توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506061
قلیچداراوغلو: ترکیه در حال حاضر در کودتا به سر می‌برد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
رهبر اپوزیسیون ترکیه قول داد تا در جریان کمپینی برای عدالت به مقابله با تهدیدهای رئیس جمهوری این کشور بپردازد و وی را به "کشورداری دیکتاتورمآبانه" متهم کرد.

به گزارش ایسنا، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه" در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت که بر این باور است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از اقدامات وی می‌ترسد و در نهایت در هر سخنرانی وی را مورد حملات خود قرار می‌دهد.

قلیچداراوغلو اخیرا کنگره چهار روزه عدالت را برای برجسته کردن خشونت‌ها در سرکوب غیرمنتظره ناشی از کودتای نافرجام سال گذشته میلادی برگزار کرد.

وی ادامه داد:‌ بگذارید اردوغان هرقدر که می‌خواهد تهدید کند. ما حقیقت را می‌گوییم. ما از عدالت، دموکراسی،‌ استقلال سیستم قضایی و آزادی رسانه‌ای دفاع می‌کنیم چون حق با ماست. او مرا شبیه به یک تهدید می‌داند. او هر زمان که دستش برسد در سخنرانی‌هایش من را تهدید می‌نامد اما ما از این تهدیدها نمی‌ترسیم.

رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه ترکیه ادامه داد: این سخنرانی‌های انتقادی از سوی اردوغان نشان می‌دهد که او من را مهم می‌داند.

وی همچنین گفت که رئیس جمهوری ترکیه به "بیماری قلیچداراوغلویی" مبتلاست چون هر روز در سخنرانی‌های شدیداللحنش وی را هدف قرار می‌دهد.

رهبر حزب مردم جمهوری خواه همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اقداماتش، جایگاه و موقعیت اردوغان را در معرض خطر قرار می‌دهد یا خیر، گفت: "اردوغان شغلی ندارد. آیا دیکتاتورها شغلی دارند؟ آیا کودتاچیان شغلی دارند؟"

قلیچداراوغلو، رئیس جمهوری ترکیه را به برگزاری یک "کودتای غیرنظامی" متهم کرد که به گفته منتقدان به خوبی توانست با این اقداماتش همه مخالفانش را از میدان به در کند.

وی گفت: ترکیه در حال حاضر در کودتا به سر می‌برد. پارلمان ترکیه هیچ فعالیتی ندارد. آنها اموال مخالفان را مصادره و بلوکه می‌کنند. آیا این دموکراسی است؟

رهبر حزب اپوزیسیون ترکیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا از این تهدیدها می‌ترسد، جواب خیر دارد و گفت: ما تنها حزب موثر اپوزیسیون در ترکیه هستیم که علیه اردوغان کار می‌کنیم. به همین دلیل است که حضور ما را نمی‌توانند تحمل کنند. ما باید برای آزادی خبرنگاران، استادان دانشگاهی و آموزگاران محبوس مبارزه کنیم.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + ترکیه + قلیچداراوغلو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.