نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433503
ناطق نوری در تلویزیون:
هاشمی گفت مرا محاکمه کنید ولی انقلاب باقی بماند/ نادان‌ها ذهن مردم راخراب کردند/ گاهی از ظرفیت زیاد ایشان خلقم تنگ می‌شد/ او باکی نداشت که علیه ایشان چیزی بگویند
بخش سیاسی الف،‌ ۲۰ دی ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
علی اکبر ناطق نوری با حضور در تلویزیون به تشریح جایگاه و میراث تاریخی رئیس فقید مجمع تشخیص پرداخت. محورهای اظهارات ناطق نوری به شرح زیر است:

*مردم ما هنوز شوکه و داغ هستند؛ فقدان آقای هاشمی را هر چه بگذرد بیشتر احساس می‌کنند.

عده ای انتقاد می کنند اما تحمل پذیرفتن انتقاد را ندارند. مرحوم هاشمی در کشور ما جزء معدود افرادی بود که از این ظرفیت برخوردار بود. واقعا گاهی من از ظرفیت زیاد ایشان خلقم تنگ می شد. ظرفیت او عجیب بود.

*هاشمی از ریا، دوچهرگی، تملق، شرک و نفاق بدش می‌آمد و از هر کس هم این خصلت را داشت متنفر بود.

چرا مردم برای درگذشت یک روحانی با تمام هجمه ای که سالیان سال است علیه روحانیون وجود دارد تا این حد ناراحت می شوند؟ به خاطر خصوصیات اخلاقی و مدیریتی او در دوران زندگیش بود. هرچه بگذرد فقدان هاشمی بیشتر احساس می شود. آزادگی،صریح اللهجه بودن و صبوری دلیل این محبوبیت است.

*مرحوم هاشمی رفسنجانی تحمل نقد را داشت و بسیار پر ظرفیت بود و آنچه را که تشخیص می داد می گفت و عمل می کرد و از اینکه علیه اش چیزی گفته شود باکی نداشت.

*یکی از خصوصیات مرحوم هاشمی این بود که صبور بود و استقامت داشت.

*هنگام انتخاب رهبر، ايشان هم سن بالاترى داشت و هم سهم بزرگى، اما نگفتند من بايد رهبر شوم. ميدانيد كه خبرگان داشت سمت رهبرى شورايى مي رفت.

امام (ره) آنقدر به آیت الله هاشمی اعتماد داشت که به او پیشنهاد تاسیس حزب داد و بعد پیشنهاد تاسیس حزب جمهوری اسلامی را مطرح کردند. آقای هاشمی در این باره همیشه می گفت که امام در آن زمان پول درست و حسابی ای در اختیار من گذاشت تا حزب جمهوری اسلامی را تشکیل دهم. اینگونه بود که این حزب با تلاش آقای هاشمی و در کنار کسانی مانند شهید باهنر، شهید بهشتی و موسوی اردبیلی، آیت الله خامنه ای و غیره شکل گرفت.

*آقای هاشمی به امام گفتن اجازه بدید من قطعنامه رو قبول میکنم.من را اعدام کنید، مرا محاکمه کنید، اما انقلاب بماند.
 
*برخی نادان‌ها، کم‌ظرفیت‌ها یا مغرضان ذهن جمع کثیری از مردم را نسبت به مسئولان خراب کردند و این به سود مردم و نظام نیست. وقتی این گروه، آن گروه را زیر بار تهمت و اتهام و بد و بیراه بکشاند مردم بدبین می‌شوند. مردم به اجماع مرکب می‌رسند و به کل نظام و انقلاب و اسلام بی‌اعتماد می‌شوند.

*به همراه گروه محدودی خدمت رهبری مشرف شدیم، یکی از دوستان از ایشان سوال کرد: «آقا یک نفر را معرفی کنید که  ما دیدگاههای شما رو از او بشنویم و بر اون اساس عمل کنیم». حضرت آقا در پاسخ فرمودند «دیدگاههای من را هم بدانید روز قیامت برای شما حجت نیست و هر کس باید بر اساس تشخیص خود باید عمل کند؛ مگر آنکه من حکم کنم».

