نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471556
"بد" برای شما "خوب" برای ما
سید مسعود علوی/23 اردیبهشت96
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
یکی از ترفندهای روحانی و جهانگیری در مناظرات این بود که رقبای خود در رقابت دوازدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری را نماینده و مسئول عملکرد دولت گذشته معرفی کنند. آنها هیچ دلیلی برای این  ادعا نداشتند. چرا که میرسلیم یک استاد برجسته دانشگاه و معرفی شده از حزب مؤتلفه اسلامی بوده و هیچ  سنخیتی با دولت گذشته ندارد.

قالیباف هم از سال 84 رقیب دولت گذشته بوده و مرزبندی این دو را همه  نخبگان سیاسی می دانند. رئیسی هم در همه ایام خدمت خود خارج از دایره دولت گذشته بوده و در دستگاه  قضا مشغول کار بوده است و نسبتی با دولت گذشته ندارد. روحانی و جهانگیری به زعم خود از این راز  سر به مهر در مناظره سوم پرده برداشتند و وجود برخی وزرای دولت گذشته در ستاد رئیسی را به عنوان  مهم ترین سند ادعای خود مطرح کردند.

اگر سند این ادعا را بپذیریم، دولت روحانی - جهانگیری، خود متهم اصلی نمایندگی دولت گذشته در این  مناظرات می باشند، چرا که حد اقل سه عضو کابینه روحانی از رجال مهم دولت گذشته هستند؛ پورمحمدی  وزیر کشور دولت احمدی نژاد بود و در دولت روحانی وزیر دادگستری است. صالحی وزیر خارجه احمدی  نژاد بود و در دولت روحانی بر کرسی مهم ترین و حساس ترین نهاد دولت یعنی سازمان انرژی اتمی تکیه  زده است.

عادل آذر رئیس مرکز آمار دولت احمدی نژاد بود که سند رشد 8 درصدی را در دولت روحانی،  منگوله دار کرد. او در دولت روحانی همین سمت را داشت تا اینکه به دیوان محاسبات رفت. خدمت او در  دیوان تا کنون این است که حتی یک نفر از نجومی بگیران را محکوم به انفصال خدمت و مجازات های  مقرر در قانون نکرده است.

اگر بخواهیم ریزتر شویم، افراد بسیاری را می توان از این دست یاد کرد که در دولت یازدهم مسئولیت های  کلیدی داشته و دارند. آقایان روحانی و جهانگیری نمی توانند چیزی را که برای رقبا، سیئه می دانند برای  خود، حسنه ثبت کنند!
آقایان روحانی و جهانگیری باید به این سؤال پاسخ دهند که وزرای احمدی نژاد در دولت یازدهم چه می  کنند؟ چرا این رویکرد برای دولت آنها نه تنها قبح نیست بلکه حسن هم هست؟!
 
 
کلمات کلیدی : مناظره سوم+انتخابات96+روحانی+احمدی نژاد
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۳:۱۹
کو گوش شنوا! فعلا عقل بعضی ها به چشمشونه ! (4346300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۶:۰۲:۲۳
بحث بر سر برنامه و روش است نه صرفا اشخاص.
برنامه رییسی و قالیباف شباهت بسیار با برنامه احمدی نژاد دارد،‌ هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین الملل. (4346946) (alef-13)
 
من هم یکی از ملت
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۶:۳۷:۲۱
دوست عزیز خودت هم میدونی که آقای روحانی در دور اول برنده انتخابات است. تا اینجا هرچی مثلث رئیسی، قالیباف و میرسلیم رشتند در آخرین مناظره پنبه اش را مثلث روحانی، جهانگیری و هاشمی طبا زدند. ملت هم اینی که شما فرضشان کرده اید هوشیارتر هستند. به نظر من اتفاقاً این مناظره ها هرچه را نشان ندادند، واقعیت سیاست و برنامه ریزی را نشان دد. نشان داد که مناظره کردن با حریفی مثل روحانی کار هر کسی نیست. به نظر من آقاین اصول گرا در دو مناظره قبلی خودشان هرچه تیر داشتند پرتاب کردند و در مناظره سوم فقط گل خوردند. واقعاً دمت گرم آقای روحانی (4347051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۶:۴۰:۵۹
حرف حساب (4347064) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۷:۰۰:۵۲
وزیران مشترک ، حامیان مشترک ، شعارهای مشترک (4347137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۷:۲۶:۲۸
آقا مسعود! شما ابتدا يک فرض نادرست را قبول کرده و سپس بر مبناي آن به حکم رسيدي!

آقا روحاني صراحتا آقاي رئيسي را نام برد نه رقبا را. (4347235) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.