توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468460
وزیر خارجه آمریکا: هیچ اعتمادی میان آمریکا و روسیه نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه هیچ اعتمادی میان واشنگتن و مسکو وجود ندارد، تاکید کرد سیاست‌های کاخ سفید باید بر مبنای شرایط زمانه تطبیق داده شود.

به گزارش فارس، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد آمریکا نمی‌تواند همواره روابط خارجی و اقدامات امنیت ملی‌اش را به کشورهایی که ارزش‌های آمریکایی مانند حقوق بشر را اتخاذ می‌کنند، مشروط کند.

تیلرسون در توضیح عبارت «ابتدا آمریکا» به زبان سیاست دیپلماتیک – عبارتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمان مبارزات انتخاباتی‌اش زیاد به‌کار می‌برد – گفت طی دو دهه اخیر حساب آنکه اتحادهای پسا جنگ سرد هنوز منافع آمریکا را تامین می‌کنند یا نه، از دست واشنگتن خارج شده است.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس» وی با تفاوت قائل شدن میان «ارزش‌های» آمریکایی و «سیاست‌های» آمریکایی تصریح کرد ارزش‌ها ماندگار خواهند بود اما سیاست‌ها باید طبق شرایط زمانه تغییر کرده و تطبیق داده شوند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «در برخی مواقع، اگر اقدامات امنیت ملی خود را بر کسانی که ارزش‌های ما را اتخاذ می‌کنند مشروط کنیم، احتمالا نمی‌توانیم اهداف امنیت ملی خود را بدست آوریم. این واقعا موانعی را در برابر توانایی ما برای پیشبرد منافع امنیت ملی و اقتصادی ایجاد می‌کند.»

تیلرسون البته تاکید کرد کشورهایی که می‌خواهند با آمریکا همکاری داشته باشند، باید ارزش‌های این کشور را اتخاذ کرده و آنگونه که ایالات متحده می‌گوید با مردم خود رفتار کنند.

وی در خصوص روابط با روسیه نیز گفت قطعا هیچ اعتمادی میان دو ابر قدرت هسته‌ای جهان وجود ندارد اما دولت‌ها تلاش داشتند دوباره اعتمادسازی کنند که اولین مورد حفظ آتش‌بس در سوریه است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با بیان اینکه تنبیه‌های سازمان ملل بر کشورهایی که با «پیونگ‌یانگ» تجارت کنند اعمال خواهد داشت، از تدارک تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی خبر داد.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون + آمریکا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.