امام از دنیا رفت. همه مضطرب بودیم که اگر این اسطوره تاریخ از دنیا برود انقلاب و نظام چه می‌شود. خبرگان جمع شدند و آقای هاشمی به عنوان رئیس خبرگان ناگهان جمله‌ای می‌گوید. این خدمت و تدبیر کمی است از جانب این مرد فداکار و خداپرست؟ تا قیامت اگر نسبت به این نعمت شاکر باشیم و بر او رحمت بفرستیم کم است. خبرگان می‌رفت به سمت رهبری شورایی اما یک‌باره یادآوری می‌کنند جلسه‌ای را که خدمت امام رسیدند و از مرحوم حاج‌احمد‌آقا هم کد می‌آورند.

ایشان روزی به ما گفت گاهی سحر که بیدار می‌شوم برای نماز، قدری روی تخت می‌نشینم. در همین چند لحظه فکر می‌کنم اگر خدای ناکرده خبر برسد که مقام معظم رهبری خوابید و بیدار نشد، انقلاب چه می‌شود؟ به محض اینکه این فکر به مغزم می‌رسد، به قدری مضطرب می‌شوم که بلند می‌شوم، فشارم می‌افتد و زمین می‌خورم زیرا مانند ایشان را نداربم. این عشق به رهبری شعار و تملق نیست.

* وقتی دیشب بر پیکر مرحوم هاشمی حاضر شدم و چهره ایشان را دیدم، تمام بی‌مهری‌ها و تهمت‌هایی که نسبت به ایشان شد در ذهنم تداعی شد.

وقتی اخلاق از جامعه رخ بربندد، خدا کم شود و ایمان سست شود، همین می‌شود. ما مرده‌پرستیم. وقتی آقای دیشب رفتم و چهره‌ آقای هاشمی را دیدم بی‌اختیار نتوانستم خودم را نگه دارم چون تمام بی‌مهری‌ها، توهین‌ها، تهمت‌ها و کژاندیشی‌ها را که گروهی نسبت به ایشان روا داشتند لحظه‌ای در ذهنم مرور شد. هم دیروز و هم امروز که رقتم جماران، منقلب شدم. منقلب شدنم از این نیست که ایشان درگذشت چون انسان‌ها به هر حال می‌میرند. جفا این است که هیچکس را به این اندازه اذیت نکردند. چرا؟ مگر ما مسلمان نیستیم؟

من واژه نفوذی را زیاد قبول ندارم. خودمانیم. چرا فرافکنی کنیم؟ با تنگ‌نظری نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم.

ما مرده پرستيم! هاشمى رفت، حالا تلويزيون هر شب در ٥ شبكه هم براى اوبرنامه پخش كند، ولی او دیگر نیست.

*تا زنده هستيم قدر همديگر را بدانيم وقتي طرف از بينمان رفت ،تجليل كردن ها چه فايده اي دارد.

*دست از تهمت زدن ها برداريم . خودمان باشيم .
 
*تا که بودیم نبودیم کسی، کشت ما را غم بی همنفسی / تا که رفتیم همه یار شدند، خفته‌ایم و همه بیدار شدند / قدر آیینه بدانیم چو هست، نه در آن وقت که افتاد و شکست.
 
کلمات کلیدی : درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی+هاشمی رفسنجانی
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۱:۱۹:۲۱
روحش شاد و یادش گرامی باد... ضایعه فقدان اين مرد بزرگ بعد ها بیشتر نمایان میشود. (4108976) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۱:۰۳
تو رو خدا تا دیر نشده همه باهم آشتی کنیم. دوای درد این کشور فقط آشتی ملیِ. تا کِی با نفوذی و دشمن و خائن و فتنه گر گفتن و تنگ کردن فضا و حذف همدیگه و تمسخر کارها و تلاشهای ملی قراره باهم بجنگیم و عده ای هزینه سیاسی بدن و عده ای دیگر کینه و خشم در دل انباشته کنن. پس اتحاد و وحدت کو؟ کجاست همدلی ملی برای ساخت کشور؟! مگر کشور را میتوان با این اختلافات به جلو برد؟
تمام انرژی مسوولین صرف جدال باهم میشه و در نهایت هم ملت هزینه سیاسی و اقتصادی و اجتماعی این بن بست رو میده.
بس است. بس (4108988) (alef-13)
 
