نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410265
باج خواهي روس ها
بخش تعاملی الف - ميرزا سعدين داورپناه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۴


روسيه از تمام ظرفيت بحران سوريه به سود منافع خود بهره مي جويد. 
 
پس از تثبت اشغال سواحل مديترانه اي سوريه توسط روس ها، با بالا گرفتن جنجال جامعه بين المللي بر سر عملكرد نيروي هوايي روسيه در حلب، پوتين درخواست وزارت دفاع روسيه براي از سرگيري كمك هوايي به ارتش اسد را فعلا رد كرد. 
 
اين در حاليست كه معارضين عمليات گسترده اي براي عقب راندن نيروهاي اسد در ميدان حلب را كليد زده اند و نبرد به شدت در جريان است... 
 
همزمان با تعليق حملات هوايي روس ها، اعلام شد كه مجلس دوماي روسيه رسما از مجلس شوراي اسلامي جمهوري اسلامي خواسته تا «الحاق كريمه به خاك روسيه» را بعنوان گامي لازم بسوي تحكيم روابط دو كشور برسميت بشناسد. 
 
مشابه درخواستي كه در هفته گذشته پاسخ مثبت از مجلس سوريه اخذ كرد و الحاق كريمه به خاك روسيه از سوي دمشق برسميت شناخته شد.  
 
واضح است كه برسميت شناختن كريمه از سوي ايران، دهن كجي به اروپاست. 
 
محمد جواد ظريف پس از سفر چند ساعته جمعه هفته گذشته به مسكو، بلافاصله در تهران ميزبان فدريكا موگريني بود و پس از اين ديدار با رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا بار ديگر خواست كه دنيا "بدون پيش شرط" با تروريسم مبارزه كند!
 
او از علاقه مندي به تحكيم روابط ايران با اروپا هم گفت و تلويحا از قطعنامه اخير پارلمان اروپا براي توسعه روابط با ايران استقبال كرد. از سوي ديگر در همين ساعات رفت و آمد ميان مسكو و تهران و بروكسل، نماينده مسكو در سازمان ملل وعده عضويت ايران در سازمان شانگهاي را مطرح كرد. 
 
گروكشي روسيه محترمانه نيست. 
 
فارغ از تعارض با مواضع اصولي جمهوري اسلامي، در اين شرايط «تاييد الحاق كريمه» تن دادن ايران به يك باج دهي جنجال برانگيز ديده خواهد شد كه بي ترديد آثار نا مطلوبي بر آينده روابط بين المللي ايران دارد. 
 
کلمات کلیدی : ميرزا سعدين داورپناه
 
ali
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۷:۲۹:۲۱
با سلام قابل توجه برنامه عصر که روسیه را محور معرفی میکند (4001775) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۰۸:۴۷
منظورت روزنامه عصره؟ (4002198) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۹:۲۴:۰۲
روسیه هراسی " شگرد غرب زده های و وابستگان امریکاست . (4002884) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۲:۲۲:۵۱
نه اون خوبه نه ايشون
لعنت به هر دوتاشون (4003070) (alef-11)
 
فرشاد
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۱۰:۳۹
دقت کنید شوروی سابق را با روسیه عصر پوتین مشابه دانستن مثل مقایسه ایران زمان شاه با ایران جمهوری اسلامی است! (4004215) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۰۸:۵۱
هرچند واضح است كه برسميت شناختن كريمه از سوي ايران، دهن كجي به اروپاست ولی عدم برسميت شناختن كريمه از سوي ايران، دهن كجي به روسیه است! اکنون باید اندکی اندیشه کنیم اروپا که از اول دفاع مقدس ایران در برابر صدام، کاملأ صدام را از هر نظر حمایت میکرد و در تحریم آمریکا از ایران به شدت از آمریکا حمایت کرد و از طرف دیگر با بر سرکار آمدن پوتین، روسیه کاملأ از ایران حمایت کرد کدام را انتخاب کنیم؟! + تقاضایی که حتی یک ریال برای ایران خرج ندارد کار مهمی است؟!! و آن را «باج!» نام میگذارید!+ روسیه که با حمایت از ایران در جنگ با تروریسم کمک بزرگی به ایران کرد، آیا ما نباید حرکتی در حمایت از روسها نشان دهیم، آن هم چنین حمایت مفت و مجانی؟! (4004214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۰۱:۰۷:۴۸
فطع نامه های تحریم علیه ایران را را روسیه بلافاصله امضا کرد و حتی تهدید به وتو هم نکرد! در تمام مدت محدویت ها را هم مو به مو علیه ایران اجرا کرد تاریخ بخوان تاریخ!!!!! (4004599) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۳:۴۸:۳۲
بهترین ساست فعلا سکوت است / تا زمانی غرب و امرکیاالخاق کریمه نپذیرفته ایران نباید بپذیرد / فعلا سکوت بهترین شویه سات / (4011171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۵:۵۹
تمام موشکهای و هواپیماهها و کلا تسلیحات ارتش عراق ساخت روسیه بود (4032900) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۷:۳۳:۵۰
با سلام قابل توجه برنامه عصر که روسیه را محور معرفی میکند (4001783) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۷:۳۹:۳۵
هنوز مونده ابوموسي عشعري هاروسيه خبيث روبشنلسن (4001789) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۰۷:۳۸:۳۴
منظورت ابوموسي اشعري است؟ (4003242) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۱۰:۲۲
یاد دوره قاجار افتادم (4001828) (alef-11)
 
