توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383707
اتهامات تکراری سفیر سعودی علیه ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
«ثامر السهبان» سفیر عربستان در بغداد پس از متهم کردن ایران به تلاش برای ترور وی تاکید کرد که با مقامات عراقی برای حمایت از دیپلمات های سعودی همکاری خواهند کرد.

به گزارش فارس، سفیر عربستان در بغداد که ایران به تلاش برای ترور وی متهم کرده است، در ادعایی تکراری اعلام کرد که ایران در اقدامات تروریستی منطقه نقش دارد.

به گزارش اسکای نیوز، «ثامر السهبان» سفیر عربستان در بغداد پس از متهم کردن ایران به تلاش برای ترور وی تاکید کرد که با مقامات عراقی برای حمایت از دیپلمات های سعودی همکاری خواهند کرد.

وی مدعی شد که ایران در پشت اقدامات تروریستی در منطقه دست دارد و گفت: طرح های تروریستی نمی تواند مانع همکاری ما با عراق شود.

السهبان افزود: ما اسامی کسانی را که در صدد ترور من بودند، در اختیار داریم.

روزنامه سعودی الشرق الاوسط، امروز (یکشنبه) در ادعایی که پنج سال پیش مشابه آن علیه ایران مطرح شده بود، گفته که ایران تلاش کرده است سفیر عربستان در عراق را ترور کند.

الشرق الاوسط مدعی شده است که به خواسته ایران و با برنامه ریزی گروههای شیعی در عراق، قرار بوده تا خودروی ضد گلوله «ثامر السبهان» سفیر عربستان در عراق، در مسیر فرودگاه بغداد هدف گلوله آر پی جی قرار گرفته و ترور شود.
 
کلمات کلیدی : عربستان+ایران+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.