ایران دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۰:۰۷:۵۱
احسنت حرف حساب زدی خدا کند اینگونه شود (4117486) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۷:۳۸
هاشمی امیرکبیر زمان بود، بزرگ انقلاب و نظام بود و دلسوز ایران و ایرانی بود او بزرگمردی بود که ایران بعد از امیرکبیر به خود دید
ما راهش را تفکراتش را و نگاهش را اموختیم و ادامه میدهیم

برای شادی روح پاک حضرت ایه الله هاشمی رفسنجانی(رحمه الله علیه) صلوات (4108998) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۳:۲۸:۰۶
آیت الله هاشمی ، عشقش آیت الله خامنه ای بود ، رهبرش مقام معظم رهبری بود ، و اگر در موضوعی نظری متفاوت با رهبری داشت، نظر رهبری را بر نظر خود مقدم میداشت و نظر رهبری را اجرا می کرد ، یاران و دوستداران واقعی و صادق آیت الله هاشمی نیز چنین اند. (4109749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۲۰:۵۴:۱۸
حیف قدر دلسوزان شناخته نمی شود (4111910) (alef-13)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۴:۳۴
البته هر کس باید مرد زمانه خودش باشد؛ زمان ما زمان امیر کبیر ها نبود؛ شاید مشکلات بزرگ اقتصادی که در زمان ریاست جمهوری ایشان پیش آمد مال همین بود که از یک الگوی قدیمی برای زمانه ای که باید با محاسبات دقیق تر و سنجیده تر کشوری داری کردف عمل شد. (4110917) (alef-13)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۱:۴۷:۱۴
قلبمان شکست اشکمان جاری شد
جای او خالی خواهد ماند. او در اقیانوسی از تخریب و تهمت زیست خدایش رحمت کند (4109013) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۷:۳۵
همه خوبیهایی که می گویند درست اما یک انسان هرچقدر هم بزرگ باشد ممکن است خطاهایی هم داشته باشد و اتفاقا هرچه انسان بزرگتر باشد اگر خطایی از او سربزند خطایش هم بزرگتر خواهد بود.
مشی سیاسی ایشان در اواخر عمر با خط اولیه انقلاب و امام فاصله گرفته بود و این بر کسی پوشیده نبود. ایشان انقلابیون را تندرو خطاب می کردند. نباید به گونه ای فضاسازی شود که از ایشان یک چهره معصوم ساخته شود و همه گفتار و کردار ایشان حجت تلقی گردد. (4109064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۰:۰۴:۲۳
ای کاش یک درصدی هم در نظر میگرفتید که شاید شما اشتباه میکنید و ایت الله هاشمی درست میگوند مگر نه اینگه حضرت امام هم خود را مصو از اشتباه نمیدانستند (4110529) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۸:۱۶:۴۸
شما از سردار سلیمانی بیشتر ایشان را میشناختید؟!!!!
شما تعیین کننده خط انقلاب و امام (ره) هستید؟
گفتار شما مرا یاد رفتار صدا و سیما می اندازد
تاریخ در مورد ایشان قضاوت خواهد کردو بس (4110649) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۸:۰۰
البته که هیچکس معصوم نیست، اما بیان این مطلب بمعنای مقاومت درونی شما در پذیرش حقانیت اوست. توجه کنید که خیلی از افرادی که برای شما و ما مرجع بحساب می آیند و فکر میکردیم تاییدش نکنند، جملگی او را تایید کردند. (4110947) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۷:۴۷
هر انسانی خطا می کند. و دقیقا به همین دلیل شما حق قضاوت ندارید که بگویید فلان کس اشتباه کرد فلانی نکرد. شما فقط یه نظر دارید همین.
هیچ انسانی حق قضاوت ندارد
تنها زمان و عقل جمعی می توانند قضاوت کنند. (4111060) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۱:۴۱:۳۸
