق کلان پرسنل نفت را کم کنن ابدارچی وزارت نفت از یک استاددانشگاه در کل درامدش بیشتره

بیخود هم نگین پرسنل نفت کار میکنن همه کارها گردن پیمانکار و پرسنل شرکتی و مشاوره
پرسنل نفت فقط قرارداد میبندن (3638180) (alef-11)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۶:۰۹
هزینه های ....کرست رو از جیب مردم پرداخت نکنین آقای وزیر!!!
شمارو به خدا بذارین ملت یه نفس آروم بکشن. مگه چقد تحمل دارن؟ (3638181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۷:۰۰
فوب خلیج فارس که900تومان است در حالیکه شما بنزین را1000تومان میدهید
ملت نباید که هزینه ریخت و پاش شما را بدهند
اقتصاد مقاومتی را بد متوجه شده اید.
از اقتصاد مقاومتی فقط گران. کردن اجناس و خدمات را بلد شده اید
این همه کارمند و مدیر سر بار در شرکت نفت و گاز است تعدیل کنید
ادارات شرکت نفت در تهران به چه درد میخورد انتقال دهید به مناطق نفتی
هر جا هر وزارت و اداره ای کم میاورد سریع گرانی راه میاندازد
کمر ملت زیر بار گرانیها و مالیات خم شده است (3638183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۹:۱۹
نکنه اینم تقصیر احمدی نژاده!!!!!???? (3638214) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۰:۴۲:۴۶
این افزایش قیمت بنزین ، پس از رفع تحریم ها و در این دوران رکود و بدبختی ملت ، جرات می خواهد . (3638752) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۲:۴۴
دارم کم کم از رای که به روحانی دادم پشیمون میشم. (3638219) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۸:۳۴:۴۲
برای اینکه با افزایش قیمت نفت درآمدزایی کنند (3638511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۹:۰۱:۰۱
تازه از امسال یارانه ها هم قطع میشه (3638567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۱:۵۰
چرا باید گران شود؟
به قیمت فوب نرسیده ؟
قیمت نفت یا بنزین جهانی بالا رفته ؟
بهره وری کاهش یافته ؟
کسری بودجه را با جیب مردم میخواهید جبران کنید؟
میخواهید قیمت سایر کالا ها را بالا ببرید و هزینه تولید را بیش از پیش کنید؟
واقعا چرا؟ (3638056) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۲۵:۳۳
بخش زيادى ماليات نمى دهند به طريق جبران مى كنند (3638150) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۳:۰۷
کار خوبی میکنن چون طبق امار مجلس و دولت مالیات همش میره خرج بودجه جاری و حقوق پرسنل دولتی میشه و بودجه عمرانی تخصیصش صفره
برای چی مالیات بدن دولت خرج خودش و پرسنلش را کم کنه وقتی پول نیست
قرار نیست بقیه خرج دولت حجیم و مازاد را بدن (3638175) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۸:۰۹:۴۴
سلام. این که چیزی نیست نتیجه مطالعات برخی استاد تمامهای دانشگاه های معتبر دولتی نشان میدهد تا 80 سال آینده نیز مسئولیت همه مشکلات کشور بر عهده احمدی نژاد پوپولیست است! (3638467) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۸:۳۹:۳۵
پس مالیات بر ارزش افزوده چیه؟
الان هرکی هرچی میخره 9 درصد پول زور هم به دولت میده (3638522) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۴:۴۵
یعنی چه؟؟......طبق مصوبه خود مجلس،قیمت حامل های انرژی باید به 90درصد قیمت فوب خلیج فارس برسه.الان قیمت در خلیج فارس برای بنزین همون 1000 تومنه.یعنی ما باید 900 تومن بنزین بزنیم.داره گرون فروشی میکنه،....خوبه والا. (3638063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۳:۲۰
منطق ژنرال زنگنه با منطق ملت کلا متضاد هست (3638176) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۲۴:۴۵
قسمتهای از بخشهای اقتصادی کشور که بیشترین درامد هم دارند مالیات و عوارض نمیدهند.
انها اگر مالیات بدهند مشکل حل میشود
شاید مالیات ندادن انها گواه بر این باشد که انها میدانند که مالیتها صرف کارهای عمومی و خدمات برای مردم نمیشود و صرف حقوق و پاداش میلیونی مدیران دولتی میگردد (3638238) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۳۸:۲۸
اصل قانون می گه حداقل 90 درصد فوب خلیج باید باشه. برای حداکثرش مقدار مشخص نشده (3638255) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۳۱:۳۵
افتاب برجام چشم ملت رو کور کرده!! (3638071) (alef-11)
 
