توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339409
انتقاد شدید از تشبیه تهرانی‌ ها به اهل کوفه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
آیت الله محی الدین حائری شیرازی درباره اظهارات برخی مبنی بر اینکه مردم تهران مانند مردم کوفه هستند گفت:۲۲ بهمن را تهران به وجود آورد یا اصفهان؟ کمر دولت شاه را تهران شکست. هرکس این حرف‌ها را زده نادان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری جماران، آیت الله محی الدین حائری شیرازی که در جریان انتخابات هفتم اسفند ماه از حضور در رقابت خبرگان رهبری جهت «اعلام همراهی با استخوان داران در اسلامیت و انقلابی بودن» انصراف داده بود، در پایان اجلاسیه آخر خبرگان دوره چهارم، انتخابات اخیر را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت: انتخابات (هفتم اسفند) نه تشریفاتی بود؛ نه ساختگی. بلکه حقیقی بود، سالم و خوب هم بود.

او درباره عناوینی مثل لیست انگلیسی که یک طرف علیه رقیب خود در انتخابات به کار برد، گفت: اصلا طرح آن غلط بود. انگلیسی‌ها یک حرفی چرندی زدند؛ من همان موقع گفتم سر این قضیه را باز نکنید و آن را مطرح نکنید.

کاری که انگلیسی‌ها کردند سیاسی بود؛ ما که این را جدی گرفتیم غیر سیاسی رفتار کردیم. مردم عقاید خودشان را دارند چه ربطی به انگلستان دارد؟ اگر انگلیسی‌ها نگفته بودند مردم رأی نمی‌دادند؟ اگر ما اینگونه فکر کنیم که یک یا دو میلیون حرف انگلستان را گوش می‌گیرند که کلاهمان پس معرکه است.

او همچنین درباره اظهارات برخی مبنی بر اینکه مردم تهران مانند مردم کوفه هستند گفت:۲۲ بهمن را تهران به وجود آورد یا اصفهان؟ کمر دولت شاه را تهران شکست. هرکس این حرف‌ها را زده نادان بوده است.
 
کلمات کلیدی : حائری شیرازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته