نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484363
انعكاس حمله موشكي سپاه در رسانه هاي جهان؛
عاروتص شوع: ایران قول داده بود که حملات تروریستی تهران را تلافی می‌کند/ کانال ۷ اسرائیل: در بیانیه سپاه تهدید تلویحی علیه عربستان، اسرائیل و آمریکا وجود دارد/ اسپوتنیک: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند
بخش سیاسی الف، 29 خرداد 96
حملات موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در قلب سوریه بازتاب و واکنشهای زیادی در رسانه های مختلف جهان داشته است. این خبر به دلیل اهمیت آن بلافاصله به یکی از خبرهای اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شد. در ادامه به گزارش رسانه‌های مهم که به نکات و جنبه‎های خاصی از این حمله اشاره کرده‌اند خواهیم پرداخت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
روزنامه هاآرتص در حساب توئیتری خود نوشت که ایران برای اولین بار طی 30 سال گذشته موشکهای میان برد خود را عملیاتی کرد و از آن استفاده کرد.

همچنین پایگاه خبری عاروتص شوع نیز در واکنش به این حمله نوشت؛ زمانی که تروریستهای داعش مسئولیت حملات تروریستی تهران را برعهده گرفتند مقامات ایرانی قول داده بودند که این حملات را تلافی خواهند کرد. 

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارش خود نوشت: سپاه پاسداران ایران در یک حمله بی سابقه و مستقیم مواضع داعش در دیرالزور را با موشکهای سطح به سطح هدف قرار داد. 

این روزنامه در گزارش خود نوشته، سپاه هشدار داده است که به هرکس که به خاک ایران حمله کند با همین روش پاسخ خواهد داد.

کانال 10 رژیم صهیونیستی نیز به نقل از یک مقام اطلاعاتی اسرائیل گزارش داد که موشکهای شلیک شده سپاه به داعش در سوریه از نوع موشک بالستیک شهاب 3 با برد 800 تا 1200 کیلومتر بوده اند. این شبکه اضافه کرد؛ حمله روز یک شنبه یک حمله گسترده کم سابقه و مستقیم از جانب سپاه بود. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این زمینه نوشت: حمله موشکی روز یک شنبه یک حمله گسترده مستقیم و نادر از سوی سپاه در میانه حمایتهای کامل آن از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بود.

خبرگزاری فرانسه با اشاره به حملات تروریستی تهران و اینکه مقامات ایرانی ریاض را متهم به دست داشتن در این حملات کرده بودند نوشت: سپاه پاسداران موشکهایی در تلافی این حملات به سمت مواضع داعش در سوریه شلیک کرد.

کانال ٧ اسراییل در این زمینه نوشت؛ در بیانیه ایران (در مورد حمله موشکى) تهدیدى تلویحى علیه دشمنان این کشور از جمله عربستان، اسراییل و آمریکا وجود دارد.

علی واعظ تحلیلگر غربی و عضو گروه مدیریت بین المللی بحران در واکنش به این حمله گفت: موشکها احتمالا از نوع ذوالفقار بودند. نکته جالب این است که موشکها از جایی(کرمانشاه و کردستان) شلیک شد که گفته می‌شود داعش از این مناطق اقدام به جذب نیرو کرد بود.

سردبیر نشریه بیلد آلمان در حساب توئیتری خود نوشت: لحظاتی بعد از اینکه آمریکا جنگنده سوریه را ساقط کرد، ایران با شلیک موشکهای میان برد به آن پاسخ داد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارش نوشت: ایران برای تنبیه تروریستها که اخیرا در تهران دست به حمله تروریستی زده بودند با حمله موشکی به مواضع آنها در سوریه حمله کرد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه افزود: این اقدام همچنین یک پیام به دشمنان ایران در منطقه از جمله عربستان و اسرائیل و همچنین آمریکا بود که دارای چندین پایگاه نظامی در خاورمیانه است.

روزنامه نیویورک تایمز همچنین نوشت که حمله موشکی سپاه، نشانه‌ای از رشد قدرت نظامی ایران در منطقه است.

شبکه خبری الجزیره قطر با اشاره به حمله موشکی ایران به مواضع داعش در دیرالزور گزارش داد؛ شلیک موشکهای سپاه، که برای اولین بار طی 30 سال گذشته از مرزهای ایران خارج می‌شوند، چند ساعت پس از آن صورت گرفت که آیت الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران گفته بود به دشمنان سیلی خواهیم زد و این بیانیه را در وبسایت خودش قرار داد.

الجزیره در ادامه نوشت: خبرنگار ما در غازیانتپ در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه این حملات موشکی را بسیار با اهمیت و یک تحول مهم خواهند.

