توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419301
مطالبه مقام معظم رهبری و رییس جمهور برای پیگیری حادثه سمنان
وزیر بهداشت از پیگیری دستگاه قضا و قانون گذاری درباره حادثه سمنان و همچنین تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور برای رسیدگی به آن خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸
به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی، ظهر امروز در حاشیه عیادت از مصدومان حادثه برخورد قطار تبریز- مشهد در بیمارستانهای امام رضا(ع) و سینا تبریز، اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات درمانی برای مصدومانی که به تبریز منتقل شده‌اند به خوبی انجام می‌شود و تا دو سه روز آینده، تمامی آنها ترخیص خواهد شد. در حال حاضر نیز از نظر درمانی، مشکل خاصی ندارند.

وی با اشاره به اقدامات درمانی مناسب در دامغان و سمنان برای مصدومان این حادثه، اضافه کرد: در دو روز اول، بیشتر مصدومان ترخیص شدند و تعدادی از مصدومان هم برای دریافت خدماتی مانند اعمال جراحی در تبریز بستری هستند. وضعیت آنها رو به بهبود است و به زودی ترخیص می‌شوند.

 هاشمی با اشاره به دستور رییس جمهور به معاون اول در ساعات اولیه بروز حادثه برخورد دو قطار در سمنان برای بررسی همه جانبه این حادثه، گفت: دکتر روحانی شخصا در حال پیگیری و بررسی این حادثه است؛ زیرا این حادثه برای دولت بسیار مهم است. البته بررسی آن باید به دور از فضای احساسی انجام شود تا در این مساله کوتاهی صورت نگیرد و خلاف عدالت و انصاف، اتفاقی رخ ندهد.

وزیر بهداشت همچنین افزود: در حادثه برخورد قطار در سمنان، باید اقدامات همه دستگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد و گزارش جامعی تهیه شود که بدون هیچ پرده پوشی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. پس از تهیه گزارش، قوه قضاییه به این پرونده  رسیدگی خواهد کرد و همه تابع این حکم هستند، اما این حادثه باید عبرتی برای پیشگیری از حوادث بعدی و آمادگی دستگاه های مسئول باشد.

وی ضمن تاکید بر توجه به مسئولیت‌های افراد در کشور، یادآور شد: هر فردی، در هر محلی که خدمت می‌کند باید متوجه باشد که جان تعداد زیادی از انسانها در اختیار او است و علیرغم پیشرفت تکنولوژی، باید افراد در هر مسئولیتی که قرار دارند، نهایت دقت را داشته باشند. به میزان رتبه و جایگاه خود توجه نکنیم و مسئولیتی که به ما سپرده شده را به نحو احسن انجام دهیم؛ زیرا در برخی از موارد، اهمال یک فرد، باعث از دست رفتن تعداد زیادی از انسانها و داغدار شدن خانواده های زیادی می‌شود.

هاشمی همچنین از مصمم بودن دولت برای رسیدگی به این حادثه خبر داد و گفت: رسیدگی به این حادثه از مهمترین برنامه‌های دولت و از مطالبات مقام معظم رهبری و دکتر روحانی است. دستگاه قضا و قانون گذاری نیز بررسی این حادثه را وظیفه خود می‌دانند.
 
کلمات کلیدی : برخورد قطار+دستور رئیس جمهور+وزیر بهداشت+تشییع پیکر جان باختگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.