نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430560
تلاش برای حذف دسترسی عموم مردم به حقوق مدیران در مجلس
بخش اقتصادی الف، 12 دی 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹
هفته گذشته مصوبه اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران با 103 رای موافق، 92 رای مخالف، 8 رای ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در مجلس شورا ی اسلامی به تصویب رسید تا نوید نظارت دقیق بر دریافتی مدیران و مسئولان کشور را بدهد.

با این حال برخی مخالفان این مصوبه، علت مخالفت خود را دسترسی «عموم مردم» به مشاهده ی میزان دریافتی مدیران در سامانه ی حقوقی پیشنهای می دانستند و به همین دلیل از همان ابتدا با تصویب ابن قانون به مخالفت برخاستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و عضو کمیسیون تلفیق مجلس در مصاحبه با روزنامه کیهان در تاریخ 9 دی ماه با اشاره به تصویب بند مربوط به اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران، گفت: «این بند در صحن مجلس به تصویب رسید اما روز گذشته رئیس مجلس در این رابطه موضع گرفت و گفت که کار درستی انجام نشده است! رئیس مجلس با انتقاد از فراهم شدن دسترسی عمومی به دریافتی‌های مدیران، گفت که این بند از برنامه باید دوباره بررسی شود!».

ادله عمده مخالفان مصوبه حقوق و مزایای مدیران بر مبنای بحث های اجتماعی است؛ آنان بر این نکته تاکید دارند که با اجرایی شدن چنین قانونی، یک آبروریزی وسیع در شهرهای کوچک صورت می پذیرد.
حاجی دلیگانی در ادامه اظهارات خود از قول علی لاریجانی گفته بود: درست نیست مردم یک شهرستان مطلع شوند که یک مدیر 7 یا 8 میلیون تومان پول می‌گیرد و باعث شرمندگی می‌شود.
 
این مسئله موضوع جالبی است؛ چرا که وقتی صحبت از آبرو و ریخته شدن آن به میان می آید؛ افراد مقدم تری نظیر مددجویان، مستضعفان و نیازمندان وجود دارند که حتی با دریافتی های کمتر از حقوق مصوب وزارت کار هم فریاد بی آبرو شدن سر نمی دهند و بغض خود را در سینه حبس می کنند.

هرچه از زمان تصویب این قانون می گذشت، واکنش ها چه در مجلس و چه در دولت به تصویب آن بیشتر به گوش می رسید و نهایتاً علیرغم تصویب شدن؛ با انتشار گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه برنامه ششم توسعه در اوایل دو هفته قبل، مشخص شد که عبارت «و عموم مردم» از مصوبه مذکور حذف شده است! این قانون گریزی در حالی صورت گرفت که موضوع اعلام حقوق و مزایا مدیران به تصویب کمیسیون تلفیق رسیده بود.

تلاش برخی از نمایندگان مجلس و نماینده دولت برای بازبینی و حداقل حذف نمودن عنوان «و عموم مردم» از این مصوبه خود گویای همه چیز است و علت اصلی مخالفت آنان واضح و مبرهن است. اما نکته ای که در مورد این مصوبه وجود دارد اثربخشی و کارکرد مفیدتری است که در صورت اجرا، در سالهای آتی به وجود خواهد آورد. کارکرد مذکور آن جایی رخ می دهد که با شفاف سازی در پرداختی به مدیران مطالبه گری مردم به واسطه ی آمار مسند انجام می گیرد و هر شهروند از مدیران و مسئولان خرد گرفته تا کلان؛ با دست گذاشتن بر روی ارقام پرسش های خود را صریح و بدون واهمه از مشکلات قانونی عنوان کند.

اما با کسب اطلاع از خبرنگاران پارلمانی خبر می رسد که یکی از نمایندگان استان های شمال غربی کشور در مجلس، در حال جمع آوری امضای سایر نمایندگان برای طرح مجدد پیشنهاد حذف عبارت «و عموم مردم» از ماده 35 برنامه ششم توسعه بوده و ظاهرا فعلا با توصیه برخی دیگر از نمایندگان مجلس، فعالیت‌های خود در این زمینه را متوقف کرده است.تلاش هایی که اگر به نتیجه برسد، به معنای حذف مصوبه اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران خواهد بود.

البته آنطور که فارس خبر داده، یکی دیگر از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به صحبت های خود با رئیس مجلس درباره ماده 35 برنامه ششم توسعه اطلاع داده که دیدگاه لاریجانی هم حذف عبارت «و عموم مردم» از این ماده نیست بلکه ایشان اعتقاد دارند باید عبارت «و کارکنان» از این ماده حذف شود زیرا در شهرهای کوچک اگر فرضا مهندسی حقوق بالایی بگیرد، آبرویش می رود و مثل تهران نیست.

به گزارش الف، با شفاف سازی دریافتی مدیران و مطالبه گری بالای مردم از مسئولان نتیجه اصلی این مصوبه ظاهر خواهد شد و آن تغییر ماهیت مناصب حکومتی و دولتی است؛ به طوریکه مدیران به واسطه ی دریافت مبالغ معقول و شفاف بیشتر از جنس خدمتگذاران خواهند بود و نبود رانت، عدم بهره مندی ازمزیت های شغلی و دریافتی های بالا وغیر متعارف موجب خواهد شد؛ تا هدف از دستیابی به پست های دولتی و حکومتی  مختلف( از خرد گرفته تا کلان) و تکیه زدن بر صندلی مدیریت در کشورمان، اول خدمت به جامعه و سپس داشتن جایگاه شغلیِ آبرومند باشد.

اگرچه ایستادن در مقابل سودجویان و رانت خواران دانه درشت و مافیای مدیریتی کشور بسیار دشوار است؛ اما تصویب این بند و اجرای آن می تواند زمینه ساز کاهش مفاسد گوناگون و یا لااقل زمینه ساز اشراف سیستم نظارتی کشور در رصد نمودن انحرافات باشد.

و نکته آخر اینکه، نمایندگانی که هنوز به دنبال دستکاری در ماده ۳۵ برای حذف عبارت «و عموم مردم» از دانستن حقوق تمامی مدیران هستند، باید اسامی خود پای این طرح درج کنند تا مردم به خوبی خود بتوانند قضاوت کننده این موضوع مهم باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۹:۳۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۱۰:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۸:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : حقوق های نجومی+فیش های حقوقی+کمیسیون برنامه و بودجه+مجلس شورای اسلامی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۳۰:۱۴
دولت بهترین کار را میکنه (4095577) (alef-18)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۳۳:۲۹
واقعا هم باید باعث شرمندگی شود مدیری که چنین حقوقهایی میگیرد و وضع مملکت هم اینست باید هم خجالت بکشد. (4095579) (alef-18)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۴۷:۲۶
نماینده هایی که در این زمینه تلاش می کنن باید از مقام نمایندگی اخراج بشن. کسی که با حرف حق مخالفه شایستگی نمایندگی مردم رو نداره و مشخصه که خودش هم در فساد اقتصادی دست داره و باید مجرم شناخته بشه. (4095594) (alef-18)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۲:۱۱
مردم دنبال این هستن که کسانی که با رای آنها رفتن مجلس لااقل یه ذره به فکر آنها باشن و وارد جریان ها نشن، و الان هم که بگین چقدر حقوق میگیرین یا نه مردم دیگه باور ندارن و براشون هم مهم نیست چون خودشون همه چیز رو میدونن
فقط از نمایندگان خدمت رسانی به منطقه شون میخوان (4095600) (alef-18)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۳:۲۳
اصلا" اگر حقوق هم نگیرن اونقدر از این ور وان ور میگیرن که تا چند نسل شون کافییه (4095602) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۷:۳۳
کاش این نظارت شامل مدیران بقیه دستگاه هایی که کار اقتصادی می کنند هم بشود مثل ستاد اجرایی و چند جای دیگه که جرات ندارم بگم. (4095605) (alef-18)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۹:۳۴
حقوق همه كاركنان اعم از مسئولين و كارمندان بايد داراي ضوابط خاصي باشد وقتي داراي ضوابط بود ديگر نبايد در معرض ديد عموم گذاشت دريافتي هركس بايد محرمانه باشد (4095608) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۰۱:۲۲
دولتی که مدعی شفاف سازی بود!!!!!!!!! (4095610) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۰۱:۵۶
واقعا این لیست امید، شدن وکیل الدوله. (4095611) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۰۴:۰۷
فیش حقوقی سایر قوه ها و نهاد چی میشه ؟ چرا فقط دولت؟ (4095614) (alef-18)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۷:۲۴:۳۰
عزیزم متن قانون رو بخون به جز نیروی های مسلح وزرات اطلاعات همه قوا رو شامل میشه (4097938) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۰۸:۵۲
این ممنوعیت انتشار حقوق ها که از سوی نمایندگان حامی دولت پیگیری می شود ، بخشی از حقوق شهروندی است. در منشور حق شهروندی قید شده: حق ارامش روانی مردم!!! (4095618) (alef-18)
 
پیمان
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۱۲:۲۱
جناب توکلی خواهشا اگر شما همه کارها رو بگذاری زمین این یه کار رو بچسبی که چه برای مدیران و چه برای کارکنان قابل مشاهده برای عموم مردم باشه بزرگترین کار عمرتون رو انجام دادید.

آبرو یعنی چی؟ وقتی پول مال بیت المال هست عموم مردم باید اطلاع داشته باشند. (4095621) (alef-18)
 
ناب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۵۵:۳۵
درامد بازرگانان و پزشکان و مدیران بخش خصوصی و واردکنندگان و صادر کنندگان و نظامیان و ....و....و
نباید استثنا باشه اگه حقوق یه نظامی محرمانه است پس حقوق یه کارمند هم محرمانه است (4096932) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۲۰:۲۱
وقتی یک نماینده چندین ده میلیارد صرف انتخاب شدن می کند به امید این هست که هزاران برابر ان را در مجلس بدست اورد اگر قرار باشد پرداختهاعلنی شودان وقت ....... (4095634) (alef-18)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۲۵:۳۸
این که مدیر 7 یا 8 میلیون تومن میگیره باعث شرمندگیش میشه؟؟؟!!!مگه نظام اسلامی نیست؟؟!!مگه ساده زیستی یک سفارش دینی نیست؟؟!!! پس اگه مدیری به خاطر حقوق ناچیز 7 یا 8 میلیونی شرمنده میشه اونایی که ماهی ششصد هفتصد هزار تومن دراند دارن چی میشن؟؟؛!!مستمری بگیران تامین اجتماعی با حقوق زیر یک میلیون تومان چقدر باید شرمنده باشن؟؟؟!!!!.... (4095640) (alef-18)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۰:۰۱:۵۱
با سلام حالا گیریم که از حقوق نمایندگان و یا مسولان مردم باخبر شدند چکار از دستشان بر می اید اکثریت مردم زیر خط فقر زندگی می کنند و با هزار گرفتاری مانند مشکل بیکاری فرزندان و تورم و گرانی گریبانگیر هستند و کاری از دستشان بر نمی اید و کسی هم جوابگوی مردم نیست مسولان با خیال راحت هر طور دلشان خواست درامد داشته باشند چون مردم کاره ای نیست به انها اعتراض کند چون کوچکترین اعتراض برای مردم عواقب ناگواری دارد سایت محترم الف لطفا محافظه کاری نکن و منتشر کن (4095689) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۰:۲۸:۰۰
دولت که موضعش واضحه! : مردم نامحرم اند و صفدر ها ذخیره نظام!
از نماینده ای که خودش رو از مردم میدونه و میگه ظلم ببینم نگم خفه میشم(مطهری] باید پرسید چرا مخالفت میکنی ؟ اینجا جای خفه شدن نیست!!! لاریجانی هم یکی به نعل یکی به میخ ... (4095733) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۰۸:۱۹
پس بقیه چی ؟ چرا فقط دولت ؟ (4095781) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۰:۳۵
قابل توجه توکلی !
آیت الله حائری شیرازی:
این اشتباه است که اگر فرد اختلاس کننده، اصول‌گرا باشد اصول‌گراها او را می‌بخشند / این کارها باعث می شود جامعه به ابتذال کشیده شود (4095794) (alef-18)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۰۴:۳۳
دوست عزیز تیتر سایت انتخاب رو آوردی حداقل برو متنشو کامل بخون تا مثل سایت انتخاب دروغگو نشید متن کامل سخن آقای حائری
در جامعه ما اگر فرد اختلاس کننده اصلاح‌طلب باشد، اصلاح‌طلبان او را می‌بخشند و اگر اصول‌گرا باشد اصول‌گراها او را می‌بخشند که بسیار اشتباه است.
الف منتشر کن تا دروغ به آیت الله حائری نچسبونند این دوستان (4096840) (alef-18)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۳:۴۳
تشكر از "نمايندگان" مردم!!!!
فرقي هم نداره. از چپ و راست و وسط و پيرو و اميد و ...! (4095799) (alef-18)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۳۸:۵۵
هر نماینده ای که مخالف نظارت عمومی باشه باید تا ابد توسط مردم تحریم بشه. (4095822) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۵۱:۴۸
مديران اگر حس شرمندگى داشتند كه اين پولها را نميگرفتند ، شايد حالا يواش يواش يه حسى به انها دست بدهد و ايكاش درامدهاى افراد نيز كه بعضا روزى ده ها ميليون هم ميشود قابل دسترسى بود ، هرچند كه اين كاخها و ساختمانها و بيلدينگهاى متر ٣٠ مليون تومان و دكانهاى مترى ١٥٠ مليون همه بيانگر افتضاح درامدى در كشور است و نيازى به اعلام عمومى نيست ! (4095857) (alef-18)
 
کارمند ساده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۰۹:۰۲
آره من هم به عنوان یک کارمند دلم می خواد بدونم که مثلاً رئیس دانشگاه دولتی مرکز استان ، استاندار یا رئیس کل دادگستری کل استان چه قدر حقوق می گیرند (4095890) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۱۶:۵۹
مثل همیشه صورت مسئله پاک بشه بهتره !!!!! (4095903) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۳۹:۰۲
متاسفانه عده ای خود را از عموم مردم عاقل تر و اصلح تر می دانند!! (4095947) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۳۵:۵۶
خلط مبحث نشود به نظر ميرسد رييس و نايب رييس نمي خواهند كلمه عموم مردم را حذف كنند بلكه مي خواهند كلمه كاركنان را حذف كنند مسلما آنچه مهمتر است نظارت همگاني مردم بر قدرتمندان است نه زير دستان (4096071) (alef-18)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۱:۴۶:۲۶
خیلی هم خوبه. به این میگن شفاف سازی. اینطوری مردم احساس همدلی بیشتری با مسئولان خواهند داشت. خدا کنه در همه موضوعات و در تمام سطوح مقامات مسئول این کار عملی بشه. (4096235) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۱:۵۶:۰۳
حذف مردم صدمه شدیدی به اعتماد مردم که همیشه و در جنگ پای کشورشان ایستادند می شود. مگر مردم غریبه اند که باید حذف شوند؟ لطفا طراحان حذف مردم اسمشان را هم اعلام عمومی کنند تا مردم هم بفهمند . (4096246) (alef-18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۲:۴۷:۴۵
هدف از این بند دقیقا رفتن آبروی اون عده است که دارن مفت مفت می خورن و می برن، کارکنان عادی که حقوقشون معلومه. (4096270) (alef-18)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۳:۴۲:۱۳
مسولان"از عموم مردم"می ترسند چون انحراف از مسیر عموم مردم دارند.خبر ندارند که این ملت هر کج رفته ای را با شمشیر عدالتش راست خواهد کرد (4096293) (alef-18)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۳:۴۷:۵۰
رانت خواران دانه درشت و مافیای مدیریتی کشور ?????????????????????????????????????? (4096295) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۰:۰۴
درست نیست مردم یک شهرستان مطلع شوند که یک مدیر 7 یا 8 میلیون تومان پول می‌گیرد و باعث شرمندگی می‌شود.


این هم شد حرف === اگر حقش نیست چرا می گیرد

اگر حقش هست چرا مردم نداند..

اگر مدیر 8 میلیون می گیره باید مردهم همه بداند


و اون مدیر هم باید برای مردم کار کنه تلاش کنه

وقتی مدیر احساس میکنه مردم چیزی نمیدونند شروع میکنه به دزدی کردن (4096378) (alef-18)
 
الفبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۴:۰۴:۱۰
شما چطور حق رو تشخیص میدی ؟
دوست تو حق رو چطور تشخیص میده؟
اون یکی حق رو چطور تشخیص میده؟
چه معیاری برای تشخیص حق در پرداختها وجود دارد؟ (4096945) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۳۲:۰۶
مردم تو زندگی شخصی یه مدیر باید سرک بکشن؟!
تو فرهنگ ایران زن از تمام درآمد شوهر خبر نداره اونوقت همه ایران از درامد یه بنده خدا خبر داشته باشن؟ (4096442) (alef-18)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۷:۳۴:۴۰
اگر زن از درآمد شوهرش اطلاع داشته باشه .........ویا مردم از حقوق مدیران اطلاع داشته باشند چه اشکالی داره؟؟؟؟؟؟!!!!دقیقا عکس این موضوع اشکال داره (4097944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۳۲:۵۸
مردم قضاوت میکنن کدوم کار سیاسی هست کدوم برای مردم. به مردم چیکار داره کی چقدر حقوق میگیره. نهادهای نظارتی برای چی هستن پس؟ میدونم منتشر نمیکنی الف. (4096446) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۴۲:۵۵
دیگه حالا ما مردم شدیم نامحرم ؟؟؟!!! باشه . (4096462) (alef-18)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۰۴:۲۰
به نظر من نمایندگانی که موافق دسترسی عموم به حقوق افراد هستند یا مغرضند و یا ناآگاه و نادان .
تصویب قانون به این نحو برازنده و شایسته مجلس نیست.
اگر واقعا به دنبال شفافیت هستند ، برای اثبات این موضوع و حسن نیت بهتر است ابتدا تصویب کنند که کلیه حساب های بانکی نمایندگان و خانواده آنها و همچنین گردش این حساب های بانکی در دسترس عموم قرار گیرد (4096571) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۱۶:۰۹
تو شهرستان های کوچک میترسن مردمشون بفهمن این بیعرضه ها دارن چه بخور بخوری می کنند مردم تو چه فلاکتی هستند (4096584) (alef-18)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۵۴:۲۲
ای نماینده ای که داری سنگ میندازی . بگو ببینم از آینده خودت میترسی که لو بری ؟! (4096636) (alef-18)
 
یعقوب آروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۵۶:۰۹
پیشنهادم به مسئولین کشور بخصوص مجلس این است که سامانه در دسترس بودن میزان در آمد مسئولین کشور را به رای عمومی گداشته و نظر مردم را در این مورد گرفته تا بطور رسمی و قانونی و شرعی این کار صورت بگیرد و رجال سیاسی از این به بعد بدانند که فقط جهت خدمت به پستهای مهم و حساس گمارده خواهندشد و به اندازه تلاش و جایگاه خود و تعیین حقوقی که برای آن مسئولیت شده حقوق و مزایا دریافت خواهند نمود و هیچگونه فرصت و امکان سوء استفاده از مناصب دولتی و حکومتی را نخواهند داشت واگر مرتکب جرم و تخلف شوند به سختی مجازات خواهند شد
اینطوری چند مزیت برای همه خواهد داشت
اول اینکه خیال مردم راحت خواهد بود که پست و مقام و منصب مسئلین نمی تواند وسیله فسادشان شود
دوم اینکه مردم با طیب خاطر پای صندوق آرا خواهند آمد
سوم اینکه فقط کسانی دواطلب نامزدی خواهند شد که خالص ترند
چهارم اینکه کار تائید صلاحیت و نظارت بر صاحب منصبان راحت تر و کم حاشیه تر خواهد بود
پنجم اینکه تبعات اقتصادی وئ سیاسی ناشی از بی سرو سامانی فعالیتهای اقتصادی خلاف مسئولین به حداقل و بازتابهای جهانی و اجتماعی اش در داخل کم خواهد شد
و..
قطعا بیشتر مردم به این نظر رای خواهند داد
طبعا کسانی مخالف این طرح یا لایحه خواهند بود که از سلامت اخلاقی بر خوردار نیستند و به بهانه های واهی خواهان حذف این اصل اسلامی و اخلاقی می باشند
وقتی می توان با تمهیداتی درست و بجا جلوی خیلی از مفاسد و آفات را گرفت چرا باید در آن تعلل کرد و از عقل سلیم بهره نگرفت؟ (4096642) (alef-18)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۵۹:۰۷
درسته در بعضی از نهاد ها دانا و نادان در دریافتها خیلی تفاوت نمی کنه چون همه شون نجومی میگیرند اما هل یستوالذین یعلمون والذین لا یعلون؟ این گفته قرآن است آقایون سردارها و مسئولان قضایی، و نهادهای دیگر چرا دور حسابداری هاشون دیوار کشیدن و چرا دریافت های سالانه خود را اعلام نمی کنند؟ مگر میشه با حقوق کمتر از ده میلون تومان در چنان کاخ هایی که در کوهها ساختن زندگی کرد؟ (4096833) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۴۴:۱۱
چرا فقط به دولت پرداخته اند. کلی ساختار بیرون از دولت هم داریم که اصلا معلوم نیست که چقدر حقوق میگیرند. فاجعه است. (4096908) (alef-18)
 
عبداله نوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۵:۰۴:۰۶
شفاف سازی بشود.چه معنی دارد فردی از چند جا به عناوین عضوهیئت مدیره وکمیسیون و... دریافتی داشته باشد .آنوقت جوان تحصیل کرده وتوانا بیکار باشد بگذارید بقیه هم نفسی بکشند .اینجانب با 28 سال سابقه رزمنده وجانباز بااحتساب فوق لیسانس ،متاهل ودارای 3فرزندوکارمند رسمی حکم کارگزینم سه میلیون وسیصدهزار تومان است. (4097063) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۹:۰۸:۱۵
لطفا حقوق نهادهای یا دستگاههای عمومی مثل دانشگاه آزاد، شرکت های سهامی عام و.................را نیز شامل کنید. (4097393) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.