نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491257
بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی یابد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
 رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر این که دستور رئیس قوه قضاییه فصل الخطاب است، افزود: به عنوان یک حقوقدان به قانون پایبند هستم و قانون را برای اظهارنظر و اقدامات خود مد نظر قرار می‌دهم. امیدوارم دیگران نیز به رعایت قانون پایبند باشند.

به گزارش میزان به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پاسخ به نیروی انتظامی که دوباره تاکید داشته مراجعه به دفاتر اسناد رسمی هنگام نقل و انتقال خودرو ضروری نیست، اعلام کرد: ٢١ اسفند ماه سال گذشته حضرت آیت الله آملی لاریجانی، رییس محترم قوه قضاییه در بخشنامه‌ای به تمامی واحد‌های ثبتی و قضایی تاکید داشتند برگ سبز تعویض پلاک سند خودرو نیست و مالکیت خودرو تنها با سند تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی اثبات می‌شود.

 وی با تاکید بر این که دستور رئیس قوه قضاییه فصل الخطاب است، افزود: به عنوان یک حقوقدان به قانون پایبند هستم و قانون را برای اظهارنظر و اقدامات خود مد نظر قرار می‌دهم. امیدوارم دیگران نیز به رعایت قانون پایبند باشند.

دشتی اردکانی هم‌چنین تاکید کرد: رای قاطع مورخ ۹۵/۱۱/۱۰ کمیسیون اصل ٩٠ مجلس شورای اسلامی و نیز نظریه مورخ ۹۶/۲/۲۵ معاونت حقوقی ریاست جمهوری نشان می‌دهد سه قوه کشور بر نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید دارند و برگ صادره توسط پلیس را سند مالکیت خودرو نمی‌دانند.

وی هم‌چنین به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای نظامی تهران اشاره کرد که به پلیس دستور می‌دهد بنر‌ها و اطلاعیه‌هایی با مضمون "عدم مراجعه طرفین معامله به دفاتر اسناد رسمی" را از مراکز تعویض پلاک جمع آوری کند.

به گفته دشتی اردکانی این مقام قضایی به نیروی انتظامی تاکید کرده در اقدامات آتی مراکز تعویض پلاک، ملاک شناسایی خودروها، اسناد تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی باشد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران افزود:بر اساس این دستور، تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی هنگام نقل و انتقال خودرو، خلاف قانون و جرم است.

وی با بیان این‌که بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد، تاکید کرد: مردم هشیار باشند که بدون ثبت رسمی نقل و انتقال خودرو ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند و مالیات و حقوق دولتی معوقه به آن‌ها تحمیل شود که این امر به نفع دلال‌ها و واسطه‌های خرید و فروش خودرو است.
 
کلمات کلیدی : سند خودرو ، مالکیت خودرو ، نقل و انتقال خودرو، قانون
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۷:۵۵
خفه کردید ما را! (4468692) (alef-11)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۷:۳۰
منافع مردم فدای منافع دفترداران شد. (4469319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۱:۰۳:۳۵
متاسفانه روند آیین نامه ی قوه قضاییه به دلیل تصویب مجلس دچار دور شده
امکان اعتراض به اون در دیوان عدالت نیست (4469799) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۹:۳۶:۱۷
شورشو دیگه در آوردن کاملا هرج و مرجه (4469436) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۲:۰۹:۲۹
وقتی فروشنده و خریدار به انجام کار در نزد پلیس راضی هستند وکار انتقال را تمام شده می دانند، دیگر چه نیازی به ثبت در دفتر خانه است؟ (4469600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۰۹:۵۲:۲۴
مالیات بر نقل و انتقال را چه کسی اخذ کند؟؟؟؟ (4471825) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۰:۰۷:۴۵
منافع مردم فدای منافع دفترداران شد (4469725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۱:۵۶:۵۳
برای یه انتقال سند ۳۰۰ هزار تومن از من گرفتن خداوکیلی ۲ دقبقه هم کار نبرد، این عدالته? (4469840) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.