توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461566
واکنش ایران به تحولات اخیر در ونزوئلا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
سخنگوی وزارت خارجه تداوم ناآرامی‌ها در ونزوئلا را به نفع هیچ کدام از طرف‌ها ندانست و ضمن اعلام حمایت از فرآیند ادامه گفت‌وگوها بین دولت و مخالفان، مخالفت ایران با هرگونه مداخله خارجی در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تحولات اخیر در ونزوئلا گفت: برقراری ثبات و امنیت در منطقه آمریکای لاتین، به ویژه کشور دوست و برادر ونزوئلا، از اهمیت زیادی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است. به عقیده ما، تداوم ناآرامی‌ها در این کشور به نفع هیچ کدام از طرف‌ها نیست و می‌تواند فشارهای فز‌آینده‌ای را بر مردم ونزوئلا وارد کند.

قاسمی افزود: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از دولت قانونی و برآمده از آرای ملت ونزوئلا است. ما از فرایند ادامه گفت‌وگوها بین دولت و مخالفان به منظور حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات حمایت می‌کنیم و در عین حال، مخالفت خود را با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا اعلام و خواستار احترام به استقلال و حاکمیت آن کشور هستیم.
 
کلمات کلیدی : ونزوئلا + ایران + مادورو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.