نظر منتشر شده
۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444907
شاید شنبه ها به جای پنجشنبه تعطیل شود/ تعطیلی 12فروردین و 15خرداد حذف می‌شود
بخش اجتماعی الف، ۲۴ بهمن ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تغییرات در تعطیلات رسمی کشور را بر اساس طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تشریح کرد.

شکور پورحسین شقلان بر ضرورت ساماندهی تعطیلات رسمی کشور تاکید کرد و افزود: در طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تغییراتی لحاظ شده که البته نیاز به بحث و بررسی زیادی برای تاثیرگذاری این تعطیلات بر اقتصاد کشور دارد.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت ادامه داد: در  ماده 2 طرح مذکور تعطیلی روز 4 فروردین به 5 فروردین تغییر پیدا کرده و روزهای 12 فروردین که مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران است و  همچنین تعطیلی 15 خرداد حذف می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: همچنین در طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور یک ماده به ماده 4 این قانون الحاق شده که بر اساس آن شنبه ها به جای پنج شنبه ها تعطیل خواهد شد.

وی با یادآوری قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید کرد: در این قانون که مصوب سال 86 است ساعات کاری کارمندان دولت 44 ساعت در هفته اعلام شده است همچنین در قانون کار نیز روز جمعه به عنوان تعطیل هفتگی کارگران با استفاده از دستمزد است که تعداد ساعاتی که برای کارگران ذکر شده از قانون مدیریت خدمات کشوری تبعیت می کند.

پورحسین، تاکید کرد: در اصل 17 قانون اساسی نیز اشاره شده که مبنای کار ادارات دولتی بر هجری شمسی است و تعطیلی رسمی در کشور نیز روز جمعه قرار داده شده است همچنین تعطیلی رسمی مدارس کلیمیان در روز شنبه تعیین شده که این مهم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز به همراه دارد؛ حال با توجه به همه این موارد در تعطیلات تغییرات بنیادی صورت نگرفته و مهمترین بحث آن تعطیلی روز شنبه خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: یکی از دلایل پیشنهاد تعطیلی روز شنبه ها همسان سازی با تعطیلات کشورهای دیگر است که نمایندگان در نظر دارند جهت تبالات بهتر اقتصادی این روز تعطیل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مقایسه روزهای تعطیل در ایران با دیگر کشورها، گفت: بر اساس این مقایسه، آمریکا 117 روز و چین 115 روز در سال تعطیل هستند درحالی که ایران 78 روز تعطیلی دارد که در رتبه یازدهم قرار گرفته است این درحالی است که  سرانه کار مفید در ایران 15 است اما آمریکا با این تعداد از تعطیلات،  سرانه کار مفیدش 42 است و این نشان می دهد کشورهایی که تعطیلات بیشتری دارند سرانه کار مفیدشان بیشتر است.
 
کلمات کلیدی : روز تعطیلات+تعطیلات آخر هفته
 
خسرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۵:۳۳
بیش 40 سال است بحث تعطیلات آخر هفته ایران با دیگرکشورها (4161305) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۵:۳۰
نظام مدیریت ایران در سکون مطلق هست و حاضر به کوچکترین تغییری از ۵۰ سال پیش تا به حال نیست. مثلأ اینکه فقط ایران سه روز با دنیا در ارتباط است درست است، ولی‌ قبل از آن، میتوان خیلی‌ کارهای دیگر کرد. حالا تقریبا در اکثر کشورهای دنیا، بانکها و یا حداقل بیشتر شعب آنها، ۷ روز هفته باز هستند و به خصوص تقریبا در همه کشورهای پیشرفته و حتی در حال توسعه، ساعت کار بانکها به خاطر در دسترس بودن از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب است ولی‌ در ایران، همه کارمندان بانکها میخوان ساعت ۳ یا چهار بروند خانه... البته در دنیا، کارمندان ۱۲ ساعت کار نمیکنند، ولی‌ مانند کار پاره وقت، ساعت کار آنها بسیار منعطف است، اینجور نیست که همه باید ۹ بیایند و ۹ بروند... مانند یک رستوران، با توجه به ساعت پیک، کارمندان می‌آیند و میروند.. مثلأ یکی‌ ۹ صبح میآید دیگری ۱ بد از ظهر و خلاصه نظام شیفتی... ولی‌ در ایران، همه میخوان با هم بیایند سر کار، و همه با همه بروند.. ترافیک را می‌بینید و... بسیاری کارهای مدیریت دیگری برای مدیریت زمان و مکان میتوان استفاده کرد، که در ایران، هرگز هیچ مدیری و دولتی به خودش زحمت نمیدهد، که خود را درگیر این کارهای پر دردسر کند!!!! فقط مهم انتخابات و حفظ مقام و فیش‌ها و امتیازات نجومی است.... (4161415) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۵:۱۷
والله اینجا که ماهستیم، بانکها از ساعت 8 صبح تا 12 و بعد هم از 14 تا 16 مشغول ارائه خدمات هستند و کارمندان در فاصله ساعت 12 تا 14 و 16 تا 18 به سایر امور بانک می پردازند نه خدمات به مشتریان.
دستگاههای متنوعی در محوطه بانکها نصب است که انواع کارهای پرداخت و دریافت و واریز و حواله و جمع آوری سکه و شمارش آن و افزودن به حساب و .... را انجام میدهند تا نیازی به حضور کارمند بانک نباشد. (4161631) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۷:۰۷:۰۷
پیشنهاد خوبی است. ساعات کار را باید از ده صبح تا 7 عصر برد و میانش یک ساعت استراحت. قطعا با این کار، مشکل دوشغله بودن کارمندان و مدیران هم حل می شود بخشی از بیکار یرفع می شود. (4161749) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۹:۱۱
موافقم اساسی (4161312) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۷:۲۲
شورای نکهبان نمبذاره مخالف قانون اساسی است (4161528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۶:۴۹
درآمد مردم دراین دوکشورراهم مقایسه کنید!!!!! (4161323) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۴۱:۴۲
امثال شما هم همش همين رو ميگيد
از هرجا هركسي بخواد شروع كنه سنگ ميندازيد (4161478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۳:۵۳
چه ربطی داره؟! (4161506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۸:۵۴
ساعت کار مفید رو هم مقایسه کنیم؟ یا نسبت حقوق به ساعت کار مفید رو؟ (4161531) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۷:۴۴
همین مونده بود که تعطیلات ما با تعطیلات شبات اسراییلی ها یکی بشه! (4161370) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۳:۱۲
اکثر ممالک دنیا شنبه و یک شنبه تعطیل هستند حالا اسرائیل با آن جمعیت کم را مد نظر قرار داده ای ؟ من اشتباهی رای موافق دادم . شرمنده ام . (4161452) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۳:۵۴
اصلا نظر حساب شده ای نیست
بحث همسان سازی تعطیلات قومیت نمیشناسه
اگر شما بفهمید که جابجایی این یک روز حداقل ۲۵ درصد در بهبود اقتصاد ایران نقش داره دیگه همچین حرفی نمیزنید
من به شخصه به شدت موافق این قضیه هستم (4161454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۴:۲۳
امثال شمایید که 40 ساله این مسئله رو لاینحل گذاشتید. (4161507) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۲۱:۲۳
یهودی ها کاری کردند مه همه مجبور هستند شنبه را تعطیل کنند. دنیای غرب شنبه و یکشنبه و حالا مسلمانها مه باید پنجشنبه و جمعه شان تعطیل باشد ، شنبه را تعطیل می کنند.
باید مواظب آنوسی ها همه بود. (4161550) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۰۴:۳۲
آخه تمام كشورهاي دنيا شنبه و يك شنبه تعطيلن حتي كشورهاي عربي براي انطباق با آنها روز جمعه و شنبه رو تعطيل كردن اونوقت بين اين همه كشور شما چسبيدي به اسرائيل مگه ما چه رابطه اي با اونا داريم. خوبه يه ذره وسيع تر به همه چيز نگاه كنيم (4161621) (alef-11)
 
سرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۳۴:۳۱
همین مونده که شما ااز اون ور دنیا اظهار نظر کنی. (4161652) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۳۲:۲۷
درشرایط فعلی و تعطیلی پنجشنبه و جمعه در ایران و شنبه و یکشنبه در سایر نقاط دنیا ، خیلی ها به غلط اینطوری فکر میکنند که در طول یک هفته حداقل 3 روز کاری و ارتباطی میان ایران و سایر کشور ها وجود دارد در حالیکه در عمل این گسستگی باز هم بسیار بیشتر از اینه که اونهم بدلیل وجود اختلاف ساعت میان ایران و سایر نقاط جهان میباشد ؛
مثلا با توجه به حداقل هشت و نیم ساعت تفاوت میان ایران و قارۀ امریکا ، وقتی شروع کار در اول هفته در آنحا مثلا ساعت 8/5 صبح دوشنبه باشد معادل است با ساعت 17 در ایران ، یعنی عملا پس از خاتمۀ ساعات کار ادارای روز دوشنبه در ایران و بر این اساس عملا فقط در ساعات اندکی از ساعات کاری در سه شنبه هاست که اندک فرصتی برای ارسال و دریافت موارد کاری در فرصتی یک روزه میان دو کشور وجود دارد وگرنه یا مصادف میشه با تعطیلات پایان هفته در اونجا و یا پایان هفته در اینجا !!!! ؛ (4161448) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۰:۴۰
نه شنبه نه پنجشنبه. باید ایران در این شرایط اقتصادی 6 روز در هفته کار کند. تنبلی بسه .... (4161495) (alef-13)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۳۶:۰۸
شما کار نشون بده من یکی هفته ای هشت روز کار می کنم. (4161655) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۸:۰۱
با یک سری کارهای بنظر کوچک و پیش پاافتاده میتوان بقا و پایداری نظام جمهوری اسلامی را تثبیت و تضمین کرد و تبلیغات منفی دشمن را خنثی کرد. از جمله همین هماهنگ کردن تعطیلات آخر هفته با سایر کشورها، کارهای کوچک در زمینه حقوق زنان و کودکان، رسیدگی و شناسایی افراد زیر خط فقر مطلق و ...
نمیدانم چرا اینقدر در برخی کارها کند عمل میشود؟ (4161516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۳۱:۴۸
عالی می شه (4161557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۴۳:۳۰
سرانه کار مفید ایرانیا ربطی به میزان تعطیلی نداره بلکه فقط و فقط به حس مسئولت پذیری مربوط میشه که کارمندای محترم دولت ندارن پس بیخودی تعطیلاتو زیاد نکنین لطفا ثانیا ما که الانم 5 شنبه ها تعطیل نیستیم پس حتما بعد هم شنبه باید بریم سرکار (4161588) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۵۴:۳۸
مشكل تعطيلات عيد ، يكي كم بودن تعطيلات رسمي و ديگري ، تعطيل شدن بي دليل مدارس است كه عموما" از 25 استفند تا 15 فروردين ادامه دارد ،
اگر مدارس هم يك هفته روز هفت عيد باز شود مشكل حل مي شود (4161603) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۰:۴۴
به نظر من همین الان خیلی خوبست (4161640) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۴۴:۵۰
حرفایی مثل طرح تغیر پایتخت یا این طرح تعطیلات هر چن وقت یکبار برای جلب توجه گوینده گفته میشه از اول هم معلومه عملی نمیشه (4161666) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۵۴:۱۴
لطفا روز كاري رو تعيين كنيد فعلا با اين اوصاف اقتصادي هر روز مثل تعطيلي است (4161681) (alef-3)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۶:۲۰:۵۶
مردم از روزهای پنج شنبه برای رفتن به سر مزار استفاده میکنن و کلا کسی شنبه ها مرده رو خاک نمیکنن پس بهتره به همین وضعیت که هست باشه (4161711) (alef-11)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۶:۴۳:۴۲
عجب دلیلی !!!!!!!!!!!!!!!!! (4161733) (alef-3)
 
رها
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۷:۲۲:۱۲
اينجوري كه شما نظر داديد ظاهرأ زندگي خودمون رو بايد در ارتباط با مرده ها تنظيم كنيم!!! (4162255) (alef-11)
 
علی
Portugal
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۶:۲۹:۳۲
در ترکیه و مالزی و بسیاری از کشورهای عربی جمعه ها تعطیل نیست. البته نماز جمعه هم برگزار میشود. امیدوارم بزودی روزی برسه که بتونیم خودمون را باکشورهای دیگر دنیا از نظر اقتصادی همخوان و هماهنگ کنیم. (4161723) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۶:۴۷:۵۸
باید تمام تعطیلات بجز نوروز و عاشورا و بیست و یک رمضان حذف شود یعنی چی همه اش تعطیل (4161736) (alef-3)
 
هموطن
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۷:۲۵:۲۱
پیشنهاد تعطیلی شنبه بجای پنج شنبه خیلی عالی است
ولی تعطیلات نوروز نباید براساس شانس و اقبال باشد. بلکه باید حداقل 5 روز در ایام کاری تعیین شود . برای مثال اگر امسال سه شنبه عید است دولت باید 5 روز سه شنبه و چهارشنبه و پنچ شنبه و شنبه و یکشنبه هفته بعد رو تعطلیل اعلام کند و نه فقط دو روز کاری ! (4161764) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۷:۴۳:۵۸
لطفا اشخاصی که از عدم ارتباط با دنیا در روز پنجشنبه، به شدت در رنج هستند و میبینند که مملکت از انبوه صادرات روز پنجشنبه، محروم است، تشریف بیاورند سر کار. با بقیه چه کار دارند؟ مگر پلیس و بیمارستان و آتش نشانی و ارتش و غیره، تعطیلی دارند؟ (4161793) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۷:۳۷:۱۴
ببم جان تو این مملکت بخوای آب بخوری باید سه تا مجوز از دولت بگیری
ما هم اگر پنجشنبه بیاییم سر کار چون ادارات دو لتی و گمرکات تعطیل هستند باید بشینپم در و دیوار رو نگاه کنیم (4162258) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۷:۵۶:۱۴
تعطیل هفته 2 رور جمعه و شنبه، تعطیلات زاید حذف، ساعت کار واقعی بدون حاشیه ها 40 ساعت در هفته. در نتیجه سلامت روانی جامعه بهتر و رشد اقتصادی بیشتر. (4161802) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته