توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491167
روسیه ۳۰ دیپلمات آمریکایی را اخراج می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
وزارت امور خارجه روسیه در نظر دارد تا ۳۰ دیپلمات آمریکایی را از خاک این کشور اخراج کند.

به گزارش ایسنا از ایزوستیا، مسکو سرانجام تصمیم گرفت تا در مقابله با اقدام خصمانه آمریکا در اخراج دیپلمات‌های روسی در سال گذشته میلادی، شماری از دیپلماتهای آمریکایی را از روسیه اخراج کند و همچنین امکان استفاده از برخی از ساختمان‌های متعلق به سفارت آمریکا در خاک روسیه را ممنوع کند.

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه روسیه با تایید این مطلب گفته که این اقدام راستای رفتار مقابله به مثل با دولت آمریکا صورت می‌گیرد، هر چند روسیه تمایلی به انجام آن ندارد اما نمی‌توان رفتار خصمانه آمریکا را بی پاسخ گذاشت.

به نوشته ایزوستیا بعد از دیدار روسای جمهور روسیه و آمریکا در نشست جی ۲۰ مشخص شد که مقامات آمریکایی هیچ برنامه و پاسخی مشخص برای رفع این بحران دیپلماتیک میان دو کشور ندارد و ادامه تحریم‌های آمریکا بر ضد روسیه نشان دهنده موضع این کشور در برابر روسیه است.

پیشتر نیز ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته بود، مسکو بارها خواستار پاسخ درست و شفاف واشنگتن دراین خصوص شده است اما آنها بدون هیچ اقدامی بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه را در کنگره بررسی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرده بود، روسیه در حال بررسی اخراج دیپلمات‌های آمریکایی از خاک روسیه و ممنوعیت سفر دیپلمات‌های آمریکایی به ویلاهای آنها در روسیه است.
 
کلمات کلیدی : روسیه ،دیپلمات، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.