این گزارش در ادامه می‌نویسد: اقدام ایران را باید در 2 چارچوب ببینیم. یکی از بعد جنگ داخلی سوریه که ایران در آن مستشار نظامی دارد و دیگر در چارچوب ژئوپلتیک. باید ببینیم که چه واکنشی از سوی عربستان، آمریکا و اسرائیل به این حمله موشکی انجام خواهد شد.

روزنامه انگلیسی گاردین با پوشش خبر حمله موشکی ایران به داخل سوریه نوشت: اگر چه ایران در داخل عراق و سوریه با داعش میجنگند اما این برای اولین بار است که تهران از درون خاک خود علیه مواضع داعش در سوریه دست به چنین اقدامی میزند و آن را رسما اعلام می‌کند. 

گاردین افزود: سپاه پاسداران که عربستان را به خاطر حملات تروریستی در تهران سرزنش کرد هفته گذشته گفته بود ریخته شدن خون انسانهای بیگناه را بدون پاسخ نمیگذارد.

خبرنگار سی‌ان‌ان در تهران نیز در این باره گفته، حمله موشکی ایران به سوریه نشان‌دهنده افزایش نقش ایران در تحولات سوریه است.

خبرگزاری روسیه: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند

خبرگزاری اسپوتنیک یادداشتی را درباره حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه نوشته است که متن کامل آن به شرح زیر است:

تلافی حمله داعش به تهران را ایران می توانست به شکل های مختلف پس بدهد اما انتخاب گزینه استفاده از موشک های میان برد هم تلافی حمله بود هم پیغامی برای حامیان داعش، وبدیهی است که هدف ایران بیش از تلافی اخطار به دیگران بود...

امروز دیگر رویای ایرانی رساندن موشک ها به بغداد نیست بلکه موشک های ایرانی از بالاسر بغداد به راحتی عبور می کنند و صدها کیلومتر آن طرف تر فرود می آیند. ایران خواست نشان دهد که تسلط امنیتی کامل بر این منطقه دارد.

ایران می توانست برای این حمله از هواپیما استفاده کند و یا از همپیمانان خود در سوریه یا عراق و یا لبنان بخواهد چنین کاری را انجام دهد اما اصرار بر اینکه این حمله از داخل خاک ایران انجام شود برای این بوده تا کاری انجام شود که چندین پیغام در پی داشته باشد.

1 - تلافی عملیات داعش باشد.

2 - موشک های میان برد ایران با طی مسافتی بیش از 650 کیلومتر با دقت فراوان چند ساختمان و پایگاه در دیر الزور که مربوط به تروریست ها بود را هدف قرار داد، امری که نشان می دهد این موشک ها برد بسیار دقیقی دارد و اینکه ایران می تواند شعاع دایره ای از حد اقل 650 کیلومتر را با دقت نقطه زنی پوشش دهد. یعنی از ریاض گرفته تا تل آویو تا همه پایگاه های آمریکایی در منطقه اطراف ایران همه می توانند هدف موشک های ایرانی قرار بگیرند.

3 - با توجه به اینکه ایران از موشک های بالستیک دور برد 2000 کیلومتری نیز برخوردار است این بدین معنا است که ایران می تواند نیروهای دشمن را در شعاع 2000 کیلومتری نیز هدف قرار دهد.

4 - این عملیات حدود دو ساعت پس از صحبت های آیت الله خامنه ای و چند ساعت پس از جلسه شورای عالی امنیت ملی ایران انجام شد که نشان می دهد نیروهای مسلح ایران آمادگی لازم را دارند تا ظرف فقط چند ساعت یا شاید چند دقیقه تصمیمات سیاسی سران مملکت را به اجرا بگذارند....

اسکای نیوز عربی: ایران از داعش در سوریه انتقام گرفت

پایگاه خبری شبکه اسکای نیوزعربی یکشنبه شب در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در دیرالزور نوشت: ایران از داعش در سوریه انتقام گرفت. این رسانه نوشت: ایران با چند فروند موشک دیرالزور سوریه را هدف قرار داد. اسکای نیوز در ادامه با اشاره به بیانیه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: هدف ایران مجازات عاملان حملات تروریستی اخیر تهران بوده که داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است.

سی ان ان: هدف مجازات کسانی بوده که در حمله تروریستی تهران دست داشتند

پایگاه خبری شبکه سی ان ان عربی بامداد دوشنبه حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر فرماندهی تروریست ها در دیر الزور سوریه را بازتاب داد.

به گزارش سی ان ان عربی، این حمله موشکی مقر تروریست های تکفیری در دیر الزور هدف قرار داده است و هدف آن مجازات کسانی بوده که در حمله تروریستی اخیر تهران دست داشتند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملان جنایت تروریستی اخیر تهران خبر داده بود.

در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاه های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استانهای کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.

