نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429760
مدارس تهران فردا تعطیل است؟/افزایش محدوده زوج و فرد تا سه‌شنبه
بخش اجتماعی الف، 10 دی 95
مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها در حال حاضر شرایط ناسالم برای گروههای حساس وجود دارد، گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا اندیشیده شده اما مدارس فردا شنبه تعطیل نیست.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
ناصر مهردادی  در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت آلودگی هوای تهران در ساعتهای آتی و تمهیدات اندیشیده شده اظهار کرد: پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها امروز (جمعه 10 دی) ایجاد شده  که این وضعیت موجب شده تا جلسه کمیته هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا تشکیل شود و تمهیداتی را برای جلوگیری از افزایش آلودگی بیندیشد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا تمامی فعالیت واحدهای شن و ماسه از روز شنبه ممنوع شود؛ همچنین فروش مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک پایتخت از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته پیش رو متوقف خواهد بود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران عنوان کرد: از دیگر مصوبات جلسه و تمهیدات در نظر گرفته شده افزایش محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد تا سه‌شنبه 14 دی و تا ساعت 19 در تهران است.

مهردادی تصریح کرد: این تمهیدات و برنامه‌ریزی‌ها به‌نوعی پیشگیرانه است و اگر وضعیت بهبود پیدا کند که جلسه‌ای نخواهیم داشت اما اگر کیفیت هوا به شرایط اضطرار برسد جلسه کمیته به‌منظور برنامه‌ریزی‌های دیگر تشکیل خواهد شد.

وی افزود: فعلاً برنامه‌های ذکرشده در ساعتهای آتی اجرایی خواهد شد و همه چیز بستگی به شرایط پیش رو دارد؛ البته از نظرات ایستگاههای هواشناسی و اندازه‌گیری ایستگاههای پایش بهره لازم را می‌بریم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران درباره تعطیلی مدارس و مهدهای کودک نیز اظهار کرد: برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس تهران در روز شنبه نخواهیم داشت.

مهردادی افزود:‌ بر اساس شاخصهای اندازه‌گیری ایستگاههای پایش، امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داریم و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت کنونی و رفع آلودگی ناشی از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون باشیم.

وی با بیان "در صورت ایجاد شرایط اضطرار تصمیمات جدیدتری می‌گیریم"، گفت: در گذشته عدد اندازه‌گیری 200 را شرایط اضطرار می‌دانستند که این عدد در حال حاضر به 150 کاهش یافته است و در صورت وقوع آن جلسات تشکیل می‌شود.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوای تهران+طرح ترافیک+طرح زوج و فرد+تعطیلی مدارس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۰۷:۳۲
این از آلودگی ها این از از استرس و بیکاری و تورم و...
حالا هم بجای اینکه یه فکر اساسی بکنن
مدارس رو تا چند رو تعطیل میکنید؟ یک روز؟ یک هفته؟ بعدش چی؟ اون بچه نباید بره مدرسه؟
به فکر بنزین و کیفیت خودرو باشین و به فکر جلوووووووووووووگیری از مهاجرت به تهران که شده پارکینگ خودروها (4091719) (alef-11)
 
اميري
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۵:۰۲:۴۲
واقعاً اين مديران را چه كساني منصوب ميكنند، حداقل بايد طرح زوج وفرد از درب منازل رو اجباري ميكردن! وقتي شرايط جوي پايداره بايد از قبل جلوي بالارفتن الودگي رو گرفت والا بعدش هر كاري بي فايده ونوشدارو بعد ازمرگ مردم است. (4091789) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۲۰:۳۵:۳۳
رييس سازمان محيط زيست واستاندار تهران و شهردار تهران بايد استعفا دهند، مردم از اين شرايط به ستوه امده اند. (4092150) (alef-13)
 
محمودي
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۵:۰۶:۲۵
يعني اينها حتي يكبار استانداردهاي جهاني را مرور نميكنند؟! بي سوادي هم حدي دارد، وقتي در يك نقطه از شهر ضريب الايندگي pmi به عدد ١٥٠ ميرسد براي كل شهر شرايط اضطرار برقرار ميكنند ونه با ميانگين گيري از نقاط دل بخواه انهم با دستگاههاي فرسوده وغيره كاليبره، ضمناً تصميمات بستگي به نوع الودگي هم دارد، خطرناكترين الاينده ذرات ريز زير ٢/٥ ميكرون است كه حتماً بايد مدارس تعطيل وطرح زوج وفرد از درب منازل اجباري باشد . (4091794) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۹:۲۹:۲۰
که مردم هم بغل اگزوز خودروهاشون از الودگی بنالند؟!؟!؟
بنده خدا خب الودگی هوا رو ما بوجود میاریم (4092079) (alef-11)
 
فرشاد
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۵:۰۸:۴۲
با اين وضع مديريت الودگي هوا ونارضايتي عموم مردم شرايط اتخابات اتي شديداً به ضرر دولت وشوراي شهر فعلي خواهد بود. (4091798) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۹:۳۰:۵۹
خب کمتر در خیابون چزخ بزنیم فدات شم!!!!! (4092081) (alef-11)
 
سميه
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۵:۱۰:۰۴
تعداد تلفات الودگي هوا با همين بي تدبيري ها از تعدادروزانه شهداي جنگ تحميلي بيشتر شده است. (4091801) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۷:۵۳:۱۳
این آمار رو از کجا اوردید؟! (4091982) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۹:۳۰:۲۶
شما که امار میگیری سمیه خانم
یک امار هم ارائه میکردید از همشهریامون که بی دلیل دور دور میکنن (4092080) (alef-11)
 
غضنفري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۶:۱۰:۴۷
من به بيش از ٤٠ شهر شلوغ جهان سفر كرده ام ، ولي بدتر از هواي تهران تا بحال نديده ام، تهران بي نظم ترين شهر جهان است. (4091879) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۹:۲۰:۲۱
جان مردم افتاده دست یک عده بی سواد خبر ندارند که زن و بچه خودشان هم با مردم در یک کشتی نشسته اند چرا جلوی تردد خودروها و موتورها گرفته نمی شود ؟ (4092068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۲۲:۲۹:۱۲
اسامي اعضاي اين كميته و صلاحيتشان را براي مردم روشن كنيد.سلامت مردم چيزي نيست كه به افراد ضعيف سپرده شود. در شرايط پايداري هوا تصميمات سخت تري بايد گرفت. (4092258) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۸:۰۶:۰۶
با افزایش محدوده طرح زوج و فرد دردی جز اینکه مشکل مردم افزایش پیدا می کنه حاصل نخواهد شد. اقتصاد وزندگی مردم را با این تصمیمات نابخردانه بهم می ریزید. از اولشم طرح زوج وفرد غلط بود چون هدف فروختن ماشین های انبار شده به خانواده هایی بود که پلاک زوج و یا فرد را دنبال می کردند.
به جای این تصمیات و نیز بنزین های بی کیفیت ، بنزین استاندارد بدید مردم همه چیز حل میشه. البته اگر پدرخوانده های بنزین فعلی بذارند. (4092506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۷:۰۲:۴۳
ما خودرو خریدیم که استفاده کنیم نه اینکه تو پارکینگ بزاریم . واقعا یه فکر اساسی بشه . (4097271) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.