توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482167
امیر کویت: مشاهده وضعیت کنونی شورای همکاری پس از ۳۷ سال از تاسیس آن سخت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
امیر کویت اعلام کرد که «مهار اختلافات بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس وظیفه‎ای است که نمی‎توانم از آن چشم‌پوشی کنم.»

به گزارش فارس، «صباح احمد جابر صباح» امیر کویت اعلام کرد که مهار اختلافات بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس وظیفه‎ای است که نمی توانم از آن چشم پوشی کنم و تا حد امکان برای ایجاد دوستی و آشتی بین این کشورها تلاش خواهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کویت(کونا)، صباح احمد جابر صباح افزود: سخت است که ما به عنوان نسلی که شورای همکاری را ۳۷ سال پیش تاسیس کردیم، در حال حاضر ببینیم که بین اعضای آن اختلاف وجود دارد؛ اختلافی که ممکن است تبعات ناگواری را به همراه داشته باشد.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه دوشنبه شب با امیر کویت درباره بحران قطر تماس تلفنی برقرار کرده است.

رویترز گزارش داد که ماکرون در این تماس تلفنی درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس و تنش در روابط کشورهای عضو آن گفت‎و‎گو کرده است.

وزیر خارجه قطر نیز امروز به فرانسه سفر کرده است و در یک نشست خبری در پاریس نقش فرانسه در همکاری با طرف های بحران برای کاهش تنش با قطر را سازنده توصیف کرد.

عربستان، مصر، امارات و بحرین با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، مداخله در امور کشورهای عربی و تهدید امنیت ملی و پناه دادن به افراطی‏‌ها و تروریست‎ها اعلام کردند که رابطه خود را با این کشور قطع و آن را تحریم کردند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۱:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۲۲:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۰۷:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۴:۵۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۱۹:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۵ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۴/۰۷/۲۳ ۱۱:۵۴
 
 
کلمات کلیدی : شورای همکاری خلیج فارس+امیر کویت+قطر+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.