توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438869
هشدار سازمان ملل نسبت به انتقام‌جویی از مسلمانان در میانمار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در میانمار نسبت به احتمال انتقام و تلافی علیه مردمی که در جریان سفر اخیرش به این کشور با آنها دیدار کرده هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، یانگی لی، مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر به دنبال سفر 12 روزه‌اش به میانمار در بیانیه‌ای گفت: در طول این سفر یک واژه به شدت در ذهن من حضور داشت و آن چیزی نبود جز "انتقام و تلافی".

وی افزود: من به شدت نسبت به افرادی که با آنها دیدار کردم نگران هستم، افرادی که از دولت انتقاد می‌کنند، افرادی که از حقوق دیگران دفاع می‌کنند و افرادی که افکار و عقاید خودشان را که مغایر با روایت‌های دولتمردان است ابراز می‌کنند.

یانگی لی در ادامه گفت: من به شدت نسبت به از سرگیری عملیات امنیتی و گزارشات درخصوص بازداشت‌های خودسرانه در روستاهایی که در منطقه مائونگداو بازدید کرده‌اند نگران هستم؛ منطقه‌ای که در استان راخین هم مرز بنگلادش قرار دارد و خانه اقلیت مسلمانان روهینجای این کشور است.

این مخبر ویژه سازمان ملل تاکید کرد: وضعیت در استان کاچین که در آنجا شورشیان قومی با نیروهای دولتی در حال مبارزه هستند رو به وخامت است. ساکنان استان راخین به من گفتند که وضعیت کنونی نسبت به سال‌های گذشته وخیم تر شده است.

انتظار می‌رود یانگی لی در مارس سال جاری میلادی گزارشی را در این زمینه به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کند.
 
کلمات کلیدی : نسل‌کشی + مسلمانان میانمار + خشونت‌ علیه مسلمانان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.