نظر منتشر شده
۴۴۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 47320
محمود احمدی‏نژاد - محسن رضايی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۰۰:۳۴
الف مناظره‏های انتخاباتی میان کاندیداها را بلافاصله پس از پخش از تلویزیون در اینترنت منتشر می‏کند.

 
مناظره انتخاباتی میان محسن رضایی و محمود احمدی نژاد
 

لطفا این برنامه‌ها را نقد کنید. کامنت‌های صرفا "تبلیغاتی" چندکمله‌ای همانند "نامزد مورد نظر من پیروز است"، "نامزد رقیب حتما شکست می خورد" و ... منتشر نخواهند شد. الف از نظرات تحلیلی استقبال می‌کند.

  ببینید:
 
اصطهباناتي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۶:۳۵
پس اين آقاي دكتر احمدي نژاد كه مي‌گفت مهندس موسوي به دروغ گوش مردم را پر كرده‌اند كه متوسط تورم 24 درصد بوده. چطور شد جلوي محسن رضايي جرأت نكرد رد كنه و با مغلطه، بحث تورم نقطه‌اي رو مطرح كرد كه كاربردي متفاوت داره. حالا كه بانك مركزي رسماً ادعاي كذب ايشان را فاش كرده ديگه ديره. از سيد خدا خجالت نكشيدي؟
من نمي‌دونم اونهايي كه بدون تحقيق و پيگيري، كوركورانه از اين آدمها طرفداري مي‌كنند و اظهار نظر مي‌كنند، اون دنيا چي براي گفتن دارند.
حداقل با اين ادعاي دكتر احمدي‌نژاد، مردم با سايت سازمان آمار ايران و بانك مركزي جمهوري اسلامي آشنا شدند و به آمارها دسترسي پيدا كردند.
http://www.cbi.ir
http://amar.sci.org.ir/ (138711)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۰:۴۸
واقعاً شرم بر اصول‌گراها باد اگر با اكثريت قاطع از آقاي رضايي حمايت نكنند. مطمئناً در آينده نزديك نه خواهند توانست در چشم مردم نگاه كنند نه در آخرت در پيشگاه خداوند روسفيد خواهند بود. (139339)
 
مجید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۴:۰۰
اگر بدوم غرض به صحبتهای دکتر در شبهای قبلی گوش داده بودید ایشون دقیقاً همین مطلب رو گفت که تورم در حال کاهش هستش که تورم 23% اینرو تأیید می کنه و بعدش اینرو گفت که در حال حاضر(تورم نقطه ایی) تورم در حدود 15% هست که بانک مرکزی هردوی اینها را تأیید کرد،چه خوب بود دوستان حرفها رو بدون پیش داوری به دقت گوش می دادند و مثل کاندیداهاشون مرتب تهمت نمی زدند،واقعا اگر می دونستیم که حرمت مومن بیشتر از حرمت خانه خداست اینکار رو می کردیم؟ (139344)
 
s j m
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۵۶:۳۴
mr اصطهباني يكبار دگر وارد سايت اعلام شده توسط خودت رجوع كن و به شاخص بهاي كالاو .... سري بزن. ظاهرا شما هم تهمت زدن و مغلطه گويي را خوب بلديد (139427)
 
طه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۰۵:۴۴
دوست عزیز اولا آقای احمدی نژاد همانطور که اشاره کرد تورم نقطه ای زیر 15% و تورم سالیانه 25% است دوما نمودار های آقای رضایی هم نموار های آقای احمدی نژاد را تایید کر د با تشکر از شما دوست عزیز ولی در انتخاب خودت دقت کن (139437)
 
قربانی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۷:۴۵
البته اینم باید بهتون بگم که رییس بانک مرکزی گفته : هر کس به آماری که احمدی نژاد داده شک داره می تونم باهاشون مناظره کنم ....
اقای موسوی هم بد نیست اطلاعات اقتصادی شون رو بالاتر ببرند... (139460)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۲۴:۲۳
نکته اصلی این است که آیا شما بر اساس تورم نقطه ای از بقالی و قصابی خرید می کنید یا تورم مورد نظر چیز دیگری است؟
استفاده از تورم نقطه ای مخصوص کارهای آماری و برنامه ریزی است نه نشان دادن به ملت.
آنچه باید به ملت اعلام شود همان تورمی است که شاخص آن میانگین افزایش قیمت سبد کالای خانوار است.
بگذریم که سبد کالای خانوار ما بجای موارد استاندارد قبلی فعلا با اقلامی پر شده که بسیاری از آنها را از ما بهتران فقط اسمشان را شنیده اند! (140988)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۰۵:۲۳
در این دولت سه تا رییس بانک مرکزی عوض شده و یادمان نرفته که تا یکماه پیش زمزمه برکناری رییس بانک مرکزی میامد. (141471)
 
ايماني
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۹:۴۱
از مدتها قبل قرار شد كه آقايان كروبي، موسوي و رضايي به ترتيب درباره مسائل متفرقه داخلي، سياست خارجي، اقتصاد به مبارزه با آقاي احمدي نژاد بپردازند. اين سناريوي مخالفان دولت نهم بود و اما چون آقاي احمدي نژاد روي نقطه ضعف دو كانديداي اول دست گذاشت آنها نتوانستند پيش روند. آقاي رضايي روي اقتصاد بحث نمود و آنجا كه ورود مرز نقطه ضعفش بود سريعا با چهره اي مظلوم و منطقي تلاش نمود خارج شود. در كل فرد محترمي است ولي چون در ائتلاف سه نفره مقابل آحمدي نژاد پيوست، گزينه مناسبي نيست. (139498)
 
یوسف
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۲۲:۵۲
اقای احمدی نژاد در مناظره با آقای کروبی این مطلب را گفتن .

اینکه تورم سال قبل25.5 والآن15.5یعنی رو به کاهش. (139544)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۸:۱۲
دوست گرامی!

نه آقای میرحسین موسوی برنامه ای بری اداره کشور داره و نه آقای کروبی.

احمدی نژاد هم که وضعیتش مشخصه.

بیایید یک بار هم که شده به دور از مرزبندی اصلاح طلبی و اصولگرایی به کسی که برای ایران برنامه دراد رای بدهیم.

ایران در پایان 8 سال ریاست جمهوری محسن رضایی حتی از طرح توسعه ی ایران 1404 هم جلوتر خواهد بود. (139597)
 
ع.امینی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۸:۵۳
سلام آقای دکتر توکلی

هنوز هم سایت الف اولین انتخاب من است.
بهتر نیست به جای سکوت معنی دار نظرتان را به وضوح بگویید.
از شما پس از این همه مناظره انتظار بیشتری میرود. اصول فراموشتان نشود.
هنوز هم دیر نشده است.

به امید فردایی بهتر به کمک همه نخبگان (139598)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۵:۵۰
اقای احمدی نزاد فرمودند درغگو خائن است (139645)
 
پيروز
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۳۱:۰۰
جناب اصطهباناتي
اصلا موضوع فقط موضوع تورم نيست . مگر فقط در مورد يك شاخص اختلاف نظر است كه همه به 25 و 15 درصد بند كرده اند . موضوع نرخ بيكاري كه با احتساب خانم هاي خانه دار و دو ساعت در هفته آنرا جابجا كرده اند چه شد ؟ موضوع شاخص جيني كه از سوي سازمان ملل هر ساله منتشر مي شود چه شد ؟ موضوع بالا رفتن شاخص هاي فساد در كشور كه باز هم منتشر شده چه شد ؟ موضوع كاهش شديد مطلوبيت زندگي كه هر ساله از سوي سازمان هاي معتبر جهاني در مورد همه كشورها منتشر مي شود چه شد ؟ موضوع جايگاه ايران در رتبه بندي استفاده از ظرفيت هاي نيروي انساني چه شد ؟ موضوع افزايش ضريب ريسك سرمايه گذاري در ايران چه شد ؟ موضوع اول شدن ايران در فرار مغزها در همه جهان چه شد ؟‌ مگر فقط آمار تورم را داريم كه روي آن بحث مي كنيد ؟ اينكه بگوييم همه اين شاخص ها بيخود است كه مضحك است . اينكه بگوييم همه در حال بهبود است مضحك تر . اگر دليرانه مي گفتيم كه به علت مثلا پايداري و مقاومت اين بلاها سر ما آمده باز قابل قبول بود . آخه كدام عقل سليم قبول مي كند كه شما هم بخواهي با همه جهان و قدرتها بجنگي و هم هيچ كتكي نخوري ؟ . بهتر بود رئيس جمهور اين وخيم تر شدن ها را به حساب مقاومت مي گذاشت نه اينكه بخواهد با آمار و رقم سازي كه آقاي رضايي هم به آن اشاره كردند بگويند ما هم مي جنگيم و هم ضربه نمي خوريم . (141001)
 
يار امام
۱۳۸۸-۰۳-۲۲ ۱۶:۳۶:۰۳
22 خرداد مردم پاسخ اين دهن كجي به خرد جمعي را خواهند داد
ديدار ما 22 خرداد (144029)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۶:۴۹
آقا محسن عالی بود.. با اخلاق و با برنامه مناظره هایی که رضایی حضور نداشت به فحاشی و کلی گویی گذشت.. (138712)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۸:۲۹
دمت گرم آقا محسن
زدی به هدف (139230)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۵۲:۳۷
کاملا مشهود بود که آقای رضایی از ساختار اجرایی کشور و بوروکراسی کاملا بی اطلاع هستند توضیحات آقای احمدی نژاد در مورد شکر کاملا منطقی و حساب شده بود همچنین در مورد انرژی و نوسازی صنایع ولی آقای رضایی هیج پاسخی نداشنتد و بحث را عوض میکردند مثلا شورای اصلا چه ربطی به موضوع دارد (139421)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۰۹:۳۸
کارخانه قند فسا بیدلیل تعطیل شد؛همینطور مخابرات فارس...چرا چشمتان را به حقیقت میبندید؟ (141480)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۲:۲۶
همین آقا محسن باید پاسخ بدهد
جریان 5 میلیارد وسیگار مالبرو
چیست ؟


؟ (139554)
 
يار امام
۱۳۸۸-۰۳-۲۲ ۱۶:۳۸:۲۷
اينهم از اون پروندههاست كه ساختن
مردم از پرونده سازي خسته شدن كي باور ميكنيد 22 خرداد باورتون مي شه (144032)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۷:۱۸
واقعا بهترین مناظره بود.با اینکه اصلاح طلب هستم ولی باید از آقای رضایی بخاطر تحلیل های کارشناسیش تشکر کنم و بگویم که مسیر انتخابات رو عوض کرده اند. (138714)
 
من
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۶:۱۱
در مورد تورم مشخص شد که آقای احمدی نژاد اصلا دروغ نگفته تورم 3 نرخ متوسط سالانه و متوسط 4 سال و تورم نقطه ای هرماه نسبت به ماه مشابه سال قبل که آمارش هم در بانک مرکزی هست آقای رضایی هم تایید کردند حالا مردم خود قضاوت کنند احمدی نژاد دروغ می گوید یا رضایی (139495)
 
afzali
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۱۱:۲۳
صد البته احمدی نژاد (140964)
 
m
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۷:۴۳
اون نمودار فلاکت نبود.نمودار هلاکت بود. باتوجه به این مناظره ها بهترین گزینه کروبی است زیرا شجاعت اجرای برنامه دارد. (138715)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۱۳:۴۳
در سایت ویکیپدیا عبارت شاخص فلاکت)misery index) را نگاه کنید ببینید این اصطلاح از نظر علمی معنی داردوکارشناس ارشد(!)خبر ندارد!
www.wikipedia.org (141491)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۷:۴۷
آقاي رئيس جمهور حتي در برابراينهمه حجب و حياي امشب آقاي محسن رضايي نيز نتوانستند از به كاربردن عبارات تحقير آميز اجتناب نمايند.آفرين به آقاي رضايي كه پا از حيطه ي ادب بيرون ننهادند (138716)
 
میثاق
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۸:۰۴
آقای احمدی نژاد تماما ً ترس آن داشت که توسط آقای رضایی به چالشهای اساسی کشیده شود بهمین خاطر مثل همیشه به فرافکنی می پرداخت و همینطور با سوالهای کوتاه و صحبت در وقت کمتر سعی در سوزاندن وقت آقای رضایی و فرار از سطح موجود داشت.
اما با همه این تلاشها توضیحات پایانی رضایی در خصوص اقدامات رهبری برای دفع توطئه حمله امریکا به ایران ، خودسری و فاصله احمدی نژاد با رهبری را آشکار ساخت. (138717)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۸:۱۰
متانت ، قدرت بیان و شیوه ی استدلال آقای رضایی ستودنی بود. پرسش ها ی آقای احمدی نژاد را کوتاه و دقیق پاسخ می داد و انتقاد خود را هم از عملکرد دولت نهم شفاف و به دور از تعارف بیان می کرد. به نظر می رسید آقای احمدی نژاد اعتماد به نفس همیشگی اش را نداشت. (138718)
 
کیارش
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۸:۱۵
سلام
من شجاعت سردار جنگ خمینی را دیدم.
من صلابت سردار جنگ رادیدم.

آمارهای اقای رضایی هم از بانک مرکزی بود و امیدوارم قضیه ی آمارهای آقای احمدی نژاد برای دوستان حل شود. ان شا الله (138719)
 
ایران
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۸:۳۸
مختصر و مفید: احمدی نژاد در برابر رضایی کیش ومات شد. (138721)
 
حيدرعلي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۸:۵۴
باسلام و احترام
مناظره نهائي انتخابات دهم از بقيه مناظره‌ها بهتر بود. نتيجه اين مناظره‌ها اين اميدواري را ايجاد كرد كه مي‌توان از اين ظرفيت براي توسعه و مديريت كشور بهره جست.
تحليل اينجانب از اين مناظره‌ها اين است:
1- جناب آقاي كروبي به جهت كهولت و عدم آشنائي با علوم جديد مديريت براي رياست جمهوري مناسب نيستند.
2- جناب آقاي احمدي نژاد به جهت خودكامگي، آماري سازي و ضعف شديد در مديريت مناسب رياست جمهوري نيستند.
3- جناب آقاي رضائي داراي بنيه علمي نظري قوي بخصوص در زمينه‌ برنامه‌ريزي هستند و از جهت توان مديريتي بهتر از آقايان كروبي و احمدي‌نژاد هستند. از آنجائيكه ايشان از جبهه اصولگرايان مي‌باشند پيشنهاد مي‌شود حاميان احمدي‌نژاد به ايشان راي دهند.
4- آقاي موسوي داراي توان مديريتي خوب و از حيث استفاده از نيروهاي خبره و متخصص كشور ظرفيت قابل توجهي دارند. از آنجائيكه ايشان بيشتر به اصلاح طلبان نزديك هستند بهتر است كه حاميان جناب آقاي كروبي به ايشان راي دهند.
نتيجه انتخابات يا با پيروزي جناب آقاي رضائي خاتمه خواهد يافت و يا پيروزي جناب آقاي موسوي. در صورتيكه آقاي رضائي برنده انتخابات شد بهتر است از توان و ظرفيت جناب موسوي در پست معاون اول رئيس جمهور استفاده شود. و در صورتيكه جناب آقاي موسوي برنده انتخابات شد بهتر است از ظرفيت جناب آقاي رضائي در احياء مجدد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و همچنين ارائه مشاوره‌هاي اقتصادي به رئيس جمهور استفاده شود.
اين مدل نظر اكثر راي دهندگان را تامين و آنها را متحد خواهد نمود. اگر طبق اين مدل پيش برويم مي‌توانيم براي آباداني و توسعه كشور و جبران عقب ماندگيها گامهاي موثري برداريم. نظر شما چيست؟
باتشكر (138722)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۲:۰۹
رضایی فکر می کند پیروز شده؟ مگر او اصولگرا نیست؟ واقعا نمی دانست که با این حرفها دارد به اصول گرایان ضربه می زند؟ (139234)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۴:۵۱
با پیشنهاد این دوستمان بسیار موافقم.
یعنی میرحسین رئیس جمهور باشد ولی بالاترین مقام برنامه ریزی و اجرا رضایی باشد. مثلا در حد رئیس یک سازمان بسیار مقتدر برنامه ریزی یا معاون اول با اختیارات ویژه.

حتی فکر می کنم همین الان هم آقایان موسوی و رضایی می توانند با هم ائتلاف کنند. (139320)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۴۶:۱۲
دوست عزیز یک ایمیلی چیزی میدادی که هنگام پیروزی آقای دکتر احمدی نژاد برای شما یک تبریک ! بفرستیم . خودمونیم زدی تو اوت . این نظر من شاید چاپ نشه ولی خیلی رویایی پیشبینی کردی و بریدی و دوختی ، مثل اینکه مصلا نبودید ، خبرهای اصفهان و مشهد و تبریز و ... را دنبال نمی کنید . البته اینکه به خودتان روحیه بدهید خوب است .. (139680)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۳۰:۲۰
اتوبوس هایی که از شهرستانها راهی مصلی بود و حتی روی آنها نوشته شده بود که از کدام شهرستان می آیند را دیدم که راه من را برای رفتن به منزل بسته بود
راستی
این اتوبوس ها از پول بیت المال نیست (141101)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۱۸:۳۵
البته اضافه کنم آقای رضایی قبلا گفته بودند در کابینه خود از آقایان موسوی،خاتمی،ناطق نوری و اگر درست یادم باشد از آقای کروبی در کابینه خود استفاده خواهند کرد (141498)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۳۹:۰۹
به احمدی نژاد از حالا قول داده شده که تلویزیون چهارشنه درست در اختیارشه
به همین دلیل اصلا در مورد دیروز حرفی نزد. (138723)
 
ادب
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۰۲
چرا اصولگرایان رضایی باسواد و مودب را فراموش کرده اند. (138730)
 
حقي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۶:۵۸
چون ايشان رفت در ائتلاف سه نفره هدايت شده از طرف آقاي رفسنجاني مقابل آقاي احمدي نژاد (139285)
 
داود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۰۴
آقای احمدی نژاد نشان داد که طاقت متانت و ادب را ندارد. تا زمانی که طرف مقابل مودب است نمی تواند برهان هایش را استوار کند. حتما باید طرف مقابل را وادار به بی ادبی در مورد خود کند تا اینکه بتواند از خودش دفاع کند، آنهم به شیوه ای سقراطی. فقط دنبال گزک گرفتن از طرف مقابل می نشیند و وقتی احساس کرد چیزی به دست آورده شروع به رد کردن طرف مقابل می کند. (138731)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۱۳
1-از نظر اخلاقی احمدی نژاد بازنده اخلاقی بوده است. چون در حالی که 10 دقیقه آخر طبق قرعه مربوط به رضایی بود، ایشان با نقشه قبلی این فرصت را از ایشان گرفت و نشان داد اگر رئیس جمهور شود با هر کلک ممکن به اهداف خود خواهد رسید و به اخلاق و قانون چیزهای دیگر اعتقاد ندارد. این عدم صلاحیت اخلاقی به خصوص وقتی اوج رسید که بر خلاف موضوعات مطرح شده در تمام مناظره موضوع حمله به آمریکا را پیش کشید تا حد اقل فرصت رضایی نیز هدر رود. عجیب است ایشان نمی دانند این مناظره ها برای روشن شدن مردم از حقایق است نه یاد دادن روشهای ناجوانمردانه. البته از رضایی هم توقع بیشتری می رفت تا در این دام قرار نگیرد.
2-رضایی، احمدی نژاد را وادار کرد که تورم 25 درصدی را قبول کند. این یعنی این که نمودار ارائه شده در مناظره احمدی و کروبی دروغ بوده است و تائید بزرگی است بر سخنان موسوی. در حقیقت رضایی با رمز یا زهرا این ستگر را فتح کرد.
3- رضایی، با نشان دادن آمار فلاکت کولاک کرد. ای کاش آمار سقوط ایران در گسترش فساد اقتصادی نیز داده می شد تا معلوم شود چه قدر مبارزه با فساد جدی بوده است. (138732)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۳:۵۷
راستی اینکه رضایی گفت من تعبیر \"دروغ\" را قبول ندارم ولی شما با آمار بازی می کنید ، تأیید حرف موسوی نبود؟
طرفداران احمدی نژاد پاسخ دهند (139236)
 
یکی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۲۱
الحمد لله مناظره خوبی بود. تقریبا به آرامش اعصابم کمک کرد. (138733)
 
جاسم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۲۹
آفرین بر دکتر رضایی که احمدی نژاد را با آمارهای محکم ضربه فنی کرد. (138735)
 
صداقت
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۲۹
برای من سوال شده که چرا در این چند مناظره یک بار آقا احمدی نژاد از برنامه های آینده که وقت نشده به آنها رسیدگی کنن، حرفی بزنن! و تنها میخواهند دیگران همه را مقصر و دولت خود را عاری از تقصیر جلوه دهند. وآقای احمدی نژاد خواستند همیشه بگویند تنها دل خودشان به حال ملت ایران میسوزد....
آیا مردم با تورم نقطه ای که میفرمایید، زندگی میکنند ؟! یا با تورم واقعی که در زندگی مردم معلوم ومشخص است ، دست و پنجه نرم میکنند؟!
شرافت و عزت مردم ایران همیشه قابل تقدیرست.... (138736)
 
خوش سیما
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۶:۰۶
با سلام
در جایی شنیدم که تورم کشور امریکا بعد از این بحران اقتصادی بزرگ ، حدود کمتر از یک درصد افزایش یافته است. نمی دانم این آمار درست هست یا نه؟ اما کافی بود یکی از کاندیداها از ایشان بپرسد که شما چه کار خارق العاده ای در این سه ماه (از اسفند 87 تا خرداد 88) انجام دادید که تورم 25 درصدی سال 87 به 15درصد (یعنی 10درصد کاهش) رسیده است؟
حتما می دانید که برای پایین کشیدن یک تا دو درصد از نرخ تورم ، یک دولت باید یکسال بر اساس برنامه تدوین شده ، کار انجام دهد! (یعنی حداقل برنامه های پنجساله کشور این را می گوید!) و جالب است که ایشان هم در این مناظره ، به آقای رضایی گفتند که اعداد دیده شده در برنامه واقعی نبوده است! یعنی امکان ندارد که دولتی بتواند در سال 2درصد نرخ تورم را کاهش دهد!
بعد ایشان خودش ، نرخ تورم دولتش را در سه ماه 10درصد پایین کشیده است.
البته کارشناسان اقتصادی باید جواب بدهند ، مخصوصاً خود آقای توکلی که بنده برای اولین بار به سایت ایشان سر زده ام تا نظرات کارشناسی ایشان را بخوانم.
با تشکر (139284)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۳۲
هنری داره این احمدی نژاد در پیچوندن. یک کاری کرد که مردم باور کنند اصلا تورمی در کار نبوده.
خیلی خوشم می یاد از این هنر احمدی نژاد. ولی خوب رای بش نمی دم. (138737)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۰:۴۰
ایستگاه آخر...
تمام (138738)
 
ali.sh
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۰۱
سلام
به نظرم آقاي دكتر محسن رضايي با پنبه سر بريدند. آقاي احمدي نژاد در اول مناظره ميخواستند با سوال كردن از آقاي دكتر رضايي باعث شوند تا ايشون دولت را نقد نكنند، اما آقاي دكتر رضايي با سياست بالاي خودشون دولت رو با منطق نقد كردند. نقدها اونقدر منطقي بود كه آقاي اجمدي نژاد نمي توانستند جواب روشني بدهند. در آخر هم آقاي احمدي نژاد باز خواستند يك بازي هنري انجام دهند كه موفق نبودند.در مورد عدد تورم هم آقاي احمدي نژاد بازي رو واگذار كردند.
من فكر ميكنم خيلي از اصولگراها با ديدن اين مناظره به سمت آقاي دكتر رضايي روي بيارند. (138740)
 
حسام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۰:۲۰
کاملا درست است. اگر اصولگرایان آقایان موسوی و کروبی را قبول ندارند باید به محسن رضایی رای دهند که هم اصولگراست و هم با ادب و نزاکت. و در تبلیغات انتخاباتی نه دروغ گفت و نه تهمت زد و دیشب در مناظره با احمدی نژاد بسیار عالی عمل کرد.
واقعا طرفداران جناب احمدی نژاد به چه چیزی دلخوش کرده‌اند؟
مبارزه با فساد اقتصادی؟ این مورد وظیفه قوه قضاییه است که زیر نظر رهبری کار می‌کند.
تحول اقتصادی؟ این امر در برنامه چهارم و توسط مجلس تصویب شده و دولت مجری آن است نه مبتکر آن
روابط بین المللی؟ دوستی با چند کشور درجه چندم آفریقایی و آمریکای لاتین چه دستاوردی برای ایران به همراه داشته است.
آمارهای موهوم؟ ایشان می‌خواهند به همه ملت بقبولانند ایران بهترین دوران اقتصادی را در طول تاریخ داشته است و اگر مشکلی هم وجود داشته تقصیر خاتمی و هاشمی است. (139380)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۲۷
تا قبل از این مناظره رای من احمدی نژاد بود اما به علت تمسخر دیگر کاندیدا ها و زیر پا گذاشتن موازین شرعی و خود برتر بینی در همه موارد و همچنین بی احترامی به شعور ملت در دادن آمار این شخص رو از رای خودم محروم می کنم. زیرا مهمترین چیز دین و شرع و احترام به مردم است در عمل نه در حرف و او به آنها اعتنا نکرد. (138742)
 
f-m
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۰۰:۰۷
مخالفم بسیار هم خوب مناظره کرد چرا فقط احمدی نژاد را خراب می کنید شاید اون چون خیلی ها رو خراب کرد می خواهند خرابش کنند (139519)
 
sh
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۲۸
تو این مناظره هافقط کروبی برنامه خوبی داشت. (138743)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۲۹
مناضره امشب ثابت کرد حرفهای آقای رضایی در حد تئوری بود نه عملی (138744)
 
بهروز
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۳:۵۰
ما مناضره اي كه شما مي گين را نديديم ولي مناظره اي كه ما ديديم خلاف ايم را مي گويد . (139513)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۳۷
محسن رضايي به نظرم برنده مناظره بود. اون نمودار فلاكت بد جوري رفت رو اعصاب احمدي نژاد.
بالاخره توانست به مردم و احمدي نژاد بفهماند تورم 25 درصد است
نرخ بيكاري 20 درصد است و مديريت دولت اشتباه است و.......
رياست جمهوري را فقط مناسب محسن رضايي مي بينم (138745)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۴۶
باسمه تعالی
یک مناظره واقعی در این چند شب که برگزار شد, همین مناظره بود. اصول گرایان ثابت کردند در هر صورتی حق را می گویند(آقای دکتر رضایی ) ودر مقابل فردهم جناح هم مسامحه نمی کنند .ولی متاسفانه اصلاح طلبات در مناظره ای که بینشان بود فقط به فکر حذف جناح مقابل بودند نه اثبات یا رد حق . (138746)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۱:۵۲
یه ضرب المثل هست که می گه: یه بار گولم زدی، شرم بر تو. دفعه دوم گولم زدی، شرم بر من. (138747)
 
afzali
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۲۷:۱۱
احسنت ناشناس (140992)
 
م.ت.
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۲:۲۹
احمدی نژاد بی نظیر است. تفاوت فاحشی با رقبایش دارد. خداوند او را حفظ کند. رضایی را حسابی به لاک دفاعی فرو برد (138748)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۶:۰۵
مثل اینکه حالت خوب نیست!
می فهمی چی میگی؟ (139239)
 
خوش سیما
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۴:۳۲
با سلام
بنده روز بعد از مناظره ، به یکی از دوستانم گفتم که ایشان گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری آینده است! چرا که اعتماد به نفس وحشتناکی ! دارد!
بنده خودم از وضعیت بورس ایران خبر دارم . چون یک سهامدار جزء بودم که چند ماه قبل از روی کار آمدن ایشان ، وارد بورس شدم و سهمی را که 990 تومان خریده بودم ، 6 ماه بعد از روی کار آمدن ایشان شده بود 90 تومان ! و البته من به خاطر اینکه نماد این سهم بسته بود ، نتوانستم در موقعیت مناسب آن را بفروشم و الان هنوز دارمش و قیمتش حدود 120 تومانه !
هر کسی این را می داند که ارزیابی بورس با شاخص آن هست . کافی است که به اخبار گوش کنید ، مثلا گفته می شود که : شاخص امروز نزدک (بورس معروف امریکا) به 3000 واحد رسیده که نسبت به روز قبل 40 واحد کاهش داشته است. این یعنی که در کل بورس امروز نزدک ، وضعیت خوبی نسبت به روز قبل وجود نداشته است.
هیچ وقت در مورد نزدک یا داوجونز (دیگر بورس معروف امریکا) یا بورس لندن ، در اخبار گفته نمی شود که فلان قدر سهم ردوبدل شده است. بلکه از شاخص کلی ، شاخص قیمت (بازده) و ... صحبت می شود .
خوب است بدانید که شاخص بورس ایران از بالای 18000 هزار در زمان حباب (به قول رئیس محترم جمهور) الان به حدود 8000 واحد رسیده است که فقط باید عرض کنم ، یک فاجعه ملی است! (از اقتصاددانان بپرسید)
همین قدر بگویم که دست اندرکاران بورس ، در ناامیدانه ترین اظهارات خود برای حفظ این بازار ، اعلام کرده بودند که 10000 ، کف بازار هست و دیگر از این پایین تر نخواهد آمد !؟
همین قدر بدانید که حدود 3 هفته پیش ، وقتی که فقط قیمت سهم مخابرات در این بازار ، کاهش یافت ، شاخص کلی بورس ، سقوط کرد که یکی از کارشناسان بورس ، هشدار داد ، بورس ایران ، عمق ندارد و برای سرمایه داران کوچک خطرناک است.
جالب است که رئیس جمهور محترم ، ترکاندن این حباب و بدبخت کردن سهامداران جزئی مثل من را با افتخار اعلام کرد!؟
به عدم شفافیت در بورس در دوران قبلی اشاره شد ، اما گفته نشد که سهام فولاد مبارکه خوزستان و سهام مخابرات ایران را به نرخ ساختگی سود به سهامداران فروختند ، بعد معلوم شد که سود واقعی فولاد اینقدر نیست و تنها خریدار آن الان یکی از شاکیان هست و خواستار برگشت پول خود ! و وضعیت مخابرات هم ضررده اعلام شده و صف چند میلیونی فروش سهم آن (تعداد سهامداران ) وجود دارد که سازمان بورس برای ، جلوگیری از افتضاح بعمل آمده ، فروش این نماد را متوقف کرده بود !؟ و اینها از عدم شفافیت ، این بار سازمان خصوصی سازی (ارگان دولت) با سهامداران بوده است!
بعد با همه این تفاصیل ، ایشان نموداری از بورس نشان داد که برای همه دولتها ، یک میله کوچک و برای دولت خود ، یک میله بزرگ ! (چند برابری!؟) قرار داده بود و متأسفانه هیچ کاندیدایی به این اعتراض نکرد!
با تشکر (139306)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۶:۰۷
م.ت جان شما تو خارج داشتي شو نگاه ميكردي يا اين مناظره رو!؟ برداشتت منو كشته؟ (139356)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۱:۴۸
شما کدام مناظره را می گوييد؟! (139384)
 
f-m
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۰۲:۰۳
مناظره بسیار عالی بود (139522)
 
حسين
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۱۶:۳۴
سلام أقاي م . ت
حتما شما مناظره را نديديد (139534)
 
بابک
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۲:۳۰
امشب هم حاج محسن تیر خلاص رو زد. بسیار منطقی و مستند آمار دروغ احمدی نژاد را نقش بر آب کرد. من واقعاً نمی دانم احمدی نژاد فردا چه خواهد گفت؟ دستش رو شده و حجت تمام شده

زنده باد موسوی، کروبی و رضایی

به امید برکناری امپراتوری دروغ (138749)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۲:۴۸
آقای رضایی شما چه کار بودی که میگید من جنگ رو اداره میکردم؟! (138750)
 
یک نفر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۱:۲۵
ایشان فرمانده سپاه بودند. شما و آقای احمدی نژاد کجا بودید که خبر ندارید؟ (139266)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۹:۳۹
آقای احمدی نژاد در زمان جنگ چه کاره بود؟ کاش آقای رضایی این همه نجیب نبود و ذره ای می گفت.
کیست نداند که ارتباط تنگاتنگ و جدا نشدنی دولت و سپاه در زمان جنگ به نحوی بود که واقعا و در عمل امکان تفکیک نبود و این تفکیک فقط روی کاغذ بود و آقای رضایی در جواب آقای احمدی نژاد که گفت فقط او از اداره کشور سر در می آورد! به همین نکته اشاره نمودند ولی آقای احمدی نژاد با سفسطه خواست جواب دهد که باز توسط آقای رضایی خنثی شد.
به نتیجه انتخابات کاری ندارم خدا کند آنچه خیر این ملت مظلوم است تقدیر خداوند هم باشد اما آقای احمدی نژاد قطعا حرفی برای گفتن نداشت به ویژه در بحثهای اقتصاد و نخبگان. (139312)
 
فرهاد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۵:۲۵
آقا رضا که پرسیدی ایشون چکاره بودند حتما به تاریخ مراجعه کنند و ببینند که یشون فرمانده ی سپاه بودند (139347)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۰۷:۲۸
جهت اطلاع شما ايشان فرمانده سپاه منصوب شده از طرف امام بودند
البته من فكر مي كردم همه اين را مي دانند (139440)
 
afzali
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۳۵:۱۹
امام خمینی: اگر سپاه نبود کشور هم نبود
قابل توجه آقا رضا
راستی شما چند سالته اصلا؟!
اگر نمیدونی ایشون چکاره بوده لا اقل از بزرگترات بپرس فرزند
عیب نداره غصه نخور من بهت میگم ایشون فرمانده کل سپا منصوب از طرف امام بودن
حالا فهمیدی عزیز؟ حالا برو راحت بخواب عزیزم (141010)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۳:۰۱
اقای احمدی نژاد در بخشی از صحبتشان در باره استفاده از نخبگان گفتند که در کابینه خود از افراد با تحصیلات بالا استفاده می کنند و کسانی که با کنکور دکترا قبول شده اند و زحمت کشیده اند و از دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده اند.
االبته منظور ایشان اصلا آقای دکتر کردان نبودند! (138751)
 
موسی زاهد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۳:۲۷
آقای محسن رضایی،
شاید چیزی که در اینجا می نویسم شخضا مطالعه کنید یا توسط کارمندانتان برایتان مارک شود و این کامنت را ببینید. باور کنید احساس من نسبت به شما تغییر کرده است. به هر دلیل سالهای سال از شما دل خوشی نداشتم. امروز پس از سالها در مناظره ای کوتاه دیدم که آرامش و صبر شما که حاصل آبدیده شدن روح مبارز شماست و همچنین درایت و دانشی کلاسیکی که آموخته اید در کنار انسانیت چگونه فتنه ای را خاموش نمود. همچون تنگ نظری که روبروی شما نشسته بود به مدرک شما خرده نمی گیرم و می دانم سزاوار بیش از این هستید. انشالله دولت آقای موسوی قدر شما را بداند و مردم از چنین مدیرانی محروم نگردند. از اینکه سالها نسبت به شما بد اندیشیده ام شرمسارم.
انشالله به یاری شما و همت مردم این فتنه را از ایران دور شود. (138752)
 
davod
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۴:۳۶
آفرین بر دکتر رضایی. احمدی نژاد در برابر بسیاری از انتقادات ایشان مانند قضیه شکر و قطع ارتباط با نخبگان پاسخ درستی نداشت . (138757)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۳:۴۵
در تکمیل بحث مناظره دیشب از آقای احمدی نژاد می پرسم :
آیا فقط شکر در بیرون مرزهای ما ارزانتر از داخل تمام می شود که تعرفه را ناکار کردید و صنعتش را ورشکست؟
آیا هزاران قلم دیگر که یکی از بارزترین آنها خودرو بی کیفت داخلی در مقابل خودرو کم مصرف و باکیفیت خارجی است همین وضع و بدتر از آن را ندارند؟ (139317)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۵:۴۰
آفرین بر رضایی که نشان داد با استدلال و منطق می توان حریف خود را نقد کرد هر چند که حریفش همواره از صحنه استدلال در برود. واقعا باید به حال برخی اصولگرایان افسوس خورد که احمدی نژاد را به عنوان کاندیدای برتر خود انتخاب کردند... (138759)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۶:۲۷
رضایی با یک بحث منظقی آخرین میخها را کوبید (138761)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۶:۵۸
برنامه​هاي آقاي محسن رضايي به نظر قابل بحث مي​آمد.
به نظر من آقاي احمدي نژاد در توضيحات اقتصادي نتوانستند توضيحات قانع کننده​اي بدهند. من با دقت تمام سخنان آقاي احمدي نژاد را گوش دادم. به وضوح توضيحات اقتصادي ايشان کلي گويي و عدم توجيه منطقي اشتباهات اقتصادي بود.
نظر آقاي محسن رضايي مبني بر عدم سياه و سفيد دين دولت​ها شايسته تقدير بود و به طور کلي به علت داشتن طرح منسجم اقتصادي که به وضوح تفکر و پژوهش پشت آنست آقاي رضايي مسلط​تر بودند.
اينکه يک چهره اصولگرا هم از نوع برداشت​هاي آقاي احمدي نژاداز آمار و ارقام به ستوه بيايد و بالاخره ابراز کندجاي تامل بسياري دارد.
اگرچه به واقع همين روحيه خودمحوري آقاي احمدي نژاد در برخي عرصه​ها واقعن مفيد فايده بود. مثل سهميه بندي بنزين که يکشبه ره صد ساله رفته شد و مردم افزايش قيمت بنزين را پذيرفتند اما در مجموع اين روحيه که در مناظره هم خود را نشان داد، آسيب​هاي جدي به ايران زده و خواهد زد.

