نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452962
ایوان انتظار میدان ولیعصر(عج) تهران افتتاح شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
به گزارش مهر، پروژه ایوان انتظار میدان ولی عصر با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران و مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به بهره برداری رسید.در این مراسم حسینی با بیان این که ایوان انتظار بنایی در ۷ طبقه سطح صفر زمین را به منهای ۳۰ متر در زیر زمین متصل می کند، گفت: این ایوان ۴۲۰۰۰ متر مربع وسعت دارد که ۳۶ ستون استوانه ای دارد و  ۳۰۰۰ متر مربع فضای فرهنگی در مجموعه در نظر گرفته شده است.

 وی با اشاره به این که این بنا خود، مردم را دعوت می کند تا از آن عبور کنند، گفت: نقش دور ایوان انتظار  با مسجد حضرت ولیعصر (عج) آیت الله سیستانی که در حاشیه میدان قرار دارد، همخوانی دارد. فضای ایوان انتظار  را ساده دیدیم تا در عین سادگی دعوت کننده باشد.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: معماری ایوان انتظار ریشه در  گودالباغچه های تاریخ معماری ما  دارد.

به گفته وی قرار است نمایشگاه های دائمی فرهنگی و هنری و عرضه کتاب در تراز زیرین این ایوان برقرار شود.

حسینی با بیان این که زیر ایوان انتظار خطوط ۳ و ۶ مترو عبور کرده است، گفت: طبق تاکیدات شهردار تهران این ایوان به پیاده راه بلوار کشاورز و ایستگاه اتوبوس های تندرو در جنوب میدان  تا انتهای بهار سال ۹۶ متصل می شود.

همچنین در این مراسم هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو  با بیان این که  امسال یک هزار کیلومتر تونل مترو ساخته ایم و از ابتدای امسال هر ماه یک ایستگاه مترو احداث کردیم که این یک رکورد محسوب می شود گفت: امسال ۱۲ کیلومتر پایانه های مترو؛ ۷ کیلومتر کانال تاسیسات و ۱۲ سازه پله های فرار و راههای دسترسی به همراه ۹ ایستگاه ساختیم.

وی  ادامه داد: برای اولین بار امسال ۲۰۰ هزار متر مربع ساختمان زیرزمینی ساخته ایم و همچنین ۱۶ پست برق فشار ضعیف و ۸ پست فشار قوی نصب کرده ایم و همچنین ۱۳۸ دستگاه پله برقی در ایستگاههای مترو نصب شد.

درویشی به جزییات ساخت ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج) اشاره کرد و گفت: برای ساخت این سازه ۱۷۰ هزار متر مکعب خاکبرداری؛ ۱۰ هزار تن میلگرد؛ ۶۶ هزار متر مکعب بتن و ۹۰ هزار متر مربع قالب بکار رفته است.

وی بیان کرد: این مجموعه در ۴۲ هزار متر مربع فضای زیرزمینی در ۷ طبقه احداث شده و به ۴۵ دستگاه پله برقی مجهز است.
 
کلمات کلیدی : ایوان انتظار میدان ولیعصر(عج)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۰۸:۴۷
این پروژه و بدون حتی یک پارکینگ (4197400) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.