توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461665
واکنش احمدی‌پور به خبر تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی به وزارتخانه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
خانه ملت نوشت: معاون رئیس‌جمهوری، با اشاره به اینکه این سازمان خود را قائل به پاسخ‌گویی به مجلس می‌داند، تأکید کرد که تغییر ماهیت اداری سازمان میراث‌فرهنگی و تبدیل آن به وزارتخانه نیازمند الزامات خاصی است.

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، درخصوص پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس برای تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی به وزارتخانه و پیگیری آن در قالب یک طرح، گفت:اگرچه اطلاع ندارم این تبدیل با چه رویکردی موردتوجه نمایندگان مجلس قرار گرفته، معتقدم نظریه تغییر ساختار سازمان با هدف انجام دادن مناسب‌تر تکالیف و وظایف نیازمند بررسی‌های کارشناسی است؛ این در حالی است که سازمان میراث‌فرهنگی براساس اهداف و وظایف تعریف‌شده فعالیت می‌کند و بااین‌وصف، احتمالاً ازآنجاکه سازمان به‌لحاظ قانونی وظیفه ندارد به مجلس پاسخ‌گو باشد، نمایندگان به‌دنبال تبدیل آن به وزارتخانه هستند.

وی با تأکید بر اینکه تفاوت فعالیت در قالب سازمان با وزارتخانه باید عینی شود درحالی‌که سازمان در وضعیت فعلی خود را قائل به پاسخ‌گویی به مجلس می‌داند و اهداف مشخص‌شده را دنبال می‌کند ادامه داد: «تغییر ماهیت اداری سازمان و اصلاح ساختار اداری، الزامات مطالعاتی خاصی می‌طلبد؛ به همین دلیل، باید قبل از هر اقدامی این مطالعات با دسته‌بندی انجام شود تا بتوان در ادامه تصمیم‌گیری کرد.»

به‌تازگی، یکی از نمایندگان مجلس از تهیه طرحی با 200 امضا خبر داده است که براساس آن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به وزارتخانه تبدیل شود.
 
کلمات کلیدی : سازمان میراث‌ فرهنگی + زهرا احمدی پور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.