برنده اين مناظره از نظر من آقاي محسن رضايي بودند. (138763)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۰:۵۰
در مورد سهمیه بندی بنزین باید عرض کنم که اگر آن طرحی که سالی چند درصد به قیمت بیزین اضافه می کرد ادامه می یافت نیازی به این همه هزینه و کارت سوخت و غیره نداشت. متاسفانه در این مملکت منافع جناح و گروه بر منافع ملی ارجحیت دارد. اصولگرایان بخاطر اینکه حریف را از میدان بدر کنند طرح تثبیت قیمت ها را ارائه دادند و آقای حداد عادل رئیس وقت مجلس نوید ثبات قیمتها را داد و متاسفانه جناب توکلی نیز از حمایت کنندگان این طرح بودند. در افزایش تدریجی قیمت بنزین ما شاهد افزایش قیمت همگام با تورم بودیم ولی دوستان با این استدلال که افزایش قیمت بنزین تورم زاست از آن جلوگیری کردند ولی تورم راه خود را ادامه می داد و بیزین جا ماند. (139601)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۷:۳۲
علارغم اینکه رای من آقای موسوی است ولی متاسفم که شخصیت بزرگی مانند آقای محسن رضایی در میان همفکرانش این چنین غریب می باشد ایشان بزرگی خود را امشب به رخ احمدی نژاد کشید کاری که موسوی و کروبی به سختی آن را انجام دادن
امیدوارم دولت آقای موسوی از وجود ایشان در کابینه خود استفاده کند (138764)
 
نیما
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۷:۴۷
نکات جالب در این مناظره
1- مشخص شد دولت از آمار تفسیر به رای دارد و با حذف بعضی از قسمتها و تعریف های جدید عدد سازی کرده است
2- احمدی نژاد بیشتر به فکر منحرف کردن بحٍث وبه حاشیه کشیدن ان است او در مناظره با موسوی نیز شروع کننده اتهامات بود و به صفایی فراهانی و ... اتهام زد و این بار هم با سوال جواب بی خودی وقت برنامه را برای مسائل اساسی گرفت
3-نمودار فلاکت در دوره احمدی نژاد وحشتناک بود
4- مشخص شد که در ماجرای قند و شکر باز هم لج بازی رییس جمهور باعث ورشکستگی کارخانجات شده است (138765)
 
زاهدانی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۸:۱۹
رضایی واقعا عالی بود ذهنیت بنده نسبت به ایشان عوض شد. دردد خدا بر سردار جنگ (138771)
 
محمد فخارزاده
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۸:۵۳
یکی از نکات مهمی که در مناظره های قبلی ناگفته مانده بود عدم ثبات مدیریت در دولت نهم بود که امشب محسن رضایی به اون اشاره کرد. (138772)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۹:۳۳
نكته بسيار عميق كه نامزدها و اظهار نظركنندگان خيلي بدان كم پرداختند. (139363)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۵۶:۵۷
جالب اینجاست که احمدی نژاد با سفسطه و اینکه با کسی عقد اخوت نبسته و در مسابقه فوتبال هم تعویض داریم سعی در فرار از جواب کرد. اما همه می دانند:
1- اداره مملکت بازی فوتبال نیست!
2- در فوتبال هم 15تعویض مجاز نیست!
3- چرا هنگام نصب وزرا به حرفهای خیرخواهان و حتی مجلس همسو توجه نکردی که بعد مجبور به تعویض شوی؟
4- هزینه این تغییرات چقدر بالا بود؟
5- چرا دوباره برخلاف فرمایش مولا علی دست در همان سوراخ ه گزیده شدی نمودی و اغلب آنها را به سمتهای اجرایی دیگری منصوب کردید؟ (139577)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۹:۳۷
فكر مي كنم امشب ديگه ملت بايد فهميده باشند وضع اقتصاد چطوره و آمارسازي و دروغ يعني چه (138773)
 
ساقی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۹:۳۹
آقای احمدی نژاد نتوانست از پس مناظره با اقای رضایی بر بیاید زیرا آقای رضایی بسیار حرفه ای و با اطلاعات کامل دروغ های ایشان را بیش از پیش نمایان ساخت. (138774)
 
م.خ.
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۹:۴۵
به درستي که ثابت شد چه کسي راست میگويد چه کسي دروغ. محسن رضايي با متانت و تسلط خود هم وجاهت خود را اثبات کرد و هم حقانيت مهندس موسوی را عيانتر نمود. (138775)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۹:۴۹
در حقيقت آقاي رضايي در مقايسه با ديگر نامزدها از وقار و خونسردي توام با تسلط بر موضوع مناظره برخوردار است.شگفتا كه گروههاي مدعي اصول گرايي وي را تنها گذاشته اند. (138776)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۹:۵۴
عالی بود اولین مناظره به معنای واقعی که نتیجه اون بیانگر تسلط دکتر احمدی نژاد بر اوضاع کشور بود (138777)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۱:۲۵
فاطمه خانم
آيا واقعا نظر شما اين است؟!
خواهش مي كنم در صورت جدي بودن در نظرتان به ما بگوييد از كجاي اين بحث به اين نتيجه رسيديد.
ممنون (139448)
 
دوست فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۹:۵۶
داري مسخره مي‌كني يا جدي گفتي؟ (139467)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۶:۱۲:۴۶
آقا شما اصلا مناظره رو دیدین؟ (139731)
 
afzali
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۳۸:۴۴
فاطمه خانم دمت گرم واقعا جوکت جالب بود از خنده روده بر شدم
خواهش میکنم بازم از این جوکا بنویس یه کم استرس کم کنیم
خدا خیرت دهاد! (141017)
 
سروش
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۰۰
احمدي نژاددردامي كه خودش پهن كرد گرفتار شد ولحظه به لحظه بيشتر فرو مي رفت . ديگر نه دروغ كارآيي داشت ونه مغلطه.تير خلاص راوقتي به خودش شليك كرد كه ازيك كارشناس زبده نظامي ايراد گرفت .حرف ديشب موسوي امروز به راستي ثابت شد.قضيه صف كشي آمريكاهم نشانه موفقيت سياست هاي خارجيش بود!خدا ارتش وسپاه را حفظ كند.شناخت بزرگترين دشمن نظام ديگر مشكل نيست . (138778)
 
الله کرم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۰۲
این مناظره بود نه مناظره های شبهای پیش که مساوی هم شد (138779)
 
مصطفي سلمان زاده
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۱۷
با درود و سلام به روان پاك امام راحل و شهداي انقلاب
من بعد از اين 6 مناظره به يك جمع بندي رسيدم. براي من مهمترين اصل اطاعت از فرمان بنيان گذار انقلاب و مقام معظم رهبري و به طور كلي پذيرش اصل ولايت فقيه است. تا قبل از اين ارادت خاصي به آقاي احمدي نژاد داشتم اما متاسفانه ايشان با متهم كردن برخي از چهره هاي مورد تاييد مقام معظم رهبري كه مناصب مهمي در كشور ما داشته اند، در واقع پيكان انتقادات را متوجه نظام و رهبري كرده اند. بيانات آقاي دكتر احمدي نژاد بيشتر از همه باعث شادي دشمنان اسلام شده است. به اين ترتيب با توجه به اينكه شخص آقاي كروبي از چهره هاي اصلاح طلب و مخالف ديدگاه بنده است، من تنها دو انتخاب دارم: آقاي رضايي و آقاي موسوي. انتخاب نهايي من منوط به دنبال كردن بقيه سخنراني هاي دو طرف است. هر چند كه آقاي رضايي را نزديك تر به عقايدم مي دانم. (138780)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۶:۳۹
احسنت به شما، کاش همه مانند شما در مورد تصمیمشون فکر می کردند (139300)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۲۴
سالها بود که کاندیداها یا برای عوام سخن میگفتند یا خواص
سالها بود که عرصه سیاست ایران قهرمانی از جنس کوروش و امیرکبیر ندیده بود.
امروز در یکی دیگر از مقاطع حساسی تاریخ کشورم، قهرمانی آمده تا کشور را نجات دهیم.
دست یاری بسوی نخبگان دراز کرده تا توده های مردم را به رفاه و آسایش و عزت برساند.
خوشحالم که همراهی با تو را برگزیدم، فارغ از جنجالها و هیاهوها، فارغ از موج سواریها و فارغ از منیت و تمامیت خواهی ها.
دکتر ، تو به شرافت و عزت اریایی های پاک نژاد پاک نهاد نیک گفتار نیک پندار نیگ رفتار احترام گذاشتی.
همراه تو ایم. همانگونه که پدرانمان همراه با تو از عزت و شرافت و ناموس ایرانی دفاع کردند.
هر مناظره و برنامه تو مرا امیدوارتر و شادتر کرد. از اینکه هنوزاز نسل واقعی انقلابیون قهرمانی زنده و پایمرد مانده تا فرمانده ما باشد در نبرد با پلشتی و ناراستی.

سردار دیروز و متخصص امروز، به هموطنانم حق میدهم از ترس ادامه حرکت بسوی پرتگاه به انسانهای شریف دیگری پناه ببرند. اما آموخته ام که هیچگاه حل کردن مقطعی مشکلات راه حل کشورم نیستو باید اندیشید و طرحی نو در انداخت.
بسیاری از آنهایی که به تو رای نمیدهند تحسینت میکنند و تنها به این دلیل برای نجات کشور با تو همراه نیستند که نمیخواهند غیر نیک گفتاران و نیک پنداران و نیک رفتاران حاکم بمانند.
اما یادمان باشد که ا
اگر علی حق است با او بیعت خواهم کرد، حتی اگر تعدادمان کم باشد.
چرا که ملاک من تعداد نیست، ملاک من حقانیت است.
سردار دستت را پیش آر که میخواهم با تو بیعت کنم. بیعتی برای آزادی و شرافت وطنم. (138781)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۱:۰۶
سبزوار رئیس جمهور ایران است چه انتخاب شود، چه نشود.... خوشحالم که این انتخابات چهرهٔ واقعی افراد را رو کرد، و یاران واقعی امام و انقلاب رو به همه شناساند...
رای ما موسوی و رضایی و کروبی (139304)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۲۸
من نمی خواستم در انتخابات شرکت کنم اما با دیدن مناظره آقای احمدی نژاد با آقای موسوی تصمیم گرفتم به خاطر شجاعتی که در آقای احمدی نژاد احساس می کردم به ایشان رای بدهم. اما پس از ارائه آمار دروغ ( عدد سازی ) از سوی ایشان و نیز خواندن نامه پسر شهید مطهری به احمدی نژاد و مقایسه آن با واقعیت، در این تصمیم خود مردد شدم. مناظره بین آقای احمدی نژاد و آقای رضایی نظرم را به کلی نسبت به هر دو کاندیدا عوض کرد . با غرور اعلام می کنم که آقا محسن، انتخاب من شما هستید. کسی که بتواند احمدی نژاد را مجبور کند که با زبان خود به تورم 25 درصدی اعتراف کند، قطعا شایسته رای دادن است. آقا محسن، وقتی اومدی نفهمیدم کی اومده ، حالا که حرفاتو شنیدم فهمیدم کی اومده. (138782)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۰:۵۵
هر انسان عاقلی میداند که وقتی شکر در داخل 500 است و شکر خارجی 300 بایستی شکر داخلی را خرید چون مبلغ پرداختی در داخل کشور میماند ولی در صورت خرید از خارج مبلغ آن از کشور خارج میشود
رضایی مطلقا پیروز شد (138783)
 
سیروس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۱:۰۱
سلام به نظرم آقای احمدینژاد میخواست با عدد ارقام آقا محسن را مات کنه غافل از اینکه آقا محسن فقط با برنامه اقتصادی اومده آخرش که آقای احمدی نژاد کم آورد باز رو کرد به ضایع کردن که باز مثل قبلی خودش ضایع شد مخصوصا آخرش که آقا محسن قشنگ جوابشو داد (138784)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۲:۳۴
معلوم شد که احمدی نژاد در برابر کارشناسان مستقل حرفی برای گفتن نداره و فقط بلده جلوی کروبی استدلال بیاره (139250)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۱:۰۸
عالي بود درود بر مرد اخلاق مناظره ها ايشان با مدرك و سند و اگاهانه احمدي نژاد راكيش و مات كرد و البته برنده اين مناظره اقاي موسوي بود و مردم فهميدند كه امارهاي ارائه شده توسط ايشان صحيح بوده است قديما دروغگو دشمن خدا بود (138785)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۱:۱۷
من فقط نمی فهمم که چرا شما معتقدید برنده ی این مناظره موسوی بود؟ ... اتفاقا برنده ی اصلی آقا محسن بودن ... روراست باشیم با دلمون .../ (139602)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۱:۵۶
رضایی در این مناظره برتری کامل داشت.
احمدی نژاد فقط به حاشیه ها می پرداخت و جوابهای شفافی به رضایی نمی داد.
اما رضایی با تسلط کامل بر مسایل مختلف توانست برتری خود را به احمدی نژاد نشان دهد.
متاسفانه احمدی نژاد سعی میکرد زمان برنامه را در انتها هر طوری شده با پرسش و پاسخ به نفع خود تمام کند که با کمک مجری تا حدودی هم توانست و جالب انکه بجای اینکه کارهای او مورد پرسش و نقد قرار بگیرد در آخر فقط او سوال میکرد و توضیح میخواست.
من فکر میکنم به دور از احساسات آقای رضایی با برنامه ترین کاندیدا هستند به طوری که خودشان هم به طور کامل روی برنامه شان تسلط دارند. (138786)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۲:۰۳
مناظره خوبی بود ولی باز آقای احمدی نژاد با زیرکی تمام میخواست یک جوری با سوالات وقت انتهایی آقای رضایی رابه حداقل برساند تا مطالب پایانی که معمولآ برگ برنده است ایشان هرچه کمتر داشته باشد وخوب بودآقای رضایی به جای جواب به ان. انتقادات بیشتری را مطرح میکردگواینکه آقای احمدی نژاد دوست داشت دودقیقه آخرراخودش حرف بزنددرمجموع رضایی پیروز میدان بود. (138787)
 
amin
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۲:۴۲
لطفا دانلود کردن این مناظره ها را هم قرار دهید (بخصوص این یکی) (138788)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۳:۳۴
خيلي نامرد هستيد تا حالا 10 تا كامنت دادم ولي......
بي شك محسن رضايي با دليلهاي منطقي و آماري پيروز مناظره بود واحمدي نزاد هر چه سعي كرد نتونست اونو تو دام بندازه (138790)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۳:۳۵
آقای رضایی بسیار خوب علمی و محترمانه جواب این آقا را دادند. خیلی لذت بردم و همین برنامه باعث شد که آرای زیادی به سمت آقای رضایی سوق داده شود. البته آقای احمدی نژاد باز هم همان حرفهای قبلی خودش را تکرار کرد و جواب درست حسابی نداد و بیشتر سوالکرد. در ضمن یک سوال دارم آیا آقای احمدی نژاد خودش برنامه ای برای این اقتصاد بیمار دارد؟ برنده این مناظره قطعا آقای رضایی بود 100%. راستی بالاخره یک مناظره تا حدی واقعی هم دیدیم. (138791)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۹:۱۹
ولی حیف که آقای رضایی رفسنجانی را در کنار خودش دارد (139662)
 
الیاس شیرزاد
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۰:۲۷:۳۶
بابا رفسنجانی کجا بود ... رضایی با رفسنجانی بیشتر از با احمدی نژاد (حتی) اختلاف داره ... اگر انتخاب دبیر مجمع دست خود هاشمی بود ، حسن روحانی را می ذاشت و او رو پیشنهاد کرده بود ... پس بیخود از این حرفا نزنید .... این انگا به آقا محسن ما نمی چسبه ... یا علی یا فاطمه (140560)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۳:۴۱
با سلام
واقعا انتظار نداشتم که آقای احمدی نژاد تو این هفتهء آخر اینقدر گل به خودی بزنه,آقای رضایی با اینکه بهشون رای نمی دم باید بگم از اول کاملا مسلط و با برنامه وارد عرصه شدند.گمان میکنم که در این هفته آرای آقایان کروبی و احمدی نژاد ریزش و آرای آقایان موسوی و رضایی افزایش داشتند. (138792)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۴:۰۴
4شنبه که تلویزیون رو دادن دست احمدی نژاد اوضاع عوض میشه (139251)
 
امیر گل
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۵:۱۹
دقیقا همین طور شد ، اما دو ، سه روز آخر بسیار سرنوشت ساز هست ، در صحنه باشید . (139355)
 
محمد صبا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۳:۴۲
احمدی نژاد برای سه مناظره سه تاکتیک متفاوت با توجه به شخصیت و موقعیت طرف مقابل داشت.
درمناظره اول سعی کرد با میرحسین بحث اقتصادی و مدیریتی نداشته باشد و با افشاگری او را غافلگیر کرد چون میرحسین اهل جار و جنجال و بحث کردن نبود.
در مناظره دوم سعی کرد بحث را با ترکیبی از مسایل \"فنی و اقتصادی\" و \"افشاگری\" مطرح کند اما کروبی بحث را کاملا به سمت افشاگری برد چون در این زمینه نسبت به احمدی نژاد برتری داشت. در واقع کروبی مناظره را به سمتی برد که دوست داشت.
در مناظره سوم احمدی نژاد کاملا سعی کرد از مسایل جنجالی دوری کند (چون می دانست اگر بخواهد دست به افشاگری بزنذ محسن رضایی مباحثی را که کروبی مطرح کرده بود و احمدی نژاد از جواب دادن گریخته بود با تسلط بیشتری مطرح میکرد و با سماجت خاص خودش جواب میخواست) و حتی احمدی نژاد سعی داشت که محسن رضایی را به خود نزدیک نشان بدهد که محسن رضایی به این موضوع تن نداد و با مطرح کردن بحثهای تخصصی احمدی نژاد را کاملا به چالش کشید. نکته جالب این بود که در این مناظره، رضایی بدون هیچ اما و اگری برنده بود.
در کل به نظر من در هر یک از مناظره ها هر کدام از نامزدها از جنبه ای به احمدی نژاد ضربه زدند . این سه مناظره کار را بر عوام فریبی های احمدی نژاد سخت تر کرد. اگر تعداد کاندیداها بیشتر بود و اگر مناظره های متعدد بین کارشناسان اقتصادی طرفداران کاندیداها برگزار میشد ضعفهای دولت احمدی نژاد عیان تر میشد. (138793)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۵:۴۰
سه سوتی احمدی نژاد:
1- آقای موسوی ...( خطاب به رضایی)
2- منابع بانکی مثل رگ در خون است
3- چیز..... (139252)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۴:۱۸
بازم رحمت به پرنده ی 3 پاه (آقا محسن) که مثل اون دو تای دیگه به بحثای چرت رو نیاورد. هرچند که این یکی هم طرفا با هدف ریزش آرای احمدی نژاد اومده توی صحنه و لا غیر!
اما خداوکیلی تا حالا آدمی مثل محمود ندیدم که جلوی هیچ کس کم نمی یاره! حضور ذهنش ستودنی است! (138796)
 
محمد صبا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۴:۲۴
احمدی نژاد برای سه مناظره سه تاکتیک متفاوت با توجه به شخصیت و موقعیت طرف مقابل داشت.
درمناظره اول سعی کرد با میرحسین بحث اقتصادی و مدیریتی نداشته باشد و با افشاگری او را غافلگیر کرد چون میرحسین اهل جار و جنجال و بحث کردن نبود.
در مناظره دوم سعی کرد بحث را با ترکیبی از مسایل \"فنی و اقتصادی\" و \"افشاگری\" مطرح کند اما کروبی بحث را کاملا به سمت افشاگری برد چون در این زمینه نسبت به احمدی نژاد برتری داشت. در واقع کروبی مناظره را به سمتی برد که دوست داشت.
در مناظره سوم احمدی نژاد کاملا سعی کرد از مسایل جنجالی دوری کند (چون می دانست اگر بخواهد دست به افشاگری بزنذ محسن رضایی مباحثی را که کروبی مطرح کرده بود و احمدی نژاد از جواب دادن گریخته بود با تسلط بیشتری مطرح میکرد و با سماجت خاص خودش جواب میخواست) و حتی احمدی نژاد سعی داشت که محسن رضایی را به خود نزدیک نشان بدهد که محسن رضایی به این موضوع تن نداد و با مطرح کردن بحثهای تخصصی احمدی نژاد را کاملا به چالش کشید. نکته جالب این بود که در این مناظره، رضایی بدون هیچ اما و اگری برنده بود.
در کل به نظر من در هر یک از مناظره ها هر کدام از نامزدها از جنبه ای به احمدی نژاد ضربه زدند . این سه مناظره کار را بر احمدی نژاد سخت تر کرد. اگر تعداد کاندیداها بیشتر بود و اگر مناظره های متعدد بین کارشناسان اقتصادی طرفداران کاندیداها برگزار میشد ضعفهای دولت احمدی نژاد عیان تر میشد. (138797)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۴:۵۳
دروغهای دولت برملا شد این بار از سوی یک هم حزبی .احسنت بر دکتر رضایی (138798)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۵:۴۶
عالی بود سردار بزرگ دفاع مقدس آقای دکتر رضایی.واقعاً امشب بر من ثابت شد که حرفهای میرحسین در مورد اون آمار دروغ آقای احمدی نژاد کاملاً درسته.زنده باد رضایی.زنده باد میرحسین (138799)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۶:۱۱
معلوم شد رضايي دولت احمدي نژاد را ازخوش بهتر مي شناسد،وقتي رضايي گفت شما كه خودتان توانايي مراازهركسي بهتر ميدانيد احمدي نژاد فروريخت .فكرميكنم رضايي احمدي نژادرايادخاطره اي انداخت .درود بر صداقت . (138800)
 
مجید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۶:۱۸
وقتی رضایی داشت برنامه های خودش رو می شمرد احمدی نژاد چندین بار با لحن توهین آمیزی گفت آهان...آهان.منظورش این بود که تو حتماً می تونی این برنامه هارو اجرا کنی...
به نظر من بهتر بود نه احمدی نژاد به رضایی می گفت برادر عزیزم، نه هم این جوری مسخره اش می کرد.
خوب نیست آدم برای رسیدن به قدرت همه ی پل های پشت سرش رو خراب کنه.مثلاً فرض محال احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور شد،چه طور می خواد تو روی رضایی و رفسنجانی تو مجمع تشخیص نگاه کنه و بشینن و کار کنن؟ (138802)
 
saeed
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۶:۴۳
احمدی در مناظره با کروبی می گفت اقای کروبی رییس جمهور خودش باید کارشناس ارشد باشد وگرنه چون کارشناسان با هم اختلاف نظر دارند او نمی تواند تصمیم بگیرد
این حرف پر از مغالطه است
چه کسی گفته رییس جمهور باید تصمیم کارشناسی بگیرد بلکه او باید نظر جمع بندی شده و نظر اکثر کارشناسان را عمل کند اصلا مگر رییس جمهور در همه رشته های تخصص دارد وکارشناس است
هر رییس جمهوری در چند رشته محدود کارشناس است و در باقی رشته ها از نظر جمعی کارشناسان استفاده میکند
اقای رییس جمهور ظاهرا خود را کارشناس ارشد اقتصاد سیاست داخلی و خارجی
کارشناس امنیتی ودینی وتربیتی بهداشتی اموزشی و.... میداند
خلاصه اینکه به قول دکتر رضایی شما خود را در تمام رشته های کارشناس میدانید
واقعا رضایی خوب جواب بی ادبی احمدی را با ادب داد
احمدی حتی باجسارت تمام چندین بار رضایی را تلویحا فاقد قدرت مدیریت سیاسی دانست
به نظر من برنده این مناظره در ادب و... رضایی بود (138803)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۶:۵۳
با اینکه رضایی با متانت و علمی بحث رو پیش برد اما احمدی نژاد با اختلال و سوالهای بی ربط سعی در گرفتن وقت رضایی به ویژه در 10 دقیقه پایانی داشت مثلا در حالیکه بایستی پاسخ رضایی رو میداد گفت: شما گفتید در جنگ دولت را اداره کردید؟

آقای احمدی نژاد متاسفانه شیوه های اخلاقی در مناظره رو رعایت نمیکنند و بسیار نقد ناپذیر هستند (138804)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۸:۳۶
حرص نخور
مومن زيرك است (139259)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۷:۳۰
درود بر حاج محسن! تنها کاندیدی که اسیر حربه های حرفه ای احمد نژاد نشد ایشون بود. ممنون از متانت شما در گفتار و منطق شما در انتقاد. انشاءالله که به یاری حق و همت این مردم دیگر شاهد ادامه این نوع \"راست نمایی ها\" نباشیم. (138805)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۱:۴۱
البته در راند اخر كمي فريب خورد و متاسفانه وقتش را از دست داد (139470)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۷:۵۷
این محمود یه نابغه سیاست است.
چرچیل ایرانه!
با اینکه تحصیلات آکادمیک اقتصادی نداره تسلطش فوق العاده است. هیچ کدام از ریس جمهور های قبلی ایران تسلط احمدی نژاد به اقتصاد را نداشته اند. خیلی عالی مناظره را مدیریت کرد. هوشمندانه به اتهامات موسوی و کروبی پاسخ سریعی داد تا هم بتونه از وقت این مناظره استفاده کنه و هم در یک برنامه دیگه تنها و بدون رقیب به اتهامات مناظرات قبلی جواب بدهد. رضایی اصلا انتظار نداشت که احمدی نژاد مناظره رو یا حمله شروع کنه و به خصوص اون قسمت مناظره درباره دکتری اقتصاد محسن رضایی و آخر مناظره که گفت تعریف بیکاری رو دولت قبل عوض کرده نه دولت من رو دست بزرگی به حریفش زد.
من فکر می کنم تا الان چنین سیاستمدار هوشمندی ایران نداشته و بیخود نیست که این همه دشمن دارد. احمدی نژاد نشان داد با اینکه تحصیلات آکادمیک اقتصادی نداره از رضایی با دکترای اقتصاد مسلط تره و حریفش مجبور شد در نهایت تحلیلهای عوامانه ارائه دهد. (138808)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۳:۴۶
علي آقا من فقط در جواب شما مي تونم بگم متاسفم
كدام تسلت ؟! (139472)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۷:۴۱
آقایان یا خانمهای محترم که موافق آقای احمدی نژاد هستید.

از این آرایی که به کامنتهای شما بعنوان موافق و مخالف داده میشه، درس عبرت بگیرید.

