نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 157609
ابلاغ بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۱
 وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد تا هفته آینده خبر داد و گفت: ۱۰ هزار فرهنگی دارای بیماری صعب‌العلاج بازنشسته می‌شوند.

به گزارش فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش شب گذشته در حاشیه چهاردهمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات اصلاحیه بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان، اظهار داشت:‌ آنچه که در مجلس و قانون بودجه مصوب شد در واقع یک اصلاحیه بر قانون بازنشستگی پیش از موعد است که همه قوانین همان است به جز بحث ۵ سال ارفاقی.

وی با بیان اینکه براساس اصلاحیه قانون بازنشستگی پیش ازموعد خانم‌ها با ۲۰ سال سابقه و بالاتر و آقایان با ۲۵ سال سابقه و بالاتر می‌توانند بازنشسته شوند، گفت: اجرای این طرح از نظر اعتبار مشکل دارد، چرا که اعلام شده است از طریق منابع داخلی یا فروش اموال انجام شود.* بازنشستگی پیش از موعد تنها برای فرهنگیان بیمارحاجی‌بابایی ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است در سراسر کشور فرهنگیانی باشند که دارای پرونده بیماری صعب‌العلاج باشند، مقرر شد یک کار کارشناسی انجام پذیرد و تعدادی سهمیه برای هر استان با توجه به جمعیت استان‌ها مشخص شود تا مدیران کل استان‌ها در قالب این سهمیه بتوانند تعدادی از فرهنگیانی که دارای اولویت هستند، بازنشسته پیش از موعد کند.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم مشکل حدود ۱۰ هزار فرهنگی را از این طریق حل کنیم، البته به شرطی که پرونده پزشکی‌شان کامل باشد، جزو بیماری‌های صعب‌العلاج باشند و در چارچوب سهمیه استانی باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه، سعی می‌کنیم تا هفته آینده بخشنامه آن را به استان‌ها بفرستیم، افزود: در گذشته ناگزیر بودیم به تعداد هریک از ۱۰ هزار بازنشسته، ۱۵ میلیون تومان به حساب تأمین اجتماعی و بازنشستگی واریز کنیم که اکنون دیگر این موضوع نیست، اما باز هم نمی‌توانیم به تعداد نامحدود بازنشسته پیش از موعد داشته باشیم چون منابع داخلی چنین اجازه‌ای را به ما نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان برای ارائه درخواست بازنشستگی پیش‌ از موعد در چه زمانی اقدام کنند، گفت: بودجه دو روز است که به ما ابلاغ شده است و فرهنگیان باید صبر کنند تا بخشنامه را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کنیم، اما با توجه به جلسه‌ای که پنج‌شنبه این هفته با مدیران کل استان‌هابرگزار خواهیم کرد، هماهنگی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بتوانند با توجه به سهمیه‌ای که دراختیارشان قرار داده می‌شود، با اولویت فرهنگیان راتحت پوشش قرار دهند.* بودجه ۹۱ آموزش و پرورش ۱۵ هزار میلیارد تومان است

حاجی‌بابایی در خصوص بودجه سال ۹۱ آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش نسبت به بودجه کشوری مناسب است و نسبت به مصوب سال ۸۹ و ۹۰ در زمینه‌های عمرانی و جاری افزایش بیشتری دارد.

وی ادامه داد: عدد بودجه آموزش و پرورش۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط دولت پیش‌بینی شده بود که با اضافه شدن اعتباراتی نظیر ۲۰ درصد ورزش یا تجهیز هنرستان‌ها به حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری درباره مشکل استخدام فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم، بیان کرد: ما ۲ نامه را آماده کردیم که یکی براساس قانونی بود که قبلاً وجود داشت که از دی‌ماه سال گذشته به استان‌های کشور دادیم تا پرونده‌ها را تکمیل کنند که این نامه برای آن دسته از فارغ‌التحصیلانی بود که مشکل سربازی ندارند.

