نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371656
پدر نوزاد دوماهه: فرزندم را با لبخند به بیمارستان دادم؛ جنازه‌اش را تحویل گرفتم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
نوزاد دو ماهه‌ای که یکشنبه ۲۰ تیر ماه به دلیل ورم بیضه توسط والدین خود به بیمارستان رازی سراوان منتقل شد به گفته پدرش در اثر سهل‌انگاری و عدم انجام آزمایشات پیش از عمل در بیمارستان سراوان جانش را از دست داد.

امیر حسین بر؛ پدر محمد یوسف دو ماهه در گفت‌و‌گو با ایلنا در این باره گفت: در تاریخ ۱۳ تیر، فرزندم دچار ورم معده شد و من به همراه همسرم به بیمارستان رازی سراوان مراجعه کردیم و پزشکان مشکل او را فتق تشخیص دادند که در ساعت ۸ شب پس از معاینه پزشک جراح، دستور بستری او را داد.

وی ادامه داد: ساعت۳۰ :۸ تا ۱۱ هیچ کاری برای محمد یوسف انجام ندادند و از ساعت ۱ بامداد گذشته بود که پزشک متخصص بیهوشی به بنده اعلام کرد که فرزند شما بعلت نارسایی قلبی فوت کرد.

پدر محمد پوسف تاکید کرد: این قابل قبول نیست که در یک جراحی ورم بیضه (فتق)، جان یک نوزاد از دست برود و امید و آینده یک خانواده را از آن‌ها بگیرند و پاسخگو هم نباشند.

امیرحسین بر گفت: سوال من از مسئولان بیمارستان رازی سراوان و تیم جراح این ست که آیا قبل از عمل نباید تشخیص می‌دادند که نوزاد نارسایی قلبی دارد یا با متخصص قلب و اطفال مشورت می‌کردند؟ در چند ساعتی که ما در بیمارستان بودیم؛ متخصص قلب محمد یوسف را ندید و فقط یکباره او را زیر تیغ جراحی بردند.

وی تاکید کرد: من شکایت کرده‌ام و خواهان رسیدگی به این موضوع تا آخرین لحظه هستم و همچنین به ریاست دانشگاه علوم پزشکی نیز نامه نوشته‌ام، اما تاکنون هیچ پاسخی نه از طرف مسئولان بیمارستان و نه دانشگاه به من داده نشده است.

پدر این نوزاد اظهار کرد: فرزند من در زایشگاه متولد شد و اگر هم مشکلی داشت؛ باید‌‌ همان روز تولد که توسط پزشک نوزادان بررسی شده به ما می‌گفتند،. ضمن اینکه قبل از عمل محمد یوسف را به خانه بهداشت بردم و در آنجا نیز مورد معاینه و بررسی قرار گرفت و گفته شد که در ۴۵ روز یک کیلو و نیم وزن اضافه کرده است. آیا کودک مبتلا به نارسایی قلبی و ریوی در طی این مدت وزن اضافه می‌کند؟

وی ادامه داد: باید مسئولان پیگیری کنند تا حقیقت ماجرا مشخص شود که آیا واقعا نوزاد من نارسایی قلبی داشته و اگر اینطور بوده است، چرا هیچ آزمایشی انجام ندادند و بدون اینکه بررسی کنند؛ او را زیر تیغ جراحی بردند. این مساله باید پیگیری شود تا حداقل بعد‌ها این مسائل پیش نیاید و قبل از عمل این آزمایشات را انجام دهند.

پدر محمد یوسف عنوان کرد: فرزندم را با لبخند روی لبانش تحویل بیمارستان دادم؛ بعد جنازه‌اش را به من تحویل دادند.
 
کلمات کلیدی : قصور پزشکی، مرگ، نوزاد
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۶:۲۰:۰۱
خدا رو شکر کن که خودت هنوز زنده ای (3819730) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۶:۲۹:۲۱
خداصبر بدهد اتفاقی چنینی برای خانواده ما در بیمارستان کودکان تبریز افتاد منتهی پزشک متخصص خوشبختانه شب در بیمارستان نبود؟۳۶ ساعت بعد عمل روی فرزندمان انجام شد بعد از درد زیادی که بچه مان تحمل کرد ؟یک چیز جالب مسول سونوگرافی شب هم از اینکه شب مزاحم خوابشان شدیم مارا جواب کرد ؟
به ریس بیمارستان هم شکایت کردم به علوم پزشکی هم رفتم اما جوابی نگرفتم ؟؟؟؟؟؟؟کجای برادر کلی نذر کردم که حداقل سالم از بیمارستان بریم
مشتی تاجر و بیسواد الان دکتری میکنند دریغ از مسئولیتی که دارند در جامعه ؟

/ (3819759) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۷:۱۰:۲۵
خدا بهت صبر بده
آخر عاقبت خیلی از پزشکان و بیمارستانها رو فقط خدا باید ختم به خیر کنه اینقدر که نفرین پشت سرشانه (3819864) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۷:۴۴:۱۵
اگه رسانه ها و فضای مجازی کمکش نکنه به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید (3819919) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۸:۲۴:۱۳
واقعا متاسفم در مملکتی زندگی میکنیم که جان انسان ارزشی ندارد وهرروز شاهد شلختگی بیشتر در پزشکی هستیم کیارستمی با ان سابقه ومعروفیت ان بلا را سرش اوردند وای به حال عوام الناس وای به حال ما به کدام دردمان کریه کنیم (3819997) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۸:۴۱:۰۶
یک افتضاح بزرگ . (3820020) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۰:۴۷:۱۷
جامعه شریف پزشکی پول براش مهم نیست بلکه جان آدمها مهمه (3820194) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۲:۴۹:۳۷
باید بررسی شود که آیا در نقاط دیگر جهان هم اگر چنین اتفاقاتی بیفتد چگونه برخورد می شود. (3820326) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۳:۲۹:۲۹
خدا صبر بده امیدوادم هر کسی که باعث قتل این انسان شده اعدام بشه تا درس عبرت بشه (3820386) (alef-11)
 
Ireland
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۳:۰۷:۳۴
عجب پزشكي داريم ها! الكي ما به پيشرفتهاي پزشكي مان دلخوشيم! (3820647) (alef-11)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۲۳:۴۶
داداش جواب اینافقط سرب داغ هست .کسی جوابگو نیست (3820786) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۵:۱۵
حتما بابت این خدمت کلی هم شما را سر کیسه کردند.
در هر صورت خدا به شما و مادر داغدیده اش صبر بدهد. (3821626) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.