توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508069
آنچه بر مسی در ساعات پایانی نقل و انتقالات گذشت
بخش ورزشی الف، 12شهریور 96
حال و هوای اتاق مسی در محل اردوی تیم ملی آرژانتین، دست کمی از دفتر رئیس بارسلونا در روز پایانی نقل و انتقالات نداشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا دو ماه پیش نقل و انتقالات را با امیدواری های زیاد آغاز کرد. هدف جذب بیرین و وراتی بود و هنوز خبری از جدایی نیمار در میان نبود.

بارسلونا خیلی زود دریافت که نه بیرین و نه وراتی، مهره هایی در دسترس حداقل برای فصل پیش رو نخواهند بود و کمی بعد نیمار ساز جدایی سرداد. با جدایی فوق ستاره برزیلی و رفتن او به پی اس جی، انقلابی در برنامه های انتقالات بارسلونا رخ داد و در حالی که این تیم تنها به دنبال جذب یک هافبک طراح و یک دفاع راست بود، حالا باید به دنبال جذب یک جانشین مناسب برای نیمار نیز می گشت.

آبی اناری ها در نهایت عثمان دمبله را به جای نیمار جذب کردند و در عوض تیرشان برای جذب کوتینیو و دی ماریا به سنگ خورد.

دی ماریا در دو سال گذشته یکی از گزینه های اصلی بارسلونا محسوب می شد اما هر بار به دلایلی این انتقال صورت نمی گرفت ولی امسال شرایط کاملا متفاوت بود. این بار مسی بود که مستقیما از مدیریت باشگاه تقاضای جذب دی ماریا را کرده بود و به همین دلیل مذاکرات با پی اس جی شکلی جدی تر به خود گرفت.

این روند تا ساعات پایانی نقل و انتقالات ادامه یافت و با وجود رد شدن دو پیشنهاد 25 و 30 میلیون یورویی برای این ستاره آرژانتینی و ارائه پیشنهاد خوب 50 میلیون یورویی سوم از سوی بارسا، در نهایت پی اس جی حاضر نشد از موضع خود که دریافت 80 میلیون یورو بود کوتاه بیاید.

اوضاع در ساعات پایانی نقل و انتقالات(دو شب پیش) در دفتر بارسلونا آشفته و پراسترس بود. چنین فضایی در اردوی تیم ملی آرژانتین نیز حکمفرما بود.

طبق ادعای اسپورت، دی ماریا، مسی و ماسکرانو در اتاق مسی گرد هم آمده و به صورت پیوسته در تماس با مسئولان بارسا و ایجنت دی ماریا بودند. هر سه منتظر رسیدن یک خبر خوش و انتقال دی ماریا بودند اما در نهایت ساعات دلهره و پراسترس جمعه شب، برای آنها با یاس و ناامیدی به اتمام رسید.

مسی بسیار امیدوار بود که بتواند دی ماریا را در کنار خود در بارسا داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد تا مدیران بارسا یک نمره منفی دیگر از مسی دریافت کنند.

انتقال دی ماریا از چند جهت می توانست برای بارسلونا امتیازی مثبت تلقی شود.

اول اینکه یک بازیکن سابق رئال را به خدمت گرفته بودند که با وجود 30 سال سن همچنان یک بازیکن بزرگ و ارزشمند به حساب می آید. دوم اینکه می توانستند لیونل مسی را به تمدید قرارداد بیشتر متقاعد کنند و سوم اینکه، جذب دی ماریا می توانست پوشش هرچند حداقلی برای نقل و انتقالات ضعیف تابستانی بلوگرانا باشد.
 
کلمات کلیدی : لیونل مسی+بارسلونا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.