موفق باشید. (139655)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۸:۴۸
بدون شک اقای رضائی برنده این مناظره و انتخابات هستند حتی اگر رای نیااورند . تنها کاندیدائی که گرفتار بازیهای آماری و جو سازی احمدی نژاد نشد و با متانت، مستدل، و مسلط جواب ایشان را دادند و احمدی نژاد را وادار کرد برای اولین بار در این چهار سال به برخی موارد اعتراف کند اقای رضائی بودند. آقای رضائی من طرفدار موسوی هستم ولی اعتراف میکنم بدون شک برنده این مناظرات شما بودید. درود بر شما. (138809)
 
م.ج
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۹:۲۹
درود بر آقاي رضايي خوب برديش گوشه رينگ كاملا منفعل شده بود به خصوص با اون آمارهاي كاملا مستند كه براي اولين بار از خودش نرمش نشون داد هر چند سعي ميكرد بازم طفره بره به خصوص در مورد نرخ تورم و نمودار فلاكت ( تورم + نرخ بيكاري) كه اصلا انگار تا حالا به گوشش نخورده بود و از اسم فلاكت ايراد گرفت در مورد نرخ بيكاري و خوابيدن فعاليت كارخونه ها هم جواب قانع كننده اي نداشت در ضمن آقاي احمدي نژاد چون الان رييس جمهورن و خيلي با آمار و ارقام سروكار دارن با دادن آماراي جورواجور به نوعي طفره ميرن و كارهاشونو توجيه ميكنن در حالي كه امشب براي مردم خيلي چيزا روشن شد ولي حيف كه اكثر مردم از وقتي كه نامزدها مشخص ميشن تصميمشونو ميگيرن و با تعصب به كانديدشون نگاه ميكنن الحق و الانصاف آقاي رضايي بسيار با برنامه و با اخلاق تر از بقيه اومدن و هيچ بداخلاقي انتخاباتي نداشتن و يك جنتلمن واقعي هستن درود بر ايشون با اينكه ميدونم احتمال راي آوردن ايشون بسيار ضعيفه ولي قطعا به ايشون راي ميدم ( مهمترين ويژگيهاي ايشون : 1- با تقوا بودن 2- با برنامه بودن 3-با صداقت بودن 4-با تجربه بودن 5- افراط وتفريط نداشتن 6- ورعايت كامل ادب واخلاق انتخاباتي) (138810)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۱:۵۹:۴۹
واقعا رفتار احمدی نژاددور از نزاکت بود
او حتی از یک جمله بندی رضایی گذشت نمیکرد و به طرز وحشتناکی با...... صحبت میکرد (138811)
 
کوروش
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۰:۱۸
خدایا مرا وملت مرا از دروغ و ....... رهایی ده (کوروش کبیر) (138812)
 
نسیمی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۰:۲۳
خداحافظ محمود! ، متأسفم این را می گویم اما چه کنم که به تاریخ پیوستی! (138814)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۲:۱۰
به نظرم بهترين مناظره بود چون بيشتر ناظر بر برنامه ها بود و در فضايي نسبتا منطقي بحث پيش رفت چون يك طرف قضيه منطقي بود(زنده باد اقا محسن)
اميدوارم كه ملت حقيقت رو شناسايي كنند و به دور از مصلحت انديشي به تنها كسي كه برنامه داره راي بدن (138819)
 
ابوذر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۲:۱۵
به نظر بنده آقای رضایی بر روی برنامه هاشون پافشاری می کردن و طریقه اجرایی شدن آن را نگفتن و آقای احمدی نژاد هم باید بپذیرد که دولتش هم اشتباهاتی داشته
بنده هر 6 مناظره را دیدم
فکر می کنم با همه ی این شلوغ کاری ها ، باید یک بار دیگه به احمدی نژاد (مثل سایر دولت های قبلی که از این ویژگی برخوردار شدن) حق داد که این دولت هم 4 سال دیگهکشور را مدیریت کنه ( با همه نقدهایی که به آن وارده) (138820)
 
کیوان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۵۳:۱۶
من سعی میکنم از مغزم استفاده کنم . . ! (139574)
 
فریبا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۹:۳۵
این چهار سالی که شما با این دست و دلبازی میبخشید 4 سال لز زندگی مردم این مملکته اگه زندگی شما براتون اینقدر بی ارزشه مختارید ولی خواهشا از بقیه مایه نزارید (139725)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۳:۰۰
هم اصلاح طلبان و هم آقای محسن رضایی به احمدی نژاد گفتند این همه لجاجت نکن و اطلاعات غلط به مردم نده تنها با این تفاوت که اصلاح طلبان باصراحت گفتند دروغ نگو و آقای محسن رضایی با استدلال محکم و قوی و بسیار محترمانه همین حرف را به او زدند و یک پیشنهاد هم به اصولگرایان دارم که اکنون که آقای محسن رضایی بسیار قوی ظاهر شدند تا فرصت از دست نرفته حمایت خود را از ایشان اعلام کنندتا از موضع انفعالی در انتخابات درآیند. (138822)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۱:۰۴
در مورد شکر آقای دکتر احمدی نژاد انصافا جواب دندان شکنی به منتقدانش داد و احاطه و تسلط خود را به رخ منتقدانش کشید واقعا دکتر در همه زمینه ها صاحب نظر است انشا الله 4 سال دیگر سکان کشور را بدست خواهند گرفت خدا توفیقشان دهد (139499)
 
چراغ روشن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۳:۰۰
احمدي نژاد در مناظره آخر هم در برابر آقاي رضايي مغلوب شد.


آقاي رضايي:
شما تاريخ را فراموش كرده ايد. (138823)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۰۴:۲۷
آقای چراغ روشن اگر متوجه صحبت ها می شدید این حرفا رو نمی زدید
13-آقای رضایی گفتن ابتدا گفتن که سه سال اول جنگ ما عذل و نصب می کردیم
احمدی نژاد گفت یعنی زمان دولت میرحسین
آقای رضایی گفتند که خیر دولت موقت (آخه زمان دولت موقت که محسن رضایی تو سپاه کاره ایی نبود)
2-آقای رضایی فرمودن سال 1358 ، جالبه که بدونید آقای رضایی سال 1360 فرمانده سپاه شدن
به نظر بنده احمدی نژاد حرمت رضایی رو نگه داشت
راحت می دانست ................................... ایشان را به چالش بکشه
این رو نگفتم چون می دانم که نظر منتشر نمی شد (139436)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۲:۴۷
واقعا آقای رضایی 5 سال اول انقلاب دولت را اداره میکرده پس مهندس موسوی چه کاره بوده اند؟ (139501)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۴:۰۷
ادعاي عجيب رضايي در مورد اداره زمان جنگ كشور و همچنين اينكه گفته بود تا يك ماه ديگه بين ايرن و امريكا جنگ ميشه و گرفتن حالش توسط دكتر خيلي جالب بود. رضايي خيلي خودشو خيلي قبول داره نميگه اگه آدماي بزرگي مثل فرماندهان شهيد جنگ (حاج احمد متوسليان، همت و جهان آرا و...) الان بودن شايد ايشون هيچ كاره ميشد.اين همه شهيد هيچ كاري نكردند و فقط اين زير دست هاشمي همه كاره جنگ بود.
خوب شد امام مرد تا اينها از خاطرات خصوصي و عجيبشون با ايشون براي اثبات حرفاشون استفاده كنند. (138824)
 
یکی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۶:۵۴
اگه یه کم در مورد جنگ اطلاعات داشتی میدونستی همه اونهایی که داری اسم می بری به اضافه کسایی مثل کاوه باکری ها حتی کسایی مثل قالیباف و لاریحانی و حتی همین احمدی نژاد رو همین آقا محسن به جایی رسوند (139477)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۲:۰۸
آقا رضا لطفا به مطالعه تاريخ جنگ بپردازيد تا خداي ناكرده به سرداران و مدافعان بزرگ اسلام و ايران نادانسته توحين نكنيد
در زماني كه شهداي گرانقدري كه شما نام برديد در جنك تحميلي فرمانده گردان يا نحايتافرمانده لشكر بودند سردار رضايي فرمانده سپاه بودند و تنها كسي كه در حد ايشان در اداره جنگ سهيم بودند شهيد صياد شيرازي بودند
لطفا همه چيز را زير سوال نبريد فقط براي انتخابات (139488)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۲:۴۱
دوست عزیز شما از احمدی نژاد هم جسارت بیشتری دارید و می تونین تو جسارت و ... با ایشون مسابقه بگذارین (139590)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۳:۵۵
دوست عزیز من از طرفداران رضایی نیستم اما بد نیست برید از بزرگتر هاتون بپرسید تا بهتون بگن رضایی تو جنگ چیکار کرد البته اگر در اطرافیانتون کسی باشه که تو جنگ بوده باشند. (139606)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۲۶:۰۲
همه شهدایی که میگی ،زمان جنگ زیردست حاج محسن بودند.ولی چون شهید شدند بیشتر تبلیغ میشند. نقش محسن رضایی تو جنگ از همه اونا بیشتر بود. (139622)
 
میر محسن کروبی نژاد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۴:۴۳
بسیاری از اصولگرایانی که از احمدی نژاد طرفداری میکرده اند نظرشان در حال عوض شدن است. بسیاری از آنها به رضایی رای خواهند داد و برخی نیز به موسوی. بهرحال اهانت احمدی نژاد به دوران دفاع مقدس و همچنین دوران ریاست جمهوری مقام رهبری چیزی نیست که بسیاری از بسیجیان و یا سپاهیانی که آن دوران را به چشم خود دیده اند به سادگی از آن بگذرند. در ضمن آمارهای خلاف واقع در مورد نرخ تورم و بیکاری چنان در میان جامعه مشهود است که کمتر کسی میتواند از عملکرد اقتصادی احمدی نژاد دفاع کند. بهرحال اراده مردم مشخص خواهد کرد که چه کسی زمام امور را بدست بگیرد مگر اینکه وقایعی حادث شود و معادلات را بهم بریزد که امیدوارم چنین چیزی اتفاق نیافتد. (138825)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۹:۵۸
این آقای تئوریسین ( رضایی) با این طرح فدرالی آیا فکر تجزیه کشور هم کرده اند آیا اگر اقوام ایرانی مثل آذری ها یا عرب ها یا کردها .... هرکدام یک منطقه فدرال ایجاد شود فکری هم برای امکان خود مختار شدن این مناطق کرده اند امنیتی که این آقا شعار میدهد همین است؟ (139509)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۵:۲۰
به صلابت، متانت، پختگی، زیرکی و هوشیاری آقای رضایی غبطه می خورم. من تا قبل از این مناظره از طرفداران آقای احمدی نژاد بودم، زیرا وی را فردی شجاع به حساب می آوردم. اما به قول خود آقای احمدی نژاد که \" دروغگو خائن است و خائن ترسو\" ، فهمیدم که تصور من از شجاعت ایشان تنها یک خیال بوده است. از اینکه با صلابت، متانت، پختگی، زیرکی و هوشیاری خود بالاخره احمدی نژاد را مجبور به پذیرش تورم 25 درصد کردید و دروغگو را رسوا کردید ( من هم مثل شما مایل به استفاده از این الفاظ نیستم )از شما ممنونم. (138826)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۵:۵۳
اووووووه
بابا ایول الله چکار کرد
بنده خدا محسن رضایی فکر کرد اگر از وزرای خود احمدی نژاد و ... استفاده کنه میتوونه از اطلاعات اوونها استفاده کنه و او رو شکست بده
اما نشد که نشد (138827)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۵:۴۰
من منظور شما را نفهميدم دوست عزيز!
پيشنهاد مي كنم يك بار ديگه فيلم را ببيني
اگر هم واقعا در خارج از كشور هستي سعي كني با شرايط داخل بيشتر آشنا بشي چون حرفهاي آقاي رضايي احتياج به اطلاعات وزرا نداشت براي مردم عادي هم محسوس است (139493)
 
صداقت
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۶:۲۰
خدایا شکرت که بالاخره کسی پیدا شد و دست آقای ریس جمهور رو برای مردم باز کرد!
احسنت بر رضایی
احسنت بر رضایی
احمدی نژاد فکر کرد می تواند مردم راهم با گریز به گذشته و علم کردن مسایلی که مردم اطلاع چندانی از آن ندارند فریب دهد و اوضاع را به نفع خود تغییر دهد! می خواست با گرفتن آتو و تخریب کردن پیروز شود(کاری که با بقیه کرد)ولی غافل بود که محسن رضایی دست او را ازقبل خوانده است .
یعنی واقعا آقای احمدی نژاد از حمله ی آمریکا خبر نداشت؟شخص اول مملکت اینقدر غافل!
توجه کنید که رضایی اشاره کرد که با تداوم این وضعیت در کشور باز هم احتمال حمله وجود دارد.
آمار ها ی غلط هم که از طرف دکترای اقتصاد برای همه رو شد.


واقعا رضایی به احمدی نژاد رحم کرد!

خدایا مردم مارا بیدار کن........ (138829)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۶:۲۴
زنده باد دکتر رضایی. تنها کسی که میتونست ثابت کنه احمدی هیچ مالی نیست تو بودی. زنده باد. رای ما دکتر محسن رضایی.

فردا مستند دکتر رضایی ساعت 9.45 یادتون نره. (138830)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۶:۳۸
این مناظره نشان دادتا آقای احمدی نژاد نتونن شانتاژ کاری بکنن و نتونن آن لبخند ها
رو بر لب داشته بشن
آقای رضایی برنده ی مناظره بود و درآخر به رز جالبی به حاشیه سازی در مورد جنگ جواب دادن
آقای دکتر آمارهارو دور زدن که توسط رضایی برملا شد
دانش جعفری انتقام ظلمی رو که احمدی نژاد به او روا داشت رو گرفت

هورا دانش جعفری! (138831)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۸:۰۶
خیلی خوشهالم که آقای رضایی با آمار دقیق کاری کرد که آقای احمدی نژاد نرخ

تورم 25درصدی را بپذیرد.

متاسفم که آقای احمدی نژاد در مناظره قبل با بازی کردن با اعداد سعی در انحراف

افکار مردم داشت.

الان دیگه به هر کی رای بدم به آقای احمدی نژاد نمیدم. (138832)
 
SAeiD
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۸:۳۹
آقای رضایی واقعا عالی بودند و برای اولین بار موضع تدافعی آقای احمدی نژاد را دیدیم. من امیدوارم مردم ما بدون ترس از شکست به اصلح رای دهند. (138833)
 
لاله
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۰۹:۲۰
محسن رضایی در مناظره امشب با مدیرت کامل خود نشان داد که می توانند حتا در مقابل هیجان سازی های طرف مقابل سمت و سوی مناظره را در جهت گفتمانی اصولی هدایت کند. هرچند می توان گفت که این خونسردی کامل ایشان از آنجا ناشی می شد که بر خلاف دو کاندیدای دیگر که کانون توجه هواداران بسیاری هستند، بار سنگینی بر دوش ایشان نبود و بنابراین آقای رضایی با فراغ بال کامل به تشریح عملکرد دولت و برنامه های خود پرداخت. با این وجود نمی توان از این نکته غافل شد که رییس جمهور از ابتدای مناظره ها بنا را بر این گذاشته بود که هر سه کاندیدا علیه او هستند و به این خاطر هیچ حاشیه امنیتی حتا برای محسن رضایی نیز وجود نداشت. احمدی نژاد متاسفانه نشان داد که اتاق فکر او فاقد هر نوع خلاقیت است. اگر او از مناظره با میرحسین موسوی درس گرفت که وارد حاشیه ها نشود و دانست که سیاست مداری تنها چرخیدن حول محور هیجان نیست ولی متاسفانه در برنامه مناظره با کروبی اشتباه فاحش دیگری کرد. او فهمید که به جای اتخاذ تاکتیک اشتباه ورود به حاشیه، مقولات مهمی نظیر ارایه برنامه های دولت نهم و دستاوردهای آن را به مخاطبان ارایه کند ولی به جای آنکه در این مساله نیز مانند گذشته جسارت داشته باشد و حقایق را بیان کند با ارایه آمارهای پر از شبهه بهانه دیگری دست رقیبانش داد تا این بار به صراحت متهم به دروغگویی شود. چنین مساله ای نشان می دهد که اتاق فکر آقای احمدی نژاد تنها از گذشته درس می گیرند ولی برای آینده برنامه ای ندارند. در این برنامه که ترکیبی از ارایه برنامه ها و تلاش برای ورود به حاشیه ها بود، باز هم احمدی نژاد بود که اشتباه کرد. وقتی محسن رضایی گفت که آمار تورم 25 درصد است، او باز هم بر حرف خود اصرار ورزید و این یعنی اشتباه. چون بالاخره محسن رضایی در طیف اصولگرایان قرار گرفته و رای بالایی هم نسبت به کاندیداهای دیگر ندارد پس چه دلیل دارد که علیه دولت نهم جو سازی کند. آقای احمدی نژاد به خوبی نشان داد که جسارت و گستاخی در وجودش نهادینه شده است. او با طرز برخورد خود، سعی داشت تا محسن رضایی را که معقولانه برنامه ها ی خود را نسبت به دولت تشریح می کرد، عصبانی کند که البته در این کار تا حدودی موفق شد. لبخند متین محسن رضایی در انتهای برنامه به اخمی همراه با نگاه های شماتت گونه همراه شده بود. اخمی که یک پدر هنگام جسارت و گستاخی فرزندش بر چهره می نشاند تا او را نسبت به کار غیرمعقولش آگاه کرده و توبیخ کند.
من معتقدم که برنده اصلی این مناظرات با توجه به فضای تشریح شده در سطرهای پیشین محسن رضایی بود. امیدوارم حتا اگر او برنده انتخابات نشود حداقل یکی از مشاوران عالی رتبه رییس جمهور منتخب باشد.
در ضمن بیان این نکته خالی از لطف نیست که متانت واقعی و برمدار اخلاق بودن را محسن رضایی بسیار خوب به نمایش گذاشت. او نه دولت های پیشین را نفی کرد و نه به تمجید از دولت فعلی برخاست و البته مواضع خود را روشن و صریح بیان نمود. (138834)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۰:۱۲
سلام
من به حاج محسن رای خواهم داد. معجزه انتخابات دهم در راه است.
هرکس انصاف داشته باشد، اذعان میکند که فقط حاج محسن از پس شعبده بازیهای احمدی نژاد برآمد.
چه صلابتی! (نگاه نافذ حاج محسن را مقایسه کنید با صدای لرزان میرحسین)
البته کسی انتظار نداشته باشد که با آمدن حاجی یک شبه اوضاع خوب بشه. این دیگه بستگی داره به تقویت روحیه کار گروهی و تلاش خودمان.
از صمیم قلب برای پیروزی محسن رضائی دعا میکنم (138836)
 
مسیحا از هلند
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۰:۲۵
آقای رضایی در این چند وقت آنقدر اقتصاد اقتصاد و انقلاب اقتصادی و فدرال اقتصادی کرد که ما گفتیم ایشان بهترین برنامه رو داره
اما این مناظره نشوون داد برنامه های ایشان صرفا نظریاتی است که به درد درج در کتب و تدریس در دانشگاه...اسلامی میخوره تا یه دکترایی کسب بشه
ایشان حتی نتوانست قابلیت اجرایی شدن این برنامه ها رو اثبات کنه (138838)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۱:۴۵
آقا مسيحا
اثبات نظريه هاي ايشان در فقط درعمل براي شما ممكنه نه با حرف اگه شما در علم اقتصاد سررشته اي داشتي بهت اثبات ميشد كه هم برنامه هاشون خوبه هم عملي (139500)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۰:۴۰
belakhare be 25% tavarom eteraf kard (138839)
 
از خواب بیدار شید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۱:۳۷
در این مناظره دقت کردید که احمدی نژاد بیخود و بی جهت به دنبال تخریب رضایی بود؟
از آمار های غلط تورم و بیکاری آگاه شدید؟
افسوس که رضایی با احمدی نژاد مدارا کرد وگرنه به راحتی نسخه ی او را پیچانده بود


مردم ایران مردم ایران


از خواب غفلت بیدار شوید...............

گول دروغ ها و عوام فریبی ها را نخورید. (138841)
 
سیروس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۴:۱۱
آقا محسن خوب با آمار و ارقام ناک اوتش کرد آقای احمدی نزاد آخر سر که دید کم آورد باز رو آورد به تهوین مسخره کردن واتهام زدن که آقا محسن در کمال ادب خوب جوابشو داد از سه مناظره هیج امتیاز نگرفت احمدی نژاد (138843)
 
طاهر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۶:۴۵
این احمدی نژاد تو مناظره ها منو یاده بازی های بارسلونا تو این فصل می اندازه. کاملا با برنامه و تماشاگر پسند بازی می کنه. خیلی قویه. به جز بازی با موسوی که بازی ای که 3 هیچ جولو بود رو با مطرح کردن زهرا رهنورد مساوی تموم کرد، همه بازیهاشو مقابل رضایی و کروبی برد. (138845)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۴:۲۱
ظاهرا ملاك شما در برد و باخت مثل ملاك برد و باخت در فوتبال است
نمي دانم چطور به اين نتيجه رسيديد !
لطفا براي ما تشريح كنيد (139502)
 
کورش
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۷:۱۹
بیاییم برای یک بار هم که شده احساسی نباشیم
من نمی گم به کی رای بدیم اما به کسی رای بدیم که دوباره 4 سال دیگه پشیمون نشیم!
به کسی رای بدیم که بیشتر پارامترهای شخصیت ریاست جمهوری رو داره
به کسی رای بدیم که از احساسات پاک میلیونها جوون بهره کشی نمی کنه
به کسی رای بدیم که عقلمون میگه نه اوناییکه تو خیابونن!
به کسی رای بدیم که بعد از اینکه رییس جمهور شد مجبور نباشه ادای دین به حامیاش بکنه و ما جوونها رو یادش بره
به کسی رای بدیم که خودشو عقل کل ندونه
به کسی رای بدیم که حقشه و تواناییشو داره
بییایید چشمهامونو باز کنیم و جمعه درست رای بدیم
انتخاب برترو همه می دونیم کیه ولی حیف و صد حیف که همه می گیم :

\" عالیه ولی رای نمیاره\"
اگه درست رای بدین مطمئن باشین رای میاره. (138847)
 
لیلا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۵:۱۳
منظورت احمدی است به کوری چشم تو میاره (139297)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۸:۵۱
اي كاش موسوي و كروبي به نفع محسن رضايي كنار مي رفتند
آخه اين دو چهره خودشون رو خراب كردن .
در مقابل احمدي نژاد كم آوردن .
ادبشون رو هم نشون دادن .
فقط محسن رضايي توانست در مقابل احمدي نژاد به ايستد همچنين برنامه هاي بسيار خوبي دارد و از قدرت تفكر و تكلم خوبي هم برخوردار است
همچين اصول گرا هم نيست ميشه گفت ميانه رو هستش (138851)
 
صاحبدل
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۹:۲۵
میگم
در جایی یه سخنران رفته بود بالای منبر هی شروع کرد از کلمات قلمبه و سلمبه استفاده کردن
ملت هم همین طور نشسته بودند و چشم به دهان این بابا دوخته بودند
وقتی صحبتهاش تموم شد طرف رفت جلو و بهش گفت من که نفهمیدم چی گفتی اما دمت گرم
آقای رضایی مدتی است که هی میگه انقلاب اقتصادی راه میاندازم فدرال و 9منطقه فدرالی و ...
اما این سری فکر نمیکرد که یه نفر با2تا سئوال کل نظریاتش رو به هم بریزه (138852)
 
نازنین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۹:۰۰
آقای صاحبدل اگر شما چیزی از صحبتهای آقای رضایی نفهمیدی احتمالا باین دلیل بود که نمی خواستی بفهمی.بارها در مورد متوسط تورم و تورم نقطه ای همه جا بحث شد، مسئله حمله آمریکا که ملموس بود و مال همین سالها.در مورد گرانی باید بپرسم شما این روزها خرید نرفتی؟ پس نگو نفهمیدم.بگو نخواستم بفهمم (139497)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۰:۰۸
آقاي صاحبدل شما چقدر از اقتصاد سر در مياري؟
سوالهايي كه فقط جهت تمسخر مطرح ميشود و در جهت تحليل نيست كه پايه علمي ندارد
انتظار داشتيد چه جوابي بشنويد
\"هم سوال از علم خيزد هم جواب\"
سوالي كه از سر علم نباشد چه جوابي ميتواند داشته باشد؟ (139510)
 
mohammad
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۹:۳۱
آفرين بر اين بزرگمرد عرصه ي دفاع مقدس. پس از مناظره فهميدم اگر اكنون طعم خوش آزادي را مي چشيم علاوه بر امام و خون شهدا مديون چه بزرگ مردي هستيم.

آقاي رضايي به واقع نه تنها مناظره بلكه احمدي نژاد را اداره نمود و احمدي نژاد در برابر او مانند طفلي بود كه نزد استاد نشته بود.

راي من از احمدي نژاد به رضايي برگشت. و فكر مي كنم ايشان گزينه مناسبي براي كساني هستند كه به ناچار مي خواهند به احمدي نژاد راي دهند. ضمنا با حساب رياضي هيچگاه راي دادن به آقاي رضايي باعث ژيروزي طرف سوم (فرضا موسوي ) نخواهد شد. نتيجه اش يا پايين آمدن راي احمدي نژاد است يا رفتن به مرحله دوم.
اگر در مرحله دوم هم اقاي رضايي يكي از طرفين بود كه به ايشان راي مي دهيم و اگر احمدي نژراد با غير از رضايي بود بالاجبار به او راي خواهيم داد.
اللهم صل علي محمد و ال محمد. (138853)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۱۹:۴۹
agar in azadi bayan hamishe bood digar dar keshvar moshkel nabood
be omide naboodi tang nazarha (138854)
 
تماشا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۱:۰۱
باید به محسن رضایی تبریک گفت ، گرچه طبق معمول در کلام آقای احمدی نژاد بخصوص در آغاز مناظر با تیک های عصبی که در صورت ایشان مشهود بود نگرانی را می توانستیم شاهد باشیم .. اما با این حال حاج محسن عزیز خوب از پس ایشان بر امد ... در قسمت پایانی هم برای آقای احمدی نژاد متاسف شدم که دست و پا می زد تا بتواند کلام پایانی را از آن خود کند و با حرفی نسنجید در حوزه کاملا تخصصی مردی که هشت سال فرمانده جنگ بوده موضوعی کاملا جنگی را مطرح کرد شاید به این امید که محسن هم به حاشیه برود و از وقت خود درست استفاده نکند .. آقای ریس جمهور تمام اندوخته اندک خود را هم از دست دادید... واقعا آقای ریسس جمهور متاسفم که این همه دست و پا زدن برای یک صندلی دور از شان احمدی نژاد آمال دلهای مردم ساده دل است ... خودتان واقف بودید که ده دقیقه پایانی طبق روال مناظره ها برای محسن رضایی بود چرا اینقدر با سئوالات تکراری و بی اساس می خواستید وقت کشی کنید ؟ ... شما که می گفتید نمی ترسید پس از چه می ترسید ؟ می ترسیدید که آقای رضایی در ده دقیقه پایانی احمدی نژاد را برای همیشه ناک اوت کند ؟ برادر عزیز حداقل به حرف خود باور داشته باشید ... بگذارید حداقل در بین اصول گرا ها از احمدی نژاد به عنوان مردی که در انتخابات نتوانست مبارزه کند و شکست خورد یاد شود نه کسی که برای نگه داشتن قدر ت هر کاری کردی .. ترسید و گفت نمی ترسم ... دوست من اگر به حرف خودتان باور داشتید اینقدر ده دقیقه پایانی محسن رضایی را با سئولات بی اساس نمی گرفتید .... رئیس جمهور محترم کشورم هستید ... اما خواهش می کنم قبل از هرچیزی ایرانی آریایی و اصیل رفتار کنید ...برای شما آروزی سلامت و سعادت می کنم و برای کشور سر بلندی (138855)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۹:۵۱
خیلی باهات موافقم. مسأله رو کامل باز کردی. فقط نمیدونم چرا احمدی نژاد اینبار خیلی دیر به حاشیه ها وارد شد؟ (139666)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۱:۱۷
ahmady ba khodesham gahre

khoda be khair kone (138856)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۱:۴۲
احمدی نژاد بر خلاف مناظره اش با موسوی که میگفت کاش مناظره ادامه پیدا کند، در این مناظره تمایل داشت مناظره زودتر تمام شود. آقای رضایی، از شما به خاطر بر ملا کردن دروغهای فرد مقابل در زمینه تورم، بیان تغییر معیار در تعریف بیکاری و این که کسی که دو ساعت در هفته کار کند شاغل به حساب می آید! ، بازی با تعرفه های وارداتی (شاید برای میلیاردر شدن برخی نزدیکان بدون اینکه دچار مفسده ی اقتصادی بشوند!) ، خود برتر پنداری احمدی نژاد و از همه جالبتر بیان اینکه نمودار فلاکت ایرانیان در زمان آقای احمدی نژاد رشد سریعی داشته است، از صمیم قلب از شما ممنونم. در واقع من قصد نداشتم در انتخابات شرکت کنم، چون همه ی کاندیدا ها را مثل هم می دانستم. اما با دیدن قدرت بیان شما که بر خلاف آقای احمدی نژاد به دور از شلوغ بازی و حرکات بچه گانه، در کمال متانت دست به افشاگری زدید نظرم نسبت به شما عوض شد. تصمیم گرفتم در انتخابات شرکت کنم و با کمال افتخار به شما رای بدهم.
رضایی، تویی که نمیشناختمت. (138857)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۴:۱۴
حاج محسن کاری کردی که احمدی‌نژاد فوبیا ی موسوی بگیره (138863)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۵:۰۸
عالی بود اولین مناظره به معنای واقعی که نتیجه اون بیانگر تسلط دکتر احمدی نژاد بر اوضاع کشور بود (138864)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۲۵:۱۹
واقعا درایت و توانمندی واشرافیت دکتر عزیز منو مجددا مجذوب خودش کرد. حافظه ذهنی دکتر بی نظیره؟ همینه که رتبه 1300کنکورروداره نه مثل بعضی ها مدرک رو به زور به اونها می دن؟ ونه مثل برخی که اسم دکتررو یدک می کشن؟مدیریت زمان دکترو حال کردین؟ واقعا لذت بردم؟ محسن خان عاجز بودن از پاسخ علمی وفقط کلی گوئی کردن؟ ایشون فکر کردند که ایجاد دولت فدرالی بدون برنامه چند ساله (که حداقل 20الی 50سال زمان میبره)ممکنه؟ متاسفانه جناب آقای محسن خان نمی دونند که درمدیریت کلان ،اقتصاد با سیاست عجین ولازم وملزوم یک دیگه هستند؟ واینکه بیان می کنه مثل جزیره کیش بنده خدا فکرکرده که جمعیت 70واندی میلیونی روهم میشه مثل جزیره کیش چند هزارنفره مدیریت کرد؟ البته دکترنشون داد که نمی خواد وارد بحثهای جانبی بشه اما محسن خان دکتر رو مجبورکرد که بعضا به سخنان بی پایه واساس ایشون که به طنز ومسخره بیان می شد پاسخ بده ؟ ایول ایول داش حاج محمود و ایول (138865)
 
شاهد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۱:۰۳
آفرین به صداقت و متانت آقای رضایی ، امشب هم منتظر بودیم که آقای احمدی نژاد مانند شبهای پیش از آقای رضایی راجع به پسرشون بازجویی کند (138875)
 
مرتضی از هلند
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۱:۰۴
نیمه اول:
همه چیز بصورت تنگاتنگ پیش رفت
هر دو کاملا محتاط و سعی میکنن از جناحین وارد بشند
مصاف دیدنی و جذابی است
نیمه اول برابر به پایان رسید
نیمه دوم:
یه طرف نقطه ضعف دفاع حریف رو پیدا کرده
فشار را زیاد میکند بعید است بتوان در برابر این فشارها امان آورد
به دقایق پایانی نزدیک میشویم
تنها یک اشتباه ممکن است سرنوشت رو برای هر دو تغییر دهد
و...
اولین اشتباه:
در زمان جنگ من دولت رو اداره میکردم
حریف قدر است بعید است از این فرصت استفاده نکنه بله اولین اشتباه در دقایق پایانی کار دستش داد
حالا دیگه چیزی برای از دست دادن ندارند باید حمله کنند ولی باید هواسشان به ضد حمله باشد و بله دوباره یه اشتباه دیگه و استفاده حریف کار را تمام میکند:
استفاده از نخبگان و پیش بینی جنگ
دیگه فرصتی برای جبران نیست حریف داره به آب و آتیش میزنه و
وقت تمام
احمدی نژاد بازهم پیروز مناطره (138876)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۵:۱۹
آقا محسن من ميخاستم به كامنت شما پاسخ بدهم اما وقتي نوشته شما را تااخر خوندم به اين نتيجه رسيدم كه لحن شما آنقدر لمپني است كه ارزش پاسخ ندارد
با عرض معضرت (139517)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۷:۵۰
شما به اين مناظرات به عنوان يك مبارزه در جهت فريب افكار عمومي نگاه ميكنيد در صورتي كه هدف آن تنوير افكار عمومي است آقا مرتضي
اگر با اين ديد نگاه كنيم انكسي برنده است كه صداقت و صلاحيت دارد نه انكسي كه از به قول شما فرصت ها سو استفاده كند (139518)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۶:۳۰
نکنه شما فکر می کنید جنگ هم مثل این 4 سال گذشته اداره می شد؟
همینقدر که الان هستید و کشوری داریم و عزتی داریم و به خیلی چیزهایمان افتخار می کنیم بهترین دلیل بر این است که چنین نبوده است.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
بالاخره یکیش را درج می کنید یا اینترنت ما قفل شده؟! (139595)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۱:۲۵
از الف تشکر می کنیم که این فیلم ها را در اینترنت منتشر کرد و این محیط را برای تبادل نظر ما بوجود آورد. من هر روز اینجا کامنت می گذارم. خسته نباشی آقای کامنت تایید کن! به بقیه همکارانت هم از طرف ما خسته نباشید بگو. (138877)
 
محسن باقرزاده
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۳:۳۰
با سلام؛
در این مناظره آقای محسن رضایی با مهارت توانست بحث را در دست گرفت و با متانت و منطق نقد محکمی بر اوضاع اقتصادی کشور و سیاست خارجی دولت نهم و آمارهای غلط ارائه شده احمدی نژاد وارد کرد و گرچه آقای احمدی نژاد در مقام پاسخگویی دائماً با دوره قبل از خود آمارها را مقایسه میکرد و با روش فرافکنی سعی در فرار از واقعیت ها داشت .
دولت نهم باید خود را ملزم به پاسخگویی میکرد و با مردم رو راست برخورد می نمود، این شیوه مناظره با استدلالهای ناقص و یک بعدی درست نبوده و نیست،حجم درآمد دولت نهم و هماهنگی سیاسی سایر قوا با قوه مجریه در این دولت بی نظیر بوده است و با این اوضاع مردم در مشقت و سختی هستند وانتقاد از عملکرد سایر دولتها برای بهره گیری و کاستن خطای اجرایی در حال و آینده برای دولت مفید است نه برای تبرئه دولت از خطاها و کاستی هایش ،کما اینکه کسی مدعی کارکرد بی نقص دولت اصلاحات در عرصه اقتصادی نبوده و نیست.
نقطه حائز اهمیت این مناظره تغییر رفتار احمدی نژاد از دقیقه 30 به بعد با آقای رضایی بود رییس جمهور با اشاره به چند موضوع بی اهمیت به جای پاسخ گفتن به عملکردش ،سعی در به چالش کشیدن آقا رضایی را داشت و متاسفانه رفتار رییس دولت به دور از نزاکت و ادب یک مسئول دولت بود. (138881)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۸:۰۷
دروغگو خائن است و خائن نادان. نه ترسو. اگر ترسو بود كه جرأت خيانت نداشت. سخترين كار مناظره با نادان است. درود بر رضايي (138885)
 
f
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۸:۳۴
آقاي رضايي از فرزندان رشيد اين انقلابند و پرورش يافته مكتب امام خميني .
امشب در مناظره رضايي و احمدي نژاد تفاوت بين مكتب انقلابي و منطقي امام از يك سو و تفكر تحجراسلام نما را از سوي ديگر ديديم ، تفكري كه امام هميشه از آن رنج ميبرد و بيست سال است كه در فراق امام مي تازد . (138886)
 
عبدالرضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۳۹:۵۰
به جناب آقای رئیس جمهور تبریک میگم

ایشان برنده بلامنازع این مناظره بودند و به تمامی سوالات آقای رضایی پاسخ دادند بجز یک نکته و آن هم این بود که باید برای مردم بیان میفرمودند که منظورشان از تورم 15 درصدی تورم نقطه ای بوده و با آن به تمامی ابهامات پاسخ می دادند.
من پس از این مناظره به آقای رئیس جمهور رای خواهم داد (138887)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۰۱:۵۲
شما قبل از اين مناظره هم قطعابه جناب دكتر احمدي نژاد راي ميداديد
از لحن شما پيداست كه از طرف داران هميشگي دكتر هستيد و هيچ چيز نمي تواند ايمان شما را سست كند! (139521)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۴۲:۳۱
ای کاش آقای رضایی در تمام مناظره، مانند 4 دقیقه آخر مناظره می کرد. گرچه که واقعا معلوم بود ادب ایشان خیلی بالاتر از این بود و اگر بچه بازی احمدی نژاد در آخر مناظره نبود، این 4 دقیقه هم با خوشرویی آقای رضایی طی میشد. ای کاش احمدی نژاد این حرفهای مسخره و بچه بازی ها در اول مناظره انجام می داد ( البته فکر میکنم احمدی نژاد کاملا از توانایی های رضایی آگاه بود و تا وقتی که مطمئن نشد وقتی برای آقای رضایی باقی نمانده است، از وارد شدن به حرفهای تنش زا کاملا خودداری می کرد ) (138889)
 
behmadi
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۴۳:۲۰
آیا اگر همه آنانی که رضایی را اصلح می دانند به او رای دهند، رای نمی آورد!؟ (138891)
 
هومن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۲:۵۰:۰۱
آقای محسن رضایی با جذبه نظامی-سپاهی خود به دکتر احمدی نژاد اجازه جنجال و شیطنت نداد و مناظره را کنترل نمود. اگرچه بازهم محمود احمدی نژاد بدنبال گرم کردن بحث با مسایل حاشه ای بود. (138897)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۰۲:۱۴
دست آقای رضایی درد نکنه.
دستهای خالی آقای احمدی نژاد در این یک عرصه رو هم نشو داد.
من نمی دونم چرا آقای حمدی نژاد همش سعی میکنه با خود زنی جلب نظر کنه.تا کم میاره شرو می کنه تو سر و مغز خودش میزنه تا بگه ملت به من بدبخت کمک کنید.یه زونکن توهین وچهار تا عکس و یه مشت تهمت و یه لیست از دزدا اینا شدن بساط مظلوم نمایی آقای احمدی نژاد!
کاش اینقدر که با هزینه ملت جلوی آمریکا و اسراییل شونه میکشه تو مناظره ها هم شجاع بود. (138910)
 
اسماعیل موحد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۰۳:۲۵
سلام دوستان
به نظر من آقای رضایی با رصد مناظره های قبلی حضرات کاندیدا در برابر احمدی نژاد بهترین تاکتیک را انتخاب کرد و پیروز مناظره بود و با دلایل نسبتا کارشناسی نشان داد که هر کس آنطور که می پسندد به آمار نگاه می کند و به نفع خود تمام مکند.و خلا یک تحلیل کارشناسی احساس می شود.
و به نظر من در پس این مناظره چند نکته مشخص شد : اول اینکه تمام مسائلی که کاندیای قبلی در مناظره با احمدی نژاد به چالش کشیده بودند دقیقا تایید شد. بی اخلاقی احمدی نژاد در گفتار و رفتار تایید شد و اگر رضایی هوشیار نبود به دام احمدی نژاد می افتاد، دوم اینکه در نشان داد در سیاست های اقتصادی دچار ضعف هستیم و سوم اظهار نظر های خودسرانه احمدی نژاد در سیاست خارجی به نفع ملت نبوده
پس به نظر بنده برنده واقعی میر حسین موسوی بود که در مناظره آخر تمام امتیازاتی که رئیس جمهور در مناظره های قبلی کسب کرده بود به نفع رضائی و میر حسین تمام شد (138911)
 
ش.ق.
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۰۷:۳۹
در اداره کشور آنچه که خیلی مهم بنظر می رسد این است که مسئولین آن کشور دید جامع و کلانی به مسائل داشته باشند و کل نگر باشند نه جزء نگر. بعبارت دیگر تمام مسائل جاری کشور اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، سیاست داخلی و مسائل بین المللی و ... را در کنار هم و در ارتباط با هم ببیند نه اینکه بخشی از مسائل را ببیند و بخشی را نبیند و یا احیانا ارتباطی بین آنها قائل نباشد. در مجموع این مناظره و مناظره های قبلی نشان می دهد آقای احمدی نژاد دید وسیع و کلانتری به کشور و مسائل جهانی دارد ضمن اینکه از مسائل جزئی هم غافل نیست. و الان فکر می کنم با شناخت و تسلطی که بویژه در این 4 سال نسبت به کشور پیدا کرده ایشان پتانسیل بسیار بالایی برای بعهده گرفتن دوباره مسئولیت رایست جمهوری را دارند و با جدیت و تلاش و شهامت و توکلی که از ایشان سراغ داریم انشاء الله با انتخاب مجدد وی شاهد رشد روزافزون میهن اسلامیمان خواهیم بود. (138914)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۰۹:۱۹
آقا محسن، بیان \"افتتاح پروژه جوی آب توسط هیئت دولت!\" خیلی جالب بود. از این قشنگ تر نمیشد سفرهای بی هدف استانی را زیر سوال برد. واقعا ازتون خوشم اومد. (138917)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۱۱:۳۲
بالاخره احمدی نژاد مجبور شد نرخ تورم 25 درصد را قبول کند در صورتی که در مناظره های قبلی قبول نداشت
درضمن چطور آدم می تواند با تعریف دیگه ای از بیکاری و رکود نرخ بیکاری را با دنیا مقایسه کند در کل باز هم احمدی نژاد دنبال حاشیه سازی بود و دکتر رضایی دنبال مشکلات اساسی کشور (138918)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۱۴:۱۹
به نظر من این مناظره دو کاندیدای اصولگرا نبود. بلکه مناظره یک کاندیدای اصولگرا یعنی آقای رضایی بود با یک قدرت طلب!
واقعا چقدر پررویی میخواهد که بعد از اینهمه وقت تازه نرخ تورم واقعی را که همه میگفتند اعلام کنی. (138920)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۲۱:۴۶
به نظر بنده برنامه‌ی آقای احمدی نژاد و مشاورانش این بود که بحث را با کمترین هزینه به انتها بکشد و هنگامی که برای آقای رضایی زمانی برای پاسخگویی وجود نداشت تهمت ها و انتقادات کینه توزانه‌ای از ایشان مطرح کند.

واقعا خدا به رضایی رحم کرد که وقت آخر برای او بود و توطئه احمدی نژاد شکست خورد چون او زودتر از موید نیت خود را نشان داد و با دستپاچگی تنها یک موضوع را توانست مطرح کند و وقتش تمام شد. در عوض آقای رضایی که پی به نیت حریف برده بود توانست از فرصت باقی مانده به نحو احسن برای انتقاد صریح و تند استفاده کند.

عصبانیت درونی احمدی نژاد به همراه نگاه به ساعت به خاطر استرس ناشی از وقت باقی مانده برای رقیب به خوبی شکست او را در این طرح از پیش تعیین شده و همچنین در کل مناظره نشان داد.

فقط لطف خدا بود.....

خدا رو شکر. (138921)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۹:۲۸
اگر مناظره 3 ساعت بود نتیجه انتخابات همانجا اعلام می شد!
خودمانیم مجری هم خیلی به رییس دولت حال داد و وقت رضایی را تلف کرد. (139599)
 
علوی از قم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۲۱:۵۵
باسمه تعالی
آقای احمدی نژاد نشان داده که در مناظراتش بدنبال پاسخگویی نیست بلکه فقط می خواهد از هر راهی شده بر حریف پیروز شود. که خوشبختانه میرزا محسن دستش را خوانده بود و با صبوری به سؤالاتش پاسخ می داد آخر کار که آقای احمدی نژاد دید حریف آقای رضایی نیست، سعی کرد نحوه مناظره را بهم بزند تا بلکه 10 دقیقه آخر بحث نصیب محسن نشود. (138922)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۲۹:۴۷
اینبار آقای رضایی با برنامه و با تحلیل مناسب شرایط اقتصادی امروز و مخصوصن شرایط آینده توانست از حاشیه پردازی های احمدی نژاد جلوگیری کند!

عقلانیتت واقعن جای تکریم داشت محسن رضایی و همچنین وقارت!

کاش به حای این فضای مه آلود احساسی ایجاد شده در مردم خرده ای هم عقلانیت به این شور قابل تحسین اضافه می شد که مردم به جای رای احساسی , عقلانی انتخاب می کردند! جسارت نباشد منظور این نیست که مردم از روی بی خردی رای میدهند اما کاش ما به جای ایجاد فضای احساسی فضایی عقلانی بر انتخابات حاکم می کردیم
به نظر من بازنده ی مناظره دیشب احمدی نژاد بود . (138924)
 
پویان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۴۰:۲۳
1.انصافا آقای رضایی مسلط تر و با برنامه تر از همه کاندیداهاست.
2.افسوس می خورم که چرا اصولگراها از آقای رضایی حمایت نکردند اگر حمایت می کردند حتما به ایشان رای می دادم ولی بخاطر اینکه احمدی نژاد رای نیاره به موسوی رای می دم.
3. تنها نقطه ضعف رضایی این است که به بحث های حقوق بشری و آزادی های اجتماعی نپرداخت.
4. اینهمه احمدی نژاد میگه هر کی نتونست با مجموعه کار نکنه میذاریمش کنار، چرا کسی بهش جواب نمیده. کابینه که آزمایشگاه نیست و مردمم موش آزمایشگاهی نیستند که آقای احمدی نژاد هر روز یکی رو بیار ببینه میتونه باهاش کار کنه یا نه!
5.در ضمن خیلی جالبه هر وقت احمدی نژاد صحبت می کنه یاد جمله عبدی می افتم که گفته بود \"مناظره با احمدی نژاد سخته چونکه در جا عدد و رقم می سازه\"! (138926)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۸:۳۶
پویان
وای خدائی بند 5 صحبت ها واقعا عینیت داره چه ریز بین هستی شما (139507)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۴۶:۱۴
اقاي رضايي هم مانند ديگر كانديدها از عملكرد اقاي احمدي نژاد انتقاد كرد من فكر كنم ايشان نيز در كنار ديگر كانديدا برنده مناظره بود (138937)
 
yavar115
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۴۶:۵۴
راستی
از این خنده های زیرچشمی آقای رضایی خوشم میاد
خنده ه های آقای احمدی نژاد هم جالبه یه جورایی تو خنده اش میگه
برو بابا عددی نیستی حالا حالتو میگیرم (138939)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۳:۴۸:۱۱
عالی بود در یک کلام!
بالاخره یک ابر مرد پیدا شد و با دلیل و مدرک و آمار وخونسردی و عقلانیت تمام حربه های آقای احمدی نژاد را خنثی کرد و بصورت علمی به ایشان و همه ی مردمانی که به فکر کردن علاقه دارند نشان داد که اشتباه می کند.
به نظر من احمدی نژاد 20 دقیقه ی پایانی این مناظره برایش بسیار سخت گذشت، چیزی که انتظارش را نداشت. چندین بار سعی در منحرف کردن بحث از حالت علمی به روانی را داشتند که الحمدلله اثر نکرد و دکتر رضایی با درایت آنها را خنثی کرد.

درود بر محسن رضایی
درود... (138944)
 
مجتبي مقدم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۰۰:۲۸
متاسفانه جو مناظره هاي قبلي بر اين مناظره هم بي تاثير نبود آقاي رضايي برنامه هاشون را در جلسات قبلي اعلام كرده بودن از نظر من ايشون جواب شبهات آقاي احمدي نژاد را كاملا دادن اما براي من يه حس غريبي به وجود آمد وقتي متوجه شدم آفاي احمدي نژاد براي تخريب حريفش ميگه شما از اصول بروكراسي دولت بي اطلاع هستيد ديدم يه طرف يه بنده ي خدايي هست كه حداقل 16 سال فرمانده ي يه سازمان نظامي بوده و حداقل 8 سال در مجمع تشخيص مصلحت دبير هست بعد ايشون متهم به اين ميشه كه بي اطلاع اصلا بزرگترين ايراد آقاي احمدي نژاد همينه كه فقط خودش را قادر به مديريت ميدانند البته ايشون نقاط مثبت هم دارن اما نه در اين مناظره بلكه در مناظره هاي قبلي هم ايشون فقط قصد داشتن بگن در اين سي سال كه از عمر انقلاب ميگذره فقط اين چهار سال كار اساسي انجام شده بقيه مسئولين يا سواد مديريت نداشتن يا ويژه خوار بودن اصولا اين ادبيات شايسته ي دولتمردان جمهوري اسلامي نيست كه با يه همچنين حركاتي با زيره سئوال بردن ديگران به هر وسيله اي آنهم جلوي چشم دشمنان انقلاب كه صد در صد بيننده ي يه همچنين مناظره هايي هستن متوسل بشوند اميدوارم ما در جمهوري اسلامي ديگر شاهد اينجور مناظره ها نباشيم كهمن خوبم و تو بدي هنوز چند روزم از فرمايشات رهبري نگذشته كه فرمودند فقط برنامه هاتون را بگين و از اين جملات من خوبم و تو بدي استفاده نكيم.....خدايا خدايا تا انقلاب مههدي از نهضت خميني محافظت بفرما (اين تنها خواست هر ايراني مسلمان هست، اين را براي رئيس جمهور اينده نوشتم) (138952)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۰۸:۰۵
بنظر اینجانب اقای محسن رضائی در مناظره بسیار منطقی وعلمی بر خورد نمود واقای احمدی نزاد حرفی برای گفتن نداشت. (138956)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۰۹:۲۸
من از اطرافیانم راجع به اخلاق و منش بالای آقای رضایی شنیده بودم ولی نوع رفتارش توی انتخابات و در مناظره ها و مستندی که ساخته بود، اون شنیده ها رو برام در عمل ثابت کرد

آقای رضایی به نظرم پیروز بود ولی می تونست با نشون دادن نمودار آینده ی طراز تجاری ایران و تفکیک میان صادرات محصولات پتروشیمی و صادرات غیرنفتی و فراورده های اون و آمار اونا، آقای احمدی نژاد رو ضربه ی فنی کنه ...چون همونطور که می دونید ، محصولات پتروشیمی رو آقای احمدی نژاد جزو صادرات غیرنفتی حساب کردند بدون اینکه به این قضیه اشاره کنند ! در این زمینه دروغ که نگفتن .. راستش رو هم که نگفتن .. این کار یعنی عوامفریبی ...

آقای احمودی نژاد هفته ای دو ساعت کار کردن رو هم شغل حساب فرمودن .... چی بگه آدم ... تو خود حدیث مفصل بخوان از این دفتر ....
دلم می سوزه که چه کسی شده رییس جمهور ما ...

مساله ی بعدی اینکه این خوب هست که ایشون سی هزار تا بنگاه زودبازده ایجاد فرمودن...اما این بنگاه ها بازده دارن !؟ بازپرداختشون شروع شده !؟ پس قضیه بالا آوردن بدهی به بانک مرکزی توسط بانک های کشور چیه که همه شاکی شدن که وام های بنگاه های زودبازده بازپرداخت نمی شه ؟ چرا بانک مرکزی به قول طهماسب مظاهری برای جلوگیری از افزایش نقدینگی و افزایش تورم و بیچاره شدن مردم ، درب خزانه رو سه قفله کرده بود و به خاطر این قضیه برکنار شد !؟

بعدشم اینکه شما به فکر حفظ بنکاه های اقتصادی موجود باشین .. ایجاد بنکاه جدید پیش کش ... چطور هست که صنایع دولتی ماشین بی ارزش 2 میلیون تومانی رو هفت میلیون به مردم می دن ولی حاضر نیستین پول شکر رو به کارخونه های شکر بدین تا برشکست نشن و کارگراشون بیکار نشن !؟ حتما باید پول بریزین توی شکم برزیلی ها ؟
تصمیمات در مورد مسکن مهر بر مبنای پول نفت انجام گرفته شد .. پول نفت که اومد پایین آقایون زیرش موندند .. حالا می خوان واکذارش کنن ...
آدم می مونه به این کارا چی بگه ...

آقای احمدی نژاد ...
شما به استانداران و فرمانداران خودتون اعتماد ندارین که به قول آقای رضایی واسه تخصیص بودجه برای یه جوی آب ، با هیئت دولت عازم محل می شین ؟

این الگوی مدیریتی ، عهد قجری نیست به نظرتون؟
رییس جمهور به جای رسیده به مشکلات کلان مملکت و صرق وقت برای اونا ، باید این کارا رو انجام بده !؟

....................

حساب کنید توی یه دیدار دیپلماتیک ، آقای رضایی زیر چشمی به طرف مقابلش نکاه کنه ! طرف بر می گرده می گه هرچی شما بگی قبوله !....به نظرم شخصیت کاریزماتیکی دارن آقای رضایی

آقای رضایی با آمادگی خوشون و حضور ذهن قوی ، اصلا تحت تاثیر جریان سازی اقای احمدی نژاد مخصوصا در آخر برنامه قرار نگرفتند و حرف خوشون رو هم زدند...توی دیدارهای بین المللی این خصوصیت بسیار کاراست
بسیار بسیار منطقی تر و آرام تر از آقایون موسوی و کروبی با ایشون مناظره کردن ....
..............
به نقل از بی بی سی و صدای امریکا که در این زمینه بی طرف هستند و کارشناسان خوبی ر هم برای تحلیل مناظره ها به مار بردن ، محسن رضایی برنده ی دو مناظره ی قبلی بود ... این مناظره رو هم برد

شما رو نمی دونم ...
اما من به کاندیدای اصلح رای می دم ، کاری هم ندارم که می گن رای نمیاره...

من به برنامه توانمند رای می دم نه به جو سازی
من به سابقه ی درخشان اجرایی و صداقت رای می دم نه به دروغ گویی
من به دکترای اقتصاد رای می دم نه به فوق لیسانس معماری

یعنی :

محسن رضایی (138957)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۱۰:۱۳
نادان است هر کس که اصولگرا باشد و به محسن رضایی رای ندهد. انسان به این متینی با دانش کافی و طرح و برنامه، با ادب نه مثل نامزد اصولگرای دیگر که چوپان دروغگو شده. (138958)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۲۳:۰۱
آقای احمدی نژاد طبق معمول کشور را گل و بلبل نشان دادند و سعی می کردند که همان حرفهای همیشگی را بزنند. آقای رضایی هم متین و باادب جواب می دادند. در کل طرز حرف زدن احمدی نژاد بسیار بی ادبانه شده است. امیدوارم یا رییس جمهور نشود و یا اگر شد طرح نقدی کردن یارانه ها انجام نگیرد. (138960)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۲۳:۵۷
کاریکاتوریست گل آقا از کانادا دکتر احمدی نژاد معقول تر عمل کرده و نسبت به کانادا بهترین کشور دنیا اگر همین جور شما پیش بروید ایران می شود عضو گروه کشور های صنعتی و این به نفع آمریکا نیست در مقابل آن همه کار شکنی و مافیا بازی شما فکر می کنید اگر مملکت دس شما بود آیا بهتر عمل می کردید . ماه که همیشه پشت ابر باقی نمی ماند من امروز دیدم سازمان مجاهدین خلق یک راه یمائی داشتن در آتاوا رفتم بحث کردم مسئول آنها هم از عملرد مثبت دکتر احمدی نژاد تعجب کرده بود که چطور می شود یک آدم دلسوزی پیدا شود . وقتی سرسخت ترین دشمنان جمهوری اسلامی این گونه با احترام به این آقا نگاه می کنند ..کمکش کنید دست به دست هم بدهید کینه ها را کنار بگذارید چهار سال دیگر فرصت بدهید تا این مافیا های درون حکومتی ویران شوند وسط کار او را تنها نگذارید من نه سر پیازم نه ته پیاز اما آزادانه و با شجاعت حرف حق را می زنم . چون حرف حق حق است...ودر کانادا هم ویلا ندارم یا حقوق نمی گیرم کاریکاتور احمدی نژاد را بکشم و اگر خواستند بدهند گفتم هنرم فرشی نیست (138961)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۲۶:۱۳
چرا آقای احمدی نژاد تو مناظره اینقدر توهین میکنن و تهاجمی هستن؟ (138962)
 
m & r
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۲۹:۰۹
می‌خواستم بگم آخه برادر رزمندهٔ تئوری پرداز،گیریم اومدیو از نخبه‌ها استفاده کردی،خودتم مثل جنگ فرمانده،ولی‌ دوست عزیز اینجا جبهه نیست که لشکر بره بجاش گروهان برگرده،مملکت ایران مدیریتش خیلی‌ فرق می‌کنه،درست که تو تشخیص مصلحتم هستی‌ ولی‌ یادمون نره که اونجا هم کارش فقط تئوری و جنبهٔ اجرائی نداره (138963)
 
سهراب
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۳۱:۳۰
محسن رضايي پيروز منطقي , علمي و اخلاقي اين مناظره بود. با ادب , منطق و استدلال, تفاوت و حقانيت خود را نسبت به كانديداي مقابل به خوبي نشان داد. (138964)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۳۲:۴۸
من به عنوان یه اصلاح طلب ایرانی دوست متعجبم چرا اصولگرایان گرامی حاج محسن عزیز رو ول کردن حامی احمدینژاد شدند.بخدا یه لحظه ناراحت شدم از طرز گفتار احمدینژاد با حاج محسن.خیلی از موضع بالا وخودشیفتگی با دکتر رضایی برخورد میکرد.حاج محسنی گفتن....سردار رشید اسلامی گفتن..کاش اصولگرایان عزیز تجدید نظر کنند.همه چیز قدرت نیست.اخلاق هم شرطه بخدا (138966)
 
Reza
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۴۰:۵۳
درود خدا بر مومنین
امروز من خرسند شدم بار دیگر وقار ادب و ایمان رضایی را از امریکا در مناظره با احمدی نزاد شاهد باشم.
دانشجوی دکتری در نیویورک (138967)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۴۷:۱۸
سال 2006 درصد بیکاری در کانادا حدود 4 درصد بود و بهترین سال کانادا اما بعد از اینکه اقتصاد جهانی به هم ریخته شد میزان بیکاری تا 12 درصد رسید و میزان بیکاری در آمریکا بدتر از کانادا ست . و این زمانی که مافیای اقتصادی در ایران نمی گذارند و پول ها را می کشند بیرون . و کشور قدرتمندی مثل آمریکا این گونه شد و شما که شهر نشین هستید و راحت طلب و کوچ به خارج و ندانستن اقتصاد جهانی و راحت طلبی و عافیت طلبی کارتان است . در کانادا یک زن داره مثل یک مرد حتی خیابان ها را جارو می زنند و همه وقت خود را به رژ لب نمی گذارند و جراحی لاستیک و اگر و ضع شما در ایران خراب است پول ازدیاد قد و جراحی پلاستیک از کجا می آید . 70 درصد ایران کوپیمایه و خشک است و این چند تا بشگه نفت شما را فریب داده تنبل شدید . مالیات نمی دهید درخت می کارید صبر کنید تا به بار بنشیند صبر و قانون لازم است . (138968)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۵۰:۲۸
هرچه را موسوی در مورد امار ادعا کرد رضایی با علم و منطق ثابت کرد و اقای احمدی نژاد فهماند که تورم 25 درصد است

اگر چه میدانم این اظهار نظر را نخواهید زد (138969)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۵۳:۱۴
اقتصاد دنیا تورم داشته آقای رضائی مگر شما در کانادا و آمریکا زندگی می کنید من در خارج هستم ای کاش تلفن آزاد بود تا از کانادا من جواب می دادم (138970)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۰۷:۵۷
آقا تورم کانادا و آمریکا بیشتر بوده یا مال ما؟
ما 14 امین تورم بالای دنیا هستیم
اونا که تورمشون دو رقمی نشده
اینکه احمدی نژاد میگه تورم خارجی وارد ایران شده ، اگه واقعاً تورم خارجی بوده و ایرانی قاطیش نبوده که ما 14امین تورم بالای دنیا نبودیم. تورممون به اندازه همونا بود

مال ما 25.4 درصد شد
همچین میگن تورم وارداتی انگار تورم اونا چقد بوده که حالا یه جزئیش به ما رسیده و مال مام شده25 درصد! (139527)
 
پدرام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۵۹:۵۰
کاش اقای رضایی زود تر از این ها زبان باز می کرد. این مناظره درس اقتصاد بود از زبان آقای رضایی و درس انکار و \"اشتباه میکنید\" و \"اینطور نیست\" از زبان احمدی نژاد بود. به نظر می رسد مجمع تشخیص مصلحت و مجلس به اندازه کافی به احمدی نژاد وقت داده اند. اگر مردم هم به او وقت دیگری بدهند...واقعا معلوم نیست به کجا خواهیم رسید.
امیدوار بودم دوستان روی این مناظره هم بحث می کردند. بسیار ارزش مند بود این مناظره. (138972)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۴:۵۹:۵۶
مناظره عالی بود. رضائی خیلی خوب درخشید و برای چندمین بار ثابت کرد که احمدی نژاد آمار ناراست (بخوانید دروغ) تحویل مردم می دهد. (138973)
 
lilirose
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۵:۰۳:۳۸
تقسیمات کشور به مناطق مجزای اقتصادی امری است شدنی و دقیقا در کشور کانادا اجرا می شود و هر استان دولت خود را داشته ولی همه از لحاظ سیاسی زیر نظر دولت مرکزی هستند. (138975)
 
داورپناه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۵:۲۳:۱۱
مخاطبم حامیان متعصبی است که عقل و منطق را کنار گذاشته اند.
شما ای کسانی که ادعا میکنید :
میرحسین (در مناظره هایش) دروغ گفت و تهمت زد وسیاهنمایی کردو...
کروبی نیز دروغ میگوید و...
حال سوال من از شما این است؛نظرتان در مورد صحبتهای آقای رضایی چیست؟
آیا او نیز همچون دو نفر قبلی حرفهایش دروغ وسیاهنمایی بود؟
آیا همه دروغ می گویند جز شما؟
پر واضح است هر سه کاندید محترم(بجز احمدی نژاد) در یک مورد مهم با هم اشتراک داشتند و آن هم این بود که هرسه حقایق را گفتند (و البته که گاهی حقیقت تلخ است و به مذاق بعضیها خوش نمی آید).
حال دست از تعصب خشکتان بردارید و اندیشه کنید که کجای کارتان ایراد دارد.
بیندیشید و خوب فکر کنید و وجدان خود را قاضی قرار دهید (چرا که به گفته امام علی\"ع\" وجدان بهترین محکمه است) و تصمیم گیری کنید. (138977)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۵:۳۲:۳۶
احمدی نژاد شبها خواب موسوی را می بیبنه و با هاش یکی بدو میکنه برای همین هم همه مخالفان را موسوی میببینه (138979)
 
مريم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۵:۴۶:۲۶
اگر چه آقاي رضايي هم چند جا تو تله موضوعي كه آقاي احمدي نژاد براش گذاشت افتاد ( بالاخص آخر بحث كه آقاي احمدي نژاد اون ادعاها رو در مورد منحل نشدن شوراي پول و اعتبار و ... كرد و بعدش به سرعت بحث حمله امريكا رو مطرح كرد و باعث شد آقاي رضايي كلا ذهنش بره به اون سمت و وقتش هم تموم شه و نتونه به ادعاي ايشون در مورد شورا و قضيه دخالت دولت در بانك مركزي و برداشت ها بپردازه و همچنين در اواسط بحث كه آقاي احمدي نژاد هي سعي داشت بالا رفتن تورم رو به بحران اقتصادي جهاني ربط بده و يعد با طرح موارد گوناگون و مسخره كردن امار هاي آقاي رضايي و سوال در مورد بحث فدراليسم اقتصادي ذهن آقاي رضايي رو شايد از اين بحث كه افزايش تورم خود غربي هاي بحران زده در حد ما رشد نكرده منحرف شد ) اما در مجموع آقاي رضايي به نظرم خيلي خوب تونست با ارائه مدرك آمارسازي هاي آقاي احمدي نژاد رو رو كنه و بالاخص در مورد تورم ايشون رو مجبور كرد كه خودشم به 25 درصد ميانگين اعتراف كنه ( اگر چه باز هم در مقايسه ي با دولت هاي پيشين ايشون تا جايي كه من مطالعه داشتم دروغ گفت و ميانگين تورم دولت ايشون به هيچ وجه از ميانگين 4 سال اول يا دوم آقاي خاتمي پايين تر نبود ) و در مورد تورم نقطه اي هم آقاي رضايي اشاره كرد كه تورم نقطه اي كه آقاي احمدي نژاد به اسم نرخ تورم روش مانور مي ده به درد ما نمي خوره و قاعده همون مبنا قرار دادن تورم ميانگين ساليانست . همچنين در بحث از نخبگان آقاي رضايي اشاره خوبي به عدم استفاده آقاي احمدي نژاد از نظر نخبگان عمده اقتصادي كردن كه البته كاش دقيق تر وارد اين بحث مي شدن تا به توجيهات غير منطقي و نادرست آقاي احمدي نژاد ( كه با يه بررسي ساده در آرشيو جرايد مي توان به حجم انبوه نارضايتي نخبگان و اساتيد اين حوزه نسبت به عملكرد و خودمحوري اين دولت مي توان به غير واقعي بودن مدعاي ايشون پي برد ) پاسخ محكم تري داده بشه . (138981)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۵:۵۲:۴۸
چرا میزان ذخیره ارزی در دوره آقای خاتمی و امروز عربستان و لیبی و ... علنی است اما در امروز ایران سری است. آیا غیر از این است که تقریبا چیزی باقی نمانده و نمی توان آن را اعلام کرد. (138984)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۶:۲۴:۴۹
آقای رضایی بسیار مسلط بحث را اداره کرد واجازه نداد آقای احمدی نپاد از روشهای همیشگی و عامه ÷سند خود استفاده کند.به نظر من بهترین مناظره دربین تمتم مناظرهها بود وآقای رضایی هم برنده قطعی آن هستند.ای کاش زودتر وارد صحنه شده بودند. (138987)
 
كرماني
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۶:۳۱:۲۵
به نظر من آقا محسن متر كرد و به محمود ثابت كرد كه وسط زمين آنجايي كه او مي گويد نيست (138990)
 
افشین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۶:۳۹:۰۱
درود به شرف آقای رضایی که منافع ملت را فدای بازیهای پشت پرده و بعضا کثیف نکرد. محبوبیت ایشان دیشب به طور چشمگیری افزایش یافت. (138991)
 
آرمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۶:۴۶:۲۳
فرمانده رضایی سرباز احمدی نژاد را از باتلاق دروغ و سیاهنمایی تا خاکریزهای صداقت و راستی سینه خیز بردند. (138992)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۱۶:۵۵
آقاي دكتر رضايي كار دو كانديداي ديگر را تكميل كرد (138999)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۱۸:۴۰
خیلی خوب بود . احمدی نژاد خیلی عالی از خودش دفاع کرد. آفرین بر دکتر احمدی نژاد. اگر در مناظره موسوی و کروبی تصویر احمدی نژاد رو وسط اونها انداخته بودند زبونشون بند می آمد (139000)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۲۰:۵۰
رضايي با ارائه مستندات منطقي و مستدل سره از ناسره را به ملت شناساند (139001)
 
محمد جواد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۳۲:۲۹
نکته آخر که احمدي نژاد گفت آقاي رضايي ادعاي حمله آمريکا به ايران را کرده و رضايي متوسل به توجيه شد خيلي قابل توجه بود. جالب اين است که هر کانديدايي که کم مي آورد بلافاصله از امام يا رهبري هزينه مي کند!
ضمن آن که تعريض هايي هم از سوي احمدي نژاد به ايشان مي شد مثل بکار بردن (آقامحسن) که واقعاً آگاهانه بود و اشاره به اين داشت که در فيلم مستند رضايي، نامش از سبزوار توسط امام به آقا محسن تغيير يافت.
از ياد نبريم که شروع کننده رضايي بود چرا که بحث جوي آب کشيدن را مطرح کرد و از آن به بعد احمدي نيز شروع کرد به کوبيدن رضايي از جمله نظام بوروکراسي را ندانستن و ... (139005)
 
فلاحی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۳۴:۳۳
آفرین بر دکتر احمدی نژاد خیلی کارشناسانه و خوب به سوالات محسن رضایی جواب داد. (139006)
 
فلاحی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۳۵:۲۳
به رئیس جمهورم افتخار کردم خیلی زیبا به انتقادات رضایی جواب داد. (139007)
 
فلاحی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۳۹:۱۳
آقای احمدی نژاد به مسائل و مشکلات کشور اشراف زیادی دارد رئیس جمهور باید اینگونه باشد. احمدی عالی ظاهر شد. (139010)
 
سيد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۰:۴۲
دکتر محسن رضايی را بيش از بيست سال پيش از اين در سپاه می شناختم که فرمانده همه ما بود. خدا را شکر که فرمانده جنگ امروز تحصيلات علمی هم دارد، و پاسخ مؤدبانه و متين به عددسازيها و تنديهای رئيس دولت فعلی عرضه نمود. متانت و ادب دأب سپاهيان راستين بود. فمنهم من قضی نحبه و عده ای هم به راه خطا رفتند. و العاقبة للمتقين و الصديقين. و الله ولی المحسنين. (139011)
 
شاهد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۱:۲۲
طرز فکر وبیان نظر اقای رضایی باعث دلگرمی شد زیرا مهم این است که مشکلات موشکافی وارایه گردد. (139012)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۱:۲۹
اعتراف اقای احمدی نژاد به تورم 25 درصدی نشانه ای بزرگ از دستکاری در نمودارها توسط ایشان می باشد. آنها که از روی تعصب همچنان می خواهند به وی رای بدهند آیا خدا را هم در نظر خواهند گرفت؟ مطمئنا در روز حساب از این انتخاب ما حساب کشی خواهد شد. (139013)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۳:۰۲
دروغ هاي بزرگ اين دولت همگي را حساس کرده است . ولي آنچه در اين
مناظره ها بيشتر نمود پيدا کرد روحيه رييس جمهور است . شناخت اين روحيه براي
کساني که به ايشان راي ميدهند بسيار راهگشا است. بنظر مي رسد سپردن اداره کشور به دست اين رييس جمهور و تيمي که با روحيه ايشان ميتواند کنار بيايد جاي تامل دارد . اثرات اين طرز تفکر در بوجود آمدن مشکلات فعلي کشور مشهود است. (139014)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۴:۴۵
مناظره ديشب ثابت کرد اقاي رئيس دولت با تمام ادعايش دروغ ميگويد وامار ارائه شده به مردم طبق خواسته هاي خودش است نه واقعيت .واقعا\" ايشان شايسته است . با همه دعوا دارد و هيچ حرف حقي را قبول ندارد علما چرا ساکت نشستند نميدانم (139015)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۴:۴۸
آقای رضایی خیلی مغرور است و خود را اداره کننده دولت در زمان جنگ میداند.ظاهرا ایشان همه موفقیت های دوران حضرت امام را متعلق به خود می داند . علت پیروزیهای اوایل انقلاب رهبری حضرت امام ،مجاهدتهای مردم و ایثار شهدا و فرماندهانی است که امروز یاد و راهشان زینت بخش کشور است.اقای رضایی این عوامل را فراموش نکنید. (139016)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۷:۳۱
آقای رضایی در این قسمت شکسته نفسی هم کردند و هیچگاه نگفتند \"من\" ولی نشان دادند هرکه اداره کرده کسی غیر از جماعت فعلی مدعی بوده است.
اگر ادعای شما جز این است اسامی و سمتها را بنویسید ماهم بدانیم.
لااقل ما که جنگ را از نزدیکترین زاویه درک کرده ایم و این یکی مثل بقیه نیست و با آمار نمی شود سفسطه کرد! (139609)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۴۹:۵۴
ای کاش تمام پنج مناظره قبلی اینگونه برگزار می شد ومن بعد از این مناظره اعتقادم به آقای احمدی نژاد خیلی بیشتر شد چرا ایشان در این مناظره علمی نشان داد که نسبت به تمام مسائل کشور اطلاعات و تسلط بالایی دارد (139017)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۵۰:۳۸
باتوجه به مناظره ديشب مشخص شد كه دولت دروغ نگفته است وو در شروع آقاي رضاي آمار دولت را تاييد كرد و آنها كه تهمت دروغگويي زدند روسياه شدند. البته به نظرم در زمينه اقتصاد نظرات تئوريك خوبي توسط رضايي داده شد كه عملي نيست. اما همه چيز اقتصاد نيست. دادن روحيه و اعتماد به نفس هم مهم است كه در اين چهار سال بيشتر اعتماد به نفس را پيدا كرديم. (139018)
 
ناجی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۵۱:۴۵
نمودار در مقابل نمودار
آقای رئیس جمهور دلایل قانع کننده ای نداشتید.
بالاخره تصمیم گرفتم . به شما رأی نمیدم
درود بر رضائی، سلام بر موسوی، سلام بر حقیقت (139019)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۵۲:۴۰
باید عرض کنم ، حداقل در مسائل اقتصادی که بحث برنامه دیشب بود ، جناب آقای رضایی کاملا مسلط بر مناظره بودند و جناب آقای احمدی نژاد بیشتر به فرافکنی می پرداختند (139020)
 
ابراهیم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۷:۵۴:۱۳
سلام
- آقا محسن چی جوری 200 میلیارد دلار پول صندوق به اصطلاح \" توسعه ملّی \" را تامین کنی؟ آخه توی کشور این همه پول به ریال وجود داره؟
- چرا از عوامل وارد کننده سیگار به کشور طی این چند سال دفاع کردی؟ چرا جوانان این مملکت را به دود کردن پولشان تشویق میکنی؟
- تا آخر نگفتی چی جوری پسرت که به خارج فرار کرده بود، یکدفعه شد کارمند مجمع تشخیص مصلحت؟
-اگه قانون باید اجرا بشه چرا خودت در مورد خانواده ات اجراش نمیکنی؟
-شما قانون رو فقط در مورد ضعیف ها و بی پارتی ها بکار میبرید نه در مورد خودتون و فرزندانتون! حالا که یکی در برابرتون قد علم کرده بهتون فشار اومده.
- مردم رئیس جمهور با سواد و اهل عمل میخان نه کسی رو که کتاب های اقتصادی لیبرال ها رو حفظ باشه؟
- مردانه خودت بگو! دیشب تو بهتر بلد بودی جواب بدی یا احمدی نژاد؟ آخه مگه تو دکترای اقتصاد نداری؟ (139021)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۹:۰۱
رييس جمهور خود را كارشناس مي داند . آقاي رضايي به راحتي و به زبان ساده گزارش عملكرد اقتصادي دولت نهم را نقد كردند بي ترديد اشراف ايشان در حوزه تخصصي در تقابل با رييس جمهور اظهر من الشمس است .

اما نكته آنجاست كه امر چنان به طرفداران رييس جمهور مشتبه شده كه تصور مي كنند كه مباحثات و حل و فصل مسائل اقتصادي جنبه اي از توانائيهاي كارشناسي ايشان است .
ما خيلي راه دور نرويم ايشان كارشناس ترافيك هستند . فراموش نكرديم كه اصرار ايشان در دوره تصدي شهردار ي تهران به مونوريل چه افتضاحي در مسير صادقيه به بار آورد....فلذا عزيزان طرفدار دولت نهم بدانند همه چيز را همه كس مي داند و از اين فرد پرستي دست بردارند (139480)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۴۷:۳۹
فراموش نکنیم که در پاسخ به انتقاد خاتمی از شهرداری و ترافیک تهران، احمدی نژاد ادعا کرد در 4 ماه می توان مشکل ترافیک را حل کرد!
با اینکه مثلا این رشته تخصصی ایشان بوده مصیبت ترافیک فعلی بهترین نشانه صداقت ایشان است!
ولی آقای رضایی هیچ سنگ بزرگی را ادعا نکرد و همه شدنی است.
مدعیان جواب دهند! (141034)
 
پیمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۴۷:۰۰
دوست عزیز کاش نظراتت را می دادی دکتر احمدی نژاد تا در مناظره از آنها استفاده کند و بحث را از اقتصاد دور کند. الان که دیر شده. (139564)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۸:۵۸
برادر جان بینا! نکند شما شبکه لوس آنجلسی می دیده اید؟
ما که از تلویزیون خودمان اینها که گفتید را ندیدیم! (139612)
 
آیشن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۰:۱۵
مناظره آقای رضایی و احمدی نژاد کمی رنگ و بوی مناظره واقعی را داشت.
اما یک سوال:
چرا فقط به نقاط ضعف دولت کنونی و دولتهای گذشته اشاره می شود. چرا به محاسن, نقاط قوت, عملکردهای مثبت اشاره نمی شود.
نقد واقعی که آقای رضایی به آن اشاره کردند یعنی اینکه هم محاسن و هم معایب بیان شود. اما متاسفانه در این چند شب فقط کاندیداهای محترم پته هم رو روی آب ریختند ......... (139024)
 
امیر حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۵:۵۲
بنده فکر نمیکردم آقای احمدی نژاد به این خوبی و تسلط جواب آقای رضایی را بدهد
قبل از این تصورم این بود که برنامه های آقای رضایی خوب و عملیاتی است لیکن ! (139025)
 
زنبوريان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۶:۳۱
خوب شد 90 دقيقه بود وگرنه دعوا داشت بالا مي گرفت... (139026)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۷:۲۰
به صبر و متانت آقاي رضايي در خودداري از برخورد با گستاخيهاي آقاي احمدي نژاد كه همه مجالس را كلاس درس به حساب مياورد و همه را كمتر از خودش ميداند احسنت ميگويم . (139027)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۷:۴۸
احمدی نژاد: شما بروکراسی کشور را نمی شناسید
رضایی: دولت را در زمان جنگ ما اداره می کردیم
احمدی نژاد: شما دولت را در زمان جنگ اداره می کردید؟
رضایی: بعضی قسمتها را ما اداره می کردیم. فرماندارها بچه های سپاه بودند.
احمدی نژاد: یعنی شما فرمانداران آقای مدنی رو مشخص می کردید
رضایی: درست نیست جلوی 30-40 میلیون ایرانی این حرفها رو بزنیم.

مگه چی شده که درست نیست ... (139028)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۸:۴۶
منظور احمدی نژاد در این مساله بطور غیر مستقیم به موسوی بر می گرده ... در واقع می خواست بگه اگر در زمان جنگ شما دولت را ادراره می کردید موسوی چه کاره بوده؟ (139327)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۲۰:۱۸
حیف آقای رضایی همینجا را که گفتید به مصلحت نظام ادامه نداد وگرنه احمدی نژاد باید استودیو را ترک می کرد! (139615)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۷:۵۴
یعنی از این اقتضاح تر نمی شد.. اون دو کلمه حرف حساب هم که می تونستیم پشت سرت بزنیم که با این دروغهات از بین بردی..... خداییش من که دیگه از احمدی نژاد ناامید شدم و از امروز برای دکتر رضایی تبلیغ می کنم نه سمبل دروغ پردازی...... ادم که ابرو و دین و ایمانشو از سر راه نیاورده خرج یه ادم دروغگو بکنه........ (139029)
 
زنبوريان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۸:۲۶
آقاي رضايي احسنتكم الله...
.
.
نشان دادي كه تو هم چنتت پر از انتقاده


ولي داشتي ملاحظه مي كردي


ولي مجبور شدي بگي


ولي دمت گرم (139030)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۰۹:۱۲
این مناظره بکار گیری ادبیات در ست ونادرست ، ظرفیت کاندیدا برای میزان جذب آرا، ظرفیت تحمل مخالف،را نشان داد. (139031)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۱۱:۱۵
ای خدا مگر می شود کسی تا این حد در دروغگویی پررو وبی باک باشد.این نوع شخصیت برای جامعه انسانی بسیار خطر ناک است به قر آن . (139032)
 
سید محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۱۲:۰۷
وظیفه انتخاب درسته، نه کی چنتا رای میاره، من به آقای رضایی رای می دم
به نظر من آقای رضایی خیلی خوب عمل کرد مناظره خوبی هم بود ایشون نشون داد که کارشناسه و برنامه داره. اما یک نکته، بد اخلاقی آقای احمدی نژاد گویا ربطی به این که کی با چه شیوه مناظره ای روبروش نشسته نداره ایشون واقعا یه سری مشکلات روحی روانی داره عصبیت خودش رو نمی تونه کنترل کنه در یه بخشی از مناظره در مقابل سه سئوالی که آقای رضایی می پرسه احمدی نژاد میگه: شما نیم ساعت پیش گفتی دولت رو تو اداره میکردی ؟ بعد که آقای رضایی از این بد اخلاقی هاج و واج مونده احمدی نژاد ادامه میده : ضبط شده هستا
واقعا متاسفم البته ایشون اگه پرونده قابل ارائه ای پیدا میکرد به این گیر نمیداد و مطمنا اینجا اونو میکشید وسط برای فرار از پاسخ گویی (139033)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۱۳:۰۸
اين مناظره نشان داد كه اگر كسي وارد بازي و جو سازي احمدي نژاد نشه به راحتي مي تواند دولت را نقد كند (139034)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۱۶:۲۶
با سلام

بنده هنگام مشاهده این مناظره فقط و فقط برای آقای میرحسین موسوی و آقای کروبی تاسف خوردم که اصلا بلد نیتسند مناظره کنند و در موقعی که باید جواب بدهند صداشون می لرزه و سکوت می کنند و چون ریگ که چه عرض کنم دو سه کیلو قلوه سنگ در کفش دارند میرن کارشناسان پرشون می کنند و بعد با تبانی به تخریب منتخب دوره نهم ریاست جمهوری اسلامی ایران می پردازند.

بحث دیب یک بحث بسیار قشنگ، منسجم، مناظره ای عالی و بدور از بازی های سیاسی و در جهت مردم بود نه مثل دیگران که برای رسیدن به قدرت از همه چیز هزینه می کنند و در مقام خدا دیگران را غیرمسامان و غیر مومن می نامند.

زنده باد دوتا دکتر عزیز و منطقی

امیدوارم یکی از این دو ریاست جمهوری اسلامی ایران در این دوره بشود.
یا علی (139036)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۱۹:۰۰
این نوع مناظره ها پسندیده نبودند و هر نامزد باید برنامه ها آتی خود را رو نمايي می کرد، ولي آقايي احمدی نژاد به عنوان اولین سخنران، آگاهانه بحث را از مسیر خود منحرف کرد. ولی حسن این مناظره ها، این بود که رفتار و منش فکری نامزدها مشخص شد. .پیشگو نیستم ولی می توانم حدس بزنم که مردم در آینده نزدیک در مورد آقایی احمدی نژاد چه قضاوتی خواهد کرد. (139037)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۲۱:۵۹
آقاي رضايي ادب صداقت استدلال استحكام و دانش خود را در مناظره ها نشان داد.
در مناظره شب گذشته بسيار آماده بود و بخوبي توانست راست پوشاني آماري دولت نشان دهد. (139040)
 
ساسان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۲۳:۱۳
رضایی از همه کاندیداهای دیگر با برنامه تر به نظر میرسد و بسیار برخورد منطقی با مسایل داشت، نه کسی را تخریب کرد؛ نه دروغ گفت. (139041)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۲۳:۱۵
اقاي رضايي بسيار با منطق واستدلال قوي صحبت نمود
نگرش تيمي اقاي رضايي تحسين بر انگيز بود (139042)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۲۳:۴۶
جناب آقاي دكتر رضايي نشان داد كه از ساير نامزدهاي ديگر با برنامه ترند جداي از اينكه در تحقق اين برنامه‌ها چقدر مي‌تواند موفق باشد او اصول مناظره و اخلاق را رعايت كرد. من خود از هواداران موسوي هستم اما به تردي در راي خود افتاده‌ام و با بيشتر برسي كنمك بنظرم محسن رضايي شايبسته رياست جمهوري هست. ضمناا او نيز آمارهاي احمدي نژاد را رد و نادرست خواند و گفت چرا نبايد واقعيت را بيانم كنيم. انشاا... در برنامه‌هاشون موفق و پيروز انتخابات باشند آرزوي سلامتي براي ايشان دارم.
شاپور (139043)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۲۹:۳۴
پيروز مناظره از نظر تسلط بر علم و ادب رضايي بود هر چند ميتوانست كمتر ملاحظه نمايد و از حالت تدافعي در آيد.شايد به اين خاطر حرمت احمدي نژاد را زياد حفظ كرد كه هر دو اصولگرا هستند. (139048)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۳۰:۴۶
دکتر رضایی به خوبی مناظره را مدیریت کرد ، جواب سوالات دکتر احمدی نژاد را داد و توانست با سوالاتش ایشان را به چالش بکشد ! (139052)
 
علی مرادی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۳۲:۱۸
احمدی نژاد ثابت کرد اهل علم و عمل است.
آنجایی که حریفش واقعا برنامه ای دارد (مثل رضایی) او هم در قامت یک کارشناس شروع به نقد علمی آن میکند و انجا که حریفانش جز برای تخریب و دروغ نیامده اند او هم خوب بلد است با رعایت کامل ادب آنها را سر جای خود بنشاند (139053)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۳۴:۵۷
در مجموع نمره محسن رضايي در پايان مناظرات از همه نامزدها بهتر است.جدم ياري اش دهد (139057)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۲:۱۵
چيزي كه سه كانديداعليه احمدي نژاد دنبال آن هستند مساله حفظ قدرت كساني است كه منافع خودرا درخطر مي بينند دراين 30سال كسانيكه ادعاي ذخيره بودن براي انقلاب را دارند توضيح بدهند كه آيا فرزاندانشان مانند فرزندان ملت درجبهه ها عليه دشمن بعثي ميجنگيدند يا اينكه درحال تحصيل دردانشگاههاي غربي بوده اند و الان كه احمدي نژاد درصدد افشاي مافياي قدرت وثروت كثيف آنها را دارد انگ دروغگويي بهش ميچسبانند اگر مردشن بيان ثابت كنند كه اموال بيت المال را غيرمشروع براي خود كسب نكرده اند بنظرم آقاي رضايي هم ازآقاي هاشمي تبعيت ميكنند. (139067)
 
يه بنده خدا !
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۴:۲۷
با سلام

بي حاشيه ميرم سر اصل مطلب . آقاي محسن دكتر عزيز حضرتعالي ظاهراً خيلي دغدغه امنيت را داريد . نظرتان را معطوف مي‌كنم به دوره سياه مثلاً اصلاح‌طلبي و امنيت آن دوره . 18 تير و تبعاتش . وزارت معظم اطلاعات كه به يمن وجود آقاي خاتمي متلاشي شد آنقدر فرومايه شد كه از فاصله كمتر از ا كيلومتري مقر آن را مورد اصابت خمپاره 81 قرار دادند .
اگر شك داريد برويد ملاحظه كنيد . انتهاي خيابان شهيد كرد پاركي جديداً احداث شده و شهرداري ناحيه هم آنجاست . از اين فاصله نزديك وزارتخانه اطلاعات را زدند و شما احساس نا امني نكرديد ؟
نظر شما را معطوف مي‌دارم به دوره آقاي خاتمي كه در مرزهاي شرقي هر روز از سوي طالبان به روستاها وارد و قتل عام مي‌كردند و مي‌رفتند و به اسارت مي‌بردند ، شما احساس نا امني نكرديد ؟
آقاي محسن دكتر عزيز اگر از امروز افرادي ادعا كنند كه همه مشكلات مملكت و درگيريهاي اوايل انقلاب و خانمانسوزيها به خاطر اين بوده كه دولت در اختيار سپاه بوده و عملاٌ دولت در حاشيه بوده ، شما جوابي برايشان داريد ؟
آخه دوست عزيز ، برادر گرامي ، سرور معظم اين چي بود كه در مناظره پرانديد ؟
حتماً يك بازنگري در تمامي اهداف خود داشته باشيد .

آقا محسن بزرگوار شما كه از نظارت صحيح و بجاي خانواده و نزديكان خود غافليد و توانايي مديريت امور داخلي منزل خود را نداريد ، چگونه مدعي توانايي مديريت مملكتي با اين وسعت را در ذهن مي‌پرورانيد ؟ (139072)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۹:۰۵
بنده خدا که خدا حفظت کند چون معلوم است که دغدغه دین دارید.
ارتباط رضایی با خاتمی چیست؟
آیا مناظره ای بین این دو برقرار شد و رضایی مطلبی را که می باید، نگفت؟
بر عکس در حد جلسات مذهبی که دیده ایم همیشه خوب و بد را اشاره کرده اند.
اما در اداره دولت توسط سپاه ، در بالا توضیحات زیادی است و تکرار آن ملال آور و فقط عرض می شود که بحث بر سر آشنایی با امور اداری دولت بود که احمدی نژاد می گفت کسی جز من بلد نیست! و می دانیم چنین نیست.
در مورد فرزندان بزرگان هم نمی خواهم پسر نوح(ع) را مثال بزنم ولی شما بهتر می دانید چه مواردی حبس و اعدام شدند و... یکفی الاشاره.اینها ارتباطی به هم ندارند و می دانیم که خداوند می فرمای: \"ولا تزروا...\"
واقع بین باشیم بهتر از احساساتی بودن است.
انشاء الله در ذیل همان نظر درج گردد. (141098)
 
مرجان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۶:۱۴
آقاي رضايي پيروز ميدان بودند و بسيار بهتر از 2كانديداي قبلي در برابر احمدي نژاد ظاهر شدند. (139073)
 
حاجي محمدي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۸:۰۶
با سلام
فكر مي كنم اين مناظره بهترين مناظره بين قبلي ها بود و احمدي نژاد نشان داد برنامه هاي رضايي اجرايي نيست (139077)
 
اميد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۵۳:۱۱
انصافا بهترين وفني ترين مناظره بود وازهردوطرف بايد تشكر كرد.گرچه افراد دقيق وآگاه به مسايل كشور فهميدند كه ميزان اطلاعات و تسلط آقاي احمدي نژاد قابل مقايسه با رقيبش نبود و آقاي رضايي براي تكميل خود بايد از انزواي خود خارج شود. (139084)
 
مهری
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۵۶:۰۶
سلام من واقعا لذت بردم از طرز برخورد اقای رضایی که نگذاشت حریف با حربه های سیاسی که استاد ان است اورا از مسیله خارج کند بیخود نیست که من بعنوان یک ایرانی عاشق بچه های جنگم چون مرامشون اصلا با سیاستکاری عوض نمیشه .من طرفدار موسوی هستم ولی رفتار دیشب رضایی فوق العاده بود متین با امار دقیق وبدون حرفهای بی ارزش شایعات (139089)
 
مهدوی- دانشجوی برق
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۵۶:۰۷
فکر می کنم یک مناظره نسبتا خوب بود. چون به جای حاشیه سازی بحث اقتصادی کشور مطرح شد. برای بنده که تاکنون تصمیمی نگرفته بودم تا حدودی مشخص شد که مشکلات کشور بعضا ریشه دار است و فقط مربوط به یک دولت نیست. هم سوالات رضائی جالب بود و هم پاسخهای رئیس جمهور. معلومه که احمدی نژاد کاملا مسلط بر اوضاع اقتصادی کشور هستند و اشکالات را خودشان هم می دانند.
یک نکته مهم دیگر این بود که منتقدان دولت بجای مقایسه وضعیت فعلی با چهار سال قبل آن را با حالت ایده آل و رویایی مقایسه می کنند که به اعتقاد من غیر منصفانه است. در کل بنده از مناظره راضی بودم. (139090)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۸:۵۷:۵۲
بسیار عالی و انقلابی . آقا محسن واقعا شایسته ریاست جمهوری هستی . اقتدار و متانت سحه صدر بالا شما بسیار بر دلهای ما تاثیر گذار بود . این بود مناظره واقعی . به نظر من مردم باید از احساسات خارج شوند . مردم در این انتخابات گرفتار احساسات شده اند . مبادا این احساسات کار دستمان بدهد . و مملکت به دست بی کفایتان بیفتد. بیایید با رای خود به دکتر محسن رضایی سرنوشتی خوب را برای انتخابات کشورمان رقم بزنیم. انشاالله (139092)
 
دیانا آذرگون
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۰۰:۵۳
ممکن است اقای محسن رضایی در این دوره انتخاباتی موفق به اخذ رای حد نصاب نگردد امادر اخرین مناظره که داشته است حقایقی را به احمدی نژاد گوشزد کرد که شاید کمتر کسی به او یاد اوری کرده بودند
-به خطر انداختن امنیت ملی به دلیل خوش باوری یشان که جنگ برپا نخواهد شد و به همین دلیل هیچ گونه امادگی در کشور ایجاد نکردند
-تغییرات متعددوزیران و مدیران ارشد کشور که ناشی از بی کفایتی ایشان در انتخاب وزیر مناسب بوده است که در واقع بی ثباتی این دولت را به اثبات رسانده است (139093)
 
بهنام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۰۲:۳۶
بهترين مناظره واقعي بود.محسن رضايي با متانت كامل و با تخصص جلو مي رفت در حالي كه رقيب سعي در مغالطه داشت . در نهايت نيز با پاسخ هاي مستند پيروز مناظره شد. (139096)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۰۴:۵۳
با سلام- آقاي دكتر احمدي نژاد در مناظره ديشب نشان دادند كه واقعا يك كارشناس ارشد در اقتصاد نيز هستند. از ديدن مناظره علمي ايشان با آقاي دكتر رضايي كه دكتراي اقتصاد دارند و بحثهاي كاملا علمي و سوال و جوابهاي ايشان احساس افتخار كردم.
مخصوصا آن قسمت كه از آقاي رضايي پرسيدند شما گفتي كه دولت را ما اداره مي كرديم و بيچاره آقاي رضايي كپ كرد. (139100)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۰۸:۰۸
احمدی نژاد ضربه فنی شد (139102)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۰۸:۱۱
با سلام واقعا دیشب و پریشب چهره واقعی دو جریان را دیدیم دیشب چهره اصولگرایان که در مقابل هم بودند نشان از عمق رفتار انسانی و اسلامی بود هر دو به نقد عالمانه برنامه های هم پرداختند نه بیانیه خوانده و نه با هم تبانی کرده بودند که علیه نامزد غایب سخن بگویند. همدیگر را بصورت برادرانه و واقع بینانه نقد میکردند ولی پریشب هم چهره واقعی مدعیان اصلاحات را دیدند به غیر از دروغ و تهمت چیزی برا گفتن نداشتند انهم دورغ و تهمتی برعلیه کسی که حاضر نبود همین اقایان مدعی اصلاحات وقتی در روبروی اقای احمدی نژاد بودند هیچ حرفی برا گفتن نداشتند و مثل روباهان از جلو شیر فرار میکردند درحالیکه وقتی شیر را به دور از میدان دیده بودند خودشان را جای شیر گذاشته بودند و فکر میکردند که شیرند.به هرحال مناظره اقای رضایی و احمدی نژاد واقعا متین و انسانی و اسلامی بود ولی در هر مسابقه ایی باید برنده و بازنده وجود داشته باشد درسته که از نظر اخلاقی هر دو برنده مناظره بودند ولی از نظر تکنیک و تاکتیک و استدال اقای احمدی نژاد برنده این مسابقه بود. (139103)
 
پیمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۴:۲۴
دوست عزیز وقتی می بینی نظرت با 90% نظر دهندگان متفاوت است بهتر نیست یک بار دیگر مناظره را نگاه کنی؟ آقای احمدی نژاد از نظر تکنیک برنده بود که اصل موضوع را رها کرد و رفت سراغ سه سال اداره ی دولت آقای رضایی؟

بابا دست مریزاد. تعصب هم حدی داره.

یاد یه پیرمرد آلمانی می افتم که اخیراً اعتراف کرد که در دوره نوجوانی پس از شنیدن سخنرانی هیتلر پدرش رو که مخالف نازی ها بوده شب تو خواب کشته و یه عمر از اینکه چرا اجازه داده احساسات جلو چشماشو بگیره پشیمونه. تعصب چیز خطرناکیه. (139555)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۰:۴۴
آقای رضایی انتقادات بسیار مستدل و منطقی را از عملکرد ضعیف دولت صرفا در بخش اقتصاد مطرح نمود که البته پاسخهای در خوری از جانب طرف مقابل دریافت نشد. با اینکه آقای احمدی نژاد چند بار سعی کرد برای فرار از پاسخگویی شفاف ، موضوعات فرعی را آنهم با ادبیات مختص ایشان مطرح کند لیکن آقای رضایی با تسلط توانست بحث را مدیریت نماید . به نظر بنده این مناظره شکست سختی برای حامیان غوغاسالاری بود و نشان داد که در فضای آرام میتوان واژگون کردن واقعیتها را برای مردم نمایان ساخت. (139104)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۳:۳۵
چرا مجری به آقای احمدی نژاد به خاطر کاندیدای غایب در دقایق اول تذکری نداد؟
واقعا صدا و سیما مظهر اجرای عدالت است! (139109)
 
مقدم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۴:۵۱
می شود گفت دیشب تقریبا مناظره برگزار گردید و بهترین و اصولی ترین مناظره در این دوره بود.
با توجه به انتقادات اقای رضایی و برنامه های ارایه شده ازایشان انتظار بیشتری میرفت.
به نظر بنده حرف اقای احمدی نژاد در مورد فدرالیسم اقتصادی و دولت سایه درست بود . چون خیلی از استانها تحت پوشش دیگر استان ها نخواهند رفت وبه جای ان هر استان خواستار مرکزیت فدرالی را خواهند کرد. ایشان نحوه ارتباط بین اداره اقتصادی و سیاسی و امنیتی را مثل کیش اعلام کردند اگر این قضیه قابل انجام بود کل ی در ایران منطقه ازاد تشکیل می شد.
در مورد دولت سایه نیز در ایران ما در هیچ دولتی بین همه کارشناسان(نخبگان) اجماع نبوده و نیرو های با تجربه محتاط تر و نیروهای جوان و علمی وبروز نوآور تر بوده اند حداقل تا 10-15 سال اینده این اجماع صورت نخواهد گرفت.
در مورد نحوه کنترل مصرف انرژی نیز پاسخ اقای رضایی حساب شده و قانع کننده نبود.
اقای احمدی نژاد نیز متاسفانه همچنان علت تورم را سیاست های خود نمیداند علیرغم اینکه به اشتباه خود پی برده و با سیاست های جدید از 6 ماه قبل در حال جبران ان می باشد.
پیشنهاد می شود برای اقتصاد مانند دیگر کشور های پیشرفته اقتصاددانان به جای حرف زدن صرف اقدام به تاسیس بنیاد های تخخصصی و مشاوره ای و تحلیلی حرفه ای نمایند و قانونی تصویب شود که مجلس و دولت مانند شرکت های مشاوره دیگر مجبور به استفاده از انها در امور اقتصادی شوند تا به جای نظر یک یا چند اقتصاددان نظر چند شرکت مشاوره ای حرفه ای که قابل دفاع نیز است در پای ساست های اقتصادی مملکت باشد.
معلوم شد اقای رضایی بوروکراسی مملکت و اختلاف بین اقوام و مسایل داخلی را در حد تئوری و باید ها میشناسد و اقای احمدی نژاد هم در همه امر خود را کارشناس ارشد مداند (که اصلا درست نیست)

به امید داشتن ایران اسلامی مترقی که بتواند با الهام از اموزه های دینی مملکت را به پیشرفت علمی و معرفتب برساند. (139110)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۶:۰۶
حقیقت چند شبه که برام بیشتر روشن شده. حقیقت اینه که از بین همه اونایی که حمایت می‌کنین کدومشون تا بحال جرات داشته اسمی رو که شما تا دیروز فقط تو چهار دیواری خونه‌تون به زبون می‌آوردید رو به زبون بیاره اونم وقتی که گفته‌هاش داره بعنوان یه سند تاریخی ثبت می‌شه؟ کدوم یکی از اونایی که سنگشون رو به سینه می‌زنین جرات حرف زدن از تابوها رو داشته؟ یه کم از شجاعت دولت اصلاحات بگید شاید باهاتون هم عقیده شدم، آخه من مغزم اونقدر کوچیکه که نمی‌تونم معیارهای بیشتری رو برای اونیکه انتخابش می‌کنم، در نظر بگیرم. هر چی فکر می‌کنم می‌بینم تو چهار دیواری‌های چند صد نفره یا چند هزار نفره که تو می‌دونی فقط حامیانت اونجا رو پر کردن، فریاد زدن که شجاعت نمی‌خواد. یه نمونه دیگه می‌گم. موضوع سهمیه‌بندی بنزین ( کاری ندارم که سهمیه‌بندی کار درستی بوده یا نه ) هم در دولت اصلاحات و هم قبل از اون در دستور کار دولتهای وقت بوده، اما چرا به مرحله اجرا نرسید؟ آیا دلیلی جز این داشت که می‌خواستن برای چهار سال بعدی انتخابات هم برنده باشن؟ حالا چطور شده که به احمدی نژاد اعتراض می‌کنن چرا مفسدان رو در این چهار سال اعلام نکردی و حالا داری برای انتخاب شدن دست و پا می‌زنی؟ یه نمونه دیگه می‌گم. خاتمی ریاست جمهوریش تموم شد اما اسامی رو که قرار بود اعلام کنه هیچوقت اعلام نکرد، چون شجاعتش رو نداشت. یه نمونه دیگه می‌گم. چرا وزیر کشور خاتمی از کار بر کنار شد؟ یه نمونه دیگه می‌گم. توقیف زنجیره‌ای روزنامه‌ها رو در دولت اصلاحات یادتون میاد؟ می‌دونی چیه؟ حالم از کلمه آزادی بهم می‌خوره. حالم از کلمه حقوق بشر بهم می‌خوره. حالم از هر چی که اسمش‌رو میذارین اصلاحات بهم می‌خوره. اصلاحات تو این دوره و زمونه، یعنی در آوردن استخوونایی که تو گلو گیر کردن. والسلام. می‌خوای کامنتمو بذار می‌خوای نذار. (139112)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۱۶:۱۹
این دهمین کامنتیست که می گذارم ولی شما به نظر می رسد طرفدار اصلاح طلبان هستید که حتی یکی از کامنت های مرا قرار نمی دهید
من به عنوان کسی که انتخاب خودم را بر اساس مناظره ها می خواستم انجام دهم از آقای احمدی نژاد ناامید شدم وقتی که آقای رضایی که متخصص اقتصاد است توانست همه برنامه های اقتصادی اش را زیر سئوال ببرد و او هم پاسخی نداشت این نشان می دهد هر په بقیه می گفتند هم حقیقت داشت آقای دکتر نا امیدم کردید باید دیشب قوی تر می آمدید حالا من چه جوابی دارم به فرزندانم بدهم همه به من می خندند (139113)
 
ياشار
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۲۶:۵۸
به نظر من آقاي محسن رضايي شانس آورد كه نفر آخر مناظره كننده با آقاي احمدي نژاد بود. درمناظره اول با آقاي احمدي نژاد آقاي موسوي خودش را براي بررسي و انتقاد از عملكرد دولت نهم آماده كرده بود ولي احمدي نژاد كه از اين موضوع خبر داشت بحث را به مسائل حاشيه اي كشاند.
آقاي كروبي كه شاهد مناطره احمدي نژاد با آقاي موسوي بود، خودش را آماده جنجال در خصوص مسائل حاشيه اي كرده بود كه آقاي احمدي نژاد در چرخشي 180 درجه اي بحث را به عملكرد دولت نهم كشاند كه آقاي كروبي خودش را براي چنين موضوعي آماده نكرده بود ولي آقاي رضايي كه شاهد 2 مناظره قبلي بود، يراي هر دو موضوع آمادگي كاملي داشت و بنطر من توانست مناطره را كاملاً اداره كند و عملاً آقاي احمدي نژاد چيزي براي گفتن نداشت و غير از اينكه امارهاي ارائه شده در مناظره با آقاي كروبي را تكرار كند كه با جوابهاي قاطع آقاي رضايي مواجه شد. (139126)
 
محمدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۲۷:۲۵
این مناظره یه مناظره واقعی بود که نشان داد اقای احمدی نژاد در مقابل استدلال علمی کم میاورد. (139128)
 
صابر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۲۷:۵۳
موسوی وظیفه محوله از سوی ستاد موسوی را تا حد قابل قبولی انجام داد. (139129)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۹:۳۳
خودت فهمیدی چی گفتی؟ (139613)
 
قربانی از قم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۴:۰۰
با سلام ، درود بر آقا محسن که با استدلال واخلاق اسلامی آمار دولت را نقد کرد و تحت تاثیر فضا سازی رئیس چمهور قرار نگرفت (139137)
 
lمنصف
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۶:۳۹
به این مناظره واقعا مناظره می گویند بسیار با اخلاق و کارشناسی بنده به هر دو این عزیزان نمره 20 میدهم. (139141)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۱:۳۱
از شما بخاطر گفتن حقایق و مباحثه خوب تشکر میکنم البته با ید اقای احمدی نژاد بیشتر متوجه میکردید وقتی با بزگترش صحبت میکند بهتر است با ادب باشد بی ادبی دلیل شجاعت نیست (139151)
 
مهدی شاکر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۱:۴۰
1- صحبت های آقای رضایی منطقی بود و مستند به منابع آماری رسمی
2- ظاهرا تاکتیک آقای احمدی نژاد در این مناظره تمام کردن وقت آقای رضایی و به دست گرفتن مناظره در بخش پایانی و شروع به حمله های خاص بود که پدافند آقای رضایی به موقع عمل کرد. (139152)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۳:۴۷
مناظره خوبی بود
من از هر دو بزرگوار تشکر می کنم.
ولی آقای رضایی از پاسخ دادن به سوالات در می رفت که جای سوال دارد.
پیروز واقعی انتخاب دهم مثل روز روشن است. (139158)
 
یزدان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۳:۵۹
واقعا اقای احمدی نژاد حرفی برای گفتن نداشت . فقط به ساعت خودش نگاه میکرد و دنبال وقت کشی از وقت اقای رضائی بود . که با دلیل ومدرک انتقاد نکند . رضائی یا موسوی پیروز هستند . (139159)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۹:۲۵
من قبلا مي خواستم به احمدي نژاد راي بدم اما الان خيلي از رضايي خوشم اومده چون با منطق حرفهاي احمدي نژاد رو رد کرد
احمدي نژاد نه رضايي آري (139167)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۰:۴۶
مناظره خوبي بود معلوم شد كه آقاي رضايي هم با آقاي موسوي هم جهت است پس حرف آقاي احمدي نژاد در مناظره اول به اثبات رسيد، اما به نظر من 1>3 (139169)
 
کیوان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۰:۴۸
باسلام خدمت تمام هم میهنان

دیشب در ادارمه بحث های مناظره ی، مناظره بین آقای احمدی نژاد و آقای رضایی را دیدیم.

اگر فقط بخواهیم یک نگاه آنی به بحث بکنیم بدون درنگ متوجه می شویم که جناب آقای احمدی نژاد فقط نظرات دیگران را به حساب قرض ورزی گذاشته و جواب ایشان تند بدون تعمل و به قول معروف مرغ یک پا داره و بس.

ببخشید ولی واقعا\" یک نفر که خود را کارشناس ارشد مینامد:منظورم(صحبتی بود که ایشان به اقای کروبی فرمودندکه یک رئیس جمهور باید خود کار شناس ارشد باشد) نمب دانند که شاخص فلاکت را ( شاخص بدبختی) یک نوع از شاخصهای اقتصادی نه اینکه آقای رضای اسم این شاخص را بدبختی گذاشته باشند.

و نیز نباید در مورد نظرات آقای رضایی کمی تعمل می کردند و کمی هم واقع بینانه تر به این مسائل نگاه می کردند.

ایشان (جناب آقای احمدی نژاد ) دروغ به مردم نمی گویند ولی فقط فرمول های محاسبه آماری را عوض کرده اند. یعنی واقعا یک نفر که فقط 2 ساعت در هفته کار کند باید بگوئیم شاغل.؟

آیا نظر جناب آقای رضایی در مورد فدرالی کردن مدیریت اقتصادی جای برای برسی نداشت که ایشان با قدرت این را رد می کردند. نمی دانم باید مردم نظر بدهند آیا فقط رسوا کردن (البته از نظر ایشان) عده ای از سران مملکت که خود ایشان زمانی به ایشان سردار سازندگی نیز میگفتند و زمانی زیر مجموعه ایشان بودن باعث افتخار و قرور است ؟! نباید یک مدیر ارشد آنهم مدیریت کلان یک مملکت به فکر ایجاد صلح و ایجاد آرامش روحی و آرامش اقتصادی و نه فکر برهم زدن افکار و درگیر کردن در مسائلی که اصلا نباید از زبان ایشان و به این صورت بیان شد ، باشـــد!

ولی یک سئوال از آقای رضایی نیز هست ایشان با این برنامه منسجم و جامع که دارند چرا دیر وارد صحنه انتخابات شدند و چرا بیشتر به روشن سازی افکار مردم نپرداختند.؟

من فکر میکنم کسانی که به ایران وایرانی بودن خود افتخار میکنند باید حتما 22 خرداد به سر صندوق های رتی رفته و فقط به کاندیدای رای دهند که کمتر به دنبال حاشیه ها و مسائل تفرقه افکن بوده و بیشتر به مسائل مدیریتی کلان بوده و خواهد بود.

با ریاست جمهوری می خواهیم به دور از فرا فکنی و حقیقت گرا و واقعیتها را ببیند و و ار رویایی بودن و افکار اینچنینی دوری کند امروزه کسی به دنبال وعدهای توخالی نماینده ای نباید باشد.

به امیدایرانی همیشه و همجا سربلند و پیروز

وعده تمام ما ایرانیان 22 خرداد 88 سر صنوقهای رای

پیروز باشید (139170)
 
پوريا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۴:۴۳
آقاي احمدي نژاد اي كاش از همون ابتدا اعتراف مي كرديد و ملت رو بازي نمي داديد! ديشب براي اولين بار بود كه علنا اعلام كرديد و پذيرفتيد كه تورم 25 است. (139174)
 
پوريا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۷:۲۵
آفرين به شخصيت محسن رضايي!
ايشون نشون داد كه چگونه ميتوان بدون تخريب هم به نقد جدي پرداخت و هم محترمانه فرد مقابل رو به تسليم وا داشت! (139179)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۲:۳۱
به عنوان یک ناظر این مناظره را (احمدی نژاد- رضایی) پیروزی جناح اصولگرا در مقابل مناظره جناح اصلاح طلب (کروبی- موسوی) می دانم و آن را نشان از غلبه عقلانیت بر احساس در این جناح در برابر غلبه احساس بر عقلانیت در جناح اصلاح طلب می دانم.
مدیریت کشور عرصه عقلانیت در اداره کشور است نه احساس (139182)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۳:۰۳
با سلام به همه هموطنان
به نظر من مناظره ديشب كارشناسي ترين و اخلاقي ترين مناظره در بين مناظره هاي ديگر بود .
آيا مردم را مي توان با جو سازي , بازيگري , هوچيگري و خلاف واقع صحبت كردن نظرشان را جلب كرد ؟
واقعا مردم ما ارزششان بيش تر از اينها ست كه با آمار و ارقام ناصحيح بخواهيم بر روي موج سوار شويم .
تنها نامزد با اخلاق , انقلابي و مومن و با برنامه و دلسوز براي اين مملكت كسي نيست جز محسن رضايي (139183)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۵:۵۴
خیلی خوب بود معلوم شد که احمدی نژاد نرخ تورم یکی دو ماه اخیر را ارائه میکرده، در حالیکه فراموش کرده که دو سال گذشته تورم 25درصد چه بر سر این مردم آورده. این واژه فلاکت هم که آقای رضایی بکار برد بسیار جالب بود. بیشترین دفاع رو در برابر احمدی نژاد کرد. (139186)
 
بن حسنی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۸:۳۴
از ابتدای مناظره مشخص بود آقای احمدی نژاد میخواهند قانون گریزی کنند
کم صحبت می کردند و در بخش پایانی بر خلاف روند صریح مناظرات با پرسش و پاسخ دو طرفه می خواستند وقت پایانی آقای رضایی را کم کنند و دوم با وجود خداحافظی باز حرف زدند و صبر نکردند تا بعدا جواب بدهند.

در بحار جلد 13 (ذیل \"امتحان شیعیان در غیبت\" )آمده با این مضمون:آنچه را دوست دارید نمی بینید تا آب دهان به صورت یکدیگر بیاندازید و بعضی از شما برخی دیگر را دروغگو بنامد تا آنجا که جز عده قلیلی از شما که در امتحانها و فتنه ها محفوظند باقی نماند (138739)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۰:۵۸
اين همه محسن خان گفته بودند برنامه دارم برنامه دارم و مي خواهم انقلاب اقتصادي راه بياندازم، همه اش همين بود؟! يك مشت ايرادات غير دقيق كه احتمالا بخشي از آن به جهت بازي ندادن دوستان محسن خان در دولت يا به سفارش هاشمي رفسنجاني (‌رئيس محسن خان در مجمع ) ساخته شده است. به نظر من بعد از انتخابات اعضاء مجمع تشخيص به فكر دبير تازه اي هم براي مجمع باشند چون تا آنجا كه مردم مطلع شدند، دبيرخانه مجمع به دفتر شخصي محسن خان و محلي براي ضربه زدن به دولت درست شده و حالت فراجناحي خود را كاملا از دست داده است. (139195)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۲:۳۰
آقاي دكتر رضايي عالي ظاهر شد و بسيار منطقي آرام و با متانت سؤال خود را مطرح كرد. نمي‌دانم آقاي احمدي نژاد چرا كوچكترين انتقاد را بر نمي‌تابد. والله از اين آرام تر انتقاد كردن آيا اصلا ميسر است. (139198)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۴:۱۸
به نظرم محسن رضایی با حوصله و صبر فراوان و آمار منطقی و مورد تائید عامه و خاص مردم احمدی نژاد را در گرداب افکار منطقی اش محو کرد.
احمدی نژاد باز هم از حقیقت با فرافکنی فرار می کرد (139204)
 
نيك
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۹:۳۰
نتيجه آخرين مناظره : احمدي نژاد 2 ---- رضايي 5 پيروزي رضايي اصولگرا مباركباد (139212)
 
خسروی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۰:۰۹
بر خلاف انتظاراتی که از آقای محسن رضایی می رفت ایشان در تله زمانی آقای احمدی نژاد گرفتار شد
دکتر احمدی نژاد با توجه به اینکه آغاز کننده مناظره بود و می دانست که بیشترین زمان در انتهای مناظره برای تحت تاثیر قراردادن مردم در اختیار حریف است بدون تنش فقط با طرح مسایل کارشناسی تنها 4 دقیقه برای دفاع نهایی به رضایی فرصت داد
ایشان با تیز هوشی با طرح سئوال در مورد ادعای اقای رضایی درخصوص اینکه 12 سال اول انقلاب را ایشان عملا دولت ها را می گردانده اند و چرایی این در خصوص نحوه اداره کشور توسط ایشان درآن 12 سال عملا شیرازه فکری محسن رضایی را ازهم پاشید
با بررسی سه مناظره صورت گرفته می توان نتیجه گیری کرد باهوش ترین فرد در بین سه کاندیدا همین اقای احمدی نژاد است که با تاکتیک های مختلف پیروز میدان بیرون آمد
موسوی را تحت فشار روانی قرار داد و از میدان به در کرد ؛
با توجه به عدم اطلاعات کارشناسی بابیان اعداد کارشناسی کروبی را به در کرد
و در ارتباط با رضایی با حضور در خانه حریف و به چالش کشیدن برنامه های رضایی فقط او را ناچار به دفاع ناشیانه و پراکنده گویی در ارتباط با احمدی نژاد و در نهایت ضربه روانی را به او وارد کرد
واقعا درود به آقای احمدی نژاد
همین مناظره ها کافی بود که صلاحیت احمدی نژاد برای ریاست جمهوری عیان شود
به ایشان رای بدهید لطفا اگر جسارت دارید (139214)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۳:۵۹
آآقای دکتر رضایی دارای چند حسن هستند که بقیه کاندیداها فاقد آن هستند. از جمله اینکه ایشان برخلاف آقای موسوی که دوره چهار ساله احمدی نژاد را سیاه نشان می دهد به کارهای مثبت که در این دولت انجام شده اذعان دارند و حتی اعلام کرده اند که آن را ادامه می دهند ولی از اشتباهات این دولت دوری خواهند کرد. همچنین بر خلاف آقای احمدی نژاد که بدون ارایه برنامه و فقط به قصد تحریک احساسات مردم به انکار 24 سال انقلاب می پردازند، آقای رضایی برنامه ارایه کرده اند و به نقاط قوت و ضعف آن دوران اشاره می کنند. در کل آقای احمدی نژاد و موسوی باید از آقای رضایی یاد بگیرند که دنیا را سیاه وسفید نبینند. (139223)
 
الف قاف
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۶:۰۸
از نظر طرح مباحث علمی (اقتصادی) بهترین مناظره ای بود که تا کنون دبده بودم. فکر می کنم نتیجه 4 بر 2 به نفع احمدی نژاد تمام شد. جالب بود که محسن رضایی هم صحبتش را با دعا (الهم ...) شروع کرد. به نظر می رسد که وی بنایش را بر تشبه به احمدی نژاد گذاشته تا از آراء وی بکند. (139226)
 
موسوي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۸:۵۶
باسلام جنابعلي فردي مومن وانقلابي مشناسم324 (139231)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۷:۱۱
درود خدا بر فرماندهات جنگ که همیشه برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی تمایلات حزبی و گروهی را در نظر نگرفته و تنها بر تهدیدات واقعی توجه دارند. (139243)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۰:۵۱
بعضي از شماها خيلي بي انصاف هستيد.
احمدي نژاد 4 سال كار كرد و به تخريبهاي هاشمي و اطرافيانش از جمله رضايي توجه نكرد. حالا مي خواستين بياد ازشون تشكر بكنه.
در ضمن آقلي رضايي كه به قول شما تو مناظره هاي قبلي برنامه ارائه كرد كه ديشب رويه اش عوض شد و مثل موسوي و كروبي شد.
درود بر احمدي نژاد با 25 ميليون راي (139247)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۶:۱۰
بسم الله الرحمن الرحیم

یک نکته اینجا باید گفته بشود : تورم نقطه ای میزان سرعت لحظه ای کاهش تورم را نشان می دهد و می تواند شاخصی \"به روز\" برای روند حرکتی نرخ تورم باشد. متاسفانه آقایان رضایی و موسوی خود را در این مورد به تجاهل زده اند و کسی هم نیست که حرفی بزند. ضریب جینی هم به وضوح کاهش یافته (و قابل انکار نیست). مرکز آمار هم بیانیه داده و گفته این تغییر تعریف بیکاری در دولت پیش اتفاق افتاده و درصد بیکاری دولت قبل هم با همین فرمول محاسبه می شده است. چرا دوستان سعی در تهمت زدن به احمدی نژاد را دارند؟
مورد قابل تامل آمار 20 درصد بیکاری آقای رضایی بود. به فرض اینکه دولت در تعریف دست برده باشد، ایشان این 20 درصد را از کجا آورده است؟ آیا این یک نوع دروغگویی نیست؟ آمار نرخ فلاکت آیا بر اساس این نرخ رسم شده است؟!
مورد دیگری که باید به آن اشاره شود، پاسخ ندادن آقای رضایی به این پرسش است که اگر بخواهید دست به نوسازی صنایع بزنید، بدون اصلاح یارانه ها امکان پذیر نیست. ایشان در جواب این سوال گفتند که من امنیت اقتصادی (یانک ها) را افزایش می دهم که کلا حرف بی ربطی است چون تا زمانی که یارانه ها پرداخت می شود و انرژی ارزان است هیچ صاحب سرمایه ای نمی آید دست به نوسازی صنایع بزند.
ایده های آقای رضایی هرچند در ظاهر زیباست ولی در مجموع پوچ است. دلیل آن هم به نظرم در مناظره آمد و آن اینکه ایشان در حد تئوری با سیستم اقتصادی آشناست ولی در عمل حرفی برای گفتن ندارد.
به نظرم در نظرات دوستان انصاف و عدالت وجود ندارد. (139253)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۸:۳۶
سلام
رضایی واقعا عالی بود.نظرم رو عوض کرد.تو چند تا برنامه اخیر خیلی خوب ظاهر شد. به احتمال زیاد به رضایی رای می دهم (139260)
 
مرتضی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۸:۳۷
من خودم تا دیشب طرف داره آقای احمدی نژاد بودم ولی با دیدن متانت و ادب و حوصله و منطق و اعتدال حاج محسن نظرم برگشت . به نظرم مردم نباید حزبی عمل کنند . حزب واسه سیاست مدارهاست . فقط باید به وجدان و عقلمون اجازه بدیم تصمیم نهایی رو بگیرن . احساسات نباید دخالت داده بشه . همه هم میدونیم که کی از همه قویتر . با برنامه تر و معتدلتر و با ظرفیت تره . طبق گفته امام ما مامور به تکلیفیم نه مامور به نتیجه . معنی نداره چون احتمال میدیم کسی پیروز می شه بهش رای بدیم . فقط فرد اصلح و رضای خدا باید در نظر باشه . ممنون (139261)
 
مریم الف
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۰:۵۸
بسیار مشکل است که کسی بتواند نه تنها به ساختارهای مذهبی خود توجه نماید بلکه بتواند خود را به لحاظ ساختارهای ذهنی و فردی و علمی نیز قوی سازد. از روز اولی که کاندیداها مطرح شدند و به صحبت های اولیه گوش دادم فهمیدم که این بار محسن رضایی به پشتوانه سال ها تجربه اجرایی و کنترل امور جنگی همراه با دانش اندوزی و درک تخصصی از برنامه های اجرایی ساختاری دولت، بسیار آماده تر از قبل به صحنه آمده اند. کاملاً واضح است که ایشان در طول چند سال گذشته واقعاً بر روی برنامه های خود مطالعه جامعی داشته اند. تمامی تحصیل کرده ها و آگاهان به دانش روز می دانند که برای اجرای هر کاری حتی خرید ساده روزانه باید مطالعه اولیه ای بر جوانب امر (مثل پول موجود، قیمت جنس، میزان نیاز، دلیل نیاز به خرید و ...) نمود. حالا ایشان مطالعه تحقیقاتی جامعی کرده اند که قطعاً عملیاتی می باشد. من به شدت به برنامه های ایشان اعتقاد دارم اما به علت فضای حاکم و نگرانی از حضور ریاست جمهوری فعلی برای دوره بعدی تصمیم دارم به موسوی رای بدهم. آقای رضایی ای کاش همه می فهمیدند که نه تنها دانش دارید، برنامه دارید، مطالعه کرده اید، جوانب را سنجیده اید، تجربه اجرایی دارید، بلکه تجربه دوران جنگ شما را کارآزموده کرده است. جنگ کلاس درسی فراتر از همه درس های دنیاست. می دانم که کوچک تر از آن هستم که بخواهم نظر بزرگی بدهم اما بسیار اهل مطالعه، تحقیق و دانش اندوزی هستن و کاملاً واقفم که شما به واسطه تجربه های دوران جنگی، از استراتژی های لحطه ای قوی ذهنی برخوردارید که همراه با آگاهی، هوشیاری، صبوری و دانش می باشد. همان چیزی که در تمام سطوح مدیریتی ملی ما وجود ندارد. ای کاش پیروز میدان می شدید. ای کاش خاتمی پشت شما بود زیرا ایشان هم از همان ویژگی های مشابه شما برخوردارند. به هر حال مرد جنگ به راحتی نمی بازد حتی اگر لازم باشد گاهی اشتباه کند و چند قدمی به عقب بگذارد. واضح است که نه تنها دانش دارید، که روح بزرگی هم دارید و بخشنده هم هستید. خدا را می شناسید و بهترین استراتژی های لحظه ای را به کار می برید. امیدوارم در دوره بعدی شما را پیروز میدان ببینم. (139265)
 
واحد عبدالهیان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۱:۳۷
مناظره دیشب به معنای واقعی مناظره بود و آقای رضائی ثابت کرد که سوای نتیجه نهائی انتخابات برنده واقعی این عرصه است .من تا قبل از مناظره در انتخاب فرد اصلح تردید داشتم اما انصافا آقای رضائی بهترین گزینه است، چرا که اثبات کرد همچنان می توان به حضور اخلاق در سیاست امیدوار بود .می توان انتقاد کرد بدون اینکه توهین و تحقیری در کار باشد .می توان اثبات کرد ، بدون اینکه نفی مطلق طرف مقابل در میان باشد. می توان به ساختن آینده امیدواری داد ، بدون اینکه همه گذشته و تمام کسانی که در شکل دهی آن نقش داشته اند را لگدمال کرد . کلا می توان اخلاقی بود. (139267)
 
سحر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۲:۱۱
تبريك ميگم آقاي رضايي (139270)
 
احمد عالمی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۳:۴۹
مناظره سوم احمدی نژاد محسن رضایی
مـــناظـــره ســـوم دکتر احمدی نژاد با دکتر محسن رضایی بنابه چند دلیل قابل توجه بود 1- هردو اصولگرابودن از یک طیف 2- ایشان معمولا\" تجارب مدیریتی ایشان کنترل بحرانهای سخت است 3- باتوجه به رشته تحصیلشان می توانستند جلوی احمدی نژاد به ایستند 4-علیرغم خاص وشیوه احمدی نژاد کشاندن مناظره بر هاشیه عدم پرداختن به وضعیت کنونی و بعضا\" تخ تخه و اتهام افکنی بوده آیا دکتـــر رضایی توانستند نمره خوبی بگیرن .

عمدتا\" کاندیداها غیر احمدی نژاد لحظات مناظره برایشان با ارزشتر است تا احمدی نژاد چون ایشان هم امکانات دولتی وغیر دولتی برای بیان مواضعشان را داشتن مضافا\"که 4 سال فرصت ابراز ایده را هم داشتن پس بهترین وهوشمندترین راه برای احمدی نژاد بی راهه کشاندن مناظره است و علی رغم اینکه گویی مقرربود احمدی نژاد با سوال پراکنی رضایی رابه هاشیه ببرند ولی رضایی ضمن جواب سوالها نقدهای بسیار جالبی کردن خصوصا\"آمارسازی دولت را بصورت شفاف بیان کردن وقتی هم که دکتر رضایی چالشی با مسائل دولت برخورد می کردن احمدی نژاد شروع می کردن همان روش تمسخور گونه عنوان کردن موضوعاتی خارج از مناظره که قطعا\" تکرار مکررات شیوه ایشان حداقل بینندگان تصور نمی شود مایل باشند ادامه این روش را چراکه بعضا\" احمدی نژاد با این روشها تاریخ 30 سال انقلاب باطل و بزرگان نظام را بدون قاضی محکوم فرمودن و یا در مقابل بزرگان انقلاب در مقام تمسخور برآمدن . ولی دکتر رضایی نسبتن هوشیارانه شاید هم گفت ماهرانه چند موضوع اساسی نگذشتن مثل عدم استفاده از نخبگان و جابجایی های مکرر در مدیران ارشد و وزیران و آمار لمسی از تورم وروحیه عدم انتقاد پذیـری وخطرناک بودن عقاید آقای احمدی نژاد برای ادامه ریاست جمهوری می شود گفت برنده این مناظره بودن ولی اما احمدی نژاد ایشان با عمال و رفتارشان و یا اسم بردن ویا انتقاد از مقطعی از مدیریت کشور که مربوط می شود به میر حسین موسوی عملا\" خودشان رای دهنده های مخالفشان را به طرف موسوی هدایت می کنند که این موضوع برای من جالب و جای تعجب دارد واز کارشناسی که به ادعای دکتر رضایی ایشان (احمدی نژاد) کارشناس تمامی امور هستند جای تعجب است در مناظره ای که کاندیدای غایب امتیاز می دهند. در کل با توجه به ایرادات رضایی به دکتر که غالبا\"همخوانی با دیگر کاندیداها داشت خصوصا\" خود رایی احمدی نژاد برنده مناظره دکتر رضایی بودن (138909)
 
سیدهادی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۳:۵۵
با سلام و آروزی سربلندی ایران اسلامی
مناظره خوبی بود.هر دوطرف منطقی بحث کردند و
ایرادهای برنامه ای بهم گرفتند
فکر کنم اگر فکرمون رو از اینکه حتمن باید رییس باشیم تا باشیم تا ایده هامون عملی بشه ببریم بیرون میتونیم موفق تر باشیم.
رضایی ایده های خوبی داره اما فقط در حده ایده! یه سری چیزای خوب میگه اما وقتی درون سیستم بهش نگاه میکنی میبینی باهم جور در نمیاد.
قانون بقا انرژی پس چی میشه!
از مالیات کم میکنیم. از تولید کننده حمایت میکنیم.پوله نفت رو میریزیم داخله صندوق و بودجه بدونه نفت میبندیم و.....اینا یعنی از بودجه دولت کم میشه جوابی ندادن این پولهایی که کسر کردین از چه منبعی اضافه میکنید تا توزان رو برفرار کنید.
پاینده باشید زحمتکشان مملکت
واقعا کاره سختیه امیدوارم خدا همتون رو خیر بده.یاعلی (138908)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۹:۴۳
درود بر دلير مرد جبهه و جنگ و مردي با ايمان و با صداقت . سلام بر شرف و مردانگي رضايي. (139277)
 
بهرام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۰:۴۶
این مناظره از چند زاویه قابل بررسی است
1- از نظر ادبیات مناظره و رعایت حقوق طرفین و غایبین در حد عالی بود .
2- اطلاعات و ادبیات اقتصادی و مدیریتی بیننده را افزایش میداد .
3- طرفین نظرات خود را به شکل تئوری و عملی بیان کردند. بیننده میتواند به فهم و درک درستی از اقتصاد دست یابد .
4- اصولگرایان خود را برای این پست آماده تر نشان دادند . این کاندیدا سعی در نقد برنامه های خود داشتند .و نشان دادند که اطلاح طلبان تا چه حد بی برنامه هستند که حتی در مناظره درون حزبی خود فقط به تعارف بسنده کرده و از ارائه برنامه و حتی از اعلام اسامی همکاران در آینده خودداری کردند.
4- برای هر ایرانی عقل حکم میکند نیاز کشور را اولویت بندی کنیم سپس برنامه ارائه شده را با هر کاندیدا بررسی کنیم . (139279)
 
افشین احمدپور
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۷:۲۸
این همه تابناکی اینجا چیکار می کنن؟ فکر کنم همه ی طرفدارای محسن رضایی جمع شدن که به محض تموم شدن مناظره توی سایت الف نظر مثبت به محسن رضایی بدن. (139286)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۸:۲۰
با عرض سلام وادب
دوستان بسیار تاسف انگیز است که در موضوع مسائل اقتصادی بصورت سطحی وسیاسی نتیجه گیری می فرمائید ذکر چند نکته ضروری است متاسفانه دو طرف بصورت علمی بحث نکرده وهر یک برابر نیاز خود به ان پرداخت یکی امار بانک مرکزی را دروغ دانست و طرف مقابل را دروغگو یکی از پوست واستخوان مردم ونن جون کمک گرفت دیگری امار را صحیح دانست و روش ارائه انرا غلط وطرف مقابل هم به امار های قبلی وتورم جهانی اشاره کرد متاسفانه هیچیک از این دوستان واقعیات را بصورت کامل و صریح بیان نکردن اولین بحث صحت امار بانک مرکزی است که بنده وتمام کارشناسان به ان اعتقاد دارند چون فرمول خواصی دارد وهر ماه منتشر می شود ودروغ دانستن ان خود دروغ است و در منتهی به خرداد 15% است ولی چرا این دوستان به اصل موضوع که علل تورم است نمی پردازند قسمتی از دفاعیات طرف مقابل قابل پذیرش می باشد ولی قسمتی از ان نیز بواسطه عملکرد دولت است اقای احمدی نژاد تورم جهانی که از بر اثر افزایش قیمت جهانی نفت بود قابل قبول است وما هم می دانیم که به این واسطه برخی از اقلام سیر صعودی قیمت داشته اند اما این قسمتی از معظل است تزریق نقدینگی بر اثر افزایش بودجه عمرانی نیز امکار نا پذیر است لاکن مشکل دیگری که همان مدیرت کنترل می باشد خیلی مهم است که نه در دولت شما بلکه در هیچ یک از دولتها رعایت نگردیده است هدفمند کردن یارانه ها طرح خوبی است ولی زیر ساختهای ان کامل نیست متاسفانه چیزی که بنده در این مناظرات دیدم حمله های بی مورد اتهامی وابزاری از تورم بود وهمچنین دفاع غیر منطقی و ناقص ریشه تورم از گذشته بوده و تا بعضی از اصول وزیر ساختها دگرگون نشود بدانید هرکس که رئیس جمهور شود تغییری نخواهد کرد چرا که دوره های قبل هم چنین بوده اما اقای رضایی برنامه های شما هم بسیار رویایی و غیر واقع بینانه است شما که سابقه مدیریتی دارید باید بدانید که اولین مشکل ساختار انسانی واجتماعی جامعه است ساختار مدیریتی جامعه مشکل دارد مشکل برنامه نویسی های مجمع وسیاستهای غلط گذشته وحال هم هست چگونه می توانید انقلاب اقتصادی کنید که این انقلاب اگر واقعی باشد به بسیاری از اطرافیان شما هم ضربه می زند ایا اگر کسی فرذا برابر اقتصاد ازاد بخواهد سیگار وارد کند خود شما ضرر نمی کنید او را زیر پا له نمی کنید ؟ شاید شما رئیس جمهور شدید وما خلاف ان را دیدیم انشااله
لاکن در اخر باید بدانید برنامهای افتصادی هیچیک از کاندیداها اصلا کارشناسی وریشه ای نیست و تمام به عملکرد دولت 9 منتهی می شود (139287)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۸:۳۱
احمدي نژاد ثابت كرد كه واقعا يك كارشناس متبحر هست در مقابل تئوريهاي رضايي بخوبي نظريه واقعي ارائه داد بارك الله احمدي نژاد. (139288)
 
محمد رزمنده دوران جنگ
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۰۸:۵۵
حيف آقاي رضائي دير وارد صحنه رياست جمهوري شدند (139289)
 
لیلا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۰:۰۳
هرچی گفت بهترازچیزچیز گفتن بود؟! (139291)
 
اکبر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۲:۵۳
کاش اقای رضایی اون جریان نفت صد دلاری که اقای رئیس گفته بود پائین تر از صد دلار نخواهد امد رو بیشتر گسترشش میداد (139294)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۵:۲۸
اقای احمدی نژاد نشان داد که یک عوام فریب حرفه ای بود (139298)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۵:۵۱
به عوام فريبي-سطحي نگري-ريا كاري-تك روي-قانون گريزي-سو استفاده از احساسات عوام-وهم گرايي-خود برتر بيني-استفاده ابزاري از مذهب و دين-كمبود-عقده - احساسي عمل كردن -دلسوزي شديد از سر حماقت راي نمي دهيم. (139299)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۷:۵۰
چقدر باهوشه این احمدی نژاد
واقعا این که رسانه های خارجی گفتن سیاستش میتونه ما را ابرقدرت کنه درسته!
دیدین چه خوب مناظره رو پیش برد.
من فکر میکردم دیشب در مناظره با رضایی در مورد اقتصاد کم میاره
ولی واقعا اینطور نبود.
رضایی هم نتونست از برنامه اقتصادیش دفاع کنه. نه از صندوق توسعه که پولش از کجا میخواد بیاد. نه از فدرالی شدن استانها (139310)
 
یونس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۷:۵۲
من تا کنون اطلاعات کمی از اقای رضایی داشتم . اما پس از مناظره وی با اقای دکتر احمدی نژاد به دانش ایشون پی بردم و حالا می فهم در زمان جنگ آقای رضایی و برادران سپاهی با چه تدابیری به کشورمان خدمت کردند . (139311)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۰:۰۷
آفرین به دکتر رضایی معنای حقیقی اصولگرایی را دیدم...هم با ادب هم محکم هم مستدل.. (139313)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۴:۰۴
رفقا مناظره از نظر اخلاقي كاملا به سود رضايي بود و اما چند نكته
1) اصولا شما رياست جمهوري رو خيلي جدي گرفتيد بابا يك مشت آدم به پول نفت مي رسند و الا دولت تعطيل بشه هم هيچ مشكلي پيش نمي آيد
2) رياست جمهوري از نظر من يك جايگاه رسانه اي جهاني است و شايسته كسي است كه از همه بهتر حرف ايران رو تو جهان بزنه
3) اما بايد اين رييس جمهور اخلاق هم داشته باشه
احمدي نژاد برد خود را به خاطر جهار ساعت مناظره بي اخلاقانه از دست داد و آقاي جوادي خيلي زيبا به سنت الهي براي تغيير راي مردم اشاره كرد حتما گوش بدهيد (139318)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۵:۲۹
قضیه آمار های اقتصادی احمدی نژاد بسان آمارهای همیشه امیدوار کننده آقای هاشمی یک تاکتیک سیاسی و انتخاباتی است که اغلب دوستان متوجه نمی شوند.... متاسفانه!؟ در ضمن آقای احمدی نژاد با هوشمندی بسیار از یک اشتباه رضایی به نفع خود و به ضرر قطعی آقای موسوی استفاده نمود انهم مساله اداره کردن دولت توسط سپاه در دوران جنگ و سه سال اول انقلاب است .احمدی نژاد سعی کرد با تکرار این جمله به مخاطب بفهماند اگر آقای رضایی و تیمشان اداره کننده بودند پس آقای موسوی چه کاره بوده است و آقای موسوی حتما توان نداشته که سپاه بسیاری مسائل را دست داشته است که بسیاری به این نشانه توجهی نکردند....!؟ برای همین هم بود که رضایی ناگهان جا خورد و مات ماند چون فهمید که احمدی نژاد دارد از این اشتباه رضایی به ضرر موسوی بهره می برد...
که البته عاقلان دانند (139323)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۳۷:۴۰
آقای رضایی نشان داد که میتوان نقدهای جدی به دولت داشت ولی از حریم اخلاقی خارج نشد ، می توان اصول گرا بود ولی بجای شعار و کلی گویی ایده های دقیق اقتصادی مطرح کرد
و از همه مهمتر اینکه میتوان سالم بود ولی دیگران را فاسد ننامید (139325)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۴:۳۹
واقعاً جای سئوال وجود دراه از سران اصولگرا که با وجود فردی مثل مهندس رضایی چرا از فردی مثل احمدی نژاد حمایت کردند ؟ در جبهه اصولگرایی حداقل 4 الی 5 نفر در سطح بالا برای ریاست جمهوری وجود داره رضایی ، توکلی ، قالیباف ، لاریجانی و روحانی جای سئواله که با انتخاب احمدی نژاد که احتمالاً بازنده انتخابات خواهد بود ، اصولگرایان با بی تدبیری خودشون باعث شکست جریان اصولگرایی می شن (139332)
 
آریایی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۷:۴۱
درود درود درود بر تو ای سردار و صد هزار مرتبه تشکر میکنم
و درود بر تمامی سپاهیان و بسیجیان بزرگ مرد هچون شما
اگرچه ممکن است در انتخابات رای نیاوری ولی نشان دادی فردی با اخلاق و مدبر و بدور از هرگونه دروغ پردازی و خیال بافی میباشی اگرچه اندیشه های بلندی داری و اجرایی انها نیازمند زمان زیادی میباشد انشاء الله به امید دیدن انروز (139336)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۱:۵۳
بسيجيان پيرو خط امام و رهبر، برادران اصولگرا، ايرانيان آزاد انديش، عزيزان اصلاح طلب باور كنيد آقاي رضايي يك هديه الهي در اين مقطع است. واي به حال ما اگر اين هديه را نپذيريم و آنرا ارج ننهيم. ضمنا اگر آقاي موسوي راي آوردند اميدوارم مسئوليت سازمان مديريت كشور را به آقاي رضايي بدهند. (139340)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۶:۱۰
ما كه از اين برنامه هاي دكتر آقا محسن رضايي چيزي سر در نياورديم !

يا ما خيلي بيسواديم يا اينكه ايشان و برنامه هايش خيلي سطح بالاست ، به حدي كه براي اكثر افراد جامعه قابليت فهم و درك ندارد.

احتمالا اين برنامه ها را فقط سطوح بالاي نخبگان! مي فهمند ! (139348)
 
مريم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۱:۱۲
سلام.تو رو خدا كامنت منم بذارين ديگه.1000 تا تا حالا زدم.
درسته كه آقاي رضايي از شيوه حمله استفاده نكردن كه بسيار هم خوب بود اما به نظرم باز همون حمله موسوي و كروبي به احمدي نژاد باعث شد كه ديشب حرفاي رضايي راحت تر احمدي رو مات كنه و حرفاش تاثير گذار باشه.يعني زمينه آماده شده بود.
درود بر رضايي،موسوي،كروبي (139351)
 
مثنوي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۲:۳۳
آقاي احمدي نژاد 4 سال قبل موقع انتخابات خوب شروع كرد. هممون رو اميدوار كرد و ما فكر ميكرديم حالا اگر ايشون بياد چه اتفاقات بزرگي ميخواد بيفته. خصوصا در زمينه مفاسد اقتصادي و نرخ تورم و ... ادعاهاي بزرگي ميكردن كه يك رقمي ميكنم اين عدد رو . ما همه ميدونيم كه توي اين مملكت اينطور كارها رو نميذارن راحت انجام بشه و خيلي مقاومت ميكنن. با وجود اينكه همشون خيلي خوب ميدونن دست چه كساني آلوده ست و حالا با استدلالهاي خودشون نميخوان اينچيزا بيان بشه. ولي خب متاسفانه رئيس جمهور اونقدرها كه بهمون اميد داد خواسته هامون رو برآورده نكرد. بازهم ميگم صرف نظر از فشارها و چوب لاي چرخ گذاشتنها، ما توقع ديگه اي داشتيم كه فكر ميكنم برآورده نشدن توقعاتمون بخش ديگه ايش برميگرده به منش ايشون. همون منشي كه اين روزهاي آخر خيلي بروز دادن. حيف. اين آدم با روحيه اي كه داشت ميتونست خيلي مثبت باشه ولي همين روحيه رو هم در جهت منفي داره ازش استفاده ميكنم. روحيه شجاعت و اعتماد به نفس و حقيقت طلبي رو و همه نيرو و توانش رو گذاشته انگار كه فقط ميخواد انتخاب بشه. من يه سوال ازتون دارم آقاي احمدي نژاد . اگر اسم مفسدان اقتصادي رو توي اين 4 سال به هر مصلحتي بيان نكردين، چي شد كه يك شبه اين مصلحت از بين رفت؟ چيزي به جز خواست قوي شما براي انتخاب مجدد؟ براي برانگيخته كردن احساسات مردم؟ ... آقاي رضايي من تا قبل از دوره احساس اطمينان نداشتم نسبت به حضور موفقتون. ولي حداقل تا اينجا به همه نشون داديد تنها كسي كه گرفتار جو موجود نشد، هدف رو گم نكرد و ثابت كرد كه مهم براش آينده مردمه،‌شما هستين. راي من از آقاي احمدي نژاد به آقاي رضايي برگشت و اميدوارم كه موفق باشن. (139352)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۳:۳۳
hاگه کسی بخواد در مورد مناظره دیشب از احجمدی نژاد حمایت کنه یه کم بی انصافیه. احمدی نژاد مات شد و خیلی سعی کرد بحث رو به بیراهه ببره. تموم حرفای میرحسین هم اثبات شد. نکتهخ جالب اینه که طبق قرعه کشی، میرحسین آخرین نفری هست که حرفاش رو در برنامه گفتگوی خبری شبکه 2 امشب می زنه و از آنجاییکه اثر گذاری آخرین حرفها در ذهن ها باقی می مان، صدا و سیما می خواد با اجازه به احمدی نژاد در روز 4 شنبه که کلاً تبلیغhت در رادیو تلویزیون نداشتیم اجازه آخرین حرفها را به او بدهد که خیلی نامریه. ای کاش صدا و سیما به حقوق کسانی که در مناظره موسوی-احمدی نژاد به آنها توهین شد هم این اجازه را می داد که بیایند و از خود دفاع کنند. (139353)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۷:۰۸
واقعا از تسلط و ادب اقای رضایی لذت بردم . هم تمام حرف ها و انتقادات خویش را مطح کرد و هم از دایره ادب خارج نشد و از همه مهم تر نسبت به جو سازی احمدی نژاد کم نیاورد و بلافاصله توانست جوی که ایشان ایجاد کرده بود را کنترل کند.
حیف که ایشان انقدر مقبولیت ندارد که امکان رای اوردن داشته باشد وگرنه حتما به ایشان رای می دادم . بخاطر رای نیاوردن اقای احمدی نژاد چاره نداریم جز این که به کسی رای دهیم که امکان بیشتری برای پیروزی دارد. یعنی اقای موسوی. (139359)
 
arash
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۱۱:۴۴
aghaye rezaei bale roshte tavarom teye 4 sale gozashte dar donya kheili bishtar az iran boodeh
makhsoosan dar ayalate motahedeye america ke eghtesade donya ro control mikoneh ke roshte tavarom shadidan ziad boodeh va hamzaman ham hoghooghe kargar va karmandha che dar sazmanhaye khosoosi che dolati taghriban beine nesf ta yek sevom shodeh pas vaziate eghtesadie iran dar 4 sale gozashte be joz austoralia ke ba iran yeki boodeh az tamame donya behtar boodeh (139367)
 
مهرداد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۱۹:۱۱
من با وجود اینکه به اصولگرایی اعتقادی ندارم اما از حریت جناب آقای محسن رضایی و دفاع ایشان از اصول اسلام و حکومت اسلامی به صورت مستدلل و معقول
در برابر آقای احمدی نژاد کمال لذت را بردم و اگر در سالهای آتی ایشان در انتخابات شرکت نمایند قطعاً نماینده بلامنازع اصولگرایان خواهند بود. (139378)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۲:۱۱
واقعا آقای رضایی میخوان بودجه بدون نفت ببندن و به زنان خانه دار حقوق بدن و به کارکنان دولت حقوق بدن و به سازمانهای دولتی بودجه بدن و نیمی از حقوق فارغ التحصیلان دانشگاهی که در بنگاهها جذب بشن رو پرداخت کنن؟!
واقعا این همه با بودجه بدون نفت در حال حاضر امکان داره؟!
دادن نیمی از حقوق فارغ التحصیلان که در بحثهای شبهای قبل ایشان مطرح شد و دادن حقوق به زنان خانه دار به معنای بزرگ شدن بدنه اقتصادی دولت نیست؟
تشکیل فدرال اقتصادی به معنای بزرگ شدن بدنه اداری دولت نیست؟
بستن کامپیوتر در خانه توسط زنان خانه دار و بار زدن شبانه انها توسط کامیونهای دولتی منطقی است؟!
به نظرم این ایده ها گرچه زیباست اما عملی به نظر نمی آید و یا منطقی! (139385)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۴:۳۴
ضمنا اقا محسن گفتند من گفتم اگر این صندوق توسعه ملی را از اول انقلا راه می انداختیم الان اینقدر پول داشتیم و میتوانستیم نفری 100 هزار تومن بدهیم!
خب یعنی الان اگر راه بندازیم باید 30 سال صبر کنیم دیگه؟! (139386)
 
مجيد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۲۸:۴۵
خوب است آقايان توكلي نادران خوش چهره قاليباف رسما حمايت خود را از دكتر رضايي اعلام كنند كه در بالا رفتن رايشان تاثير بسياري دارد (139387)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۱:۳۷
دکتر رضایی بر خلاف دو کاندیدای دیگر هم از علم اقتصاد بهره مند بود هم از اطلاعات کامل از شرایط کشور و هم بیان بی نظیری داشت لذا بحث شکست ناپذیری احمدی نژاد(که موسوی او را پدیدیه می داند) را پایان داد.ای کاش مردم ما برای یک بار هم که شده از روی تعقل رای دهند نه احساسات.یا زهرا یا زهرا یا زهرا... (139394)
 
ف.ع
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۸:۵۶
اقای رضایی در این مناظره دایم در مورد فدرالیزم اقتصادی صحبت کردند ولی حتی دراین مورد هم توضیح کاملی ندادند که بفهمیم این برنامه چی هست و ضمنا اگر بنا به گفته ایشان تنها ایران و 3-4 تا کشور دیگر هستند که این روش رو اجرا نمیکنند و این روش هم خیلی خوبه پس یعنی همه جای دنیا گلستان هست و ما بیخبریم. و این بحران اقتصادی جهان هم لابد توهمه. ضمنا ایشون فقط صحبت از انقلاب اقتصادی میکنند پس برنامشون برای بهداشت و سلامت .اموزش و ..... چی هست (139404)
 
حسين
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۴:۱۶
آقا محسن عزيزما اگر مي توانستند با نخبگان ارتباط برقرار كنند اول با فرزند خود ارتباط بر قرار مي كردد تا با عث .... نشود؟ (139411)
 
شهرام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۶:۳۴
آقاي احمدي نژاد
چطوره كه همه كامنت هاي طرفدارهاي شما از خارج كشوره؟ (139415)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۶:۳۷
آقای احمدی نژاد در قضیه واردات شکر فرمودند که اگه 10 کارخانه شکر بسته شود و کشت یک محصول هم نابود شود و بالطبع ده ها هزار نفر بیکار شوند هیچ اشکالی ندارد. آیا اگه 4 سال دیگم رئیس جمهور شوند در مورد بقیه محصولات کشاورزی و کارخانجات هم همین نظرو دارند؟ در این صورت خدا به داد کشاورزان و کارخانه دارانمان برسد (139416)
 
GHK.GMSS
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۵۶:۳۹
نه موسوی نه احمدی تفکر رضایی (139428)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۰۸:۵۷
آقای رضایی واقعا کارتون درسته من به عنوان اصولگرا به شما رای میدهم و به امید اینکه همه کسانی که قلبشان برای ایران می تپد به شما رای بدهند (139446)
 
روحانی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۳:۳۴
علم محوری
اخلاق مداری
پرهيز از غوغاسالاری
برنامه ريزی مدون و آينده نگر
کاريزمای مديريتی
نخبه پروری
درک درست از وضعيت اقشار مختلف
قدرت چانه زنی

دکتر رضايی مرد سياست است. کسی است که در يک کلمه \"می تواند\"...

همه می گويند دکتر رضايی فرد مناسب رياست جمهوری است اما رای نمی آورد. اما عزيزان, ما هستيم که رای می دهيم... ما, قدرت انتخاب داريم... نگوييم رای نمی آورد, اگر به دکتر رضايی اعتقاد داريم, رای بدهيم تا رای بياورد... (139453)
 
منصوري - اصلاح طلب
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۸:۱۰
برتري دكتر رضايي در مناظره آخر محبوبيت ايشان را درميان اصلاح طلبان واصولگرايان بصورت چشمگيري افزايش داد. (139461)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۱۹:۴۱
آقا محسن دمت گرم.احمدي نژاد يكي دو بار مي خواست از فضاي نقد كارشناسي با پيامي كه از بيرون به وي دادند به سمت حاشيه برود ولي نگذاشتي. (139465)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۱:۳۰
آقای رضایی در مستند اول خود فرمودند از آبرویم برای ورود به عرصه انتخابات گذشتم(نقل به مضمون).
به ایشان عرض می نمایم حتی اگر رای نیاورید ، وعده الهی در مورد شما تحقق یافته و آبرومندترین کاندیدا در بین مردم هستید. (139469)
 
آرمان
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۴:۳۲
یکی نیست به محسن رضایی بگه بابا جنگ20ساله که تموم شده هنوزحال وهوای نظامی گری داره.کم مونده بودنارنجک بیاره توی صداوسیما (139474)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۳۹:۵۱
عزیز برادر چون شوخی کردی من هم مثل خودت پاسخ می دهم!
رضایی عمرش را با انواع سلاح گذرانده است از قبل انقلاب و گروه منصورون تا جنگ و پایان دفاع مقدس!
اما دوستان شما تازه ترقه را کنار گذاشته و اسلحه واقعی را دیده اند ! (141114)
 
sudd
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۲۹:۳۸
رضايي هرچه كه باشد از آستين اكبر هاشمي رفسنجاني بهرماني
بيرون آمده است مگر مي شود هاشمي 12 سال كسي را پرورش دهد ازش استفاده نكند؟

دولت ائتلافي يعني چي؟
برادر محسن گفته كه مي خواهد از نخبگاني مثل هاشمي رفسنجاني مهدي كروبي مير حسين موسوي مهدي هاشمي رفسنجاني ياسر هاشمي رفسنجاني
فائزه وفاطمه هاشمي رفسنجاني و كساني كه اركان نظام اسلامي اند مثل دكتر سيد محمد خاتمي دكتر رهنورد. مركز ثقل امنيتي جمهوري اسلامي يعني
حسن روحاني كه به الواقع يك تنه ايران راز دهان شير بيرو ن آورد انرژي هسته ايي به ارمغان آورد.
حتي از احمدي نژاد هم در كابينه اش استفاده كند.
نظام فدرالي ايجاد كند كم كم زمينه تجزيه ايران به چند كشور را فراهم آورد بالاخره ما كه نخبه كم نداريم حالا به جاي يك رييس جمهور 9تا داشته باشيم به كي برمي خورد؟
مثلاً چه اشكالي دارد در دولت سايه غلامحسين كرباسچي بهترين شهردار روي كره زمين كه خدماتش اين چنين قند دردل مردم تهران آب مي كرد. (139482)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۱:۵۸
اگر رضایی و موسوی به دور دوم بروند باید آقای موسوی که از احمدی نژاد احساس خطر کرده است و وارد گود شده به نفع رضایی کنار بکشد چون خطر رفع شده است و اگر بماند یعنی سیاهکاری بوده است. (139486)
 
sadegh
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۳:۴۰
عقلم میگه رضایی دلم میگه موسوی
موندم سر دو راهی چه کار کنم؟ (139490)
 
ع.ص
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۴:۰۵
ضمن اظهار تاسف از اين همه نظرات ناعادلانه در مورد مناظره چند نكته را به استحضار دوستان ميرسانم:1-آقاي رضايي اعتراف كرد آمار احمدي نژاد صحيح است و دروغ نمي گويد ،چيزي كه آقايان كروبي و موسوي اصلا\"متوجه نميشدند چون از قبل ميدانستند بازنده مناظره هستند فقط تخريب كرده ويا با خطاب دروغگويي كمبود درك خود را از مسايل كشور اعلام ميكردند.2-بينندگان بدانند كه آمار نقطه اي هم همان كاربرد آمار سنواتي را دارد فقط( refresh )شده وبه روز است و به همين دليل كه آقاي رضايي آمار مفهميد اعتراف كرد كه احمدي نژاد راست ميگويد.3-آقاي رضايي تازه فهميد كه نظريه پردازي با اداره كشور از نظر اجرايي خيلي تفاوت دارد و بايد چهار سال ديگر روي اين نظريه ها كار كند و از زير بليط هاشمي هم خارج شده تا با اقبال مردمي هم مواجه شود .4 -در مورد اداره مناظره هم بايد گفت ضمن اينكه هردو خوب شروع و تمام كردند ولي دو اشتباه در سخنان رضايي هم (اداره كشور در جنگ و اظهار نظر در مورد حمله آمريكا كه احمدي نژاد هم با اغماض از آن گذشت چرا كه ايشان رييس شوراي امنيت ملي كشور هستند و جاي گير دادن داشت) فرصتي براي احمدي نژاد بود تادر ده دقيقه آخر رضايي را مشغول كرده و بداند احمدي نژاد ظرفيت يك رييس جمهور كامل را مخصوصا\"با اين رقيبان بازي خورده (آقايان كروبي و موسوي )دارد كه اگر هر كدام رييس جمهور شوند مانند عروسك خيمه شب بازي بايد منتظر بازي دادن خود توسط افرادي در پشت صحنه باشند.زنده باد ايران با يثاد شهيدان و امام راحل(ره) (139491)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۳:۳۰
این اعتراف را ما برعکس دیدیم و احمدی نژاد جوابی نداشت!
تورم نقطه ای دردی را دوا نمی کند و تورم واقعی چیز دیگری است که آمارش در سایت بانک مرکزی است.
شخص صادق از ده نوع تورم نمی رود تورم نقطه ای را نشان دهد که برای بیننده هیچ کاربردی نداشته باشد و مخصوص بررسیهای خاص است. (141120)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۶:۱۶
اصولگرايان ورود رضايي به عرصه را جدي نگرفتند و امروز با اينكه قاطبه آنان او را موجه تر از احمدي نژاد مي دانند فرصت شيفت را از دست داده اند .
معجزه اي كه ممكن است رخ دهد ريزش آراي احمد نژاد به سبد رضايي خواهد بود و در دور دوم معادلات جديدي ايجاد مي گردد كه هيچ اصلاح طلبي نمي تواند به خروج موفق موسوي از آن مطمئن باشد .بايد ديد (139496)
 
فرشاد
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۵:۰۷
اقا طرف صحبت من بیشتر مدیریت سایت الف و دیگر هم وطنان اصول گراست .
واقعا حیف نیست شخصیت بزرگ و پخته ای نظیر دکتر رضائیی رها شد و اقایان اصول گرا پشت سر احمدی نژاد صف کشیدند ؟به نظرم این دوستان یک عذر خواهی بزرگ به آقای دکتر رضائی و همینطور اصل اصول گرائی بدهکارند. یک پوپولیست کجا و یک سردار با وقار اب دیده کجا؟ (139516)
 
سپهر
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۰۸:۴۳
ته نظرم جناب رضایی خیلی خوب و روشمند صحبت کرد و برنده مناظره بود. در ضمن ایشان از دایره ادب و اخلاق هم خارج نشد و همچنین در دام احمدی نزاد هم قرار نگرفت. (139528)
 
عمران
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۱۵:۲۲
مناظرۀ دکتر رضایی در شب 18/3 با رئیس محترم جمهوری جناب آقای دکتر احمدی نژاد مرا دوباره امیدوار کرد. به این سبب که دانستم پژوهش هایم اگر به هیچ کاری نیاید لااقل برای همکارانم و در آینده محل رجوع و قابل ارزیابی خواهد بود. من برخورد دانشگاهی او و رفتار آرامش را می ستایم. او در این مناظره بسیار به من آموخت. من او را قبلا \"محسن مدل\" خوانده بودم. امیدوارم لقبی که او را خوانده ام آزُرده اش نکرده باشد. حال می نویسم او الگوی رفتار سنجیدۀ دانشگاهی نیز هست.
من البته الگویی انسان شناختی نیز از رفتار رئیس جمهور محترم استخراج کرده ام: او در همه مناظره ها تا ده دقیقۀ پایانی تاب می آورد. اما افسوس از همان مرزی که بین ده دقیقه پایانی می گذرد. رفتار او هم از حد اعتدال می گذرد. کاش آن ده دقیقه نبود یا اندکی تحملِ ایشان بیشتر بود. در نخستین مناظره در همین مرز او عکس و مدرک سرکار خانم زهرا رهنورد را در آورد. وبه نظر نقطۀ منفی اساسی در آن مناظره همین لحظه بود. در مناظرۀ دوم نامبرده، درهمان مرز پدیدار شد و او چندین بار به قضایای شهرام جزایری ارجاع داده و به کروبی به قول معرف سه پیچ داد. در سومین مناظره اش در همان مرز او به محسن مدل پرید و گفتار او در مورد اینکه در سال های نخست انقلاب دولت را اداره می کرده اند، مورد حمله قرار داد. برخلاف انتظار( لااقل اینجانب) محسن مدل با کمال آرامش برخورد کرد و این البته به نظر من اوج یک شخصیت دانشگاهی در مناظره بود.
ادامه را در http://archaeologist1.blogspot.com می توانید بخوانید. (139533)
 
شهروند
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۱۶:۳۵
من قبل از مناظره فکر می کردم آقای رضایی با توجه به اینکه دکترای اقتصاد دارن حسابی حال احمدی نژاد رو بگیرن و اونو به چالش بکشونن ، ولی الحق و انصاف بعد از مناظره گفتم بابا این احمدی نژاد خیلی مسلطه ، تقریبا تمام سوالهای رضایی را پاسخ داد و واقعا هم قانع کننده بود ، مثل جریان کم کردن تعرفه واردات شکر - حمایت نکردن دولت از بنگاهها - رکود بورس - اینکه گفتند بخشی از تورم به خاطر سهمیه بندی بنزین بوده است و جوابی که برای تعویض وزرایشان دادند که گفتند هیچکس در انتخاب افراد معصوم نیست و ...
در ضمن آقای رضایی هم سوال آقای احمدی نژاد را در رابطه با چگونگی تامین پول صندوق سهام جواب ندادند که فکر کنم تقریبا نشان می داد تئوری ایشان جنبه عملی حداقل توی 4 سال ریاست جمهوری (اگر رضایی رای بیاورد) ندارد - یعنی تا ایشان بخواهد زمینه ها و تصویب قوانین و لایحه ها را برای طرح خود عملی کند ، فکر کنم 4 سال ریاست جمهوری ایشان تمام شده.
در ضمن خود آقای رضایی هم اذعان کردند که وزیر اقتصاد آقای احمدی نژاد نخبه است و گفتند اگر من هم رآی بیاورم از ایشان استفاده می کنم ، که این یعنی تایید تلویحی سیاستهای اقتصادی دولت
در آخر مناظره به تسلط احمدی نژاد به مسائل ریز و درشت مملکت احسنت گفتم
حتی اگر احمدی نژاد و رضایی را مساوی بگیریم ، با توجه به اینکه احمدی نژاد 4 سال تجربه کسب کرده به نظر من احمدی نژاد اصلح تر است.
دو کاندیدای محترم دیگه ، الحق و الانصاف اگه تعصب به خرج ندیم ، جلوی رضایی از لحاظ اقتصادی کم آوردن و مناظره احمدی و رضایی حکم بازی فینال را داشت . (139535)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۱۹:۱۶
در اینکه آقای رضایی پیروز این مناظره بود شکی نیست وقسمت عمده این پیروزی بدلیل این بود که تمام ترفند های حریف برای همه از جمله خود آقای رضایی رو شده بود و مانوری که روی مسایل اقتصادی از طرف آقای احمدی نژاد داده شده بود اینجا دیگر سودی نداشت چرا که آقای رضایی به عنوان دکترای اقتصاد را نمی توان مثل همه پیچاند.راستس اگر بیشنر طول میکشید شاید بحث ها تند تر وچالشی تر می شدکما اینکه در اواخر بحث به همان سو می رفت (139537)
 
ميثم
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۲۳:۰۲
راي به محسن رضايي وظيفه هر ايراني منصف آزاده اي است. (139545)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۲۳:۱۶
با سلام. در این مناظره آقای رضایی ثابت کردند که نامزد توانایی هستند. (139546)
 
شقايق كرامتي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۲۴:۵۸
آقاي رضايي باسلام و آرزوي تندرستي

در چهار سال اخير متاسفانه اين كانديداي مخالف اخلاق اينقدر راجب به شما و ديگران دروغ و شايعه پركني كرده بود كه من هيچوقت شخصيت والا و آن اخلاق زهراگونه را در حس نكرده و نميدانستم و الان واقف شدم كه مردي بسيار باكمالات و خونسرد و درمقابل دروغگويان با دست پر به ميدان آمديد خدا يارو نگهدارتان باشد اميدوارم دردولت آينده استفاده بهينه از شما بشود (139547)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۱:۱۱
باید اعتراف کنم که در این مناظره ها از اصلاح طلبان بیشتر از اینها انتظار می رفت.
کار درست را آقای رضایی کرد
که نه؛ به بحث و مجادله پرداخت و نه اجازه داد که حرمتش زیر پا گذاشته شود.
حتی وقتی که آقای احمدی نژاد سعی داشت با سوالات دیرهنگام وقت پایانی ایشان را از بین ببرد، با احترام کار خودش را پیش برد. (139553)
 
منوچهر ش
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۴:۲۷:۱۱
دوست عزیز رضایی هم در حال دستو پا زندن بود . (141681)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۵۵:۱۰
احمدي نژاد نشان داد از يك دكتر اقتصاد مسلط تر است .
لرزش دستهاي رضايي و حول شدنش پس از سوال احمدي نژاد در مورد اداره دولت زمان جنگ جالب بود .
نمكش هم جايي بود كه محسن رضايي گفت آمريكا با افشاگري من حمله نكرد . يك جاي ديگر هم كه دكتر احمدي نژاد گفت وزراي من جدي جدي و با كنكور دكتر شدند دلم براي رهنورد و رضايي سوخت . (139575)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۵۷:۲۲
آقای رضایی به خوبی از عهده تمامی مسایل اقتصادی و امنیتی برآمد و جای تبریک دارد.او بدون حرفهای بی ربط مسیله را اثبات کرد (139578)
 
