نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491365
بازداشت پزشک ایرانی و خانواده‌اش در فرودگاه بوستن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۰
متخصص ایرانی سرطان که برای تحقیق به آمریکا رفته بود، در پی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ، در فرودگاه بوستن به همراه همسر و 3 فرزندش دستگیر شد.

به گزارش فارس، یک محقق سرطان ایرانی که به عنوان پژوهشگر مهمان در بیمارستان کودکان شهر بوستن ایالت ماساچوست آمریکا مشغول بوده، در پی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ به همراه همسر و سه فرزندش در فرودگاه بین‌المللی بوستن دستگیر شد.

آنطور که وبگاه خبری استات خبر داده، دکتر «محسن دهنوی» متخصص بیماری‌های سرطانی که به واسطه نوع فعالیتش در بیمارستان بوستن، ویزای کار داشته، در پی اجرایی شدن فرمان ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع ایران و 5 کشور مسلمان‌نشین دیگر دستگیر شده است.

البته بر اساس رأی دادگاه، فرمان ترامپ افرادی را که پیش از اجرایی شدن این فرمان یعنی 2 هفته پیش، ویزا داشته‌اند را شامل نمی‌شود و دکتر دهنوی هم از دو ماه پیش، ویزا گرفته بوده است.

«راب گراهام» سخنگوی بیمارستان کودکان بوستن، ضمن تأیید خبر بازداشت دکتر دهنوی، گفته: «امیدواریم وضعیت وی و خانواده‌اش سریعاً حل شود و آنها پس از آزادی بتوانند وارد ایالات‌متحده شوند.»

دکتر دهنوی با در دست داشتن ویزای J-1‌ که مخصوص پژوهشگران و دیگر افراد آکادمیک است وارد آمریکا شده ولی پلیس فرودگاه بین‌المللی «لوگان» بوستن، بدون توجه به صدور ویزای وی در روزهای پیش از اجرایی شدن فرمان اجرایی ترامپ، دکتر، همسرش و سه فرزند 6 ساله، 3 ساله و هفت ماههشان را بازداشت کرده است.

سخنگوی بیمارستان بوستن گفته که به احتمال قوی، این دکتر ایرانی و خانواده‌اش، امروز سه‌شنبه به ایران دیپورت خواهند شد.

«محمد رشیدیان» از محققان بیمارستان بوستن گفته که مقامات فرودگاه از دکتر دهنوی و خانواده‌اش خواسته‌اند به ایران بازگردند و یک سری مدارک اضافی را برای کسب مجوز ورود به آمریکا، پر کنند.

رشیدیان گفته که دیروز دوشنبه، دکتر دهنوی آخرین بار در صف کنترل ویزا به وی پیامک داده و دوستش را از رسیدن به خاک آمریکا مطلع کرده است.

محمد رشیدیان که با بازداشت خانواده دهنوی، نتوانست آنها را از فرودگاه به سمت محل اسکان ببرد، گفته: «آنها خیلی نگران بودند.»
 
کلمات کلیدی : پزشک ایرانی+ بازداشت|+فرودگاه بوستن+قوانین مهاجرتی ترامپ+ممنوعیت ورود ایرانیان
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۱۵:۳۴
این جمهوری خواهان که دلال اسلحه هستن دنیا رو به گند کشیدن، به قول چامسکی حزب جمهوری خواه بزرگترین گروه تبهکاری جهان است. عرب دشداشه پوشی رو که از عربستان مهد تروریسم ظرف 5 دقیقه ویزا گرفته را راه میدهند، پزشک متخصص ایرانی را راه نمیدهد، خاک بر سر آمریکا شده... (4469545) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۴۲:۵۸
بابا پاشید بیاید المان. چیه امریکا. من یه تار موی اروپا با امریکا عوض نمیکنم (4469566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۳:۱۸
ایشون مثل هزاران ایرانی دیگه باز هم تلاشش رو میکنه و هر توهین و تحقیری رو تحمل میکنه تا پاش به خاک آمریکا برسه . شما نمیخواد غصه شون رو بخورین . ایرانیهایی که اگر در اینجا بهشون تو گفته بشه قهر میکنن و تصمیم به مهاجرت میگیرن ، در خارج از ایران از امارات و ترکیه گرفته تا کانادا و آمریکا ، به هر سازی که اونها بزنن میرقصن . و این خیلی دردناکه (4469622) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۳:۴۱:۲۴
پاسپورت ایرانی....
چندی قبل هم جناب ظریف تحصیل در خارج از کشور را از ثمرات برجام دانسته بود... (4469685) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۸:۳۳:۱۲
حمله به سفارتها باعث میشه که ارزش پاسپورت پایین بیاد. (4470066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۱:۰۷:۱۸
نه حالا هر آمریکایی که میاد ایران خیلی راحت سرشو میندازه زیر و وارد میشه ! (4469805) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۲:۲۴:۳۹
مرگ بر رژیم کثیف حاکم بر آمریکا (4469869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۷:۵۲:۰۸
برجام باعث افزايش فروش نفت و تسهيل مراودات تجاري و..... با كشورهاي ديگر منهاي امريكا شده است حالا امريكا دنبال افزايش دشمني كه اين دشمني قبل از غني سازي هم بوده و ربطي به هم ندارد مي باشد چه ارتباطي به برجام داره امريكا با اساس نظام مشكل داره و بنا نبوده و نيست به خاطر برجام دو كشور در صلح وصفا زندگي كنند لذا واضح است هر انچه از دست دشمن برايد خواهد كرد و ما نيز بايد اقدامات متقابل انجام دهيم نه انكه مجددا به سمتي برويم كه فروش نفتمان به زير يك ميليون برسد و امثال بابك زنجانيها برايمان انرا بفروشند! (4469991) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.