نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 209368
مرتضوی: احمدی‌نژاد گفت نگران نباش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۰
مدیرعامل سابق تامین اجتماعی گفت: من نامه استعفایم را به رئیس‌جمهور نشان دادم و توضیح دادم که آقای حداد گفته‎اند مصلحت نظام است که کناره‎گیری کنم، آقای احمدی‎نژاد گفتند من فرد دوم مملکت هستم، مصالح نظام را من بهتر می‎دانم یا نمایندگان تهران؟

به گزارش هفته نامه پنجره، مدیرعامل سابق تامین اجتماعی اتهامات متعدد در پرونده تحقیق و تفحص موجب شده است که در این ‎روز‎ها به‎دنبال تبرئه و دفاع از خود باشد. به همین دلیل با لهجه شیرین یزدی‎اش خیلی گرم از پیشنهاد ما استقبال میکند. به‎دلیل پست قضایی که در کارنامه خود دارد، همیشه چند محافظ همراه دارد. چندین و چندبار مکان مصاحبه را عوض کرده و حالا در ساختمانی خالی از سکنه، حوالی خیابان آزادی میزبان ماست.

نسبت به فلش دوربین‎ها حساس است و تمرکزش را از دست می‎دهد. قانون را خوب میداند و همین سبب شده است در بسیاری از مسائل تحقیق و تفحص از نظر قانونی بیگناه تلقی شود. خیلی برایش زمان مهم نیست. آنچه مهم است دفاع کامل از خود است؛ پس دور از انتظار نیست که مصاحبه با وی پنج ساعت طول بکشد.

سابقه فیلمبرداری از فاضل لاریجانی را نیز در کارنامه دارد و همین امر سبب میشود ناخودآگاهمان در میانه مصاحبه به‎دنبال دوربین جاسازی شده و میکروفون بگردد!

متن پیش رو خلاصه بخش هایی از این مصاحبه است:

من با این‎که حکم را سیاسی و غیرحقوقی و غلط می‎دانستم، پس از اعلام قطعیت حکم توسط دیوان عدالت اداری به دولت اعلام کردم که از فردا به‎عنوان مدیرعامل به تأمین اجتماعی نمی‎روم.

وقتی پاستور رسیدم آقای احمدی نژاد خیلی گرم استقبال کرد و گفتند شما اصلا نگران نباشید، من فردا از شما دفاع میکنم، شما به‎جای آمدن به این‎جا باید میرفتید سرکارتان و وقت خود را برای این کار‎ها هدر نمی‌دادید. دیدم آقای احمدی‎نژاد اصلا در فضای استعفای من نیست. نامه را به ایشان نشان دادم و توضیح دادم که آقای حداد گفته‎اند مصلحت نظام است که کناره‎گیری کنم. آقای احمدی‎نژاد گفتند من فرد دوم مملکت هستم، مصالح نظام را من بهتر می‎دانم یا نمایندگان تهران؟ الان لازم است که شما برای خدمت به بیمه‎شدگان تأمین اجتماعی آستین بالا بزنید و شبانه روز کار کنید،‎ من هم حمایت می‎کنم. شما در این سنگر خدمت کنید. اگر امروز بر سر شما کوتاه بیاییم این‎ها فردا در رابطه با افراد دیگر مدعی می‎شوند. آقای احمدی‎نژاد خیلی محکم برخورد کردند و من هم بعد از جلسه با آقای احمدی‎نژاد همه وقایع را برای آقای حداد بازگو کردم و صراحتا گفتم که ایشان استعفای مرا نپذیرفتند.

بابک زنجانی از طرف دولت یا باند و گروه خاصی معرفی نشده بود. بنده یک دوست مذهبی و هیئتی داشتم که با من تماس گرفت و مدعی شد رفیقی دارد که قصد خریداری شرکت‎‎های تأمین اجتماعی را دارد. او گفت که زنجانی در خارج از کشور سرمایه‎‎های کلان و بانک خصوصی دارد که توانایی خرید این شرکت‎ها را نیز دارد و به واسطه تحریم‎ها مجبور است سرمایه خود را به داخل کشور منتقل کند. بعد از این معرفی، ملاقاتی با زنجانی انجام دادم که پیشنهادهای وی منطقی و خوب به‎نظر رسید. بعد از این ملاقات با مسئولین ذیربط در وزارت اطلاعات تماس گرفتم تا ادعای بابک زنجانی را از طریق آن‎ها استعلام کنم. آن‎ها در تماس تلفنی و جلسات حضوری در محل سازمان اعلام کردند که زنجانی برای انجام این معامله مورد تأیید ماست و ارزی که از طریق این قرارداد وارد کشور میشود یک فرصت است که نباید آن را از دست داد. البته مشورت من با بانک مرکزی هم منجر به همین نتیجه شد و آن‎ها هم موافق این تفاهمنامه و انتقال ارز به کشور بودند.

موضوع غیرشمول اختصاص به سازمان تأمین اجتماعی ندارد و در همه وزارتخانه‎ها و سازمان‎ها این موضوع هست یا مثلا ریاست محترم مجلس در همین سال جاری شنیده‎ایم طبق قانون رقمی در حدود ۳۰ میلیارد تومان بودجه غیرشمول دارد که می‎تواند به اشخاص حقیقی و حقوقی بنا به تشخیص خودشان بدهند. حتی آقای باهنر در جلسه گفت که ماهی ۳۰۰ هزار تومان به نمایندگان می‎دهیم که در حوزه انتخاباتی به آدم‎‎های محروم بدهند که یک نفر از نمایندگان در همان جلسه تکذیب کرد که آقای باهنر، این را به ما نمی‎دهید! چرا توقع ایجاد می‎کنید. پس معلوم است آن‎جا هم این ابهامات وجود دارد.

طبق قانون مطبوعات، اگر هر بحثی در رابطه با اداره‎، انتشار و تیتراژ روزنامه مطرح شود به عهده مدیرمسئول است. این یک اصل است؛ پس او باید پاسخگو باشد ضمن این‎که برای واحد‎های مختلف تأمین اجتماعی روزنامه همیشه مجانی بوده است. از اول تا به حال مجانی می‎فرستند. زمان آقای نوربخش مدیرعامل فعلی نیز مجانی می‎فرستند. در زمان انتخابات همه روزنامه‎ها به‎طور طبیعی تیراژشان بالا می‎رود. آن هم که دست من نیست که تیراژش بالا رفته یا پایین. خودش می‎داند او باید جواب بدهد. این را باید مدیر مسئول جواب بدهد. اگر تیراژ روزنامه‎ای بالا برود حسن کار اوست و عیبی محسوب نمی‎شود.

همه پرداختی‎‎های دوره یک و نیم ساله من مربوط به مجلس نهم است. عدد اعلامی توسط آقای محجوب دروغ است و از روی سوء نیت به منظور ابهام آفرینی عدد ۳۷ را ذکر کرده است.

ما سه تا لیست کلی داریم. علت این‎که اسامی را به آقای محجوب ندادم این بود که کارمند ایشان مطالبی را به من گفت و متوجه شدم ایشان می‎خواهد رقبای خود را تخریب کند. آن‎ها پیشنهاد دادند در رابطه با یکی از نمایندگان، مدرکی به آن‎‎ها بدهم. بعد با من در حذف برخی از موارد همکاری کنند. احساس کردم که می‎خواهند سوء‎استفاده کنند. الان شما می‎بینید مدارک و اسناد داخل سازمان تأمین اجتماعی روی میز رسانه‎‎های ضد‎انقلاب خارج از کشور است و مانور تبلیغاتی خودشان را می‎دهند. مقصر آقای محجوب است و او این اسناد را غیرقانونی منتشر کرده و در اختیار ضد‎انقلاب قرار داده است. پس من حق داشتم و الان هم حق دارم نسبت به آن قسمت از اسنادی که فقط در اختیار خودم است ایشان را محرم ندانم و به او سندی ندهم. البته به دادگاه و مراجع ذیصلاح و امین در موقع خود ارائه می‎کنم.

پرداخت حقوق هیچ ارتباطی با مدیرعامل ندارد. این حقوق در هیئت امنا و در هیئت مدیره تصویب شده و اجرا میشود و براساس آن، امور اداری و مالی سازمان، حقوق مدیران و کارمندان را محاسبه و ابلاغ میکند. مدیرعامل هیچ دخالتی در تعیین میزان حقوق معاونین خود ندارد.

برادر خانم بنده کارمند پیمانی سازمان تأمین اجتماعی بوده است. برای این‎که بتوانیم اشراف بهتری به شرکت ایرانول داشته باشیم با درخواست انتقال ایشان از سوی شرکت ایرانول موافقت شد و مصوبه آن نیز هیچگونه خدشه و ایرادی ندارد. مگر آقای روحانی برادر خودشان را به سمت بازرسی ریاست‎جمهوری منصوب نکرده اند؟ مگر آقای ربیعی نزدیکان خود را در بخش‎‎های مختلف مدیریتی وزارتخانه و تأمین اجتماعی منصوب نکرده اند؟ برادر خانم اینجانب در مصوبه هیئت مدیره به شرکت ایرانول به مدت یکسال مأمور به خدمت شده است.

چرا تحقیق و تفحص از دوره‎‎های گذشته نیمه کاره ر‎ها شد؟ اگر دنبال منافع خود و ساخت و پاخت نبودند چرا در آن دوران هیچ گزارشی تنظیم نشد؟ چرا زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت؟ من آن زونکن را دیدم که همه سران جبهه مشارکت مبالغ بسیار کلانی را دریافت کرده‎اند که پرداختی‎‎های ما در قبال آن هیچ است. الان شنیدهام هیچکس جرأت بررسی و انتشار این زونکن را ندارد و آن را لاک و مهر کرده اند و خارج از مدارک سازمان در گاو صندق نگهداری میکنند. با ورود آقای محجوب، زونکن مجلس ششم حکم هولوکاست را پیدا کرده است و کسی حق دخالت و ورود به آن را ندارد! شنیدهام کلید آن گاوصندوق را به آقای وزیر داده اند تا کسی در سازمان به اسناد دسترسی نداشته باشد.

طرف امروز همه کاره رسانه‎ای دولت شده است مرا اتفاقی در مراسم تحلیف دید و گفت یادتان هست مرا بازداشت کردید؟ و من هم گفتم یادم هست. تو هم یادت هست که چه خیانت‎‎هایی انجام دادی که بازداشت شدی؟! من بی صبرانه منتظر برگزاری دادگاه هستم و صحن علنی دادگاه صحنه رسوایی این گروه خواهد شد. من پشت پرده این جریانات را به لطف الهی با ارائه اسناد و مدارک رسوا خواهم کرد.
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۰۹:۲۶:۲۱
احمدی نژاد با تمام بدیهاش خوشم میآد که خوب ‍پای مدیرانش وا می ایستاد. این یعنی مدیر. هزار تهمت رو به جون خرید ولی به تیمش پشت نکرد. بقیه ببینن یاد بگیرن. (1857403) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۱:۴۹:۲۶
اگر آن موقع در قدرت بود وپشت سر مدیرش وامی ایستاد الان هم در دادگاه حرفی برای گفتن دارد !!!بسم الله (1857824) (alef-10)
 
حماسه تامین اجتماعی
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۳:۱۱:۲۴
معنی اینکه پشت مفسده و مدیر فاسد بایستی یعنی اینکه ..... (1858094) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۳:۲۸:۴۰
بهتر بود احمدی نژاد پای آرمانهای انسانی می ایستاد تا ... (1858133) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۸:۳۵:۰۰
اشتباهی مثبت دادم.
ایستادن پشت مدیران خائن هنر نیست بلکه خیانت است. تعصب در این زمینه جایز نیست. (1858919) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۲۱:۵۶:۱۲
همانطور که پشت آقای متکی وایساد؟!!!! نه برادر... باید ببینی از چه کسی و برای چی وایساده... عدد و رقم خیلی برای وایسادن مهمه.... (1859233) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۰:۰۲:۱۱
احمدی نژاد مثل همیشه حرف درست را زده است. مصلحت نظام چرا باید با یک شانتاژ بر علیه کسی مشخص شود. ؟ اگر دلیل محکمه پسندی دارد که مرتضوی نباشد خوب ارائه کنند و ایشان را بردارند وگرنه چرا چنین کاری صورت گرفت؟ همین کار را برای مشایی هم کردند؟ (1857453) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۱:۳۸:۱۲
در خبر سورينت كامنت زدم و توزيع دادم كه دليل اينكه در ايران هيچ وقت برخورد با دانه درشتها سرانجام نداشته است اين است كه همه از هم اتو دارند و در اينجا با صحبتهاي مرتضوي نظر بنده تائيد شد.جالب است كه در اين مملكت همه ازافشاي پشت پردها با لطف الهي صحبت ميكندد .پشت پرده هائي كه هيچ وقت نمايان نميشود. (1857790) (alef-10)
 
نظر
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۱:۴۷:۲۷
چقدر هم به سازمان تامین اجتماعی و پرسنل تحت پوشش آن کمک کردند!!خداوند جزای این کمک را در آخرت خواهد داد. (1857819) (alef-10)
 
بازنشسته
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۲:۳۳:۲۵
عجب سخنانی . سی سال بعنوان کارشناس بودجه ومسول مالی بودم ولی انگار آقای احمدی نزاد وآقای مرتضوی از جیب مبارکشان اینهمه پول بعنوان بن .کارت هدیه و پاداش به هرکسی دوست میداشتن پرداخت میکردندوبحث خارج ازشمول ظاهرا دارند اینگونه بنفع خودشان تفسیر میکنند جالب است اون دسته ازکسانیکه اعتبارخارج ازشمول را اینگونه میپدارن که هرکاری میتوانندباهاش بکنند نیست بموجب قانون هردستگاه اجرایی میتواند بخشی از اعتبارات خود را جهت ارتقاء اهداف سازمان اونهم ایجاد انگیزه دربین کارکنان خودش معادل حداکثر صدرصد حقوق مزایای نیروییکه درسازمان کارمیکندبعنوان پاداش پرداخت کند نه به کارکنان سایر از لیست پرداختی حقوق مزایای اون سازمان . (1857994) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۶:۱۰:۲۷
شاهد روباه دمش است! (1858601) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۶:۲۹:۳۴
اميدوارم به زودي هردويشان عادلانه محاكمه شوند. (1858665) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۱ ۱۸:۳۷:۴۹
روز محاسبه نزدیک است آقای مرتضوی! گیرم در این محاکمه در رفتی در محکمه الهی چه می کنی ؟ (1858923) (alef-10)