دوستدار وطن
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۵۷:۴۵
برنده ی صد در صد مناظره سردار پاک وطن دکتر رضایی بود وبس....
ایشون بهترین گزینه برای ریاست جمهوری هستن. (139579)
 
alisafi
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۰:۴۶
سلام
بسیار مناظره خوب و بدور از دروغ بود
امیدوارم افرادی که چشم بسته از بعضیها حمایت میکنن کمی چشم باز کرده و جلوی دماغشان را ببینند
امیدوارم منطقی باشید
منطقی بودن به حرف زدن نیست به عمل کردن است
ادب مرد به ز دولت اوست (139585)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۱:۵۴
واقعا متاسفم که رئیس جمهورمون اصلا روحیه انتقاد پذیری ندارن. در واقع هیچ انتقادی از دولت رو بر نمیتابند. حتی کوچکترین و دلسوزانه ترین انتقادها رو دشمنی تصور میکنند. مگر نمیگویند که انسان جایزالخطاست؟ (139587)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۰۶:۴۰
آقاي رضايي چندتاسئوال رادرستجواب نداد يكي در خصوص اجراي طرح فدرال وي گفت فقط دو سه كشور در دنيا هستند كه مثل ما فدرال نيستند؟ راستي اين كشورهاي منطقه كداميك فدرال به معناي كامل هستند در خصوص شكورهاي ديگر هم همينطور از طرفي آقاي رضائي نشان داد كه واقعا نظام بروكراسي ايران را نمي شناد زيرا گمان مي كند هر طرحي كه بدهد طابق النعل بالنعل تصويب و اجرا مي شود راستي كدام دولت توانسته از مجراي مجلس كاملا طرحهاي خود را به تصويب برساند و در مرحله اجرا نيز با مقاومتهاي محلي مواجه نشود؟ آقاي رضائي دوران رياست جمهوري چهار سال است شما مي گويي براي كاهش مصرف انرژي اول كارخانه ها را مجبور مي كنم تا توليدات خود را بهينه كنند و بعد از آن بهاي انرژي را واقعي مي كنم راستي گيريم كه همه كارخانه ها گوش به فرمان شما باشند و حتي بنگاه هاي خصوصي هم چشم به دهان شما دوخته باشند كه هر چه شما مي گويي بگويند سمعا وطاعتا (دقيقا الگوي اقتصاد آزاد شما بايد اين باشد))) خوب اين مسير بهينه سازي و نوسازي كارخانه ها چند سال طول مي كشد و توليدات بهينه ماشين و اب گرمكن و توليدات برقي خانگي و صنعتي موجود چند سال طول مي كشد تا با اين توليدات بهينه جايگزين گردند و اصولا چه راه كاري براي مجبور ساختن مردم به تعويض يخچال و آب گرمكن و اتو و تلويزيون و اتومبيل خود داريد حالا گيريم اين امر را هم با دستورهاي نظامي خودتان همه گوش به فرمان اجرا كردند خوب اين پروسه چند سال طول مي كشد يك سال ؟ دو سال ؟ سه سال؟ چهار سال؟ واقعا در اين صورت تا كي مي خواهيد يارانه هاي انرژي را ادامه بدهيد و از كجا مي خواهيد اين يارانه ها را تامين كنيد شما كه مي خواهيد نفت و ماليات را از بودجه حذف كنيد ؟ معلوم است كه اقتصاد انقلابي شما نمايي كامل از روحياتنظامي شما دارد آقاي دكتر شما همه را گوش به فرمان خودمي بينيد ... در خصوص عدم انجام پيش بيني خود در خصوص حمله نظامي آمريكا نيز ناشيانه از رهبري هزينه كرديد در حالي كه در همان اوان رهبري نظام سخنراني كردن و بهافرادي كه مي خواهند وضعيت كشور را بحراني نشان دهند هشدار دادند. از طرفي اگر بوش مي خواست حمله كند مگر اعتنايي بهكمپين آبكي برخي سازمانهاي ايراني و آمريكائي مي نمود مثل اينكه يادتان رفته در جنگ عراق حتي ميان هم پيمانان غربي و سازمان ملل در خصوص حمله نظامي انشقاق به وجود آمد ولي بوش كار خودش را كرد اين همه تظاهرات و محكوم كردنها در آمريكا و اروپا هم تاثيري بر وي نداشت حالا چطور شد كه با اعلام خطر شما بوش جا زد؟ واقعا اين همه تبحر شما در مسائل امنيتي و نظامي جاي تقدير دارد ولي در كدام برهه نظام به محور شرارت تبديل شد و وقايعي مانند 18 تير و خرداد 82 كه صراحتا سياست آمريكا مبني بر تغيير نظام اعلام شد روي داد ؟ به گمان شما الان ما در آن وضعيت نابسامان امنيتي هستيم ؟ آيا اين چند بمب گذاري و حمله در همه زمانها وجود نداشته؟ چرا بي انصافي ؟ در خصوص آمارها نيز معلوم شد كه وقتي مبناي نگاه شما مبناي منفي باشد آمارها را آن گونه مي بينيد كه خودتالن مي خواهيد و دولت نيز همان گونه مي بيند كه خودش مي خواهد ولي بهترين راه راه مقايسه است با دولتهاي پيشين از راه آمار كه تقريبا دولت را مبري مي كند زيرا ما بايد دستاوردها را در مقايسه بنگريم نه در قبال آرمانها (139596)
 
مجيد عبادي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۲:۰۰
از آقاي رضايي انتظار ميرفت آنجا كه احمدي نژاد پي در پي سؤال ميكرد اسير ترفندهاي او نشود و با بزرگمنشي از او بخواهد كه صحبتش را ادامه دهد و خود (آقاي رضايي) در پايان صحبتهاي نهايي را ارايه كند. (139604)
 
نا شناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۲:۴۶
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=533306
خودتون قضاوت کنین . از خدا بترسین.... (139605)
 
حامد ايراني
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۸:۴۹
سلام به همه ي دوستان
وقتي بررسي ميكنم ميبينم واقعا آقاي رضايي در اين انتخابات از همه شايسته تر بوده و دليل هم دارم:

1- كل نامزدها به كار ناشايست تخريب يكديگر دست زدند بجز آقاي رضايي و اگر هم نكته اي گفته كاملا نقد و در فضاي دوستانه بوده
2-يكي ازمهمترين عوامل با برنامه بودن ايشون هست- ايشون معتقد هست كه ايران در شرايط نيروي كاري قرار داره كه ممكنه تا 200 سال ديگه رخ نده چون الآن ما يكي از جوانترين كشورهاييم. و از حرفهاي ايشون و از سايتشون مشخصه بررسيهاي زيادي راجع به كشورهاي منقلب اقتصادي انجام دادن
3- در چنين شرايط سختي شايد هيچ كانديدي جرعت به زبان آوردن انقلاب اقتصادي رو نداشته باشه
4- تنها كانديدايي است كه هر 3 مناظره خود رو با موفقيت به پايان رسوند
5- از عملكرد گذشته ايشون هيچ كانديدي نتونست ايراد بگيره در حالي كه همه به هم ايراد گرفتن
6- تنها كسي بود كه در حضور آقاي احمدي نژاد آمار واقعي رو همراه با اثبات گفت كه حتما همه دوستان ديدن كه آقاي احمدي نژاد به تورم 25 درصد اعتراف كرد
7-
8- و مهم تر از همه: آقاي رضايي من نديدم در تبليغاتشون حرفي از ساده زيستي و..... بزنن در حالي كه تبليغات مردمي و بسيار كمشون از ساده زيستي و همچنين از اعتماد به شعور مردم خبر ميده.

اما چون بحث مختص مناظره ديشبه لازم ميدونم چند نكته رو بگم:
مديريت فوق العاده جناب رضايي كه در كمال آرامش قدرت علم و آگاهي رو نشون دادند
و يكي هم هياهوي جناب احمدي نژاد و در واقع هياهويي براي هيچ. كاملا در 3 مورد بي منطق عمل كردن ايشون :
1-وقتي از آقاي رضايي پرسيدن در آن زمان دولت رو شما اداره ميكرديد؟يعني شما هم ميجنگيديد هم اوضاع اقتصادي و.... را خودتان اداره ميكرديد؟
در واقع آقاي احمدي نژاد خواستند با اين ترفند آقاي رضايي را در مقابل امام خميني (ره) قرار دهند (همچون مناظره قبلي كه آقاي كروبي را طرفدار اسراييل خواندند)
كه اين زيركي با زيركي بيشتر آقاي رضايي كه فرمودند: من در جواب سوال شما كه گفتين سابقه مديريتي ندارين گفتم كشور را از نظر مديريتي در مناطق 5 گانه كنترل ميكرديم
كه با اين زيركي خود احمدي نژاد در مقابل مردم قرار گرفت از اين جهت كه حواسش به بحث نبوده
2-وقتي گفتن شما در تلويزيون اعلام كرديد كه جنگ حتمي است و بعد گفتيد چون ما افشا كرديم جنگ نشد خواستند آقاي رضايي را در مقابل مردم قرار دهند
اين دفعه آقاي رضايي گفتند كه جنگ حتمي بود و اگر ريزبيني مقام معظم رهبري كه جنگ را حتمي اعلام كردند و به ما اماده باش 100 درصد دادند نبود جنگ حتمي بود
اينجارضايي با زيركي احمدي نژاد را در مقابل مردم قرار دادند
3- و در پايان هم احمدي نژاد با زيركي ميخواست كه وقت آخر را به هم بزند و خودش حرف بزند و سوالهاي بسيار ساختگي و تابلو ميپرسيد
اينبار آقاي رضايي با لبخند و صبرشان درس بزرگي به ايشان دادند و باز هم آقاي احمدي نژاد در مقابل مردم قرار گرفت كه مردم خودشان قضاوت كنند

اين هم قضاوت من بود
طبق اين دلايل وظيفه شرعي - فرهنگي - جامعه شناسي و اقتصادي و ايراني خود ميبينم كه تك راي خود را به آقاي محسن رضايي تخصيص دهد هرچند ممكن است راي نياورد ولي خيال من راحت است كه در انتخاب دولتهاي اتوبوسي نقشي نداشته ام.
شما هم يك راي داريد و آنرا از دست ندهيد و جواب من هم بدهيد شايد كانديد شما شايسته تر بود كه بخدا قسم با خوشحالي ميپذيرم (139611)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۲۰:۴۲
معنای اعتماد امام به ایشان را دیشب فهمیدیم (139616)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۲۸:۰۱
اين مناظره ها فرصت خوبي براي تنوير افكار عمومي است. شاخص هاي اقتصادي كه براي ارايه عملكرد دولت حاكم نشان داده مي شد با واقعيات منطبق نبود منتها آقاي رضايي با به تصوير كشيدن درست آن ها عملكرد واقعي دولت را آشكار كرد. به نظرم اگر كانديداهاي ديگر نيز توان استدلال خوب و اطلاعات دقيق تري از شاخص هاي اقتصادي را داشتند آقاي احمدي نژاد يكه تازي نمي كردند و در همان مناظره اول به چالش ذهني كشيده مي شدند. شايد بتوان گفت كه دفاع ناكافي و نامطلوب كانديداهاي ديگر باعث شد هنوز مردم در خصوص عملكرد واقعي دولت به نتيجه گيري نرسند. (139627)
 
رسول
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۲۹:۴۵
سلام به همه

در مورد تورم
اقتصاددانان عزيز توجه کنند اگه مدل اقتصادی را ميخواهيم با ديناميک کند کنترل کنيم بايد از تورم سالانه استفاده کنيم ولی اگر ميخواهيم سريعتر باشيم بايد از تورم نقطه به نقطه استفاده بشه. در واقع تورم 25% قديمی تر از تورم 15 مربوط به خرداد هست.

چرا برخی از ما جواب های آقای احمدی نژاد رو در نظر نمی گيريم و می گوئيم فرار می کند. آقای احمدی نژاد سوالات رو با اعداد جواب دادند و آقای رضائی حرف دو کانديدای ديگر رو تکرار کردند (دروغ) البته گفتند من با لفظ دروغ موافق نيستم عددسازی درسته. تحليل من اينه که آقای رضائی علی رغم اصولگرا بودن در يک جبهه با ديگران هستند و هيچ توجهی به نکات مثبت دولت ندارند و فقط ايراد میگيرند. همه ما ميدونيم چه نظام اداری و مديريتی بدی داريم و کار کردن چقدر سخته حالا درسته که بگیم برا جوبکشی نباید رفت مگه ما اینهمه پروژه عقب مونده نداشتيم که انتگرالش بر اين دولت گرفته شد!

تحليل آخر
ما طرفدارای آقای احمدی نژاد خيلی هستيم به خاطر خيلی چيزا البته نقد هم بهش داريم ولی اونائی که میخواهند به موسوی رای بدهند بدونن (البته بزرگترا رو میگم چون جوانها نبودند) که آقای موسوی داره از سمتی حمايت میشه که سالها حق ما رو خورده اند و ما این را میدانستیم پس چرا حال این را در نظر نمیگیریم
والسلام (139628)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۳:۲۲
این مناظره حجت را بر ما اصولگرایان تمام کرد و رضایی مردیست به معنی واقعی کلمه اصولگرا و نشانه بارز هوشمندی شهامت و صداقت، واقع بینی و از همه مهمتر آگاه به علوم روز دنیا (139638)
 
حسام
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۷:۲۵
من از طرفداران اقاي احمدي نژاد بودم اما وقتي برخوردهاي غير صادقانه و نا مناسب اقاي احمدي نژاد را مشاهده نمودم دريافتم كه ايشان نمي تواند سكاندار ي مديريت كشور به عهده بگيرند ديگر تصميم گرفتم راهم را از اقاي احمدي نژاد جدا كنم راي خود را به سيد بزرگوار مي دهم انشالله ديگر شاهد كتمان دروغ از جانب منتخبين ملت نباشيم نكته اخر :يك اصوالگراي واقعي هيچگاه به سمت كتمان حقايق نمي رود و هميشه جانب انصاف در نظر مي گيرد (139651)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۷:۵۰
با سلام
من فکر می کنم اگر دوستان تعصبات افراطی رو در مورد کاندیداهای مورد نظرشون کنار بگذارند می تونن انتخاب مناسب تری داشته باشن که به نفع همه هست.من چهار سال پیش یک انتخاب نادرست داشتم .دلایلم برای این حرف زیاده. ولی مهم اینه که دیگه این انتخاب اشتباه رو تکرار نمی کنم. امید وارم آقای رضایی موفق باشند. (139656)
 
نا شناس
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۹:۴۵
بنده خدا با رمز یا زهرا اومدن هنوز تو حال و هوای جنگن!اخه برادر من مگه میدون جنگه؟ مگه عملیاته؟ یه سر بند یا زهرا هم می بستین !تاسف می خورم این روزها امام و رنگ سبز و سیدی و حضرت زهرا(س)..........اللهم عجل لولیک الفرج. (139665)
 
ک، م
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۴۰:۰۵
با سلام؛
شما بي طرفانه قضاوت نمي کنيد. زيرا:
اولا همانطور که مي دانيد آقاي احمدي نژاد به دليل مصاحبه و مذاکره و مؤانسه و معاونه و معانقه و مصافحه و ... شب قبل موسوي و کروبي که هر دو عليه وي و نه در راستاي مناظره صحبت کردند؛ حق داشتند از خود دفاع کنند.
ثانيا مگر ماندن در استوديو و ضبط برنامه فردي بعد از مناظره اشکالي دارد؟
ثالثا گفته ايد آقاي محسن رضايي در مناظره آقاي احمدي نژاد را به سختي شکست داده است و حال آنکه درست برعکس مي باشد زيرا برنامه اصلي آقاي محسن رضايي که همان تقسيم کشور به 40 استان و 9 منطقه فدرال اقتصادي است؛ هم با تثبيت سياست هاي اقتصادي مورد نظر خودش مغايرت و تضاد دارد و هم برنامه اي بسيار بزرگ و مبهم و رؤيايي مي باشد و هم با ساختار سياسي و اجتماعي و مذهبي و قوميتي ايران تضاد داشته و با توجه به ويژگي هاي ژئوپوليتيکي ايران مي تواند براي اتحاد کشور خطرات بسيار بزرگي داشته باشد.
رابعا ايشان براي مشکلات صنايع و فرسودگي آنها راه حلي ارائه نکردند.
خامسا منابع لازم براي پرداخت 100 هزار تومان به مردم را نيز مشخص نفرمودند.
...
و السلام (139667)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۴۸:۲۰
افرین بر اقا محسن
پیشنهاد من میر حسین رییس جمهور محسن رضایی معاون اول. (139683)
 
حسین مزارعی
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۵۲:۰۱
واقعا آقای رضایی در هر جنبه و بعدی چه اخلاقی و چه علمی پیوز بی چون چرای این منظره بود..واقعا هر کسی هم جز جناب رضایی رییس جمهور بشه باید از رضایی به عنوان یک مشاور توانا و دلسوز استفاده کنه..
واقعا این چند وقته آقای احمدی نژاد به هر کی و هر جا دلش خواسته توهین کرده..و بدتر از همه توهین به همین ملتی که خودش سنگش رو به سینه میزنه..راست راست تو دوربین نگاه میکنه و به ملت دروغ میگه..آخه به چه قیمتی..به قول آقای رضایی احمدی نژاد با روحیه دیکتاتوری و عقل کل پنداشتن خودش هیچ کس رو واسه خودش حفظ نکرده..واقعا اگه مجددا رییس جمهور بشه داشتن ایرانی شاداب را نسل ما باید به گور ببرند (139690)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۵۴:۳۳
به نکته مهم اخلاقی جدای از مباحث کارشناسی می خواهم اشاره کنم . چرا جناب احمدی نژاد در جریان مناظره اقدام به تحقیر و کوچک کردن سوابق اجرایی رقیب خود می نماید. اولا\" چهار نامزدفعلی که با معیارهای قانونی و توسط شورای نگهبان مصداق رجل سیاسی شناخته شده اند واجد شرائط لازم از بعد اجرائی برای اداره کشور هستند و مردم از دید خود فرد اصلح را انتخاب خواهند کرد. ثانیا\" منهای چهارسال ریاست جمهوری دوره کنونی ،خود دکتر احمدی نژاد در نامزدی همین دوره ، از سوابق اجرائی انچنان بالائی برخودار نبود و شرائط دکتر رضائی از این جهت بهتر از ایشان است. ثالثا\" مدیریت در نیروهای مسلح کشور و فرماندهی در جبهه های جنگ و دفاع و حضور پر رنگ در اداره بحرانی ترین شرائط کشور بسیار سابقه ارزشمندی است . انهم نه فقط به لحاظ قداست بلکه بعنوان سابقه مدیریتی و اجرایی.( البته پاسخ و دفاع دکتر رضایی و اینکه گفت دولت را ما اداره می کردیم جالب و مناسب نبود ). امیدوارم جناب دکتر احمدی نژاد که همیشه سخنان خود را با دعای فرج شروع می کند متوجه شود که میلیونها مخاطب قبل از اینکه دنبال پیدا کردن فرد پیروز در این مناظرات باشند بدنبال یافتن انسانیت ،اخلاق و جوانمردی هستند. و احتمالا\" یکی از تعاریف اصولگرایی نیز همین می باشد. والعاقبه للمتقین . (139692)
 
علي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۵۶:۵۵
به خدا بعد از ديدن اين مناظره ها شرم سارم ، شرم سارم از اينكه 4 سال با دروغ زندگي كرده ايم .به عنوان يك مسلمان و پيرو خط امام از مقام معظم رهبري استدعا دارم در مقابل دروغها و بي حرمتيهاي احمدي نژاد از خودشان عكس العمل نشان دهند.زنده باد ايران و ايراني كه دروغگويان و عوام فريبان را در روز 22 خرداد به سزاي اعمالشان خواهند رساند. (139694)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۴:۱۴
این مناظره بار دیگر نشان داد که چگونه عقل ومنطق با صلابت تمام واقعیات را

عریان میکند وفرد مغرض چگونه مقهور شده وسعی میکند بحث را به انحراف

وجدال بکشاند.منطق آقای دکتر رضائی کار خود را کرد و متاسفانه برخورد آقای

احمدی نزاد بیان شیخ اجل سعدی را تداعی میکند که گفت:

\" رسم جاهلان است که چون به دلیل از خصم فرو مانند سلسله خصومت

بجنبانند\" (139713)
 
ساداتي
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۵:۱۹
نقطه نظرات مختلفي مطرح شد كه قابل تقدير است اما آن كساني كه بدون درنظر گرفتن مسايل تئوري وعملي در اقتصاد اظهارات آقاي رضايي را انقلاب اقتصادي فرض كردند وآنرا شاهكار دانسته واو را موفق در مناظره پنداشتند بدانند كه ايشان عليرغم دارا بودن تخصص در مقابل كسي با بررسي نظرات كارشناسان مختلف در اجرا به اين روند رسيده وايشان نتوانست روشن كند كه نظرش از فدرالي وبهره گيري از صندوق توسعه وپرداخت صد هزار تومان چيست وبه جاي پاسخ آدرس سايتش را بدهد بيانگر اينستكه ايشان عليرغم تلاش هايي كه انجام داده ومناظه هم به خوبي برگزار گرديده است موفق نشد طريقه اجراي نظراتش را بيان كند .در دنياي علم نظراتي مطرح است كه در موقع شنيدن شايد خيلي زيبا وموفق جلوه دهد ووقتي كه علي الارض مي شود عيوب آن ظاهر مي گردد. مثلاً اختصاص يارانه ها از مصرف به توليد است واينكه چگونه مي خواهد اين طرح را اجرا كند پاسخ روشني بيان نكرد مثل مصرف 5/4 ميليون بشكه نفت در داخل وچگونگي كنترل آن پاسخي ارائه نكرد واز طرفي هدفمند كردن يارانه ها را كه در زمان دولت آقاي هاشمي مطرح بوده ودر اين دولت طرح اجرايي آن تهيه وبه مجلس ارسال شد نيز فقط ابراز مخالفت باطرح كرد وراهكاري ارائه نكرددر حال كه آقاي احمدي نژاد مدعي تخصص در زمينه اقتصاد نبوده اما موفق شده از برنامه اقتصادي تنظيم شده خود بخوبي دفاع نمايد (139715)
 
۱۳۸۸-۰۳-۱۹ ۱۶:۱۲:۵۳
بیجاره الف که تابناکست (139732)
 
يك ايراني با غيرت
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۰۹:۰۸:۲۶
جناب آقاي رضايي تو هم باختي.
چرا؟
1- حكومت فدرالي شما براي بيست ساله ديگه خوبه
2- صندوق توسعه شما خالي هست از كجا ميخواي پولشو بياري
3- واقعا بانكهاي ما اينقدر سود ميدن! پس اگه اينطوري هست چرا اون وقتا نميدادن
4- شما هم فهميدي حرف احمدي نژاد درسته ولي زير بار نرفتي. از شما بعيده كه نرخ تورم رو ندوني خيلي هم بعيده نقطه و دوره اي پس چرا توضيح ندادي كه از كدام بيشتر استفاده ميكنن. خيلي بلايي رضايي خيلي بلايي. شما دكتراي اقتصاد داري
5- راستي گفتي بودجه بدون نفت ميبندي خيلي جالبه ولي نگفتي از كجا و چطور ؟
6- رضايي جان اينجا ايران است . ايران كه ميخواد آباد بشه طرح شما در عينه اين كه شايد خيلي هم خوب باشه به درد چهار سال حكومت حضرت عالي نميخوره بايد شما يه دوره ده ساله باشي حداقل بعد ميشه اميدوار بود. برنامه داره اين مملكت شما موظف به اجراي اون هستيد چرا براي مردم توضيح نميديد كه طرح شما اول بايد بره مجلس بعد اگه تصويب شد ميشه اجرايي تازه بودجه اونو هم بايد پيش بيني بكنيد از كجا معلومه از نفت پس به مردم دروغ نگوييد كه من بودجه بدون نفت ميارم امكان نداره به خدا امكان نداره. شما خودتون ميدونيد هر كاري كه ميخواهيد براي مملكت انجام بديد بايد از مجلس اجازه بگيريد يعني از نمايندگاني كه من و ميليونها نفر فرستادن به مجلس كه از حقوق ما دفاع كنن. پس اين همه طرح شما يا اول در مجلس تصويب شده كه خيلي جاي تعجب هست يا ميخواد تصويب بشه كه الله اعلم .
پايان حرفم اينكه : خيلي ها نامرديشونو نشون دادن .
مردم
اين دولت اگه با ما صادق نبود بحث مناظره هارو تفره ميرفت و نميگذاشت اين كار صورت بگيره مگه ما توي اين چند سال تلويزيون نداشتيم . اگه نداشتيم كه بازم دم احمدي نژاد گرم كه همه ما تلويزيون دار شديم . چرا توي امسال بحث دورغ گفتن اين بابا اينقد داغ شده؟ چرا امسال آمار ميارن ؟ چرا امسال همش بحث اقتصاد ميكنن ؟ خيلي برام جالبه! يا اون سالها اصلا آماري نبوده و الان هست؟ يا اون سالها بهشت بوده والان شده جهنم؟ يا اصلا ما اقتصاد نداشتيم و الان داراي اقتصاد و دكتراي اقتصاد هستيم ؟
نميدانم چرا روز را شب ميبينيم چرا روشنايي را تاريكي ( اللهم عجل لوليك الفرج) (140955)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۲ ۱۸:۰۶:۰۴
انصافا کی بیشتر برای مردم کار کرده؟کی بیشتر خونه ساخته؟انرژی هسته ای بدست کی راه افتاد؟ماهواره امید چی؟کی حقوق ها را زیاد کرد؟و... (144062)
 
بتو
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۷:۵۱
ابروی ملت را شمابرده اید (141127)
 
تعصب نه
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۸:۰۴
بعد از چها مطلب در این سایت امیدوارم این مطلب من چاپ شود
در مقایسه تطبیقی نرخ تورم دوره های گذشته آنچه مهم است روند تورم طی دوره است و نه متوسط دوره. اینکه ما اقتصادی را با 10/4 درصد تورم تحویل بگیریم و با 25 درصد تورم تحویل دهیم و بعد بیاییم و میانگین دوره را بگیریم فریب اذهان عمومی است. پایین بودن متوسط نرخ تورم با این توجه که نرخ تورم در ابتدای دوره نسبت به انتهای دوره بسیار کمتر باشد نه تنها به مفهوم عملکرد مطلوب اقتصادی نیست بلکه نشان دهنده سوء مدیریت است. افزایش نرخ تورم از رقم حدود 10 درصدی ابتدای دوره به 25/4 درصدی انتهای دوره نشاندهنده سوء استفاده از مدیریت تورم دوره قبل است. این به این مفهوم است که اقتصادی با تورم کم را تحویل گرفته ایم و اقتصادی با تورم بالا را تحویل داده ایم و حالا هم افتخار میکنیم که متوسط تورمان پایین است(در صورتی که اگر متوسط هم بگیریم 16/25 می شود و باز هم از دولت قبلی که 15/76بوده بالاتر است) رییس محترم دولت باید بدانند در ارزیابی کارنامه تورمی ایشان، رقم 25 درصدی ملاک است و متوسط نرخ پایین تر نشان دهنده موفقیت رییس دولت قبلی است. دولت قبل وقتی اقتصاد را به دست گرفت تورم 17/3 بود و این اقتصاد را با 10/4 تحویل داد(نکته قابل توجه اینکه سال 84 که سال آخر دوره دولت قبل در نظر گرفته شده نیمی از دوره در دولت قبل و نیمی نیز در دولت فعلی بوده است، با توجه به اینکه دولت جدید کار را در سال 84 تازه تحویل گرفته و معمولا سیاستهای اقتصادی با تاخیری زمانی اثر خود را بر جامعه می گذارند می توان این نرخ را حتی برای دولت قبل نیز در نظر گرفت که این امتیاز را نیز برای نشان دادن فاصله فاحش آمار ارائه شده توسط رییس دولت فعلی به نفع ایشان ثبت میکنیم که دیگر قابل نفی توسط کارشناسان ایشان نباشد). نکته قابل توجه اینکه این دوره نه تنها طولانی تر از دوره فعلی است بلکه متوسط تورم آن نیز با رقم 15/76 کمتر از دوره فعلی است. یعنی دولت قبلی اقتصاد را با تورم بالاتر تحویل گرفته و با تورم پایین تر تحویل داده است. و حالا دولت فعلی این را به نام خود مصادره میکند و به جای در نظر گرفتن نتیجه عملکرد خود با استفاده از تکنیکی غیر علمی سعی در توجیه عملکرد خود و موفق نشان دادن آن دارد. چه خوب است که در مناظره ها هم اخلاق انتخاباتی رعایت شود و هم در مباحث از مبانی درست و یکسان علمی استفاده شود تا بدین ترتیب نتایج قابل مقایسه باشند.

آنچه باعث بسته شدن چشم و عدم توجه به منطق میشه تعصبه.
تعصبه که باعث میشه برای هدفمون هر وسیله ای استفاده کنیم و با بیشرمی اون رو توجیه کنیم.
اگر اصول گراییم و به اصول اعتقاد داریم به نظر می رسد باید در مقابل دروغ و تزویر به صداقت و تواضع رای دهیم رای اصول گراهای واقعی یا موسوی و یا رضایی است. (141128)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۱:۱۵:۰۸
آقای احمدی نژاد دستپاچه شدند و گفتند


پول در جامعه مانند رگ در خون می باشد

اعتراف به تورم 25درصدی

اعتراف به مبنا ی اشتباه نرخ بیکاری

چند بار آقای رضای را موسوی خطاب کردند

و.... (141183)
 
منوچهر ش
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۴۲:۴۵
به عنوان شخصی بی طرف می گویم انصافا اگر مقداری تفکر کنیم می بینیم که این سه کاندیدا هرسه در حال صحبت و مناظره به واضح مشخص بود که تمامی حرفهای شان دیکته شده بود . اقای موسوی که به کل حرفی از خود نزد فقط حرفهایی که به او گفته شد ه بود بیان شد .اقای کروبی هم همین حتی از روی متن هم نتوانست انگا ر که در دقایق اخر متن را به او تهویل داده بودند و وقت نکرده بود یک بار مرور کند تا اینقدر ریپ نزند و اقای رضایی هم که مقداری بهتر صحبت کرده بود در حال مناظره نبود فقط از غیظ تا توان داشت از خودش تعریف و به اقای احمدی نژاد دروغ بست ..... و خطم کلام که تمامی کاندیدا ها در حال خراب کردن اقای احمدی نژاد بوده اند حتی تا توانستند دروغ بستند تا جو را به خرابی وطفداران احمدی نژاد را به سوی خود بکشند در اخر فقط بگویم واقعاکه مشخص هست که این سه کاندیدا در مقابل اقای احمدی نژاد درحال دست و پا زدن هستند ومن به انها تو سیه میکنم که دستو پا بزززززززززززززنیییییییید........ (141570)
 
اسی
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۴۴:۲۲
اگر توجه داشته باشید به آقای کروبی هم گفت کرباسچی و دقت نکردید که منظوری داشت از این موضوع که بفهماند به من و توی خام که پشت هر عروسکی که در محاسبه زبان میگرداند چه کسی نشسته است برادر میخواست پیراهن عثمان را نشانمان دهد که کل لشکر صفین برداشته اند (141576)
 
رامتین
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۴:۲۶:۰۷
من طرفدار آقای احمدی نژاد بودم. اما الان نظرم عوض شده وبا نظرات خوبی که آقای رضایی دارند بخصوص در حوزه ی اقتصاد به ایشان رای میدهم.از همه ی اصول گرایان نیز می خواهم به ایشان که با برنامه و متین هستند رای دهند. (141677)
 
reza
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۹:۱۹:۱۶
فقط اقا موسوي
سرورته (142209)
 
مینی
۱۳۸۸-۰۳-۲۰ ۱۹:۳۷:۴۶
اقای توکلی 8سال پیش باشعاری که دادی درصف طرفدارات قرار گرفتم دلم میخواست نظرت رادرباره مغلطه بازیهای تمام کاندیداها بدانم صحبتهای مغرضانه 4کاندیدا نشان میدهد هر کدامشان فقط برای تخریب دیگری امده وباسروصدا میخان کارشون راپیش ببرن متاسفانه همه کاندیداهاحتی اقای رضایی هم ازسروته اطلاعات امارها میزنند یا بااینکه بعضی دلایل را بهترازمامیدانند مغرضانه قسمتی ازاطلاعات رانمیگویند به امیدروزی که برای یک صندلی به مردممان دروغ نگوییم (142225)
 
محمدعلی
۱۳۸۸-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۶:۴۳
درمناظره اقای رضایی با اقای احمدی نژاد حرفهای اقای رضایی کار شناسانه بود ولی اقای احمدی نژاد بجای پاسخ منطقی سعی در فرار از واقعیات داشت درهرکشوری برای مبارزه با تورم وبیکاری وگرانی سعی در عدم تعویض رییس بانک مرکزی ووزیر اقتصاد رادارند امضای این افراد به پول کشور اعتبار میدهد ولی در دوران اقای احمدی نژاد این پستها امنیت نداشت میبینیم کشور دچار تورم بالای 25درصد شد خدارحم کند! (144036)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.