نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278362
گل به خودی های دولت
بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
دولتمردان دولت روحانی بدون شک از نظر تجربه و تلاش در جایگاه ممتازی قرار دارند. مشکلات گوناگونی پیش پای دولت قرار داشت و مشخص است دولت تمامی سعی خود را برای بهبود اوضاع خرج می کند. اما آنچه تقریبا به آفتی در دولت مبدل شده است جملات عجیب و رفتارهاییست که شاهد آن هستیم.

مشخص است برخی از دولتمردان نیاز دارند تا آداب سخن گفتن با مردم را بیاموزند. مردم ما نشان داده اند که به تک تک کلمات حساسند و برخلاف بسیاری از مردم دنیا که حتی وزرایشان را به خوبی نمی شناسند از این حیث بسیار مهارت دارند. اجازه دهید نمونه هایی از این دست را در اینجا بیاوریم . البته ممکن است برخی دوستان این نوشته را سختگیرانه بدانند اما نباید فراموش کرد وقتی مسئولی میلیون ها نفر مخاطب دارد باید تک تک سخنان خود را با وسواس برگزیند.

١- وزیر نیرو اخیرا اظهار کرده است که با مفت فروشی آب مخالف است . اهل فن میدانند سخنان وزیر صحیح است و میانگین قبض ده هزارتومانی برای اکثریت جامعه مبین این سخنان میباشد ولی این لحن و این ادبیات پاسخی جز موضع گیری مردم و دلخوری آنان نخواهد داشت .
٢-آقای جهانگیری ماه قبل اظهار کرده اند نباید به دلیل چند روز دیر شدن یارانه عده ای سرو صدا به راه بیندازند . در شرایطی که این روزها و با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و ارتباطی بسیاری به صحبت های شوخی و جدی در این مورد مشغولند مشخص است خیلی ها این جمله را به خود بگیرند . غیر از این این روزها دیگر درک جامعه بالاتر رفته و میدانند همین تاخیرهای چند روزه یک ماه یارانه را از جیب ملت خارج کرده است.

٣- در ماجرای حذف سهمیه بنزین دولت میتوانست در روزهای پایانی ماه قبل با یک مصاحبه تلویزیونی ضرورت این کار را تبیین کند . علاوه بر این با قاطعیت هشدار دهد عده ای از این آب گل آلود ماهی نگیرند . اما این نحوه اطلاع رسانی که مردم منتظر بنشید برایتان تصمیم بگیریم منجر به شوک روانی شدیدی در جامعه شد.

٤- وزیر نیرو پیش از عید و با گران شدن برق به تکنیک نخ نما شده مقایسه قیمت ها در داخل و خارج رو آوردند . تکنیکی که به سادگی و با مقایسه درآمدها و نحوه تهیه ماشین و خانه و... در داخل و خارج نقش بر آب می شود.

٥- پس از حذف سهمیه بنزین آقای نوبخت در چند مصاحبه با این سوال مواجه شد که این نحوه اطلاع رسانی آیا غلط نبود . ایشان مداوما سعی داشت این مسئله را بی اهمیت نشان داده در حالی که مشخص بود دولت در این زمینه بی سلیقگی به خرج داده است.

٦- رییس جمهور در سخنان چند روز قبل خود بر رابطه آب خوردن و تحریم ها اشاره کرده اند. سخنی که بی شک صحیح است . کافیست به تصفیه خانه ها سری بزنیم و با دیدن فیلترهای آمریکایی و کانادایی و تجهیزات خارجی پی ببریم برای آب خوردن هم هنوز به خارج نیازمندیم. اما گفتن این سخن در جمع مردم و با پیش زمینه ما ایرانیان که ساده ترین کارها را به آب خوردن تشبیه کرده ایم جز گل به خودیست؟

در پایان خاطرنشان میسازد تلاش های دولت در این دو سال مثال زدنیست اما چنین سخنانی تیشه به ریشه زحمات دولت میزند و مردم را دلسرد می سازد. شایسته است دولتمردان از مشاورات خود در این زمینه استفاده بیشتری نمایند.
 
زینب
۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۲۲:۴۳:۱۲
خدمات دولت واقعا ستودنی است مسکن مهر تعطیل طرح شبنم تعطیل یارانه ها رو هوا واردات خودروها ی اوکس میلیاردی فراوان واردات انواع واقسام کالا های که مشابه داخلی دارد که دا د کار گرها وکار فرما ها را در اورده اب ونون ازدواج هم منوط به اجازه کدخدا ست صنعت هسته ای هم رفت تا بیست وپنج سال اینده روحانی متشکریم واقعا خسته نباشید!!! (3035248) (alef-13)
 
مهماندار هواپیما
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۷:۰۸
دولتمردانی که تمام فکر وذکرشان حمله به دولت قبلی هست اصلا می توانند درست فکر کنند خدا به داد این مردم برسه (3066380) (alef-3)
 
زینب
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۰۲:۳۱:۱۷
علاوه بر تعطیلی تاسیسات هسته ای .... دو دستی تقدیم کردن بازار ایران به اروپا وامریکا هم البته جای تقدیر و تشکر داره!!!اخه کار گرها وکاروخونه هاشون در حال ورشکستگی بود !!به بازار ایران نیاز داشتند !!به قول اقای ظریف هم الجار ثم الدار ...ما هم از این به بعد مثل بجه ادم اجناس امریکایی واروپایی را مصرف می کنیم وتولید ومی گذاریم کنار ...تولید شاید وفتی دیگر (3102952) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.