توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448264
امسال چند تن مواد مخدر در کشور کشف شده است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶
از ابتدای سال تاکنون بیش از 650 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جلسه تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان گفت: کشف مواد مخدر در کشور از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 13 درصد رشد داشته است.
سردار علی مویدی افزود: هرمزگان جزء سه استان برتر کشور در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است که امسال در استان بیش از هشتاد تن مواد مخدر کشف شده است که 4 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.
وی گفت: رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است و هرمزگان از استان هایی است که می تواند در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر پیشرو باشد.
سردار مویدی افزود: در مبارزه با قاچاق مواد مخدر نباید فقط به مواد مخدر سنتی توجه داشت بلکه باید مراقب توسعه قاچاق موادمخدر صنعتی نیز بود.
وی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برای سال آینده متعهد می شود 20 سالن ورزشی روستایی در هرمزگان تجهیز کند.
سردار مویدی افزود: هر کارفرمایی که یک معتاد بهبود یافته را استخدام کند، تا ده میلیون تومان وام بدون بهره دریافت می کند.
رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز در این جلسه گفت: در یازده ماهه امسال بیش از هشت هزار و دویست پرونده مرتبط با مواد مخدر در دادگاه انقلاب استان تشکیل شده و بیش از هشت هزار و 100 پرونده نیز مختومه شده است.
حجت الاسلام اکبری افزود: پرونده های تشکیل شده در این مدت بیش از 15 درصد رشد داشته و پرونده های مختومه هم بیش از 13 درصد افزایش یافته است.
بهروز اکرمی معاون سیاسی امنتی و اجتماعی استاندار هرمزگان نیز در این جلسه گفت: مجموعه ان ای (NA) یکی از موفقترین نمونه های مبارزه با اعتیاد است که باید الگوی مقابله با اعتیاد باشد.
مهران جلائی مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس نیز در این جلسه گفت: صداوسیمای مرکز خلیج فارس آماده تولید آثار فاخر نمایشی و سریالی در زمینه مقابله نرم و فرهنگی با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است و در این زمینه طرح های مختلفی برای تولید آماده است که نیازمند حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر است.
پرویز افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این جلسه گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در دو بخش آثار ملی و شبکه های استانی از تولید آثار نمایشی و فرهنگی صداوسیما در زمینه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد حمایت می کند.
در پایان این جلسه از زحمات فرزاد ابراهیمی میمندی دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان قدردانی و حسین پور به عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.
مدیرکلی بهزیستی هرمزگان، معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، رئیس شبکه بهداشت شهرستان های قشم و بندرلنگه از سمت های سابق حسین پور، دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان است.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر+کشف مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.