وی افزود: برای آن دسته از فارغ‌التحصیلانی که مشکل سربازی دارند، نامه‌ای به نیروهای مسلح فرستادیم که هر زمان پاسخ آن داده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

حاجی‌بابایی در واکنش به این جمله که عنوان شده است نیروهای مسلح پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش را قبول نکرده است، گفت: در آن صورت هر آنچه را که قانون بگوید انجام می‌دهیم.* گره بیمه طلایی فرهنگیان در مسیر گشایش

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درخصوص آخرین وضعیت بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی، اظهار داشت: اخیراً و در دو سه روز گذشته جلسات خوبی با وزیر رفاه و سازمان بازنشستگی برگزار شد که جهت مثبتی داشته است و تمام تلاشمان این است که این کار انجام پذیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید روند قانونی این موضوع طی شود که شامل مبلغی است که بیمه ایران اعلام می‌کند و دوم اینکه مجموعه آنچه که تدارک می‌بینیم و از بازنشسته‌ها می‌گیریم و آنچه سازمان بازنشستگی می‌دهد، بتوانیم هماهنگ کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان بازنشسته در انتظار بیمه طلایی هستند، چه وعده‌ای برای تحقق آن می‌دهید؟ گفت: من که نباید وعده بدهم، قانوناً این وظایف سازمان بازنشستگی است و ما به عنوان کمک ورود پیدا کرده‌ایم و هر وقت که شرایط آماده شود، همکاری می‌کنیم.* بازرسی‌ها نشان می‌دهد ثبت‌نام دانش‌آموزان موفقیت‌آمیز بوده است

حاجی‌بابایی در خصوص اخذ وجه در مدارس در هنگام ثبت‌نام اظهار داشت: از تمام مدیران مدارس تشکر می‌کنم به این دلیل که روند ثبت‌نام در سال جاری بسیار بهتر شده است و ما همه توانمان را به کار می‌گیریم تا شهروندان به موقع و با کمترین مشکل ثبت‌نام فرزندانشان را در مدارس داشته باشند که بازرسی‌ها نشان می‌دهد تاکنون به خصوص درشهر تهران موفقیت‌آمیز بوده است و اگر مورد یا اشکالی وجود داشته باشد، در صورتی که بگویند پیگیری می‌کنیم.

وی به مدیران مدارس توصیه کرد که با تمام دیدگاه‌ های تربیتی که دارند از مردم پذیرایی کنندو سعی کنندثبت‌نام‌ها به موقع انجام شود تا کسی معطل نشود، ضمن اینکه خلاف مقررات و قانون کار خاصی انجام نگیرد.
 
حسینی
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۲:۱۳
ازخدمات وفعالیت های وزیرمحترم تشکرمی کنیم.امیدوارم درخصوص بازنشستگی بیشرمساعدت فرمایند.اگه مشکل پاداش آنرادارند،به صورت تدریجی واقساطی پرداخت نمایند.دراین زمینه می توانندازمتقاضیان درمورد زمان انتظارپرداخت پاداش کمک بگیرند. (808906) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۳:۰۵:۱۶
مدتش زیاد نباشد (836115) (moderator19)
 
hanyeh
۱۳۹۱-۰۳-۱۸ ۰۲:۲۳:۲۴
با سلام
خواھش می کنم این قانون بازنشستگی پیش از موعد را اجرا کنید
باور کنید نیروی تازە نفس خیلی خیلی بازدەایش از ماھا بھترە
مخصوص الان کە امثال من ھم کە مشکل داریم و بوی این قانون بە دماغمون خوردە، شب و روز فکر و خیالم شدە اجرای این قانون.
شوھرم خارج از کشورە بە ھوای بازنشستگی دارم دوری رو ازش تحمل میکنم
محض رضای خدا اجراش کنید
بە خدا با حقوق 20 روز و بدون پاداش ھم راضیم
ثواب دارە، تمنا میکنم
نذارید بیشتر از این زجر بکشم
یا یە راھی برام پیدا کنید (821195) (alef-15)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۱۰:۳۵:۴۶
با سلام
از زحمات وزير آموزش و پرورش سپاسگزاريم.در خصوص بازنشستگي پيش از موعد به همكاراني كه در ماموريت اداري سلامتي خود را از دست داده اند توجه بيشتري شود .و براي آنان امتيازي در نظر گرفته شود . با تشكر . (880465) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته