نظر منتشر شده
۳۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342009
دولت مکلف به حذف یارانه ۳ دهک جامعه شد؛
اعلام اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد
بخش اقتصادی الف، 15 فروردین 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
پورابراهیمی از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد.

محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: براساس قانون، یارانه باید به افرادی تعلق گیرد که با میزان درآمد آنها تناسب دارد اما این موضوع در دولت گذشته و کنونی رعایت نشد.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵، دولت مکلف شد نسبت به حذف یارانه ۳دهک بالای درآمدی اقدام کند و منابع آن باید صرف اشتغالزایی در کشور شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: ۳ دهک بالای درآمدی حدود ۲۴ میلیون نفر از خانوار ایرانی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: منابع آزاد شده از محل حذف یارانه این افراد، صرف اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در باره معیار حذف یارانه ۲۴ میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروههای ذیل قرار دارند:

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل ۳۵ میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم:
کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از ۳۵ میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از ۳۵ میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در ۳ دهک بالای درآمدی هستند و در گروههای یاد شده ذکر نشدند.

پورابراهیمی گفت: شفافیت اطلاعاتی در اقتصاد کشور، امری کاملا ضروری است و ما نمی توانیم کشوری باشیم که اطلاعات اقتصادی خانوارها وجود نداشته باشد. وی افزود: در تمام کشورهای توسعه یافته ریز اطلاعات اقتصادی افراد و خانوارها وجود دارد و یکی از شرایط پیشرفت اقتصادی وجود این اطلاعات است.

سخنگوی کمیسون تلفیق گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی را در اختیار دارد، مدل های مختلفی که می تواند افراد و خانوارها را طبقه بندی کند.

پورابراهیمی اظهار داشت: اطلاعات نظام بانکی در اختیار دولت هاست اما هیچوقت این اطلاعات افشا نمی شود و در اختیار کسی هم قرار نمی گیرد. این اطلاعات برای برنامه ریزی اقتصادی لازم است و «سرک کشیدن» محسوب نمی شود.
 
کلمات کلیدی : حذف یارانه+یارانه نقدی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۰:۲۳:۴۵
خیلی از پژوهشگرها با درآمدهای پایین سر میکنند اون وقت میخواند یارانشون رو حذف کنند؟ (3625856) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۰:۲۴:۰۲
باید خیلی زودتر این اقدام انجام میگرفت (3625857) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۴:۳۵
یعنی شما معلم تک موتوره ای را که سالیانه 35000000 مطابق حکمش حقوق می گیرد ولی کسوراتش بابت بدهی های مختلف بیشتر از دریافتی است با پزشکان، قضات، مهندسان برابر می دانید؟ این ...است!!! (3625875) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۵:۴۶
اونقده وام گرفته که باید ماهی 2 تومن قسط بده. (3626217) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۵:۰۵:۰۰
بله کسورات خب عوضشا داره.خونه،ماشين،ويلا و غيره
هرچند که اين قطعي يارانه براي تمام ايراني ها آخر و عاقبت ندارد.سوخت و سوز دارد ولي آخرش قطع ميشه برا همه درسشم همينه فقط اگر حقوقها را يکسانسازي مي کردند خوب بود (3626375) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۲۳:۱۳:۱۱
دوست عزیز کسی که در ماه 1500 هزار تومن بیشتر نمیگیره و از این مبلغ1300هزار تومن قسط میده بر فرض اگه تونسته باشه یه وام 24 ماهه هم جور کرده باشه با 30 میلیون تومن وامی که گرفته توان خرید کدوم یک از چیز هایی که گفتید رو (خونه، ماشین،ویلا و...)داره؟لازمه اول فکر کنید بعد نظر بدید. (3633318) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۱:۰۳:۵۵
2 میلیون و سیصد هزار نفر حذف کردند کلی آدم مستحق را اشتباهی حذف کردن . حالا برای 24 میلیون نفر حتما باید 70 میلیون رو حذف کنند تا بعد از اعتراض ها و برقراری مجدد یارانه 24 میلیون نفر سزاوار حذف به طور واقعی حذف شوند. اقای پور ابراهیمی چرا به جای طرح سناریو های تکراری و امتحان شده به دنبال ساز و کارهای قوی و ابزارهای و مجری های قوی تر نیستید؟ (3625937) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۱:۰۶:۴۵
بر اساس موارد اعلامی قبلی فقط بخشی از گروه پنجم مانده و در گروه ششم دو دهک درآمدی اضافه شده. پس چرا اینقدر موضوع را بزرگ می کنید.....خلاصه بگید دو دهک درآمدی به حذف شوندگان اضافه می شه....... نحوه شناسایی این دو دهک را توضیح بدید. (3625941) (alef-11)
 
نیریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۱:۱۶:۰۴
۲۴ میلیون پردرآمد نوعی بازی با کلمات است که یعنی ایران این تعداد افراد پردرآمد دارد در حالی که این طور نیست. به عنوان مثال اطلاق لفظ پردرآمد به مستمری بگیر تامین اجتماعی از واقعیت دور است. البته به اعتقاد من پرداخت یارانه نقدی از اساس اشتباه است اما استفاده از کلماتی که بار معنایی خاصی را به ذهن متبادر می کنند که واقعیت ندارد نیز، اخلاقی نیست. (3625957) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۱:۴۲:۲۹
واقعا این تصمیم درستیه؟؟؟ درآمد بدون توجه به هزینه ها؟تعدادعائله تحت تکفل؟ وضغیت مسکن؟ شرایط ومحل زندگی؟ووو (3626000) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۹:۳۴
ای کاش واقعا این پول ها به دست مستحق اش برسد. متاسفانه تجربه نشان داده که این پول ها به جیب عده ای برو بج سرازیر می شود (3626225) (alef-11)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۳:۴۵:۰۷
این حق ملت ایران هستش برای حذف باید به تایید مجلس برسد (3626236) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۰۷:۵۹:۰۵
بزرگوار این طرح مجلسه (3627497) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۴:۰۶:۲۰
من و شوهرم سر جمع ماهی 3تومن حقوق میگیریم،اما بابت یه خونه کوفتی ماهی 2870 هزار تومن داریم قسط بانکهای مختلف رو میدیم!!!!
اینارو لحاظ نکردن (3626270) (alef-11)
 