م.ر.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۲۳:۵۷
این باج خواهی دور از انتظار نبود و جای تعجب ندارد تعجب از کسانی است که به درستی نیات غربی را در پشت هر قضیه ای تشخیص می دهند اما ساده لوحانه در برابر نیات سوء روسیه خود را به تغافل می زنند و عجیب تر اینکه صدا و سیمای ما تمام تلاش خود را برای ترسیم چهراه ای اخلاقی از روسیه به کار گرفته است! (4001844) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۲۴:۳۱
این که چیزی نیست باج دهی ایران به روسیه بسیار بسیار فراتر از این هاست باج های که بابت این انرزی هسته ای گرفته بیشتر از هزینه احداث نیروگاه شده است منتها این باج دهی ها پنهانی است (4001846) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۱۷:۴۰
باج دهی عدم برداشت از میدان های گازی دریای خزر را هم اضافه کنید. اگر هم به تاریخ نگاه کنیم که دیگر واویلاست (4002222) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۳:۵۶:۱۹
شما ابتدا قرارداد 1949 رو مطالعه کن بعد بیا بگو چیه (4002419) (alef-11)
 
sabet
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۰:۵۱
کیهان کجایی کجایی چرا در مورد روسیه دلواپس نیستی نیستی ؟؟؟؟؟؟؟؟
نه شرقی نه غربی فقط جمهوری اسلامی-این شعار خیلی وقتها کم رنگ شده و در هیچ مراسمی و تظاهراتی حداقل بعنوان شعار استفاده نمیشه (4001913) (alef-11)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۲۳:۰۷
از همان اول که روسیه در سوریه وارد جنگ شد من حدس می زدم که روسیه به سوریه آمده تا اوکراین را به دست آورد. (4001942) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۲۳:۵۶
سیاست خارجه ایران مستقل است و خود را وارد کشمکش های اینچنینی نمیکند. (4001945) (alef-11)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۲۷:۲۳
صدمات و خسارت هایی که روسیه به ایران زده بسیاار بیش تر از خسارت های آمریکا به ایران است. هنوز داغ سرزمین های جدا شده از ایران در دوره قاجار دلمان را می سوزاند. به قول امام روسیه از آمریکا بدتر است. مسئولان حواسشان به فریبکاری روسیه باشد. (4001948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۱۶:۳۳
خیلی واقعا مسئولین حواسشان هست. خیلی حواسشان جمع است. معلوم است قشنگ که حواسشان جمع روسیه است. خیلی معلوم است. (4002219) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۴:۱۵
اگر روس ها قدرت داشته باشند به مراتب از آمریکا یی ها بد ترن - امثال قرارداد ترکمن چای و ....
خلاصه روس ها خیلی بی معرفت تر از آنند که فکر کنیم (4001955) (alef-11)
 
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۴۸:۰۹
خوب ما هم گروکشی کنیم
ما هم بخواهیم از روسها که الحاق ما به شانگهای قطعی بشه و جزایر سه گانه ما رو تاکید کنه و محصولات کشاورزی ما رو بخره و صنایع هوایی و فضایی مونو توسعه بده و هزار چیزه دیگه
نگران سوریه هم نباشین، ارزشش برای روسیه از ما بیشتره (4001972) (alef-11)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۹:۵۷:۵۰
باسلام
- اولا مسائل سیاسی را حتما حتما باید در ظرف زمان بررسی و تحلیل نمود لذا با توجه به اینکه برادران دینی ما در جنگ مستقیم با دست نشانده گان و مزدورانی هستند که امریکا و اروپا پشتیبان آنان بوده وهستند وبرعکس روسیه در جناح موافق ودر راستای منافع کنونی ما و مسلمانان عمل می کند (قطعا جناح هایی هستند که بدنبال ایجاد اختلاف در داخل روسیه هستند وبا این چنین درخواستی می خواهند پوتین را در موضع ضعف قراددهندتا به اقتدار کنونی مقاومت لطمه بزنند لذا تایید این حرکت که پشتوانه مردمی داشته عین مصلحت و عقلگرایی است )
دوما کسانی که برای الحاق کریمه به روسیه اشک تمساح می ریزند الحاقی که با رای گیری بوده و براساس راهکار کنونی جهان یعنی رای مردم محقق شده (جدا از خوب و بدش ) به خوشان مربوط است و ما باید ببینیم که موضع گیری درست و مصلحت ما درچیست
ثالثا با شاهد گرفتن حوادث دور ونزدیک ونقش مخرب اروپا در جنگ تحمیلی و تحریم !!نمی دانم با چه منطقی باید ما طرفدار موضع اروپای استعماری باشیم
و اخر کلام اینکه ساختار اقتصادی و فرهنگ حامی متاثر از این اقتصاد در مملکت ما به نفع جناح وجبهه سرمایه داری است لذا رویکرد ما به روسیه شاید باتوجه به سابقه و سبقه رفتاری این کشور و بازماندگان سانترالیزم کمونیستی اش مفید وموفق صد درصدی نباشد اما ضررش کمتر از قرادادهای کلانی است که نه در راستای آورد تکنولوژی مادر و صنایع دفاعی بلکه جهت صنعت و صنایع خودروسازی و امثالهم که فقط وفقط در راستای اسراف و اشرافیت است !!!
بیدار بشویم »
بحرین برای امریکا با خرج خودش پایگاه می سازد
آل سعود بی ارتش برای مزدورانی که بنام ارتش بکار می گیرد میلیاردها دلار سلاح می خرد
مصر و حکومت مردمی اش با کودتا ساقط می شود
آلسعود و اسرااییل دارند با هم صلح میکنند وهمپیمان می شوند
یک جناح مزدور ومشکوک به اسم داعش میلیونها مسلمان را کشته و آواره می کند و سرنخ اصلی اس در غرب و انگلیس است آنوقت بعضی ها در کار جمهوری اسلامی و سیاست هایش که تحت نطارت رهبری است ایراد وارد می سازند
برادر
درزمان قااجار ما شاهان احمق و ضعیف ونفش قاجار را داشتیم ولی اکنون ما رهبری شجاع فرزانه عالم و صاحب نطر در تاریخ وتاریخ شناس داریم و مهمتر از همه ایشان شاگرد و جانشین ومصداق عینی خط امام شهدا خمینی ره را داریم داریم (4001982) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۱:۲۳
در جنگ تحمیلی سلاحهای روسی را کدام کشور در اختیار صدام می گذاشت ؟ همین سوسیه یا شوروی سابق ! (4032404) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۰:۰۲:۴۵
به رسمیت شناختن الحاق کریمه از سوی ایران خطر بزرگیه. اگه فکر کنیم فردا روزی ترکیه یا عراق هم بیاد کردستان رو از خاک ایران بگیره ملموس میشه این قضیه برامون (4001989) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۱۷:۱۵
مقایسه روسیه تحت نظر پوتین که از ایران در سالهای اخیر حمایت کرده با ترکیه که شدیدأ ضد ایران است اصلأ عاقلانه نیست! (4004224) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۵:۲۱
روسیه بیشترین خیانت به ایران را در طول تاریخ کرده