مشکل اینجاست که اصلا اون تندروها انقلابی نیستن فقط خودشونو به انقلاب چسبوندن (4112271) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۷:۴۲
آقای ناطق ، جانا سخن زبان ما می گویی همانطور که فرمودید همر موجود زنده ای به هر حال روزی خواهد مرد هر چند جدایی امری حزن انگیز است اما حزنانگیز تر از انکه که به خاطر حب دنیا قدرت پرستی پای روی حق گذاشته شود خدا رحمتش کند (4109065) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۲۱:۵۸
حالا کم کم داره مسولین حافظشون بر میگرده... (4109072) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۲۳:۲۲
هماشمی سیاستمداری باهوش که درکش از منافع ملی می تواند معیاری برای سنجش یک وطن دوست واقعی باشد. نمونه ای واقعی از علاقمندان به پیوند نخبگان فکری و علمی در تاریخ معاصر کشور. بهتر است هاشمی را در بستر (contex) زمان خودش بسنجیم تا بتوانیم او را بهتر قضاوت کنیم. (4109074) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۲۵:۰۴
حضرت آيت الله هاشمى معصوم نيست و ادعاي انرا هم هرگز نداشت اما در قلب مردم جاي داشت
خدايش بيامرزدش و با مقربينش محشور نمايد . (4109079) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۳:۴۳
تلویزیون همین الان هم چیز خاصی درباره ایشون پخش نمی کنه. هرچی میذاره مال سال های قبله. یعنی هنوز از نظر صدا وسیما، هاشمی رفسنجانی هفت هشت سال قبل تموم شده بود. (4109094) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۶:۴۹
خدا رحمتش کند واقعا خدا رحمتش کند ... انسان بزرگی بود ولی مثل اینکه هر کی بمیره قراره ما یک فرشته معصومش کنیم که هیچ خطایی نداشته... برادر من تو خود خاطرات هاشمی مرحوم چیزایی هست که با حرفای شما منافات داره...بگذریم و بگذاریم.. (4109103) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۱:۰۵:۱۲
آقای هاشمی محک خوبی هستند برای شناخت افراطی ها و تفریطی ها، و افراد واقع بین و حق طلب، شخصیت آقای هاشمی ترکیبی است از فضیلت های بزرگی مانند جهاد و خدمت و انفاق در راه خدا و از کاستی ها و قصورها، نسبت به فضلیت ها قابل تجلیل و تکریم اند، اما نسبت به قصور و کاستی ها در زمان حیاتشان قابل نقد منصفانه بودند و اکنون باید در برابر فضیلت هایش از ایشان تجلیل کرد و از درگاه خداوند طلب رحمت کرد و نسبت به قصور و کاستی هایش برای ایشان طلب عفو و مغفرت نمود ، که رهبر معظم انقلاب هم در پیامشان و هم در نماز بر آقای هاشمی چنین کردند، اما کسانی که فضیلت های آقای هاشمی را تبدیل به چماقی علیه مخالفان خط و مرام خود کرده اند و دیگران را به ظلم و بد اخلاقی نسبت به آقای هاشمی متهم می کنند ، افراطی هستند و کسانی که فضایل آقای هاشمی را کتمان می کنند تفریطی هستند. و همین دوگروه افراطی و تفریطی هستند که بستر را برای نفوذ خناسان در صفوف ملت و از بین بردن وحدت ملت فراهم می کنند (4110357) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۳:۲۲:۴۶
مردان خدا پس از مرگ هویت واقعیشان بر ملا می شود (4109154) (alef-3)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۳:۲۶:۵۰
جناب آقای ناطق نوری، تجلیل شما از شخصیت بی بدیل آقای هاشمی و فضیلت های ایشان کاملا صحیح و بجاست، و قابل تقدیراست، رهبری هم در این زمینه سنگ تمام گذاشتند، اما مسایل پیرامونی از سوی خناسان را نباید نادیده گرفت، آیا دستگاهای اطلاعاتی که به تعبیر امام ره سربازان گمنام امام زمان ع هستند و قوه قضاییه وقتی به مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی پی میبرند، یا فائزه هاشمی را در خیابان همراه آشوبگران فتنه مشاهده می کنند، و اینها را دستگیر و مجازات می کنند ، کارشان بداخلاقی و تخریب آقای هاشمی بوده است؟؟؟!!!! هرگز. جرم اینها مربوط به خود اینهاست، چه بسا خناسان، دست های پنهانی باشند که برای ضربه زدن به انقلاب ، و شخصیت های نظام ،فرزندان مسولان نظام را با برنامه ریزی های شیطانی به مفاسد اقتصادی و انحرافات سیاسی مبتلا می کنند. عمده نقدهای دلسوزان و همرزمان میدان های شهادت و جهاد آقای هاشمی به ایشان حول همین مسایل دور می زند، که حساب این فرزندان از حساب آقای هاشمی باید جدا شود. متهم کردن همه منتقدان آقای هاشمی به بد اخلاقی و جفا کاری، خود بد اخلاقی و جفاست،
نکته دیگر این است که در یک برنامه تلویزیونی افراد با سابقه و با تجربه و عالم مانند آقای طباطبایی و آقای ناطق نوری نباید از سر احساس ، سخن بگویند، و زیبا نیست که آقای ناطق که مشاور رهبری هستند ، با همه روشنگری هایی که رهبری روی مساله نفوذ کردند و تاکیدات مکرری که بر توجه به آن به عنوان یک خطر جدی فرمودند، آقای ناطق صریحا بگوید من اصلا نفوذ را قبول ندارم !!!!!!!!! واقعا جای شگفتی دارد. (4109165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۰:۰۸:۴۸
آقای ناطق نوری نوری درست میفرمایند (4109483) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۵:۵۷:۰۷
نفوذ همیشه و در همه کشورها وجود دارد شما قبول نداشته باش! (4110000) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۳:۲۳:۴۳
فقط مهدی هاشمی بده؟؟؟؟؟؟
اونایی که 8 سال مملکت را در تحریم و فشار و فساد بردند هیچ گناهی ندارند؟؟ (4109740) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۴:۲۹:۲۱
یعنی می خوای بگی شما از آقای ناطق نوری بهتر می فهمی و نسبت به انقلاب دلسوزتری؟؟؟؟؟! کینه ها و عقده ها رو بریز... چشماتو باز کن (4109864) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۳:۰۷:۱۷
مگه ناطق نوری کیه.اونم یه ادمه (4110469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۱۲:۳۲
آقای راد تبدیل عبارت " من واژه نفوذی را زیاد قبول ندارم " به " من اصلا نفوذ را قبول ندارم !!!!!!!!! " از بالا تا پایین یک متن را به حساب اعتبار چند ثانیه ای حافظه شما بگذاریم یا بداخلاقی سیاسی شما ؟؟؟؟؟؟؟؟
انصاف نیست وقتی مطلبی با سلایقمان همخوانی ندارد به دروغ متوسل شویم این است که " واقعا جای شگفتی" دارد.
خروج از انصاف و دروغ باعث بی اعتباری افراد می شود. (4112614) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۳:۴۱:۱۳
اگر رسانه ای بی طرف نباشد نمی تواند ملی باشد. این خیلی ساده است چرا تندروها اینقدر کم هوش هستند. تندرو باش ولی اخرش میشوی داعش به سربریدن مخالفین ختم میشود و خودت باید در دنیا تنها زندگی کنی.
اقایان از میانه روی هاشمی درس بگیرید. او مردی برای تمام فصول بود (4109182) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۰۰:۰۶:۱۸
امیدوارم حاج آقای ناطق نوری با توجه به سابقه ای که در انقلاب و جمهوری اسلامی دارند، بخشی از خلا فقدان مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی را پر کنند. (4109207) (alef-13)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۱:۵۲:۱۹
احیانا شما از کسانی نیستین که در انتخابات 76 علیه ناطق و برای خاتمی کار میکردین