سیدعباس مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۴:۳۵:۲۷
برنامه حذف یارانه کارمندی - نشانه بی تدبیری و ناامیدی (3626320) (alef-11)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۰۷:۵۸:۲۰
درآمد خانم ها رو محاسبه نفرمایید لطفاااااااااا (3627495) (alef-11)
 
مصلح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۸:۵۵
اول: دولت قبل در قبال افزايش قيمت ها اين يارانه را پرداخت مي كرد و قطع آن علاوه بر غير منصفانه بودن باعث بي اعتمادي مردم به حكومت مي شود.
دوم : اين پول پرداختي قسمتي از سهم نفت مردم مي باشد و لازم است بقيه پول نفت را هم به مردم بدهند و دولت بايد كشور را مثل ديگر دولت ها با ماليات اداره كند. (3626520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۶:۴۷:۳۴
اجرا و لغو طرحها و برنامه ها بدین صورت باعث بی. اعتمادی مردم به دولت در طرحها و برنامه های اینده میشود
در ابتدای اجرای این طرح اکثریت از ان دفاع کردند و به. طبع ان همه کالاها و خدمات گران شد
ایا ان زمان دادن یارانه جهت جلوگیری از اعتراض اولیه مردم بوده است. تا مسولان بعد از جا افتادن گرانیها و عادت مردم ان را به تدریج قطع نمایند
...
ایا این اجرای زیرپوستی برنامه های بانک جهانی و صندوق بین المللی نیست
الف چاپ کن.تشکر (3626600) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۹:۲۴:۰۸
من نمی دانم این 54 میلیارد تومن در سال چه دردی از دولت ... درمان خواهد کرد تمام وقت و هنرشان را گذاشته اند برای حذف درآمد مردم حتما گروهی را استخدام و پول می دهند تا این حذف را ساماندهی کنند من که مطمئنم این پول را همین امروز هم به این دولت بدهند هیچ هنری نشان نخواهد نه این دولت و نه هر دولت دیگری زیرا اصولا اگر پول را در دولت وارد کنید مطمئن باشید نزدیک هفتاد درصد آن هرز سوء مدیریت دولتی خواهد شد (3626858) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۲۲:۴۰:۳۶
زورشان به بازنشسته خوب می رسد. (3627204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۲۲:۵۴:۴۵
چرا درامد اولویت اول با سوم یکسان در نظر گرفته شده؟ یعنی بین کارمندان و حاجی بازاری ها واقعا فرقی نیستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3627226) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۲۳:۰۱:۰۸
یادمه یکی بود که میگفت این یارانه ها پولی که امام زمان بهتون میده. (3627235) (alef-11)
 
jتوحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۰:۳۶:۴۵
حقوق یکسان مگه میشه من معلم نشدم و رفتم کلی تلاش کردم آزمون های و فیلترهای سخت رو گزروندم تا به شغلی غیر از معلمی برسم مگه میشه من با معلم عزیزی که نصف من هم کار نمیکنه یه دریافتی داشته باشم خوب خودت این شغل رو انتخاب کردی این که نمیشه دائم قر بزنی (3627761) (alef-11)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۰:۳۷:۱۸
یادت میاد یکی می گفت برجام رو خدا آورده؟ (3627763) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۲:۱۸:۴۶
سلام
والا من تو هیچ کدوم از این گروههای در آمدی نیستم و بازنشسته ام ولی ماهها پیش بی سرو صدا یارانمو حذف کردن و هیچ کس هم جوابگو نبود بعدش هم صدقه سر خانوادم دیگه پیگیری نکردم ...

حالا مثلا"با این پست میخواهید قانونمندی رو به رخ مردم بکشید؟!
جالبید (3628022) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۳:۴۷
خوبه فقط قیمتها بخصوص ارزش پول ملی را برگردانید به زمانی که یارانه نبود! (3628125) (alef-11)
 
پرویز جباری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۴:۰۱:۳۶
من کارمند دولت هستم اگه یارانه من قطع بشه چه از دست مجلس یا دولت شکایت خواهم کرد اگه میخوان یارانه ها رو قطع کنند قیمتها هام باید برگرده به زمان قبل از یرانه . (3628344) (alef-11)
 
همدانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۲۱:۴۳:۴۲
به فرهنگیان رحم کنید (3629325) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۲۳:۰۵:۰۹
دوست عزیز مگه درآمد فرهنگیان به 35 یلیون تومن میرسه؟تا جایی که من اطلاع دارم درآمد اکثر فرهنگیان از 20 میلیون تومن بیشتر تجاوز نمیکنه اگر هم کسی باشه میخوان کاری کنند که نتونه نفس بکشه. (3633312) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۲۳:۱۹:۳۲
واقعا باید به دولت خدا قوت گفت که در این کشور اوضاع معلمان آنقدر فاجعه بار است که برای حذف نشدن 45 هزار تومان درخواست ترحم دارند.و از طرف دیگر میخواهند دانش آموزانی با سواد داشته باشند که بتوانند در المپیاد ها و...با سایر کشور ها رقابت کنند.
بابا کی میخواین به داد معلمان برسید؟؟؟ (3633322) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.