توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189668
میزان را رای ملت کنید
بخش تعاملی الف - علی نیک زاد
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۵۲
بی مقدمه

با نزدیک شدن به روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری بعضا به طور گسترده مشاهده می شود که بسیاری از مردم مخصوصا هواداران جریان اصلاحات از تحریم انتخابات سخن می گویند.

آیا بحث تحریم فراگیر خواهد بود یا خیر ؟ و آیا اینکه این تحریم به بزرگی انتخابات ضربه خواهد زد یا نه ؟

شرکت در انتخابات برای همه ی سلیقه ها آزاد بوده و هست ، صرفنظر از اینکه نامزدهای چه جناح هایی در انتخابات حضور دارند باید به این نکته توجه کرد که ما در انتخاباتی برای جمهوری اسلامی شرکت میکنیم نه انتخاباتی برای یک جناح سیاسی . بعنوان یک اصلاح طلب که همواره عقاید و نظراتم متعلق به جریان اصلاحات بوده و هست نظرم رو در این باره این چنین بیان می کنم :

با توجه به نبود کاندیدایی شاخص از جریان اصلاحات نباید انتخابات را مطرود و تحریم کرد . انتخابات متعلق به نظام جمهوری اسلامی میهن مان ایران است نه متعلق به جریان سیاسی مخالف ما ! کسی که از روی عمد پای صندوق های رای حاضر نشده یقینا خود را شایسته ی نظر دادن ندانسته و خود به بد بودن سرشت خود آگاه ست . جریان اصلاحات ، خواه بر وفق مراد شما باشد خواه برخلاف آن ، جزیی جدایی ناپذیر از نظام مقدس جمهوری اسلامی ست . سخن من امر به اصلاح طلبی و نهی از اصولگرایی نبوده و نیست ، جایگاه مردمی هر دو جریان مشخص ، بسیار قوی و غیر قابل انکارست ، شراکت در انتخابات همواره بوده و هست ، میهن عزیزمان متعلق به همه ی اصولگرایان و اصلاح طلبان است ، اینان شانه به شانه یکدیگر در مقابل تجاوزات دشمن تا پای جان ایستاده و جنگیده اند ، روا نیست بخاطر لجبازی با اینکه نامزد انتخاباتی مورد حمایت ما ،بنا به هر دلیلی ،تایید صلاحیت نشد خود را از گردنه ی تصمیم گیری برای کشور خارج کنیم .

سوالی که دوستان بارها مطرح میکنند این ست که چرا ما که سرشتی اصلاح پذیر داریم باید انتخابمان را از بین نامزدهای اصولگرا برگزینیم؟ دوستان آیا در زمان دولت خودمان ، اصلاحات ، هموطنانی که عقایدی اصولگرایی داشتند در انتخابات شرکت نمی کرده اند؟ تاریخ ایران اسلامی هیچ زمانی را بخاطر ندارد که بحثی مربوط به خودتحریمی در تصمیم گیری های کلان در آن وجود داشته باشد .

انتخاب کنید . اگر بنا به تشخیص شما همه ی نامزدهای انتخاباتی "بـد" هستند (که به یقین اینگونه نیست) و رای خود را لایق هیچ یک نمی دانید ، برگه ی رای خود را با نام مقدس "جمهوری اسلامی ایران" به صندوق رای بیاندازید ، این التزام عملی و پایبندی مطلق به نظام کنونی ست .

از هرزگردی بپرهیزید ، موثر باشید ، برگه های رای تمامی مردم خاری ست به چشمان آنان که خواب را بر هم میهنانم تلخ کرده اند.

میزان را رای ملت کنید.
 
کلمات کلیدی : علی نیک زاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.