نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 268606
هشدار راهور به عابران پیاده چهارراه ولی‌عصر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷
معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در مورد تردد عابران پیاده از معابر غیرمجاز و همچنین پریدن از نرده‌های چهارراه ولی‌عصر(عج) گفت: اگر حادثه و تصادف رانندگی رخ دهد کل قدر سهم علت تصادف به عابر پیاده منتسب می‌شود.

سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد برخورد با تخلفات عابران پیاده در عبور از محل‌های غیرمجاز، چهارراه‌ها، معابر و به خصوص پریدن از نرده‌های نصب شده در چهارراه ولیعصر(عج) اظهار داشت: به طور کل در قانون راهنمایی و رانندگی به صورت یک ماده قانونی ذکر شده است که در معابری که تسهیلات لازم همچون پل هوایی، پل روگذر و کانال عابر پیاده برای عبور عابران در نظر گرفته شده است چنانچه عابر از محل مجاز تردد نکرده و از معبر غیرمجاز عبور کند و حادثه و تصادف رانندگی رخ دهد کل قدر سهم علت تصادف به عابر پیاده منتسب می‌شود؛ البته اگر راننده مرتکب تخلف نشده باشد.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: چنانچه راننده هم در این بین قصوری داشته باشد سهم تقصیر به هر دو - راننده و عابر - منتسب می‌شود.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به اجرایی شدن این طرح در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: به کلیه کارشناسان اجرای این طرح ابلاغ شده است و در حوادثی که عابر پیاده‌رو مقصر تشخیص داده شود این قانون اعمال می‌شود.

سرهنگ حسینی، یکی از تقاطع‌های مصداق این قانون را چهارراه ولیعصر عنوان و خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد عبور عابران پیاده از نرده‌ها و تردد در سواره‌رو هستیم که اگر متأسفانه اتفاقی بیفتد موارد گفته شده اعمال خواهد شد؛ بنابراین به عابران پیاده و شهروندان توصیه می‌کنیم که از محل‌های مجاز برای تردد عابر پیاده استفاده کند
 
کلمات کلیدی : چهار راه ولیعصر+عابر پیاده+پلیس
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۴:۴۷
باید یک قانون محکم در مورد موتور سوران و عابران پیاده وضع شود . تمام مشکلات رانندگی بر عهده این 2 قشر است. البته رانندگان تاکسی و اتوبوس که جای خود دارند (2848607) (alef-10)
 
موتور سوار
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۴۴:۴۰
هیچ اشکالی نداره. یک لاین ویژه موتور سوار قرار دهند. ببینیم کی تخلف میکنه. ماشین یا موتور. وقتی از خیابان و اتوبانهای شهری هیچ سهمی برای موتور سوار قائل نیستیم. چه توقعی میتونید داشته باشید چرا خط کشی های خیابان همش مربوط به ماشین میشه؟ چرا چراغهای راهنمایی رانندگی زمانبندیش مربوط به ماشین میشه. کدوم حق رو به موتور سوار دادید که الان طلبکارش هستید. خجالت و شرم و حیا هم خوب چیزیه والا (2848817) (alef-13)
 
yasin
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۰:۱۸
با سلام
ایشان باید بجای هشدار به عابران پیاده در تمام نقاط شهر به این نکته واقف باشند که آیا برای تمامی معابر شهری چراغ مخصوص عابر پیاده و خط کشی مخصوص ان شده است؟مثلا در میدان توحید تهران که در اینترنت عکسش بعنوان یکی از بیقانون ترین میادین دنیا و ایران است یک عابر پیاده و یا حتی یک خودرو چگونه باید حرکت کند؟ (2848654) (alef-13)
 
حمیدرضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۴:۳۳
کار خوبیه اما کی میشه سر چهار راه ها وقتی میخوایی رد بشی از خط عابر پیاده و وقتی چراغ راهنمایی برای عبور پیاده سبز هستش ماشینها از خیابان کناری نیان و بذارند آدم با امنیت از خیابان رد بشه چرا این مورد نه توجهی میشه و نه رسیدگی میشه هرچند پلیس هم اونجا حضور داشته باشه (2848706) (alef-13)
 
همراه
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۹:۲۷
برای بهتر نتیجه دادن جریمه ها بهتر است که نسبت به قیمت خودرو جریمه بیشتر شود. (2848956) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۱۷:۳۸
در همه جاى دنيا اگر عابر پياده خارج از خطوط خط كشى شده عبور نمايد و تصادفى اتفاق بيفتد مقصر او شناخته ميشود و حتى ممكن است بيمه هم خدمات به او ندهد ، براى همين است كه خيابانها جولانگاه عابران نيست (2849070) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۳:۰۹
با توجه به گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از موتور ، کاش فکری به حال موتور سواران میکردید ، اکثر موتور سواران نه بیمه دارند نه گواهی نامه نه کلاه ایمنی ، کلا در شهر ویراژ میدهند و خلاف میروند و آخه مگه روی یک موتور مجازند چند نفر را سوار کنند ..... (2849121) (alef-13)
 
سعدالله
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۴۱:۲۴
قدیما تو مدارس به ما یاد میدادند که فقط از خط کشی عابر پیاده رد بشید و واقعا" 50 60 متر راهمون را دور میکردیم اما از خط کشی رد میشدیم و من نمیدونم چرا باید این اتفاق الان نیفته؟ اون زمان 20 میلیون بودیم و الان 80میلیون! چرا باید عابر از هرکجای خیابان که میخواد رد بشه و راننده بدبخت 6ماه پشت در خونشون به دنبال رضایت باشه؟ (2849136) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۰:۱۶:۳۸
پله برقي براي عابرپياده بسازيد (2850375) (alef-10)
 
امیرعلی
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۷:۱۴:۵۹
به این میگن تهدید تو خالی عابر صددرصد مقصر ولی خدای نکر ده درصورت فوت ویا جرح عابر ر اننده وبیمه باید دیه را پرداخت کنند واقعا"مسخره است (2852237) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.