نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387406
بازجویی از تهیه کننده «۵ کیلومتر تا بهشت» در دادسرای جنایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰
تهیه‌کننده سریال تلویزیونی «۵ کیلومتر تا بهشت» دیروز با حضور در دادسرای جنایی تهران به اتهام تسبیب درمرگ غیرعمد پسرک ۱۳ ساله تهرانی تحت بازجویی قرارگرفت و با قرار کفالت آزاد شد.

به گزارش «ایران»، رسیدگی به این پرونده از شهریور سال ۹۰ به دنبال خودکشی پسرکی در شرق تهران، در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد محمدمهدی با استفاده از روسری و میله بارفیکس خود را حلق‌آویز کرده است.در ادامه تحقیقات مشخص شد او به تقلید از بازیگر نقش امیرحسین در سریال «۵ کیلومتر تا بهشت» که تبدیل به روح می‌شد، می‌خواست بداند پس از تبدیل شدن به روح پدر و مادرش در مورد او چه می‌گویند. به همین خاطر در غیاب آنها هنگام بازی با برادر ۶ ساله‌اش خود را حلق‌آویز کرد که چند روز بعد در بیمارستان جان سپرد.

پس از مرگ این پسربچه و به دنبال شکایت خانواده اش، پرونده‌ای در شعبه دوم دادسرای جنایی پایتخت تشکیل شد. در ادامه رسیدگی‌ها و اعلام نظر پزشکی قانونی در این خصوص و نیز عدم اخطار سازمان صدا و سیما برای ممنوعیت پخش این سریال برای اطفال و عدم تعیین محدودیت سنی و تأثیر‌پذیری پسر نوجوان به دنبال تماشای این سریال، مدیر این شبکه و عوامل ساخت سریال در پرونده خودکشی محمدمهدی متهم شناخته شدند.بدین ترتیب دستور احضار پورمحمدی - صادر‌کننده مجوز پخش سریال مذکور - علیرضا افخمی- کارگردان فیلم- و داوود هاشمی- تهیه‌کننده سریال- به دادسرای جنایی تهران صادر شد.

روز گذشته تهیه‌کننده این فیلم در دادسرا حضور یافت و تفهیم اتهام شد. او در دفاع از خود اعلام کرد: این سریال براساس آموزه‌های دینی ساخته شده و خانواده پسربچه نباید اجازه می‌دادند پسری در این سن و سال، این مجموعه را تماشا کند.

پس از شنیدن دفاعیات تهیه‌کننده این سریال، بازپرس مرادی از شعبه دوم دادسرای جنایی تهران دستورآزادی او با قرار کفالت را صادر کرد. تهیه‌کننده سریال ۵ کیلومتر تا بهشت نیز با سپردن قرار کفالت آزاد شد. ضمن اینکه تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : بازجویی، دادسرا، کارگردان، خودکشی
 
نوشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۱۳:۱۴:۰۰
یکی نیست به این پدر و مادر بگه بچه ی شما از تلویزیون روح شدن رو یاد گرفته بود . از کجا حلق آویز کردن و روسری گره زدن رو یاد گرفته بود ؟ خدا رحمتش کنه طفل معصوم رو اما خانواده ها نباید بدارن بچه ها خیلی چیزها رو تماشا کنن ... (3914637) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۱:۵۰:۱۱
اخه چه ربطی به کارگردان و تهیه کننده دارد.اگر اینجور باشه دیگه هیچ سریال و فیلمی نباید ساخته شود که شاید یک نفر به تقلید از انها به خودشون اسیب بزنن.اموزشهای خانواده نادرست است نه سریال و فیلم. (3974641) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.