و بیشتر خاک ایران را روسها از ایران جدا کردند (4002020) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۶:۰۵
اینطوری فردا اعراب به زور قسمتی از ایران رو جدا کنن یا بوسیله مجامع بین المللی حق حاکمیت رو بگیرن ، چون ما شرایط روسیه رو قبول کردیم از لحاظ سابقه جهانی در دادگاه های بین المللی این حق رو به کشورهای دیگه دادیم همین کار رو با ما انجام بدن . یعنی سوریه از دست هم بره به اینکار نباید دست بزنیم چون تمامیت ارضی و مذهب ما در معرض خطر قرار میگیره (4002022) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۷:۲۷
قابل توجه اقایون که برا روسا سفره این مملکت رو پهن کردن این تازه اول کاره ..چرا از تاریخ درس نمیگیریم .. (4002104) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۱۰:۵۱
چقدر من که تازه چیزی بلد نیستم در همین سایت الف کامنت گذاشتم (که البته نشر داده نشد) که این روسیه رفیق ما نیست. این روسیه وقتی میاد ایران ...وقتی میره یک کشور دیگه براشون مثلا شراب ناب میبره. این روسیه طبعش همینه. از اول هم معلوم بود. ولی کو گوش شنوا. متاسفم برای مسئولین کشور ... متاسفم (4002204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۱۴:۰۳
تازه اولشه. من که فکر می کنم روسیه داره زیر زیرکی با آمریکا مشورت هم میکنه برای زمین زدن ایران. ... ما که گول روسیه را خوردیم. ...ماکه با طناب پوسیده روسیه خودمان را ...
چون نیک نظر کرد پر خویش در او دید گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست (4002208) (alef-11)
 
مهم نیست
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۸:۱۷
به اعتقاد بسیاریاز ایرانیان اگر روسیه مالکیت ایران بر مناطق گرفته شده طی قرار دادهای ترکمنستان و گلستان را به رسمیت بشناسد انگاه میتوان در این زمینه و درخواست گفتگو نمود ؟! (4002256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۴:۵۱:۴۹
خب قرارداد الحاق آذربایجان ، ارمنستان و گرجستان به روسیه 99 ساله بوده و تمام شده .
باید ایران در مقابل بخواد که سرزمینهای از دست رفته به ایران برگردن (4002546) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۷:۳۴
این 99 ساله بودن رو از کجا در آوردید؟؟؟ اول کمی مطالعه بعد اظهار نظر. در ضمن اون کشورها همونطور که فرمودید الان کشور هستند، مستقل و عضو مجامع بین المللی. کمی فکر بعد اظهار نظر. (4003042) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۶:۱۶:۱۷
باید ملت بپرسند و بدانند .... استفاده روسها از پایگاه نوژه را صادر کرد و چرا؟
زنده باد فرماندهان سپاه که هیچکدام از حضور نظامی روسها در ایران دفاع نکرد
زنده باد استقلال
ما فشار و تحریم را برای حفظ استقلال ملی تحمل کرده ایم (4002673) (alef-11)
 
سهند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۶:۳۷:۲۲
ایرانیها باید تمام سعیشان در جلب نظر روسیه در مبارزه با تکفیریهای وهابی باشد اما دقت لازم را بکنند که روسیه از ما استفاده ابزاری نکند ما یادمان نرفته که روسیه در تحریمهای جنایتکارانه شورای امنیت بر علیه کشور ما نه تنها مانع نشد بلکه همکاری لازم را با غربیها کرد در ضمن اقایان درست میفرمایند از تاریخ باید در تمامی موارد از جمله تارخ اسلام و تاریخ غرب با ایران خصوصا امریکا و روسیه با ایران درس عبرت گرفت (4002702) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۸:۵۳:۱۱
..... ترین فکر این است که با توجه به تاریخ گذشته روسیه را متحد و هم پیمان نامید. نگاهی به عقب افتادگی دول متحد روسیه خود شاهد این ادعا است.
روسیه خود یک کشور آویزان است . (4002844) (alef-11)
 
Tunisia
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۵:۱۴
من موندم اینها که این چیزها علیه روسیه می نویسند چه طوری اینقدر به امریکا و اروپا اعتماد دارند و دائم می گویند تنش زدایی کنیم و چشمامون رو ببنیدم یک بام دو هوا (4003039) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۲:۲۴:۴۹
.پس چی فکر کردین .اتفاقا بزارید موقعیتش تثبیت بشه تو سوریه همه رو میندازه بیرون (4003072) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۲۲:۰۱:۳۵
نبایستی بیش ازحد به روسیه تمایل داشته باشیم (4004434) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۳۷:۵۴
این کشور رهبر داره. اون هم رهبری که برخلاف بسیاری از رهبران دنیا به خوبی میتونه اتفاقات رو درست پیش بینی کنه و حتما برنامه های قابل توجهی هم برای اونها داره. سیاست خارجی کشور هم بر اساس برنامه های شورای عالی امنیت ملی پیش می رود. پس نگران نباشید. (4024173) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.