نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311364
صادق خرازی: علت موفقیت ما در مذاکرات، سردار سلیمانی بود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵
دکتر سید محمد صادق خرازی در همایش خط و مشی امام خمینی(ره) در سیاست خارجی در دانشگاه آزاد واحد بندرعباس، دیدگاه و نگاه امام راحل(ره) را به سیاست خارجه نگاه حرفه ای و دیپلماتیک خواند و گفت: این سیاست ها منطبق با شرایط روز آن دوران رقم می خورد.

نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحد، چهارشنبه شب(۲۷ آبان ماه) در جمع دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد بندرعباس در سالن امام رضا (ع) این دانشگاه در راستای سیاست خارجی و گفتمان امام راحل(ره) در این حوزه به سخنرانی پرداخت.

به گزارش آنا، سفیر سابق ایران در پاریس، در این جلسه به بیان دیدگاه های امام خمینی(ره) در مسائل سیاست خارجه پرداخت.

او در صحبت های خود به جواب شهید رجایی، رئیس جمهور فقید ایران در پاسخ به نامه تبریک رئیس جمهور فرانسه اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره)، بسیار از جواب شهید رجایی ناراحت شده بودند و عنوان کردند که اینگونه پاسخ ها از زبان انقلابی ها و روحانیت پذیرفته شده است ولی نباید اینگونه پاسخ ها از زبان شخص رئیس جمهوری کشور شنیده شود و پاسخ شهید رجایی را متناسب با یک شخصیت سیاسی و دیپلماتیک نمی دیدند.

به نوشته انا، خرازی با توجه به فعالیت های صورت گرفته در دولت نهم و دهم، گفت: نادیده گرفتن عقلانیت می تواند امنیت ملی را به خطر بیاندازد و باید مردم در انتخابات پیش رو، آگاهانه تر تصمیم بگیرند و اعتدال و عقلانیت را بر کشور حاکم کنند تا کشور در مسیر توسعه بیشتر قرار بگیرد و امنیت آن دچار خدشه نشود.

در ادامه، جلسه به صورت پرسش و پاسخ پیگیری شد و دکتر خرازی به سوالات متنوع دانشجویان پاسخ داد. وی در پاسخ به یکی از سوالات این چنین پاسخ داد که، در مرزها ماندن، قدرت چانه زنی و بازدارندگی کشور را کم می کند. همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان اینگونه بیان کرد که، علت موفقیت ما در مذاکرات و قدرت بازدارندگی که داشتیم، بخاطر سردار قاسم سلیمانی بود.

در ابتدای این جلسه، اعضای شورای مرکزی تشکل سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس ضمن تقدیم گل به دکتر خرازی، از حضور او در آئین گشایش مجدد این تشکل دانشجویی تقدیر و تشکر کردند.
 
کلمات کلیدی : خرازی+سردار سلیمانی
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۵۴:۳۸
احسنت (3335699) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۳:۴۷
چشم بسته غيب گفته. (3335737) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۲۳:۲۴:۴۳
عجب واقعا؟ یعنی اگه دولت دیگه ای سر کار بود هم توافق میشد؟ (3336391) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۷:۱۲:۴۷
مگر در مذاکرات 8ساله آقای جلیلی , ما سردار را نداشتیم؟؟ (3335985) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۳:۲۶:۳۳
به نظر من استفاده از نام سردار برای خوش نام کردن نتیجه مذاکرات است که رهبری در فرمان 9 ماده ای خدشه های جدی به آن وارده کرده بودند
خوب نیست از سردار مایه گذاشته شود .. (3336519) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۷:۱۴:۰۱
په نه په بخاطر شما بوده این اقتدار ، دیگه حال شعارهاتون رو ندارم همش حرف و باند بازی، کشور امثال سردار سلیمانی میخواد که بی ادعا کار کنن و باعث افتخار و اقتدار ایران و ایرانی و مسلمان های واقعی بشه (3335987) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۹:۴۷:۱۲
کدام موفقیت در مذاکرات؟
هنوز از رو نمی رید
اگر موفقیتی بود که رهبری اون 9 شرط رو مطرح نمی کرد
هیچ تضمنینی نگرفتید همش به خوش قولی اونها امید دارید (3336171) (alef-13)
 
فرحام
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۰:۳۶
خدا این سردار اسلام و این سرباز امام زمان و این محافظ و مدافع حرم (سردار سلیمانی) را تا ظهور آقا امام زمان حفظ کند که مایه افتخار و دلگرمی امت و رهبری جهان اسلام است. (3336838) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.