سینا
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۳۳:۴۶
یعنی چی افزایش قیمت بنزین داریم اقایون مانند مردم کمتر بخورن (3638077) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۳۵:۳۲
آفرین . آقایان مانند مردم سخت تر کار کنن و کمتر بخورید و با مشکلات اداره کشور روبرو بشن مانند مردمی که با مشکلات زیادی خانواده رو اداره میکنن .
مشکل دولت مردان و‌شرکت ها این هست که همراه مردم نیستند و در تمام احوال به فکر سود بالا و‌کار کمتر هستند و چه منبع درآمدی آسان تر از جیب مردم . (3638251) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۳۸:۵۰
نترسید چهارشنبه جناب سخنگو تکذیب خواهد کرد اما گران خواهد شد (3638086) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۴۰:۱۰
مردم دیگه جا ندارند. (3638089) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۸:۴۹
هزینه های جاری دولت را کم کنید.
در بیشتر وزارتخانه ها ما با مازاد نیرو مواجه هستیم.
4/5 میلیون کارمند دولت با راندمان کاری 10دقیقه در طی 8ساعت کاری فاجعه است (3638225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۳:۳۴:۰۴
همین کارو اگه دولت بخواد بکنه کلی تو بوق وکرنا میکنن که دولت داره نیروهاشو اخراج میکنه. دولت داره بیکاری رو بیشتر میکنه.
مثل خیلی از اقدامات مثبت دیگه دولت که دوستان فقط از دید پوپولیستی به آن نگاه میکنند و همش میگن خوب حالا چی تو جیب ما رفت؟‌ (3639078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۴:۱۱:۲۷
مردم حضور گسترده در پای صندوق های رای داشتند . (3639141) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۴۰:۲۲
تدبير دولت در وزارت نفت فقط افزايش قيمت ها بوده
جناب زنگنه تا اخر اين دولت چند بار قرار است قيمت ها افزايش يابد؟ (3638091) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۴۲:۰۸
احتمال افزايش؟
يعني فقط احتمال بديم؟ (3638098) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۱:۴۷:۳۳
بابا نقت که قیمتش سقوط کرده بازم قیمت سوخت رو می خواهید افزایش دهید...

دم شما ژنرال ها گرم... (3638109) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۰۰:۵۴
مدیران نفتی که حقوق و پاداش میلیونی میگیرید چرا نمیتوانید از یک میدان گازی برداشت کنید
ما روی دریایی از نفت و گاز قرار داریم اما هند نه نفت دارد نه گاز اما انها در زمینه تکنولوژی برداشت نفت و گاز جز برترین کشورها هستند
مدیران نفتی ما فقط بلدند نفت را بفروشند و پول بگیرند
حتی در شرایط تحریم نفت فروختن هم بلد نیستند که جریان بابک زنجانی گواه این ادعاست (3638125) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۸:۲۳:۴۶
و پروژه ستاره خلیج فارس را که در دولت قبل انجام شد با چه افتخاری دارند افتتاح می کنند. (3638486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۰۵:۲۷
چنان کشور از متخصص و کاردان و مغز خالی شده است که ناچاریم به هندیها روی بیاوریم (3638130) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۸:۳۶
مدیران شرکت نفت کلهم اجمعین باید تغییر کنند. (3638168) (alef-11)
 
مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۰۹:۴۴
اقای وزیر به مردم توضیح دهند که چگونه است که زمانی هم که قیمت نفت به یک - پنجم زمان دولت قبل رسیده ( بشکه ای 150 دلار به بشکه ای 30 دلار ) اما قیمت فروش فراورده ها همچنان باید در این کشور افزایش یابد ؟و این کاهش در انها تاثیری ندارد ؟ (3638133) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۲۸:۲۵
قیمت نفت فقط در مقطعی کوتاه برای چند هفته از 140 دلار عبور کرده بود، مغالطه نکنید لطفا (3638155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۵۹:۰۱
اصلا تا بحال دیدید که ایشون یکبار هم به کسی توضیح داده باشند که توقع داشته باشید به مردم!! توضیح بدهند. (3638202) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۲۴:۲۴
کلو واشربو ولا تظلمو (3638147) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۷:۲۷
پاداش و حقوق مدیران را نصف کنید و رانتخواری آقازاده ها را جلویش را بگیرید, نصف مشکلات مالی کشور اتوماتیک حل خواهد شد. (3638167) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۲۱
از حقوق میلیونی مدیران نفتی کم کنید (3638205) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۷:۳۱
اگر قراره هندیها گاز استخراج کننداگر قرار است فرانسویها هواپیما برای ما بسازند
اگر قرار است چینیها برای ما کالا بسازند
اگر قرار است المانیها برای ما راه بسازند
پس چرا به مدیران ایرانی حقوق و پاداش میلیونی میدهید
پس این همه وزارتخانه عریض و طویل برای چیست? (3638211) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۴:۵۷
نترسید شیبش ملایمه!!! خیلی بهتون فشار نمی آد (3638220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۳:۰۰:۵۳
درست مثل کرایه حمل و نقل عمومی که شورای محترم شهر تهران تصویب می کنه (3639023) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۵۲:۵۷
جایگاه دار میشناسم سه دانگ پمپ بنزین دارد از سال9در اروپاست.
بنزین700تومانی را اخراش از دولت میگرفت در گاراژ ذخیره میکرد 1000تومان شد اورد جایگاه فروخت (3638279) (alef-11)
 
روزبه
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۲۳:۵۴:۱۴
کار بسیار درست و عاقلانه ای است...باید از سوخت مالیات 200 درصد گرفته بشه و پولش صرف توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی و توزیع عادلانه ثروت بشه...اینجور بنزین دود نمیشه سرطان بشه توی ریه مردم (3638281) (alef-11)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۰:۰۵:۵۰
دوست عزیز حرف شما تا حدودی درست است البته نه افزایش 200درصدی ؛ ولی الان حدود بیست و چند سال است که دولتها به بهانه کنترل میزان مصرف مرتب بنزین را گران میکنند و اعلام میکنند که بودجه این افزایش قیمت ها صرف توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی خواهد شد. اما متاسفانه توسعه حمل و نقل عمومی در مقایسه با افزایش قیمت ها واقعا کم اتفاق می افتد. ضمن اینکه فقط یکی از راههای کنترل مصرف سوخت افزایش قیمت آن است که البته این راهکار برای دولتها راحت ترین و به صرفه ترین و سختی و فشار آن فقط برای مردم است . چرا دولتها تمام توان خود را برای اجرایی کردن این راهکار به بهانه کنترل مصرف سوخت میکنند و در مورد سایر راهکارها که عمده ترین و مهم ترین آن توسعه متناسب و متوازن زیرساخت های حمل و نقل عمومی است این مقدار اهتمام و جدیت ندارند ؟؟!! (3638690) (alef-11)
 
یکنفر از مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۰:۱۰:۵۹
هنوز افزایش 12 درصدی حقوقها عملی نشده افزایش قیمتها شروع شد. اون از افزایش 15 ، 25 درصدی کرایه تاکسیها ، اتوبوسها و مترو اینهم وعده افزایش سوخت. بقیه را خدا بخیر کنه! (3638299) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۰:۱۳:۳۱
چقدر با هوش و با تدبیر و کاردانند این ژنرال ها !! یاور مستضعفان و محرومانند و دشمن سرمایه داران بی رحمند این ژنرال ها !!! به به به .......... حتما" احمدی نژاد مقصر است !!!!!!!!!! (3638305) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۰:۱۸:۵۱
روحانی مچکرا بلند تر بگید مچکریم صدا نمیاد!! (3638312) (alef-11)
 
امير
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۰:۲۶:۵۰
جناب زنگنه شما در مجلس گفتيد سرشار از نشاط و اميد هستيد
چه اميد ونشاط محسوسي در دوران مديريت خود إيجاد كرديد؟ (3638326) (alef-11)
 
مت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۰:۳۵:۲۸
اخر شاهنامه خوشه (3638330) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۱:۳۷:۵۶
آقا دیگه شورش را در آوردند. واقعاً که خیلی .... (3638366) (alef-11)
 
قریشی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۲:۱۱:۱۹
لا اله الا الله والله مردم دیگه ندارند بقران نکنید (3638384) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۲:۱۴:۲۹
قیمت خودروها رو ببرین بالاتر. دمتون گرمه واقعا (3638385) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۲:۵۳:۰۸
دولت تدبیر و امید! دایما گرانی دلار و تعرفه های پزشکی،گرانی آب و برق و گاز و بنزین ، (3638395) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۶:۵۲:۳۹
در دولت تدبیر و امید معنی کلمه احتمال یعنی صد در صد این اتفاق خواهد افتاد. (3638425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۷:۱۸:۵۲
هنوز یارانه های دولت از اقلام مصرفی مردم و خدمات اب و برق و سوخت حذف نشده؟
بابا خجالت بکشین توروخدا
به کوچکترین بهانه هی افزایش قیمت (3638438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۷:۴۰:۱۶
این است آفتاب برجام (3638448) (alef-11)
 
محمد
Sweden
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۲:۲۰:۵۷
حد اقل گازوييل كه قيمت نوشابه است ٣٥٠ تومان اخر خنده دارنيست ، و بيشترين قاچاق نيز گازوييل است ، قاچاق چيان هر روز درشت تر ميشوند
بايد قبول كنيم سوخت هم قيمت تركيه باشد
قيمت گازوييل تأثير چنداني در زندگي روزمره مردم ندارد ، و چون با حمل و نقل هاي سنگين دارد به فرض حمل ميوه ، گوشت ، برنج و، ، ، در تن چيزي به قيمت خريدار أضافه نميشود (3638943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۳:۴۹:۰۳
لا اقل تعرفه خودرو را كم كنيد تا بتونيم ماشين هاي روز با مصرف كم بخريم، كه مصرف كمتر بتونه جبران كنه و اين هزينه تحميل نشه. (3639104) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.