فيگارو: ایران برای نخستین بار از خاک خود داعش را هدف قرار داد

نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: ایران برای نخستین بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوریه هدف قرار داد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک‌شنبه مواضع داعش را در دیرالزور با چندین فروند موشک هدف قرار داد. منطقه دیرالزور عمدتا در اختیار گروه تروریستی داعش است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرده است این حمله موشکی را در تلافی حمله تروریستی داعش در تهران انجام داده است. ایران در عراق و سوریه در کنار دولت های این کشورها در مبارزه با گروههای تروريستي قرار گرفته است اما این نخستین بار است که ایران از خاک خود مواضع گروه داعش را هدف قرار می دهد. این موشک های میان برد از استانهای غربی کشور یعنی کرمانشاه و کردستان شلیک شدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در این حمله موشکی شماری زیادی از تروریست ها کشته شدند و تسلیحات و تجهیزات نظامی آنها نابود شد. سپاه اعلام کرد هدف این حمله پایگاه فرماندهی و محل تجمع تروریست ها در دیرالزور در شرق سوریه بود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وعده داده بود انتقام حملات تروریستی داعش در تهران را خواهد گرفت.

نیویورک تایمز: حمله موشکی نشانه ای از قدرت رو به رشد تهران

روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی تحت عنوان ایران با شلیک موشک «تروریست ها» در سوریه را تنبیه کرد، نوشت :حمله موشکی ایران بیانگر افزایش نقش این کشور در جنگ سوریه و نشانه ای از قدرت رو به رشد تهران در منطقه است.

سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی با چند فروند موشک میان برد خود با هدف مجازات «تروریست»هایی که مرتکب حمله های هفته گذشته در تهران شده بودند شرق سوریه را هدف قرار داد .این حمله موشکی بیانگر افزایش نقش ایران در جنگ سوریه و نشانه ای از قدرت رو به رشد تهران در منطقه است. همچنین این حمله پیامی به دشمنان ایران در منطقه، از جمله اسرائیل و عربستان سعودی، و همچنین  آمریکا دارد که پایگاه های نظامی متعدد در خاورمیانه دارد. نیویورک تایمز می افزاید: ایران پیش از این هرگز موشکی را در سوریه شلیک نکرده و تنها تاکنون آمریکا و اسرائیل در سوریه مبادرت به حمله موشکی کرده اند.

الاخبار: پیام های فرامرزی ایران

روزنامه «الاخبار» لبنان روز دوشنبه با اختصاص تیتر نخست خود به شلیک موشک ایران به مقر داعش در دیرالزور، این اقدام را مرتبط با دیگر تحولات در سوریه از جمله پیشروی های اخیر ارتش از یک سو و تلاش آمریکا برای تغییر موازنه از سوی دیگر دانست.

این روزنامه در گزارش خود نوشت: در شرایطی که ارتش سوریه و متحدان آن به عملیات خود در محورهای مختلف تا رسیدن به دیرالزور ادامه می دهند، اقدام روز گذشته نیروهای ائتلاف بین المللی در سرنگون ساختن یک جنگنده سوری در منطقه الرصافه و نیز ورود موشک های ایران به میدان مبارزه با داعش صحنه را تکمیل کرد.

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: در چنین فضای تنش آلودي، خبر شلیک دو موشک از سوی ایران به مقر داعش در دیرالزور منتشر شد. این اقدام بی سابقه، حاوی پیام هایی بود که از افزایش تنش بین آمریکا و ایران در میدان های سوریه حکایت می کند.

 
 
کلمات کلیدی : دیرالزور+حمله موشکی سپاه به داعش+حمله موشکی سپاه+انتقام سپاه، حمله داعش،حملات تهران+حمله به مجلس+حمله به حرم امام خمینی+تیر اندازی در مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۰۸:۵۷
عال الجبیر ماستش رو کیسه کرد (4433200) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۵:۳۳
الله اکبر ، الله اکبر

هر نیرویی که از خاک ایران و جان و مال و ناموس ایرانی دفاع کند برای مردم ایران افتخار آفرین است .

آفرین به برادران سپاه پاسداران ، دست مریزاد . (4433207) (alef-3)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۵:۳۴
تاآخر هفته داعش رفته!!!
(4433208) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۶:۵۲
سیلی را تکفیری ها خوردند ،اما پیام اصلی را امریکا و ال سعود و اسراییل گرفتند. (4433211) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۷:۰۹
امریک و عربستان این پیغام را بگیرند اگر جنگی با ما در بگیرد نخواهیم گذاشت امریکایی ها از منطقه فرار کنند و عربستان با خاک یکسان خواهد شد تحمل ایرانیان هم حدی دارد پس حواستان باشد ما با کسی شوخی نداریم (4433212) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۸:۱۶
اینقدر که رسانه های ما شلوغ میکنن هیچ رسانه دیگه ای شلوغ نمیکنه.بدون سر وصدا بزنین داغونشون کنین، باز تحریم دیگه تو راهه!!!! (4433215) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۸:۲۴
فوری: تماس تلفنی نتانیاهو با وزیر جنگ اسراییل: از اون ۲۵ سال ، چقدر مونده! (4433216) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۱۹:۲۷
همه یکپارچه حمایت کنند. رسانه های ضد انقلاب با ژست حمایت از اصلاح طلبان ، تفرقه افکنی می کنند. (4433221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۲۵:۱۶
کاش از سمنان شلیک می شد تا جواب محکم تری هم برای عربستان می داشت (4433229) (alef-3)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۳۹:۴۶
زنده باد رهبری،مظهر اقتدار ایران و ایرانی،دیپلماسی ذلت و لبخند فقط باعث گستاخی بیشتر دشمنان شد،سپاه کار را تمام کرد،دم همشون گرم (4433250) (alef-3)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۰:۱۷
این نشانه ی خوبیست از قدرت ایران و در ضمن یک اخطار جدی به عربهای خلیج فارس نشین که اگر دست از پا خطا کنند به سرنوشت داعشیان مبتلا خواهند شد (4433251) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۱:۰۶
وقتی آقای روحانی در مناظرات از موشک‌ها و شهرهای موشکی انتقاد کردند همان زمان بود که آمریکا برای تحریم‌های بیشتری که برنامه‌ریزی کرده بود مصمم‌تر شد. آقای رئیس‌جمهور اظهارات شما در مناظره آیا گرای ناخواسته‌ای نبود که برای دشمن ارسال کردید؟! (4433253) (alef-13)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۰۳:۳۰
الله اکبر
لا حول و لا قوه الا بالله
درود بر رهبرم
درود بر ایران
درود بر سپاه (4433285) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۰۹:۴۶
[جانم فدای ایران. (4433295) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۳:۵۲
عالی بود. همه شگفت زده شدیم (4433299) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۸:۴۰
همينه. (4433304) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۲۵:۲۳
کاش یه روز از خواب بلند شیم و ببینیم کل دنیا رو صلح فرا گرفته . (4433312) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۴۴:۵۵
صلح در بيداري به دست مي آيد نه در خواب !!!!!!!!!! (4433340) (alef-3)
 
امیدوار
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۴۷:۵۱
چه آرزوی زیبایی، وقتی مولا حضرت صاحب بیان همین طور خواهد شد ان شاالله
اما اگه چشمت رو باز کردی و دیدی اینطور نیست نباید فقط وایسی و بخندی. باید تلاش کنی تا کسی بهت چشم طمع نداشته باشه (4433344) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۰:۳۶
آرزوی خوبیه ولی به حقیقت نمی پیونده نه تا وقتی که مستکبری تو دنیا وجود داره (4433374) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۵:۴۱
به همین خیال باش (4433381) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۱۹:۰۵
آره. ولی نه با تسلیم، (4433400) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۳۶:۲۹
عزیزم با خواب درست نمیشه باید برای رسیدن به صلح واقعیات را لحاظ کرد. (4433430) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۳۷:۵۴
با همین موشکها باید جنگ را در دنیا تمام کرد وقتی مذاکره دشمن را خونخوارتر می کند (4433432) (alef-3)
 
Arash
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۴۸:۰۴
درود بر شیرمردان ایرانی...خستگی ام امروز در رفت (4433345) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۲:۱۱
الان پنج سال مدافعین حرم دارن با داعش میجنگن ،چهارتا موشک که مهم نیست ،ما پنج ساله شمشیرو برا داعش از رو بستیم (4433351) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۵:۳۰
الله اكبر...الله اكبر...الله اكبر (4433358) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۱۱:۰۷
سپاهیان عزیز...تا سه نشه بازی نشه...........بازهم بزنین....برنامه ی هفتگی ش کنین....داعش باید توسط ما ایرانیها از بین بره (4433392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۳۲:۴۲
سلام خداقوت دلاوران .دشمنان خبیث ایران بدانند اگر کوچکترین حرکتی بکنند از تیر رس سربازان اسلام درامان نخواهند بود و خون شهدای عزیزمان از بزه دلان کور دل خواهیم گرفت. دشمنان از 8سال دفاع مقدس مگر درس عبرت نگرفته اند وبه خود نیامد ه اندکه دست به این حرکات می زنند. تا آخرین قطره خون مان از این کشور عزیز دفاع خواهید کرد همانند 8سال دفاع مقدس. (4433423) (alef-13)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۳۵:۱۷
.درود بر شیر مردان‌ از جان گذشته (4433427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۴۷:۰۱
داعش به لندن و پاریس هم حمله کرده بود ولی وقتی در تهران عملیات کرد تازه معنای غیرت را فهمید (4433446) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته