نظر منتشر شده
۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502560
نمایندگان محترم مجلس! به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهید/ وزیر بهداشت ، معاون و مدیرکلش مصداق بارز تعارض منافع‌اند
احمد توکلی، 25 مرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس از انان خواست که به وزرایی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهند.

بسم الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام

امروز بی‌تردید، فساد خطیرترین دشمن دین و دنیای مردم، اسلام و ایران است. فساد سیستمی و شبکه‌ای است. سیستمی نه به این معنا که فساد بر همه سیستم چیره شده باشد -که در آن صورت این نامه‌نگاری نیز بی‌وجه بود- بلکه به این معنا که دستگاه‌های نظارتی و تعقیب‌کننده مفسدان، خود به درجاتی آلوده می‌شوند. در این حال، سیستم به‌طور خودکار، برخلاف حالت سلامت، از خود دفاع نمی‌کند. این فساد، شبکه‌ای است زیرا حلقه‌های قدرت و ثروت به‌هم‌پیوسته‌اند و در برابر مبارزان با فساد مقاومت برمی‌انگیزند.

در این وضعیت راه‌های معمولی کارگر نیست و چاره‌جویی پرحوصله می‌خواهد. حوصله تحمل جولان رسانه‌ها و نهادهای مردمی آزاد و حوصله اثربخشی تدبیرهای محدودکننده فساد خیزی ساختارها و مقررات و قوانین و حوصله بازسازی و اثرگذاری فرهنگ دینی. در کنار این‌همه، مجازات سخت مفسدان امری حیاتی است چراکه اینان مدافعان ساختارها و مقررات و قوانین فساد ساز، مروجان فرهنگ خودپرستی و بی‌مسئولیتی نسبت به جامعه و متخصص اسیر کردن رسانه‌های آزادند؛ به تطمیع و اگر نشد، به تهدید. بحث زیربنا و روبنا اینجا زائد است زیر و رو در هم تأثیر و تأثر متقابل دارند.

یکی از مهم‌ترین عوامل فساد برانگیز که امروزه کشورهای موفق در حفظ پاکی دیوانسالاری خود، برای جلوگیری از ایجاد فساد انجام می‌دهند پرهیز از وضعیت تعارض منافع (Conflict of Interests) است. آمریکا مدیریت این پدیده مخرب را در 1960 و کره جنوبی در دهه 90 میلادی آغاز کردند. تعارض منافع به وضعیتی گفته می‌شود که ظرفیت بالقوه نقض بی‌طرفی در تصمیم‌گیری یا اقدام مسئول وجود داشته باشد به این دلیل که تضادی بین منافع آن فرد و منافع عمومی مربوط وجود دارد، وضعیتی که این خطر را ایجاد می‌کند که انگیزه یا اقدام آن فرد به فساد کشیده شود.

به‌عبارت‌دیگر، تعارض منافع به موقعیتی گفته می‌شود که مقام و مسئول تصمیم گیر بر سر دوراهی انتخاب بین منافع عمومی و منافع خصوصی قرار می‌گیرد. این دوراهی ازآن‌جهت پیدا می‌شود که اختیار تصمیم‌گیری در حوزه‌ای به مسئولی سپرده می‌شود که خود وی در همان حوزه منفعت دارد. این تعارض معمولاً با ترجیح یافتن منافع خصوصی، منشأ فساد می‌شود. قالب‌ها و اشکال بروز فساد متعدد است: تبارگرایی (Nepotism)، رفیق‌بازی (Cronyism)، حمایت ویژه (Patronage) و ویژه خواری (Rent Seaking) که ریشه همه آن‌ها جانب خدا و مردم را وانهادن است. همین تمایلات است که در تعارض منافع، صاحب‌منصب یا کارمند را به نادیده گرفتن منافع عمومی می‌کشاند.

این برادرانی که برای قبول مسئولیت وزارت داوطلب شده‌اند، سلمان و ابوذر نیستند و اگر بر سر این دوراهی قرار گیرند به ترجیح منافع خویش مبتلا می‌گردند. اینان به دلیل منافعی که در حوزه مسئولیت خویش دارند تصمیماتشان اریب دارد. مصداق این ابیات مثنوی‌اند که فرمود: چون غرض آمد هنر پوشیده شد/ صد حجاب از دل به‌سوی دیده شد/ چون دهد قاضی به دل رشوت قرار/ کی شناسد ظالم از مظلوم زار/ بلکه آن ظالم که نفس است اندرون/ خصم هر مظلوم باشد از جنون.

یک مصداق بارز تعارض منافع، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است که خود، معاون و مدیرکلش در موقعیت تعارض منافع قرار داشته‌اند. وزیری که در حوزه مسئولیتش کسب‌وکاری با صدها میلیارد درآمد دارد و معاون و مدیرکل دارو به همین درد مبتلا شده‌اند و صدها میلیارد از یارانه دارو را به نفع خود یا گروه‌های خاص صرف کردند. منابعی که با فروش 8000 میلیارد تومان اوراق قرضه تأمین‌شده بود. چراکه پای در شرکت‌های خصوصی داشته‌اند و دستشان فرمان هدایت بخش داروی کشور را محکم گرفته است. جناب وزیر که قریب ده ماه پیش مسئولان اطلاعاتی وی را از این فسادها باخبر ساختند وی را کنار نگذاشت و اخیراً هم دیده‌بان شفافیت و عدالت با اسناد متقن به همین نتیجه رسید و در سه جلسه حضوری مطالب را ارائه کرد، بااینکه وزیر اجمالاً به تغییر رسیده بود، متأسفانه چند روز بعد در سخنرانی خویش گفت معاون دارو شخصیتی است که هر کس وزیر شود به وجود او نیاز دارد!

البته با اعلام‌جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت که دادستان محترم تهران دستور رسیدگی به آن را صادر کرده است، ان‌شاءالله حقایق تثبیت می‌شود و مفسدان مجازات می‌گردند که دیگر پشیمانی بی‌فایده است.

نمایندگان محترم!
اگر امروز به داده‌ها علم و دین بی‌توجهی شود و رفاقت‌ها یا تعلقات دیگر منشأ رأی شود، فردا در پیشگاه عدل الهی پاسخگو نخواهید بود.
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۶:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۲:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۰:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۲۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۲۲:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۲۳:۰۴
 
۱۳۹۱/۱۱/۱۶ ۰۷:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی+رای اعتماد+کابینه ی دوازدهم
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۱۷:۲۴
اگر چنین شخصی از مجلس رای بگیرد باید برای پارلمان مملکت فاتحه خواند! (4522039) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۹:۵۰
از مجلی اصولگرای قبلی هم رای گرفت (4522626) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۶:۳۰:۲۷
بدترین و کم تحملترین وزیر بهداشت ازاول انقلاب که باعث درگیری پزشک و بیمار و پرسنل هرروز به یک علت جدید شده و بابی نظمی و بی توجهی تامین بودجه طرح کارشناسی نشده طرح به اصطلاح نظام سلامت بیمه ها را ورشکست کرد و باعث ورود غیرپزشکان به حیطه حساس پزشکی شده و متاسفانه حرمت رشته مقدس طبابت را خاکمال کرد اما با سرمایه هنگفت مشکوک خود حامی اصلی مالی رییس جمهور هم میباشد حتی ناجی مالی برادر ایشان هم هست و متاسفانه لابی قوی دردولت و مجلس دارد. امیدوارم این متن کاملا درست را حذف نکنید (4522780) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۲:۰۳
يادمان نرفته در دولت قبلي در بيمارستان هاي دولتي نسخه ميدادن دستت و ميگفتن برو ناصر خسرو داروهايش را بگير ، زير ميزي در بيمارستانها تبديل به يك رويه شده بود دكتر هاشمي يكي از قويترين وزراي دكتر روحاني است بهتر در رابطه با فساد دستگاههاي نظارتي قضاوت كنند (4522064) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۸:۵۹:۵۷
اونموقع تحریم بودیم.ربطی به وزارت این آقا نداشت. الان زیر میزی تبدیل به رومیزی شده. با این همه پولی که به وزارت بهداشت تزریق شد باید گفت میشد بزرگترین کارها رو کرد ولی الان کشور بدهکار چاه ویلی به نام طرح تحول جیب پزشکان شده. کارگران با حقوق 1 میلیونی کار میکنند و کیفش را پزشکان با درامدهای میلیاردی میبرند. (4522295) (alef-11)
 
عبکریم
Denmark
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۱۰:۵۹
چند مورد را برای این آقایان که اینطور فکر میکنند باید گفت:
1- زیر میزی ها را این آقا به رو میزی (یعنی قانونی) تبدیل کرد
2-وضعیتی انحصار طلبی باعث شده تعداد تربیت پزشک و علی الخصوص متخصص به حداقل ممکن برسد تا بازار کار آقایان خراب نشود یک پزشک هم استاد دانشکاه باشد هم مسئولیت اجرایی داشته باشد هم در مطب خصوصی کار کند هم در بیمارستانهایی دولتی وخصوصی باشدو.... آیا واقعا یک شخص می تواند این همه وظیفه را به خوبی انجام دهد؟ آیا می تواند هم استاد دانشگاه باشد و بتواند دانشجویانش را بخوبی تربیت کند یعنی آنهایی که قرار است پس فردا رقیبش در بازار کار شوند؟
همین وضعیت انحصار طلبی در حوزه پخش دارو و مجوز داروخانه به وضوح دیده میشود
باید گفت تا زمانی تعداد افراد ارائه دهنده خدمات زیاد نشوند و بازار رقابتی ایجاد نشود انحصار ایجاد شده و دودش به چشم مردم می رود. این موضوع را آقایان به خوبی از آن آگاهند و جلویش با توجیهات بی منطق سد کرده اند تا بازارشان خراب نشود.
علت هم واضح است و دکتر توکلی به خوبی در بالا به پرداخته اند .چون خودشان ذی نفع اند
آ3- وقتی که یک کار خوب و مثبتی انجام گرفت باید کمی عاقل بود و دید این کار مثبت چه میزان هزینه برای مملکت داشته است کار مثبتی که به کرات می گویند باعث شد تمام بودجه مملکت سرازیر به جیب پزشکان شود و بیمه ها را بیش از پیش مقروض خود ساختند.
چه خوب گفتی دکتر توکلی ' این حلقه های قدرت و ثروت وقتی به هم میرسند چه ها که نمی کنند ' (4522305) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۱۱:۰۳
وقتی میگی دولت قبل یعنی قضاوت با عینک سیاست....
چرا نمی خواهید قبول کنید فساد فساد است و ربطی به سیاست و دولت فعلی و قبلی ندارد (4522306) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۱۵:۱۶
امیدوارم افرادی که مثبت میدن یه سری به بیمارستان بزنن تا اوضاع رو از نزدیک ببینن
تازه این پول رو از افزایش قیمت بنزین از 400 به 1000
افزایش دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده و
یارانه غیر مستقیم تامین کردند (4522310) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۱:۲۳:۲۶
پاشو بیا بیمارستان 15 خرداد ورامین از خود مردم بپرس قبل از اومدن دکتر هاشمی وضع بیمارستان چطور بود و الان چطوره!
دکتر هاشمی دمش گرم! یکی از بهترینهای کابینه است. نوش جونش مال و اموال هم اگر داره. (4522438) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۵:۰۹
پاشو بیا بیمارستان ولی عصر قم قبل از طرح تحول سلامت هزینه زایمان طبیعی 200هزار تومن بود سال 95 که ما رفتیم شده 1400 هزار تومن (4522617) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۸:۴۳:۳۹
چرا دروغ میگی مرد حسابی؟؟؟ زایمان طبیعی اصلا هزینه ای نداره. فوقش 100 تومن-نه دویست تومن. بچه من همین ماه پیش دنیا اومده. (4522853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۰:۴۳:۱۲
بیمارستان ولی عصر قم یک بیمارستان غیر دولتی هست.برای فهمیدن خدمتی که طرح تحول سلامت کرد باید به بیمارستانهای دولتی سر بزنید. زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی رایگان است. (4522982) (alef-13)
 
اهوازی
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۳:۳۶:۵۶
بر عکس مطب های خصوصی به خصوص در خوزستان ، آزمایشگاه ها و سونوگرافی ها کاملا رها شده اند و هر چه دلشان بخواهد و زورشان برسد آزردم می گیرند و در دوره مدیران آقای وزیر ، نظارت صفر به معنای واقعی شده است که من در بعد از انقلاب اوضاع به این ناهنجاری و هرج و مرج نظارتی را ندیده بودم (4522579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۴۹:۳۲
کاش نمایندگان گوش شنوا داشته باشند. (4522091) (alef-3)
 
امیر
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۵۹:۰۰
جناب توکلی
من شخصا هر چند که اصلا موافق دیدگاههای سیاسی و فرهنکی شما نیستم اما شما را انسان صادق و سالمی میدانم که برای بهبود شرایط کشور تلاش میکنید.وجود سازمانهایی مثل همین " دیدبان ...." را هم بسیار به حال شفافیت اقتصادی و سیاسی کشور مفید و موثر می دانم.اما....اماش اونجاست که این سازمان شما نباید جناحی و سیاسی و گزینشی عمل کند...اعتبار چنین نهادهایی به بیطرفی و صداقت انهاست (4522101) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۱۲:۱۴
وزیر جهاد کشاورزی هم نماینده کشاورزان نیست اگر رای بدهید خیانت به کشاورزان کردید ایشان نماینده انحصار طلبان است و نتیجه کاری وی برنج 15 هزار تومانی است (4522118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۱۷:۴۹
اول از همه به فكر جيب پزشكااست
متاسفانه ديگه حقوق هاي چند ده مليوني پزشكا جا افتاده و هر چيزي غير از اين امر عجيب و غريبي به نظر ميرسه (4522126) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۱۳:۱۵
حقوق های چند ده میلیونی پزشکان پیش بودجه های نجومی دستگاه های فرهنگی غیردولتی پول خورده!! (4522309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۹:۳۱:۰۴
يه اشتباه اشتباه ديگه رو توجيه نميكنه (4522901) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۲۳:۱۶
درود بر شما (4522142) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۲۴:۲۴
به نظر من پزشک فقط باید به کار درمان بپردازد و مدیریت و امور اداری از وزارت گرفته تا یک درمانگاه به متخصین مدیریت سپرده شود. (4522146) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۴۴:۴۳
بنظر من خدمتگذار ترين و صادق ترين وزير همين وزير بهداشت بوده است
بفضل الهي بالاترين راي اعتماد را خواهد اورد همراه با دكتر ظريف . (4522181) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۸:۱۳:۳۷
بله البته خدمتگذار پزشکان. (4522228) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۸:۲۶:۴۴
تاجر خدمتگذار (4522247) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۵۵:۰۱
فقط خدا کند این افشاگری ها نتیجه ای داشته باشد، هر چند که تا به حال صاحبان قدرت و ثروت در همه مراکز تصمیم گیری نفوذ دارند و با لابی قوی از مجلس هم رای اعتماد می گیرند. (4522198) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۸:۲۱:۲۶
بهداشت و سلامت مردم نابود شد
تورا خدا به این وزیر تاجر رای ندهید (4522239) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۰:۳۹:۲۰
این نظر نهایت بی انصافی است.
"بهداشت و سلامت مردم نابودشد!"
واقعا؟ (4522977) (alef-13)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۸:۲۶:۰۶
ما معلمان هیچ تریبونی برای اعلام نظر خودمان نداریم!
لطفا نمایندگان محترم به آقای(!) بطحایی برای وزارت آ پ رای ندهید! ایشان نماینده ما معلمان نیست و هر هنری که داشته بودند تا حالا رو کرده بودند! (4522245) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۱۷:۰۴
اتفاقا یکی از هنر های آقای(!) بطحایی همین صندوق ذخیره فرهنگیان بود ! ندیدین چطور گل کاشتند؟ حالا سالهای سال باید صدها عاقل فکر کنند چطوری این سنگها رو از چاه دربیارند!
شاید هم اومدند خوب ماست مالی کنند! (4522314) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۹:۳۵:۰۳
تو رو خدا به این رای ندهید...اینها با خون مردم تجارت میکنند..کاش صدای ما مردم شنیده بشه (4522329) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۰:۲۹:۴۱
پزشگان بویژه دندانپزشگان واقعا باید کنترل شوند.بله یک زمانی مثلا دندانپزشک کم بود و البته آن موقعع قیمت ها مناسبتر بود .الان که این همه دندانپزشگ تو این مملکت ریخته چرا باید دستمزدها اینقدر بالا باشد.کشیدن یک دندان عقل نهفته به مبلغ پانصد هزار تومان در عرض پنج دقیقه که هیچ نوع جنسی هم استفاده نشده چه معنیی می دهد. آنهم در مملکتی که حقوق یک ماه یک کارگر حد اکثر یک ملیون تومان است . واقعا باید رسیدگی شود. (4522377) (alef-3)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۰:۳۲:۳۴
تو را بخدا ببینید اربابان قدرت و ثروت تا کجا پیش رفتن که نماینده برای مخالفت وقت می گیرد و از ابتدا شروع به تعریف از اینکه وزیر بهداشت کاریزمای دولت ااست و تحول را شاهکار ..........بقول جوونای امروزی تابلو خیلی خیلی متاسفم (4522382) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۱:۱۵:۱۷
آقای توکلی ترا قران روشنگری کنید . جام مردم
سلامت مردم در خطر است (4522425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۳:۵۸:۰۵
خوش بحال روحانی بااین وزیرش چه اختلاف طبقاتی با این افزایش دستمزد پزشکان ایجاد کرد (4522609) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۱:۱۴
ثروت افسانه ای معاون دارو و مدیر کل دارو باید توسط مقامات قضایی مورد بررسی قرار گیرد (4522614) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۰:۴۵:۵۲
جناب توکلی ، تجربه نشان داده که افرادی نظیر جناب دکتر هاشمی بسیار در مقابل این قبیل وسوسه هایی که می فرمایید قویترند و انها را به این راحتی نمی شود خرید! ایشان با اجرای طرح سلامت، دعای مردم و تمامی بازنشستگان پشت سرشان است. انشالله با رای بالا پذیرفته می شوند (4522673) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۱:۱۰:۴۳
خدایا جنازه دوست من ۵ روز گروگان بیمارستان تریتا بود. چون پول بیمارستان را نداشتند.. امشب توانستند جنازه را تحویل بگیرند و دفن کنند.
خدایا به فریاد ما برس.
خدایا گجایی؟ خدا خدا خدا (4522689) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۱:۲۵:۰۷
وزیر بهداشت از سال اول میگفت من دیگه دولت بعدی به هیچ عنوان نیستم و با کمال میل هم که وزارت دولت بعد رو قبول کرد که! (4522699) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۶:۵۰:۵۶
حقوق پزشکان رو به عرش اعلی رسوندن ؟!
پرستاران که میرزا بنویسند ؟!
حال همراه بیمار هم باید پرستاری کند ! هم پول جور کند؟
بدبخت اونایی که بیمه نیستند یا فقط یک دفترچه ساده دارند (4522782) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۷:۴۹:۰۰
طرح تحول سلامت خوب بوده فقط باید از افزایش بی رویه حقوق پزشکان جلوگیری بشه و با فساد به هر میزانی که باشه مبارزه بشه (4522814) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۸:۱۹:۵۱
به خاطر خدا به وزیر تلیاردر بهداشت رای ندهید (4522836) (alef-11)
 
حسینعلی
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۸:۲۰:۲۸
به وزیر بهداشت رای بدهید به مملکت خیانت کرده ای (4522837) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۸:۲۱:۳۰
اینجوری کامنت نوشتن و دفاع کردن یعنی هر کسی در جناح من قرار داره:
میتونه هر کاری بکنه
فاسد باشه
رانت بخوره
من و بقیه را زیر پا له کنه


چون از جناح من است
چون من بهش رای دادم
چون قبلی هم همین کار را کرده
چون فقط مهم هست که جناح سیاسی من برنده باشه

با این اوصاف تا 1000 سال دیگه هم امورات کشور ما درست نخواهد شد (4522838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۰:۱۰:۰۳
متأسفانه همون افرادی که باید حرف شما رو عمل کنند خودشون درگیر همین تضاد منافع هستند. وزارت بهداشت هم سردمدار این حیف و میل بیت المال بوده و درآمدهای نجومی این قشر از جامعه آنها را بسیار مغرور و خودخواه کرده است.
آنهایی که می گویند وضع بیمارستانها بهتر شده، درست است. وقتی حدود 10000 میلیارد تومان به انها داده شود و بخش کمی از این رقم هم به بیمارستانها تزریق شود، وضع آنها موقتاً خوب خواهد شد.

ولی آیا می دانید رقم واقعی خدماتی که پزشکان از مردم+بیمه+دولت می گیرند چقدر افزایش یافته است؟

این بار از طریق اوراق قرضه تأمین بودجه کردند یعنی مردم را در آینده بدهکار کردند!
در ادمه چطور می خواهند این هزینه سرسام آور را تأمین و طمع و حرص پزشکان را جوابگو باشند؟ (4522933) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۱:۴۸:۳۹
وضغیت باند بازی در دانشگاههای علوم پزشکی استانها بیداد می کند به داد کارمندان در استانها برسید (4523087) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۶:۲۹
متاسفانه وزیر بهداشت به جای اینکه ماهیگیری را در وزارت بهداشت باب کند و مشکلات را ریشه ای حل کند با روش پوپولیستی بزرگترین درآمد را برای پزشکان متخصص ایجاد کرده و نمی گذارد به بهانه های مختلف پزشک متخصص زیاد شود ایشان خواسته یا ناخواسته تبدیل به یک لابی قوی برای تضمین منافع پزشکان متخصص شده و نیجه ان را می بینیم امسال در کنکور سراسری هزاران نخبه کشور به طرف رشته تجربی رفته اند و انها را در یک رقابت با ظرفیت کم مستهلک کرده است هزاران پزشک عمومی حاضرند با هزینه شخصی متخصص شوند اما لابی در نظام پزشکی مانع است اما متاسفانه با سیاست طرح پر کردن جیب پزشکان متخصص به جای اینکه این هزینه ها در طول چهار سال می توانست حداقل باعث افزایش ده یا بیست هزار پزشک متخصص در کشور شود روش ماهی دادن را با اتلاف سرمایه های کشور به جای یاد دادن ماهیگیری باب کرده است و از طرفی ایشان یکی از مرفه ترین افراد در ایران است که ثروتش را فقط به دلیل نداشتن رقیب کاری و انحصار در رشته پزشکی کسب کرده و قوی ترین لابی را نیز برای خود و هم صثنفانش بل ثروت کلانش بوجود اورده و به احتمال زیاد هم در مجلس رای اعتماد می گیرد اما باید به تفکران مشابه ایشان که با درامد انحصار و با اضرار به غیر در ممانعت از افزایش پزشک متخصص ایندگان در این زمینه داوری خواهند کرد که چگونه باعث استهلاک هزاران داوطلب تجربی و پزشکان عمومی کشور شده اند و نگذاشتند پزشک متخصص در کشور افزایش حداکثری یاید (4523108) (alef-13)
 
محمد باقری ساری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۳۴:۰۱
آقای توکلی سلام.
Rent Seaking به معنی جستجو برای اجاره است.
معادل انگلیسی رانت واژه Interest میباشد.
سرچشمه کلمه رانت از زبان فرانسه واژه Rente به معنی ربا گرفته شده است (4523134) (alef-13)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۷:۵۶
درود بر دکتر توکلی عزیز.امیدوارم نمایندگان محترم تصمیم عاقلانه بگیرند و به ذینفعان رای اعتماد ندهند.وزارت بهداشت در دولت یازدهم و تحت وزارت ایشان به عرصه رقابت برای فساد و چپاول منابع تبدیل شده است (4523193) (alef-11)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۸:۵۳:۵۷
لابی قدرتمند و پولدار نظام پزشکی در طول چهار سال قبل به قدری قوی و ثروتمند شده است که بتواند لابی موثری در مجلس برای رای اعتماد وزیر همسو بگیرد رای اعتماد قطعی است تا زر و زور در جهان حرف اول را می زند و این لابی نخواهد گذاشت درامد پزشکان متخصص با افزایش شدید انها از محل درامد طرح تحول کاهش یابد (4523641) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.