و یا هم فکر با همون افراد بودین

تا حالا فکر کردین که چرا این همه افراد که در سالهای ریاست جمهوری خاتمی به همدیگه تهمت میزدن ، حالا چی شده با هم متحد شدن (منظورم اصلاح طلبا و کارگزاران)

به نظر بنده منافعشون ایجاب کرده (4110397) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۰۰:۴۳:۰۵
رحمت خدای بزرگ بر او باد و او را با شهدای صدر اسلام محشور نماید (4109236) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۰۷:۴۹:۱۷
پایان برنامه مجری می پرسه مردم ناراحتتد این چه وضعیه.ناطق هیچ اشاره ای به دزدی ها و اختلاس ها و بی توجهی ۳۸ ساله به مردم را مطرح نمی کنه.فقط میگه تنگ نظری.یعنی نسبت به هم تنگ نظریم ولی طبق عادت مسئله ملت مطرح نیست مسئله گذشت مسولان از هم مطرح است (4109346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۰:۱۴:۲۶
روحت شاد ای مظلوم انقلاب خدایت جزای خیر دهد (4109489) (alef-3)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۰:۲۱:۵۹
آیت‌الله‌هاشمی‌مرد‌خدا‌بود‌خدارحمت‌ایشان‌را. (4109496) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۰:۲۶:۵۱
هاشمی‌را‌خداوند‌رحمت‌کندوبا‌شهدا‌محشور‌گردامیرکبیردوران‌بود. (4109498) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۴:۱۳:۲۳
راستی از محمود احمدی نژاد چه خبر؟؟؟کسی ازش خبر داره؟؟؟ (4109843) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۲:۰۴:۱۳
ما در مراسم ایشان وظیفه داشتیم شرکت کنیم،همانطور که جبهه رفتیم و ایشان فرمانده ما بود و همانطور که منافقین را تار و مار کردیم با هدایت ایشان و در براندازی بنی صدر خائن و خلع ید ایشان در مجلس بوسیله هدایت ایشان ما سرداری بزرگ را از دست دادیم منافقان بدانند تا انقلاب زنده است هاشمی زنده است (4110409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۲:۳۶:۴۰
همه ما به ایشان جفا کردیم. من عامی هم سالها متاسفانه با گوش دادن تقلید صداها و ... از ایشان و جوک هایی که میساختن، جناح چپ با تخریب ها و کتاب ها و ... جناح راست با تهمت ها و... هیچکس نمی تواند بگوید در ماجرای تخریب ایشان بی تقصیر است. (4110445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۳:۳۰:۵۵
روی سیاه ماند بر کسانی که به آقای هاشمی آزار رساندند و تهمتهای فراوان زدند (4110493) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۴:۵۲:۲۲
هاشمی در اصل انقلاب زحمات زیادی کشید که حتما خداوند اجرش رو بهش خواهد داد ولی در حوادث 88 پشت رهبری رو خالی کرد و با سکوتش تو آتش فتنه دمید .ضمنا کسانی که الان هاشمی رو حلوا حلوا میکنن بهش بدترین القاب نظیر شوالیه سرخ پوش رو بهش دادن. (4111307) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۰:۳۴:۵۹
بهر حال فساد از دولت ایشان شروع شد بایستی با فساد ، ثروتهای باد آورده و آقا زاده ها مبارزه کرد.همه بایستی به مقام معظم رهبری تمکین نمایند و کشور از دو قطبی خارج شود. رئیس محترم سایت الف لطفا سانسور نکنید. (4112557) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۶:۴۳:۳۷
حیف از هاشمی که این اواخر با رهبری زاویه پیدا کرده بود (4118957) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته