توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332668
تخت‌روانچی: فرصت‌های سرمایه‌گذاری پسابرجام را غنیمت بدانیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸
معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه که در راس یک هیئت اقتصادی و تجاری در نروژ به سر می‌برد با مونیکا میلند وزیر صنایع و تجارت نروژ ملاقات کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار مجید تخت‌روانچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رویکرد جدید کشورها برای همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف بعد از اجرای برجام ، تاکید کرد: فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری و روابط عادی تجاری ایجاد شده است که باید غنیمت شمرده شوند.

وی حضور پررنگ شرکت‌های نروژی در این نشست را نشانه وجود ظرفیت‌ها و علاقه‌مندی زیاد برای طرفین دانست و با اشاره به ظرفیت‌های نروژ در حوزه دریائی، زیست‌محیطی و شیلات اظهار کرد: طرف ایرانی از آمادگی کامل برای همکاری در این زمینه‌ها برخوردار است.

در این ملاقات وزیر تجارت و صنعت نروژ نیز با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های زیاد دو کشور برای همکاری اظهار کرد: نروژ به دنبال بازارهای جدید است و ما شاهد اشتیاق شرکت‌های نروژی برای کار با ایران در زمینه‌های مختلف هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید شاهد افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری خصوصا در حوزه صنعت نفت و گاز و شیلات و انرژی‌های تجدیدپذیر باشیم.

در پایان این دیدار معاون وزیرخارجه کشورمان از وزیر صنعت و تجارت نروژ برای سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : سرمايه‌گذاري ، سرمايه‌گذاران خارجي ، ایران و نروژ ، پساتحریم ، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.